Onun felsefesi "kendi başının derdine kendin bak" tır. Onun işlerini yaptırmak için peşinde bir erkeğe ihtiyacı yoktur. Liderliği kimseye bırakmak istememesi her konuda ilk hareketi yapmaya yönlendirir onları, konu aşk dahi olsa ilk adımı koç kızı atar. Onu toplumsal kurallar bağlamaz, düşündüğü ve inandığı gibi yaşar, hesap vermez. Eli açıktır, zamanını, ilgisini, parasını cömertçe paylaşır ama sevdiği insanları paylaşma konusunda cimridir. Koç burcu bir eşiniz varsa sekreterinizin erkek olması evliliğiniz için artı bir davranış olacaktır. Bu kızlar evlenmeden önce tamamen özgürdürler ve genelde iş hayatındadırlar. Ve başarılı iş kadınlarıdırlar, konuşmaları akılcı ve hızlıdır. Kesinlikle sıkıcı değillerdir, enerjilerini her an yansıtabilirler. Göründükleri kadar da sert değillerdir, duvarı aşabilirseniz çok sıcak biri sizi bekliyor. Kötü durumlar, hastalıklar gözünü korkutmaz ama yakın ilgi beklerler.

İş Hayatı
Bu yıl, çalışmalarınız karşılığında ödülleri almanızın zamanı. İşinizde yükselmeniz, üst pozisyonlara geçmeniz, kariyer yolunda attığınız adımları lehinize çevirmeniz sizin elinizde. 1Ocak-15 Ocak günlerinde; yeni projelere karşı açık olmanıza rağmen; planlarınızı uygulamakta zorlanacaksınız. 1 Ocak-22 Ocak tarihlerinde mesleki eğitimlerinizi değerlendirmelisiniz. 1 Ocak-18 Şubat tarihlerinde, çabalarınızı yoğunlaştıracağınız işlerde önemli ekip çalışmaları içinde bulunacaksınız. 18 Şubat-21 Mart tarihlerinde; iş ortamınızda sizi mutlu edecek paylaşımlar içinde olacak, olumlu ortak projelere imza atacaksınız. 21 Mart?tan sonra, değerinizin anlaşılması ve yaptıklarınızın karşı tarafa anlatılabilmesi için çaba göstermelisiniz. Çalışma şartları konusunda haklarınızı savunmalısınız. 6 Nisan-20 Nisan döneminde önemli iş görüşmeleri yapacaksınız. 19 Nisan-28 Mayıs arası iş arkadaşlarınızın etkisiyle sizi yanıltacak düşünceler içinde olabilirsiniz. Temmuz ve Ağustos aylarında, ortağınız tarafından hayal kırıklığına uğratılabilirsiniz. 27 Ağustos-4 Kasım arasında geçmişin sorunları ile yeniden uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yeni ortaklıklar peşinde, yeni görüşmeler içinde olabilirsiniz. Yılın son aylarında iş yaşamınızda olağanüstü yoğunlaşma görülecek. Bu yoğunluğun sonucu prim ve ikramiye gibi ödüller gündeme gelebilir.

Sağlık
Bu yıl; sağlığınıza özen gösterirken, dinlenme konusunda azami dikkat edin. Özellikle, uyku konusuna öncelikle hassasiyet göstermelisiniz. Sindirim sisteminiz duyarlı olacağı için yiyeceklerinize dikkat etmelisiniz. Diş sağlığınız için kalsiyum almalısınız. Yılın ilk ayında, günlük yaşamınızın detayları arasında kaybolmamaya çalışın. Karşılıklı çıkar ilişkisi içinde bulunduğunuz çevreler sizi aşırı zorlayarak, istem dışı stresler içine sokabilir. Bu günlerde yapacağınız tek şey; sizin yapınıza ters düşse de, inatçı israrcılıklardan uzak kalmak olmalıdır. 21 Mart?tan sonra, egzersiz çalışmalarına önem vererek, vücudunuzun formunu korumaya çalışın. Ağustos ve Ekim dönemlerinde önemsiz bir sağlık sorunu nedeniyle, doktor kontrolünden geçmek zorunda kalabilirsiniz.

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

GENEL ÖZELLİKLERİ


İLK ATEŞ BURCU Canlı, hevesli, aklına eseni yapan, çabuk düşünen, hazır cevap
Yöneticisi Mars
Renkleri Kırmızı
Meslek Asker, operatör, mühendis, makinist profesyonel, sporcu, kâşif
Kariyer Satürn
Aşk Venüs
Para Venüs
Sağlık ve İş Merkür
Ev ve Aile Ay
İhtiyaç Duyduğu Özellik Dikkatli olmak
En İyi Özellikleri Fiziksel güçlülük, hareketlilik, enerjik, cesur, dürüst, özgürlüğüne düşkün, kendine güvenen
Önde Gelen İhtiyacı Hareket
Kötü Huyları Telaşlı, aceleci, fazla agresif, tedbirsiz
En İyi Anlaştığı Burç Aslan-Yay
Hiç Anlaşamadığı Burç Yengeç-Terazi-Oğlak
Maddi Boğa
Evlilik Terazi
Manevi Yay-Balık

kadinlarkulubu.com