Bu yıldızda doğan kadınlar,kırmızıya meyyal beyaz benizli,güzel burunlu,sarı saçlı,dişleri seyrekçe,sağ elinde bir nişan mevcut,sevimli güzel yüzlüdür.Pek yalandan hoşlanmazlar.Orta boylu,başı büyükçe,kolları ve bacakları kuvvetli olur.Yüzünde çil veya çiçek izi olur.Göğsünde bir ben bulunur.Erkeklerle yakınlık etmeye heveslidir.Tabiatı hileye ve oyuna meyillidir.Kardeşleri arasında güzeldir.Kardeşlerinden miras yer.Çocukluğunda babaları olür.Evlatlarından bir fayda görmez.Hastalığı ins,cin,nazardan olur.Bahar ve yazın limonata gibi şeyler içmelidir.Karın ve midesinde sancı olursa müshil içmelidir.Ölüm sebebei kalp ve karın ağrısıdır.Ona hastalık senenin bu burcun olduğu ay gelirse kurtulamaz.Bilhassa ölüm tehlikesi 2-7-20-25-44 yaşlarında görünmektedir.Bu tehlikeleri atlatırsa 80 yaşına kadar yaşayabilir.
Zevci Hanesi:
Küçük yaşta iken kısmeti çıkar,fakat evlenmez.Sonra başka bir taliple evlenir.İlk kocasından boşanma veya ölüm sebebiyle ayrılma görünmektedir.Başından 3 veya 5 nikah geçebilir.En hayırlı eşi sarı veya beyaz yüzlü olanıdır.
Kız kardeşleriyle geçinemez,erkek kardeşleriyle geçinebilir.Çok rüya görür,istediğine nail olur.İyilik ettiğinden zarar görür.Tenhaca yaşaması daha hayırlıdır.
Yaşı ilerledikçe hali düzgünleşir.Ekseri evladı erkek olur.Eğer ilk evladı kız olursa evlatlarından talihi az olur.
Yolculuk yapmak istediğinde kara yolunu tercih etmeli.Deniz yolculuğu pek yaramaz.Yola perşembe günü çıkmalı.Deniz yolculuğunda bir tehlikeye maruz kalabilir.En iyi yolculuğu batı ve güney tarafına olandır.
İyi nüfuslu bir adamla dostluk peyda eder,onun sebebiyle herkese kendini sevdirir.Yaşı ilerledikçe rızkı bollaşır.Feraha erer.Çok azimlidir.Başladığı işi bitirmeden geri dönmez.Çok düşmanı vardır.Hem malını yerler,hem de onu çekiştirirler.Bahar mevsiminde kan aldırmak iyi gelir.Düşmanları sihir yapmaya kalkarlar.
İyi günü: Salı
Yaramayan günü: çarşamba ve ptesi geceleri
En iyi elbisesi sarı renkte,kırmızı renkte olanıdır.
Parmağında kırmızı yakut taşımalıdır.
Üzerine süreceği koku :gül,menekşe ve yasemin
Yattığı zaman başını doğuya doğru kor ise rahat eder.Yalnız bulunduğu vakitler karanlıkta yatmamalı,başı ucunda bir ışık yakmalı.Çünkü,kalbine evham girmesin.
Bir şahıstan birşey isteyeceği vakit Salı günü istemeli.Parmağına gümüş veya demir madenli yüzük takmalı.Maskotunu üzerinde taşımalıdır

kadinlarkulubu.com