+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu

El Falı-El Falı Hakkında

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  El Falı-El Falı Hakkında Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ÖLüm Sokağı Çıkmazı
  Mesajlar
  7.881
  Blog Yazıları
  83
  Tecrübe Puanı
  107374938

  ;;) El Falı-El Falı Hakkında

  Sevgili okuyucular, şimdi size "el çizgilerinin okunması" denilen ve insanı adeta gözler önüne seren sanattan bahsedeceğiz. Belki de şimdiye kadar gündelik hayatınızla çok meşgul olduğunuz için, elinizdeki çizgilerin anlamını öğrenmeyi merak etmemiş, ya da zaman ayırmamışsınızdır. Belki de hayat denilen çetin mücadelede elinizdeki çizgilerin anlamını bilmenin size ne gibi faydalar sağlayacağını dahi bilmiyorsunuz.

  Size el falına bakmayı öğretmeye çalışacağız ve emin olun öğrendiğiniz hiçbir şey size bu kadar fayda sağlamayacaktır. Zira elinizdeki çizgilerin anlamını öğrenirseniz, her şeyden önce kendi kendinizi öğrenmiş olacaksınız. Kendi kendini bilmek kadar da önemli bir şey yoktur. Bu bilgi para ile ölçülemez.

  Aynı zamanda başkalarının da karakterini ve gelecekteki durumunu öğrenebilirsiniz. Bu da size adeta bir nevi üstünlük verecek ve her gittiğiniz yerde daima birçok kimseler tarafından saygı duyulmanıza sebep olacaktır. Zira herkes kendi ellerindeki çizgileri merak eder. Bu yüzden el falı artık bir salon oyunu olmuştur.

  Şimdi bu "ilmin" kısa bir tarihçesini yapalım. Bu "ilim" nereden geldi, hangi memleketlerde ilgi gördü? Bu çizgilerin haber verdikleri şeylere önem veren insanlar nasıl hareket ettiler? Bu sorulara yanıt vermeye çalışalım.  EL FALINI "İCAT EDENLER"

  El falının bir tarihçesi olabileceğini hiç düşünmediniz değil mi? Bu fal şeklinin daha çok batıl itikatlara inanan kimseler tarafından ortaya atıldığını ve sadece kapı, kapı dolaşan çingeneler için bir kazanç vasıtası olduğunu zannediyorsunuz değil mi? Eğer bunu düşündünüzse, bunun sebebi el falı hakkında fazla bir şey bilmemenizdir.

  El falı ilk olarak Hindu'larda başlamıştır. O çağlarda ilmin başlıca konusu insandı. Hindu'lar insan'ı kainatın en mükemmel varlığı sayıyorlardı. Onların nazarında insan gerçekten Allah�ın evladı idi ve dünyada her şey onun için, onun kullanabilmesi için yaratılmıştı. Bunun içindir ki, insanı inceleyerek tanrıyı öğrenmeye imkan bulacaklarını zannediyorlardı.
  Gözlerini göklere doğru çevirmişlerdi. Yıldızların insanın hayatı üzerinde etkili olup olmadığını araştırıyorlardı. Meşhur "Fadik" rakamlarını da ilk kez Hindular bulmuşlardı.

  BURÇLARIN ETKİSİ

  Aynı zamanda herhangi bir burç'ta doğan bir insanın falan yahut filan karakterde olacağını, doğuştan falan yahut filan yıldızların şu veya bu durumlarda olmalarının bir rol oynayabileceğini ilk kez ileri sürenler onlardır. Bildiğiniz gibi, bugün dahi burçların insanların hayatı üzerine etki ettiğine inanan pek çok insan vardır.

  Hindular önce vücudun çizgilerini ve şeklini tetkik ederek "Mastrika" adını verdikleri bir ilim kurdular. Ondan sonra eldeki çizgilere dikkat ettiler ve "Samudrika" adını verdikleri el falının esaslarını kurdular.

  FİLOZOFLAR DA EL FALI BİLİYORLARDI

  Hindulardan sonra el falı öncelikle Çin'de, Tibet'te, İran'da, Mısır'da ve nihayet eski Yunan'da ilgi gördü. Özellikle eski Yunan'da çok itibar edilen bir şeydi. Yunan filozoflarından birçoğu el falını öğretiyorlardı.

  Filozof Anaksagoras milattan 440 yıl önce öğrencilerine bu el falını öğretmiştir. Hispanus Büyük iskender'e el falı konusunda bir eser göndermişti. Bu esere sonradan "Altın harflerle yazılı eser" adlı verilmişti.

  SEZAR KARŞISINDAKİNİ NASIL TANIMIŞTI

  Aristo, Paracelsus, Cardamis ve İmparator Augustus gibi kimseler, o devirde, el falına çok önem vermişlerdir. Sonradan tarihçi Josep Huş'un kaydettiğine göre, Sezar el falını o kadar iyi biliyordu ki, kendisine Herod'un oğlu süsünü veren bir adam Sezar'la görüşmek istemiş, fakat Sezar bu adamın elinde kraliyet işaretlerini görmediği için Kral Herod'un oğlu olmadığından şüphelenmiş, sonra da bunun doğru olduğu anlaşılmıştı.

  Roma İmparatorluğu'nun yıkılmasını takip eden korkunç savaşlardan sonra el falı da birçok diğer ilimler ve sanatlar gibi unutuldu. Batıl itikatlar seviyesine indi ve kapı, kapı dolaşan çingenelerin yahut göçebelerin işi oldu.

  NEDEN YASAKLANMIŞ

  Ancak 1475 yılında bir Alman, "El-Çizgilerini OEla Sanatı" isminde bir kitap yayınladı. 1490 yılında (Cyromantia Aristotlis cum Figurs) isimli eser yazıldı. Bu eser bugün İngiltere'de Birtish Museum'dadır.

  Avrupaya yayılan el falı, sonra İngiltere'ye de yayılmış fakat Kral VIII. Henry, belki de talip olduğu kadınlar geleceklerini el fallarından öğrenirler diye el falını yasaklamıştı. Bilindiği gibi Kral VIII. Henry evlenmiş olduğu bütün eşlerini katletmiştir.

  Fakat ne gariptir ki, Kral VIII. Henry'nin kızı Kraliçe Elizabeth'de el falına çok merak.sarmış ve bu sanatın ilerlemesini teşfik etmiştir. Böylece İngiliz Sarayına ilk olarak resmen bir falcı tayin edilmiş ve Dr. John pee dönemindeki bu falcı Kraliçe Elizabeth�e birçok işlerinde tavsiyelerde bulunmuştur. Bir gün falcı Dr. John Dee, Kraliçe Elizabeth'e İspanyol armadasının İngiltere'ye hücum etmesinin muhtemel olduğunu söylemiş, bunun üzerine armadanın yolunu kesmek üzere harp gemilerinin yapılması emredilmiştir.

  AKLIN HİZMETÇİSİ

  O tarihten bu yana el falı daima insanların araştırma isteğini tahrik edip durmuştur. Akıl ile el arasında, vücudun başka bir organı ile akıl arasında olduğundan daha fazla duyu sinirleri vardır. Bu sinirler nesiller boyunca o kadar büyük bir önem taşımıştır ki, el hareketli olsun hareketsiz olsun daima "insanın zihninden geçen herhangi bir düşüncenin en sadık hizmetçi sidir." denilebilir.
  1853 Yılında profesör Mesmer isminde bir bilim adamı parmaklarının ucunda ve el'in avuç içi çizgilerinde, belleğe bağlı sinirlerin uçlarının bulunduğunu ve bu uçların, bir insan yaşadıkça birtakım titreşimlerde bulunduğunu ispat etmiştir.

  Demek ki, çizgiler bir insana mizacını, karakterini hatta sağlık durumunu ortaya sermektedirler. Bu bakımdan dünyada hiçbir insanın avucundaki çizgilerin neden başka bir insanın avucundaki çizgilere benzemediğini kolaylıkla anlamak mümkündür.

  DOĞADA HİÇBİR ŞEY SEBEBSİZ DEĞİLDİR

  Sir Thomas Browne, "Religoio Medici" isimli eserinde şunları yazmıştır:
  "Yüzümüzdeki çizgilerden başka elimizde de birtakım esrarengiz çizgiler yardır. Bunların rastgele bir şekilde çizildiklerini zanetmiyorum. Zira onları çizen el hiçbir zaman bir şeyi sebepsiz yapmaz... Bundan başka, şuna da eminim ki, kendi elimde gördüğüm işaretleri ve çizgileri asla başka bir elde bulamayacağım."

  İnsanlar, yüz hatlarının mesela burnun, gözlerin yahut kulakların sınırlı birer şekli olduğu kabul edildiğine göre, eldeki çizgilerin de sınırlı bir şekilde olması gerektiğini kabul etmişlerdir.
  Burnu anormal derecede iri olan bir insanın yüzüne baktığınız zaman "Bu adamda bir anormallik var" diye düşünürsünüz ve bu hususta haklı olabilirsiniz. Aynı şekilde mesela: "Bir kadının yahut bir erkeğin elinde akıl çizgisinin herkesin elinde olduğu gibi ufki olacak yerde birdenbire yukarıya doğru uzadığını görünce, haklı olarak: "Bu insanda bir anormallik var diye düşünebilirsiniz.

  HER ÇİZGİNİN ANLAMI VAR

  Fakat el falında biraz daha ileri giderek böyle bir çizgisi olan bir insan hakkında ''cinayet işlemeye eğirimi vardır" diye düşünebilirsiniz. Aynı zamanda el falı hakkında daha fazla bir bilginiz varsa "Bu insanın falanca tarihte bir cinayet işlemesi muhtemeldir" diyebilirsiniz.

  Aynı şekilde bir insanın elindeki çizgilere bakarak ne kadar başarılı olup olamıyacağını anlayabilirsiniz. Zira bir insanın hayatta başarılı olup olmaması kabiliyetlerine, eğilimlerine bağlıdır. En mütevazı ailede doğmuş olan bir bebeğin elinde net bir şekilde bir başarı çizgisi varsa, bu çocuk, ileride karşısına çıkan engeller ne olursa olsun, hepsini yener ve başarılı olur. Öğreniminin veya kültürünün az olması ona engel olmaz. Çocuk ne pahasına olursa olsun kişiliğini geliştirmek imkanını bulur.

  KIRIK KÖPRÜYE GELMEDEN

  Bilgi eksikliğini gerekiyorsa akşam kurslarına devam ederek tamamlar ve daha ilerideki yıllarda içindeki bu irade ve azim onu hayat mücadelesinden alıp ön plana geçirir. Böylece çocuk doğarken sahip olduğu yetenek sayesinde kendisini geliştirir.

  Bir insanın elinde cinayet eğilimini gösteren çizgi nasıl daha çok küçük yaşta kendini belli ediyorsa, o insanın başarıya ulaşıp ulaşamayacağını ve yetenek sahibi olup olmayacağını gösteren çizgiler de daha küçük yaşta kendilerini belli ederler. Bu yetenekleriyle de başarıyı sağlarlar.

  Bir insan herhangi bir yerden geçerken karşısına yıkılmak üzere olan bir köprü gelirse, başka bir yola mı sapar yoksa köprünün tamir edilmesini mi bekler? Yoksa bu köprünün yıkılmak üzere olduğunu gördüğü ve bunun peşin işaretlerini hissettiği halde, buna önem vermeyerek yoluna mı devam eder?

  Şüphesiz, akıllı bir insan bu son hareketi yapmaz. Bir insan elindeki çizgilerde hayat yolunda kendisini böyle bir şey bekliyorsa, bu işareti hesaba katarak zamanında tedbir alarak bu yıkık köprüye doğru kendisini yönelten eğilimlere gem vurabilir. Hatta gerekiyorsa bambaşka bir yol da seçebilir.

  ÇİZGİLER BİRER "HABERCİ" DİR

  Elinde cinayet işleyebilir işaretleri bulunan şahıs, belki de çocukluğunda gayet uslu bir çocuktu. Fakat henüz çocukluğunda elinin içindeki çizgilerden, iradesini kemiren zaafların işaretini oElasını bilmediği için daha o zaman ruhunda kötü bir tohum halinde gelen eğilimlerinin gelişmesine fırsat vermiştir. Aradan yıllar geçtikten sonra zavallı annesi, oğlunun işlediği cinayet yüzünden idam cezası ile cezalandırıldığı zaman büyük bir olasılıkla çocuğun elindeki o "kırık köprü'' işaretini görmemiş olduğu için vaktinde tedbir alamamış olduğunu aklına bile getirmemiştir.

  Birçok durumda olduğu gibi, bu olay da bilgisizliğin bir neticesidir. Zamanında tedbir alınacak bir durumun olduğunu bilmemekten ileri gelmiştir. Bir genç kız evlenince, mesut olup olmadığını bilmek ister, elindeki çizgiler, ona hemen evlenmektense, bir müddet daha beklediği takdirde, daha mesut bir evlilik yapacağını işaret ediyorsa, bunu görüp ona göre hareket etmesi şüphesiz mesut olma şansını çok daha fazla arttırır.

  ZAMANINDA TEDBİR ALMALI

  Tabiat hiçbir şeyi boşuna yaratmaz. Herşey insanlığın en mükemmel seviyesine ulaşmasını temin edecek şekilde yaratılmıştır. Tabiatın bu planının işaretleri elimizdeki çizgilerde mevcuttur. Doğru bir şekilde bu çizgilere bakılırsa bir insan kendisini daha mükemmel bir hale getirmeye çalışabilir ve böylece kendi kendini tanıyarak en iyi kabiliyetlerini kullanmanın çarelerini bulabilir.

 2. #2
  Onursal Üye küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ÖLüm Sokağı Çıkmazı
  Mesajlar
  7.881
  Blog Yazıları
  83
  Tecrübe Puanı
  107374938

  ;;) El Falında Akıl Çizgisi

  Şekil 1
  Akıl Çizgisi

  Avucun hemen ortasından geçen dümdüz ve kuvvetli bir akıl çizgisi daima sağduyuyu ve meslekte, pratik meselelerde başarıyı gösterir. (Şekil 1)

  Aşağıya, bileğe doğru yahut avucun öbür tarafına doğru inen bir akıl çizgisi daima hayal kurma, icat etme kabiliyetini hayal kurma arzusunu, ideale bağlılığı ve sanat kabiliyetini gösterir, (Şekil 2)
  Şekil 2
  ŞİDDETLİ TEZATLAR İÇİNDE Akıl çizgisi tıpkı bir tepenin etrafını çeviriyormuş gibi yuvarlak bir şekil alarak avucun öbür tarafına doğru iniyorsa, bellek çok kuvvetli ve hassasiyet aşırı bir şekil almış demektir. Bu tip insanlarda melankoli görülebilir. Bazen bunlar intiharı bile düşünebilirler. (Şekil 3)
  Şekil 3
  Aksine akıl çizgisi küçük parmağa doğru kıvrılıyorsa, bu öfkeli bir karaktere alamet olabilir, ani bir sinirlenme anında böyle bir insan cinayet bile işleyebilir. (Şekil 4)
  Şekil 4
  Akıl çizgisi hayat çizgisinden anlıyorsa, bu, bir insanın kendine güveni olduğunu, çabuk karar verdiğini, aceleci olduğunu gösterir. Hayat çizgisiyle akıl çizgisi arasında ne kadar çok mesafe varsa bu, o insanın o derece atılgan olduğunu gösterir. (Şekil 5)
  Şekil 5
  Akıl çizgisi, hayat çizgisine hemen hemen bitişikse, bu, bir insanın kendisine güveni olmadığına, daima ihtiyatlı davrandığına ve her şeye karşı çok hassas davrandığını işaret eder. (Şekil 6)
  Şekil 6
  ZEKİ İNSANLARDA BARİZ AKIL ÇİZGİSİ
  Bir insanın akıl çizgisi avucunu baştan başa kat ediyorsa bu, genellikle büyük bir zihni kabiliyete işarettir. Fakat bu, zihni kabiliyet genellikle daha çok pratik meselelerde kendini gösterir. Aynı zamanda böyle bir çizgi aşırılıklara da işaret edebilir. Bununla beraber, akıl çizgisi bu kadar bariz ve düz olan bir insanın kalp çizgisi de kuvvetli ve derin ise, bu, o insanın pek o kadar merhametsiz olmadığını ve hislerini daima saklamadığını aynı zamanda yalnız mantığı ile hareket eden bir insan olmadığını gösterir. (Şekil 7)
  Şekil 7
  Şekil 8
  KÖTÜ BÎR İŞARET
  Akıl çizgisi ile kalp çizgisi bu derece yakın ve birbirine paralel olan insanlar çok nadirdir, bu tip çizgiler ancak on bin insanda bir görülür. Bu tip insanların çok az gerçek dostu vardır.
  Akıl çizgisiyle kalp çizgisi birbirine yakın ye aynı derecede uzun ise kader çizgisine ve başarı çizgisine bakmak gerekir. Eğer bu iki çizgi de gayet bariz ve uzun ise ki, bu da nadiren görülür, o zaman bu çizgilere sahip olan insan hem aşk hayatında da hem de meslek hayatında arzusuna kavuşacaktır.
  Akıl çizgisi bazen adeta tersine dönerek yukarı doğru gider ve kalp çizgisini kat eder. Böylece his hayatını adeta yok eder. Böyle bir akıl çizgisi kısa, kalın parmaklı bir elde görülürse cinayet işareti olarak kabul edilebilir. Zira bu suretle iç dünyası adeta bir çizgi ile yok edilmiştir. Fakat böyle bir çizgiye rağmen, Zühre tepesi gelişmiş ise, egoizmine gem vurulabilir ve merhamete gelebilir.
  Akıl, kalp ve hayat çizgisi birbirine karışmış olarak görülürse, bu genellikle ani bir tehlike, kaza ile ölüm gibi bir takım durumlara işarettir. Fakat ancak bir şartla, bu insan karakteri itibariyle tehlikeye atılan, tehlikeyi arayan bir insan ise...
  Şekil 9
  HEYECANLI TİPLER
  Akıl, kalp ve hayat çizgisi birbirine karışmış ise (Şekil 9) böyle bir insan daima soğukkanlılığını kaybeder ve genellikle kritik anlarda yanlış hareket edebilir.
  Akıl çizgisi çok mühim bir çizgidir. Zira bir insanın zihni kabiliyetlerini, zekasının kuvvetini gösterir. Başka çizgiler bariz olmasa bile, bu çizgi daima mevcuttur. Bir insanın avucunda yalnız akıl çizgisi mevcut olup kalp çizgisi yoksa, bu, daima büyük bir egoizme, cimriliğe, merhametsizliğe, kendi menfaatleri uğruna başkalarının menfaatini derhal çiğneyebilecek bir karaktere işarettir.
  Akıl çizgisi derin, uzun ve bariz ise, bu, zekanın kuvvetini belirtir. Kısa bir akıl çizgisi zihni kabiliyetin pek fazla olmadığını gösterir. Akıl çizgisi ve hayat çizgisi her ikisi de kısa ise bu hayatın da, ömrün de kısa olacağına işarettir. Bilhassa hayat ve akıl çizgisinin ucunda bir yıldız varsa hayatın kısa olması ihtimali daha kuvvetlidir, fakat bundan emin olmak için başka çizgilere de bakmak gerekir.
  Bir insanın elinde basan çizgisi kuvvetli, akıl çizgisi zayıf veya kırık ise, bu başarıya ulaşmak ihtimalini azaltır. Daha doğrusu başarıya ulaşmak için zekanın bir rol oynayamayacağını gösterir.
  NORMAL VE ÖLÇÜLÜ HAYATA DAVET
  Çok zayıf, yahut bir kısmı kalın bir kısmı ince aynı zamanda kesin istikameti değişiyormuş gibi görünen bir hayat çizgisi genellikle zihni kabiliyetlerde sık sık değişiklik olduğunu gösterir. Böyle bir çizgi üzerinde bir haç işareti yahut bir yıldız işareti varsa felç, hatta akıl hastalığı görülebilir. Böyle bir akıl çizgisi olan bir insan hiçbir zaman heyecana kapılmamalıdır, Bol bol uyumalı ve sağlığına çok dikkat etmelidir. (Şekil 10)
  Şekil 10
  Akıl çizgisinden ayrılan çizgilerde daima istikamete dikkat etmek gerekir. Yukarıya doğru giden çizgiler daima yükselmek arzusuna yorumlanır. Aşağı doğru inen çizgiler ise hayal kırıklığına ve enerjiye ihtiyaç görülecek anların baş gösterebileceğine yorumlanır. Akıl çizgisinden ayrılan bu çizgiler çok uzun ve derinse bir insanın zihni kabiliyetleri de etki altında kalabilir. Akıl çizgisinden ayrılan bir çizgi Apollon tepesine kadar giderse ye bilhassa orada bir yıldız şekli olursa bu, parlak başarıya işarettir. Yıldız yerine bir ada veya bir haç işareti varsa bu, başarısızlık belirtisidir.
  ÇOK SEVEN BİR KARAKTERDE
  Akıl çizgisinden ayrılan bir çizgi kalp çizgisine ulaşırsa, bu, sevginin çoğu zaman bütün düşüncelere tesir ettiğine ve genellikle sevginin etkisi altında hakeket edildiğine işarettir. Bu tip insanlar daima hislerinin tesiri altında kalırlar (Şekil 11)

  Akıl çizgisinin üzerinde ada seklinde küçük yuvarlak bir şekil görülüyorsa, bu, zihni kabiliyetlerin ada şeklindeki çizginin görüldüğü yaşta herhangi bir olay yüzünden azalacağını ve bu insanın dengesini kaybedeceğine işarettir. Eğer akıl çizgisi bu ada şeklinden sonra düz ve pürüzsüz olarak devam ediyorsa, bu, tehlikenin atlatıldığına yorumlanır. Bunun için her iki eldeki akıl çizgilerine bakmak gerekir.

  Şekil 11
  TEPELERE DE DİKKAT ETMELİ Akıl çizgisinin üzerinde birçok küçük çizgiler görülüyorsa, bunlar hastalığa, sinirliliğe, hayal kırıklığına yorumlanır. Fakat bu çizgilerin nasıl bir etkiye işaret olduğunu anlamak için onları sonuna kadar takip etmeli ve hangi tepeye ulaştığına bakmalıdır. O zaman akıl çizgisine hangi etkiler altında müdahaleler olduğunu ve neden birtakım sarsıntılar geçirdiğini gösterir.

  Akıl çizgisi üzerinde yıldız daima bir tehlike işaretidir. Bu tehlikenin nasıl bir tehlike olduğunu anlamak için yıldızdan ayrılan çizgilere dikkat etmek gerekir. Bunlardan biri başka bir çizgiye doğru giderek ne çeşit bir tehlikenin olabileceğini belli eder. Aynı zamanda akıl çizgisi üzerinde bir yıldız bir ameliyata yahut ciddi bir rahatsızlığa da yorumlanabilir

  Akıl çizgisi kalp çizgisiyle hemen hemen yan yana ve birbirine paralel olarak avucu baştan başa kat ediyorsa, bu, bir insanın his hayatında da, iş hayatında da ne istediğini gayet iyi bildiğini ve her iki sahada da son derece kararlı olduğunu gösterir. (Şekil 8)
  Bu insanlar aşık oldukları zaman, bütün varlıkları ile sevdiklerine bağlanırlar. Fakat kinleri de aşkları kadar büyüktür. Bu tip insanlar sevdikleri tek insana kavuşabilmek için senelerce bekleyebilirler. Fakat intikam almak için de aynı şekilde senelerce bekledikleri görülür. Aynı zamanda bu tip insanlar son derece içlerine kapanıktırlar. Kendilerini dış dünyadan soyutlarlar kendi iç dünyalarına kapanabilirler.
 3. #3
  Onursal Üye küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ÖLüm Sokağı Çıkmazı
  Mesajlar
  7.881
  Blog Yazıları
  83
  Tecrübe Puanı
  107374938

  ;;) Kalp Çizgisi-Kalp Çizgisi Hakkında

  Kalp çizgisi duygularınızı, sevme ve sevilme yeteneğinizi aşkınız konusunda yaşayabileceklerinizi gösterir. Genellikle güçlü ve derin bir çizgi aşka ve sevgiye olan düşkünlüğünüzü gösterir.

  Kalp çizgisi baş çizgisinin üzerinde, orta ve işaret parmaklar arasında başlar ve avucunuzun sonuna kadar gider.

  Bu çizgi üzerindeki özel işaretler yaşamınızdaki önemli olayları belirtir. Olayları daha iyi incelemek için bu çizgiyi 3 parçaya ayırmak bize çok yardımcı olacaktır. (1) gençliği (2) olgunluk çağınızı (3) yaşlılığınızı gösterir. (Şekil 1)

  Şekil 1
  Böyle bir çizgi normal ve mutlu bir aşk yaşamını gösterir. (Şekil 2) Bu kalp çizgisi Kalp çizgisinden daha bariz, daha derin ise aşkın yahut iç dünyasının daima ön planda geldiğine yorumlanır. Kalp çizgisi ile Kalp çizgisinin her ikisi de derin ve uzun ise, bu bir insanın bütün hayatını başkalarının iyiliğine adayacağına yorumlanır.

  Şekil 2
  Kalp çizgisi orta parmağın ortasında başlıyorsa bu aşkta bencil ve materyalist bir bakış açısını gösterir. (Şekil 3)
  Şekil 3
  Eğer bu çizgi kalınca ve bütün avuç içinizi kaplıyorsa kendinizden yüksekte olanlara karşı büyük bir saygı besliyorsunuz demektir. Eğer bu çizgi resimdeki gibi Kalp çizginize paralelse bu duygularınızı çok iyi kontrol edebildiğiniz manasına gelmektedir.(Şekil 4)
  Şekil 4
  Eğer bu çizgi uzun ve kıvrıksa (özellikle yukarı doğru) bu sizin romantik bir kişiliğe ve sıcak bir yapıya sahip olduğunuzun bir göstergesidir. Sevgiye koşullar ne olursa olsun evet diyeceğiniz manası çıkarılabilir. (Şekil 5)
  Şekil 5
  Kısa bir çizgi aşka karşı fazla ilgili olmadığınız manasına gelir. Eğer bu çizgi kısa güçlü ve derinse daha durgun bir kişiliğin göstergesidir. (Şekil 6)
  Şekil 6
  Dalgalı, zincirli yada kesik bir kalp çizgisi çok fazla aşk ilişkisini gösterir ancak bir ciddiyet söz konusu değildir. (Şekil 7)
  Şekil 7
  Bu çizgideki bir yıldız evliliğinizde çok mutlu olacağınızın göstergesidir. (Şekil 8)
  Şekil 8
  Çizgide olabilecek bir daire depresyona işarettir. (Şekil 9)
  Şekil 9
  Duygusal kayıp kırık bir çizgiyle sembolize edilmiştir. Bu tür kayıplar bir ilişkinin ölümle sonuçlanması gibi şeyler olabilir.(Şekil 10)
  Şekil 10
  Aşkta mutluluk yukarı doğru çizgilerin bir sonucudur. Aşağı doğru çizgiler düş kırıklıklarını sembolize eder. (Şekil 11)
  Şekil 11
  Sevdiğiniz birinden korunma isteği çift çizgiyle işaret edilmiştir. (Şekil 12)
  Şekil 12

 4. #4
  Onursal Üye küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ÖLüm Sokağı Çıkmazı
  Mesajlar
  7.881
  Blog Yazıları
  83
  Tecrübe Puanı
  107374938

  ;;) El Falında Hayat Çizgisi

  Hayat çizgisi baş parmağın alt tarafında kavis şeklinde olan bir çizgidir. Kısa bir hayat çizgisi genellikle ömrün kısa olacağına işarettir. Aksine uzun ve Baş parmağın alt tarafını hemen hemen tamamen kavrayan, bariz, net bir hayat çizgisi uzun bir ömür işaretidir. (Şekil 1)
  Şekil 1

  ELDEKİ ÇİZGİLER

  a) Hayat çizgisine paralel çizgi.
  A: Hayat çizgisi.
  B: Akıl çizgisi.
  C: Kalp çizgisi.
  D: Kader çizgisi.
  E: Başarı çizgisi.
  F: Sıhhat çizgisi.
  G: Evlilik çizgisi.
  H: Venüs hilali.
  (Bu çizgilerin hepsi bir el içinde bulunmayabilir. Yerleri biraz sağda, biraz solda, biraz yukarıda, yahut aşağıda olabilir.)

  Hayat çizgisini katederek diğer çizgilere doğru giden çizgiler genellikle uzun seyahatlere yahut büyük değişikliklere işarettir. Fakat hayat çizgisi derin ise bu seyahatleri yapan, insan neticede daima memleketine döner.


  Hayat çizgisi elin avuç kısmından dışarıya, üst kısmına kadar taşıyorsa, bu o insanın hayatının son yıllarını yabancı bir memlekette geçireceğine işaret edebilir. Kırık bir hayat çizgisinin kesildiği o noktada ölüm tehlikesi olduğunu gösterir. Hayat çizgisinin üzerindeki muhtelif kısımları, yaşlara göre ayarlayarak bu tehlikenin bir insanın hayatında ne zaman belirebileceğini tahmin etmek mümkündür. Kırık bir hayat çizgisi (Şekil 2) de gösterilmiştir.
  Hayat çizgisini katederek diğer çizgilere doğru giden çizgiler genellikle uzun seyahatlere yahut büyük değişikliklere işarettir. Fakat hayat çizgisi derin ise bu seyahatleri yapan, insan neticede daima memleketine döner.
  Hayat çizgisi elin avuç kısmından dışarıya, üst kısmına kadar taşıyorsa, bu o insanın hayatının son yıllarını yabancı bir memlekette geçireceğine işaret edebilir. Kırık bir hayat çizgisinin kesildiği o noktada ölüm tehlikesi olduğunu gösterir. Hayat çizgisinin üzerindeki muhtelif kısımları, yaşlara göre ayarlayarak bu tehlikenin bir insanın hayatında ne zaman belirebileceğini tahmin etmek mümkündür. Kırık bir hayat çizgisi (Şekil 2) de gösterilmiştir.
  Şekil: 2

  Hayat çizgisi

  HAYAT ÇİZGİSİ ZAYIF OLSA BİLE

  Hayat çizgisi sol elde kırık, fakat sağ elde düzgün ise bu, o insan büyük ve tehlikeli bir hastalığa rağmen sağlığına kavuşacak demektir. Hayat çizgisi her iki elde de kınk ise, bu ölüme işarettir. Hayat çizgisi çok ender bir elde görülmeyebilir. Fakat böyle bir şey müşahede edilirse, yani her iki elde de hayat çizgisi yoksa, bu, Ölümün o insanı her an tehdit ettiğine işarettir.

  Bununla beraber, şunu da söylemek gerekir ki, baş parmak kuvvetli, akıl çizgisi gayet net ve bariz ise, gayet zayıf bir hayat çizgisi olan bir insan dahi bütün tehlikelere rağmen, uzun ömürlü olabilir. Bu bakımdan, bir insanın kaç yasında öleceğini tahmin etmek zordur. Zira kuvvetli bir irade ve kuvvetli bir zeka çoğu kez bir insanı mutlak bir ölümden kurtarabilir. Hayat çizgisinin hemen altında ve ona paralel bir Merih çizgisi varsa, bu o insanın büyük bir hayatiyete ve enerjiye sahip olduğunu gösterir.
  Bu çizgi hayat çizgisinin sona erdiği noktadan daha ileriye gitse dahi bir hastalığın ciddi olmasına rağmen atlatılacağına ve hayatın ne pahasına olursa olsun devam edeceğine işarettir.
  Bu Merih çizgisinden hayat çizgisine doğru birtakım Çizgiler iniyorsa (noktalı çizgilere bakınız) bu, bir insanın düşüncesizliğine aceleciliğine ve atılganlığına işarettir. Çoğu kez bu çizgilerin hayat noktasına ulaştıkları noktada bir tehlike mevcuttur, bazen bu, ölüm tehlikesine de işaret olabilir. (Şekil 2)

  KARAKTERİ YANSITAN ÇİZGİLER

  Hayat çizgisi bir zincir şeklinde ise, yahut küçük küçük parçalardan ibaret ise bu, bünyenin nazik olduğuna işarettir. Bu zincir şekli hayat çizgisinin yalnız belirli yerlerinde görünüyor ve sonra hayat çizgisi tekrar net bir şekil alıyorsa, bu, hastalığın atlatılacağına ve ondan sonra sağlığının düzelmesine işarettir. Eğer hayat çizgisi bir zincir şeklinde devam edip gidiyorsa bu sıhhatin, hayatın sonuna kadar zayıf kalacağını belirtir. (Şekil 3)

  Şekil: 3

  Hayat çizgisi

  Hayat çizgisinden geçen ve başlangıcı Merih çizgisinde olan birtakım çizgiler avucun öbür tarafına kadar devam ederse bu, sağlığın sırf aşırıya kaçıldığı için, heyecana veya tehlikeye olan eğilim yüzünden sarsılacağını gösterir (Noktalı çizgilere bakınız, Şekil 3)

  Hayat çizgisi akıl çizgisiyle beraber ise ve avucun ortasına Kadar ondan ayrılmıyorsa, bu çok sinirli çok hassas bir karaktere işarettir. Hayat çizgisi, akıl çizgisiyle birleşik bir halde ise üstelik hayat çizgisi çok zayıf ise bu, o insanın üzüntüden yataklara düşebilecek bir mizaçta olduğunu ve bu yüzden sıhhatinin sarsıldığını gösterir. Böyle bir insan aynı zamanda çok çekingen, çok ihtiyatlı bir insandır hayatın realitelerine karşı cephe alabilecek cesareti yoktur. (Şekil 4)

  Şekil: 4

  Hayat çizgisi

  GÜÇLÜ BÜNYELER

  Hayat çizgisi akıl çizgisine çok hafif bir şekilde temas ediyorsa bu o şahsın hassas ve ihtiyatlı olduğunu gösterir. Aynı zamanda bu hassasiyetin ve ihtiyatın yerinde olduğunu da gösterir. Hayat çizgisi baş parmağın hemen altında bulunan Venüs tepesine (Zühre tepesi) çok yakın ise ve bu yüzden avuçtaki bu bölüm daralmış ise, bu, o insanın beden gücünün çok az olduğuna ve hiçbir zaman kuvvetli olmayacağına işarettir. (Şekil 5)


  Şekil: 5

  Hayat çizgisi

  Bu gibi insanlar aşklarında ihtirassızdırlar, evlendikleri zaman da, çocuklarının olma ihtimali çok azdır. Aksine baş parmağın altındaki Venüs tepesi (Zühre tepesi) çok geniş ve bariz ise, bu, daima kuvvetli bir ihtirasa ve kuvvetli bir bünyeye işarettir. Bu gibi insanların çok ateşli bir kişiliği vardır.

  HAYAT ÇİZGİSİ YOKSA

  Hayat çizgisi ender görülmez. Herhangi bir insanın avucunda hayat çizgisi çok belirsiz ise, bu, her an ölüm tehlikesine işaret olabilir. Fakat baş parmak gayet kuvvetli ve akıl çizgisi de çok derin ve bariz ise, hayat çizgisi zayıf da olsa ömrü uzun olacaktır. Bir insanın hayat çizgisine bakarak kaç yaşında öleceğini tahmin etmek zordur. Zira kuvvetli bir irade, çok güçlü bir bellek genellikle ölüm tehlikesi olsa dahi hayatın uzamasına olanak verir.
  Bazı insanların elinde hayat çizgisini "kader çizgisi" ismi verilen Satürn çizgisi (Zuhal çizgisin)den ayırmaya imkan yoktur. Yahut hayat çizgisi Merih çizgisiyle birleşmiş bir halde görülür. Onları birbirinden ayırmak zor olur. Fakat şunu bilmek gerekir ki. hayat çizgisi Venüs tepesinin (Şekil 5) etrafında olmalıdır. Üzerinde olmamalıdır.

  YÜKSELME HIRSINI TAŞIYANLAR

  Hayat çizgisi genellikle Jüpiter tepesi (Müşteri)'nin hemen altından başlar. Bu, hayatın başlangıcını gösteren yerdir ve buradaki çizgiler genellikle hayatın başlangıcında cereyan etmiş olaylara aittir. Hayat çizgisi Jüpiter tepesi (Müşteri tepesi)'nin hemen üzerinden başlıyorsa, bu büyük bir hırsı göstermektedir. Böyle bir insan başarıya, servete ve şöhrete susamıştır, daima amacına ulaşmak için en küçük bir fırsattan istifade eder.

  Genellikle bir insanın Hayat çizgisi ne kadar uzun ise, ömrü kadar uzun olur. Ne kadar kısa ise, ömrü de o kadar kısa olur. Fakat şunu unutmamak gerekir ki, hayat çizgisi genellikle bir insanın enerjisini, sağlığını gösterir. Ölüm ise yalnız hayat çizgilerinde görünmez, akıl çizgilerinde kalp çizgisinde ve Mercur (Utarit) tepesinde de görülebilir. Aynı zamanda hayat çizgisinin ne anlam ifade ettiğini anlamak için her iki eldeki hayat çizgisine bakmak gerekir. Hayat çizgisinden birtakım çizgiler ayrılıyorsa ve bu çizgiler yukarıya doğru gidiyorsa bur bir insanın gelecekte yükseleceğine işarettir. Aksine hayat çizgisinden ayrılan çizgiler aşağıya doğru iniyorsa, bu hayatın belirli bir safhasında bir insanın başarısızlığa doğru gideceğine yahut hayat seviyesinin daha çok olumsuza doğru gideceğine işarettir. Bu çizgiler herhangi bir tepeye doğru gidiyorsa hangi tepeye doğru yönelmişse hayatın o aşamasında o tepenin yükseldiği anlam etkisini gösterecektir.

  TEHLİKE İŞARETLERİ

  Hayat çizgisinden ayrılan çizgiler güçlü, derin ve uzun ise, bu, hayatın tamamen değişeceğine ve başka bir istikamet takip edeceğine işarettir. Hayat çizgisinden ayrılan bir çizgi bütün avucu katederse bu, bir insanın deniz aşırı bir ülkede uzun zaman kalacağını gösterir. Böyle bir çizgi Satürn (Zuhal) tepesinde (Şekil 6) sona ererse, bu mesleğin
  değişeceğine işaret olabilir. Fakat tam bilgi edinmek için Satürn (Zuhal) çizgisine veya Apollon tepesine bakmak gerekir. Hayat çizgisinin sonunda bir çatal seklinin bulunması sağlığın, hayatın sonuna doğru sarsılacağına işaret olarak kabul edilir. Bu çatal şekli ne kadar geniş ise sağlıkta o kadar zayıflar. Hayat çizgisinin üzerinde haç yahut yıldız işaretlerinin görülmesi işaret olabilir.
  Hayat çizgisinin nelere işaret ettiğini anlamaya çalışmadan önce çizginin kendisine çok dikkatle bakmak gerekir. Hayat çizgisi derin, pürüzsüz ve düzgün ise, bu, hayatın gayet iyi geçeceğine, bünyenin çok kuvvetli olduğuna işarettir. Böyle bir hayat çizgisi olan insanlar her çeşit hastalığa tahammül ederler. İnce ve belirsiz bir hayat çizgisi daima zayıf bir bünyeyi işaret eder. (Şekil 7)
  Şekil: 7

  Hayat çizgisi

  Hayat çizgisi bir merdiven şeklinde kısa kısa çizgilerden ibaretse o zaman sağlık zayıf demektir. Bununla beraber böyle bir merdiven şekli daha çok küçük hastalıkların belirtisidir. (Şekil 8)

  Şekil: 8

  Hayat çizgisi

  Zincir şeklindeki hayat çizgisi (Şekil 9) daima nazik bir bünyeye işarettir. Bu zincir şekli ne kadar devam ederse o kadar zaman sağlık zayıf olacak demektir.

  Şekil: 9

  Hayat çizgisi

  Hayat çizgisinde ada biçiminde birtakım yuvarlak çizgiler de hastalığa işarettir. Bu yuvarlak şekillerden sonra hayat çizgisi düz olarak devam ediyorsa, bu, hastalığın atlatılacağına işarettir. (Şekil 10)

  Şekil: 10

  Hayat çizgisi

  Hayat çizgisinin üzerinde her çeşit pürüz, her çeşit sekil genellikle birer rahatsızlık belirtisi olarak kabul edilir. Kesik hatlar, zincir şekilleri, merdiven şekli daima bir hastalık yahut herhangi bir rahatsızlık belirtisi olarak kabul edilir. Kesik hatlar, zincir şekilleri, merdiven şekli daima bir hastalığın yahut herhangi bir rahatsızlığın habercisidir. Bazı falcılar, hayat çizgisinden çıkan bazı çizgilerin hangi hastalıklara işaret ettiğini tahmin etmeye çalışırlar. Örneğin: hayat çizgisinden çıkan bir çizginin kalp çizgisini katetmesi ve Apollo tepesinin altına kadar gitmesi, bir kalp hastalığına işaret olarak sayılmıştır.

  Haç şeklinde, yahut daha doğrusu parmaklık şeklinde birtakım çizgilerin hayat çizgisinden çıkıp Mercure (Utarit) tepesine kadar girmesi dolaşım hastalıkları belirtisi sayılır.

  Bunlar gösteriyor ki, hayat çizgisine bakılarak bir insanın sağlık durumunu anlamak mümkündür. Fakat bunun için çok daha detaylı bir araştırma gerekir ki, bunu böyle küçük bir eserde yapmaya imkan yoktur.

  Özellikle yıldız şekilleri daima önemli bir anlam taşır. Hangi çizginin üzerinde olursa olsun, yıldız şekline daima önem vermek gerekir.

  Hayat çizgisinin üzerinde yıldız daima ani ölüm, yahut maddi veya manevi herhangi bir darbe anlamı taşıyabilir. Bütün bunlar gösteriyor ki, hayat çizgisi genellikle bir insanın sağlık ve beden durumu ile bazı önemli olayları işaret eder. Hayat çizgisi üzerinde bir kare şekli daima bir 'tamir' işaretidir. Böyle bir şekil daima bir kaybın yahut bir felaketin 'tamir' edileceğine işarettir. (Şekil 11)

 5. #5
  Demirbaş angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil Baktabul'un Çılgını angelimyeşil - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  687
  Tecrübe Puanı
  61581130

  Tanımlı Ce: El Falı-El Falı Hakkında

  emeğine sağlık ..teşekkürler

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Zar Falı - Zar Falı nedir - Zar Falı hakkinda
  By NoBoDyS in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-20-2010, 23:40
 2. Sigara Falı - Sigara Falı nedir - Sigara Falı hakkinda
  By NoBoDyS in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-20-2010, 23:32
 3. Sarkaç Falı - Sarkaç Falı nedir - Sarkaç Falı hakkinda
  By NoBoDyS in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-20-2010, 23:30
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-28-2008, 00:04
 5. aşk falı,burçlar,kahve falı ve isimoloji burdaa!..
  By yakışıklı_33 in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-04-2007, 00:02

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375