+ Konu Cevapla
2 / 3 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
6 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu

Eylül aylik astroanalizi

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Eylül aylik astroanalizi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #6
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375457

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Başak Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Başaklar uzun soluklu yaz günlerini yavaş yavaş geride bıraktığımız şu günlerde aşk hayatınızla alakalı konularda, Jüpiter gezegeninin Mayıs ayından bu yana devam eden geri hareketinin bitişi önemli bir gösterge. Geri hareket dönemleri bildiğiniz gibi onarım süreçleridir. Sizler o tarihten bu yana yaşadığınız ilişki veya deneyimler yoluyla olgunlaşma sınavlarından geçtiniz. Jüpiterin Oğlak burcunda ilerlemesi ve ayrıca Satürn gezegenin yükselen evinizdeki transiti, doğal olarak sizi disiplin altına alıcı etkiler yaratmakta. Jüpiter gezegeni Aralık 2007 yılından beri aşk evinizde yol almakta. Doğal olarak aşina olduğunuz bir enerji. Jüpiterin Oğlak burcunda ilerlemesi, karşınıza çıkan insanlar yoluyla olgunlaşmanızı ve hayatınızın aşk bile olsa, kendinizi ifade etmeniz gereken her alanında büyümenizi gerektiren enerjisiyle karşı karşıyasınız. Ya sorumluluklarınızın bilincinde olacak ve kendinize bir hedef tayin ederek hayatınızı kurgulayacaksınız veyahut kimliğiniz gereği ben böyleyim diyerek yola devam edeceksiniz. Oğlak burcundaki Jüpiter geçişlerinde, kişinin olgun bir birey haline gelebilmesi için Jüpiterin gösterdiği yoldan giderek kendi dünyasını kurması gereklidir. Öyle bir ilişki yaşar ve öyle bir noktaya gelirsiniz ki, önünüzde iki yol belirir. Birincisi ya gayet açık ve net olarak dürüst bir şekilde sorumluluklarınızı ele alır, inancınızı yüksek tutar ve kendinizi hayatın zorluklarıyla karşılaştıran deneyimleri kabul ederseniz veyahut yaşama karşı güvensiz, fazla çekingen, kendinizden emin olmayan bir şekilde hedef dahi belirleyemeden yaşamaya devam edersiniz.
  Bu enerji Nisan-Ağustos 2007 ve Mayıs-Eylül 2008 yılları arasında geri hareket yaparak sizi yaşadığınız deneyimleri gözden geçirmeniz adına iç dünyanızla yüzleşmeye çağırmış olmalı. Belki de karşınıza çıkan insanlar veya yaşadığınız ilişkiyi kabullenme-reddetme veyahut birlikte olduğunuz kişinin aynı şekilde sizi kabullenmesi-reddetmesi tarzı gelgitler yaşamış olabilirsiniz. Geri hareket dönemlerinde eğer doğru kararlar vermiş iseniz şimdi fazlasıyla olgunlaştığınızı söyleyebiliriz. Jüpiter gezegeninin bu son geri hareketi olduğu için artık iç dünyanıza yönelerek olayları gözden geçirme sürecini bitirmiş durumdasınız. Şimdi kararları uygulama zamanı. Ocak 2009 yılında Oğlak süreci bitene kadar yaşamınıza bir yön çizme tayininde bulunmanız gerekiyor. Bunu ister ilişkiniz yoluyla isterseniz çocuklarınız isterseniz kendinizi ifade etmeniz gereken konularda yapın farketmez ama bu zaman dilimine kadar yaşanması muhtemel durumlar size ne yönde gitmeniz gerektiğini gösteren atlama taşları olarak dikkat çekecektir. Jüpiter oğlak burcunda iken her zaman dediğim gibi, emek sarfetmeden ve doğru seçimlerde bulunmadan sizi ödüllendirmesi mümkün değildir. Siz yönünüzü bilinçli çizecek ve siz ilerlemeyi, olgunlaşmayı kabul edeceksiniz. Bildiğiniz gibi Satürn gezegeni yükselen evinizden geçtiği için, sorumluluklar almanızı ve sistemli bir şekilde hareket etmeniz adına sizi olgunlaştırıyor. Hani hep soruyorsunuz ya biz ne zaman rahata ereceğiz diye ve ben her ay olmasa da sırası geldiğinde enerjilerinizi nasıl kullanmanız gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Şimdi bir kez daha yeri geldiği için size bunları tekrarlama gereği duyuyorum.

  Eylül ayının ilişki durumunuzla alakalı bir başka enerjisi ise, burcunuzda ilerlemekte olan Güneş gezegeninin 22 Eylül tarihine kadar sürecek seyridir. Bu dönem, Eylül ayının hemen başında Satürn gezegeniyle kavuşum içinde olacağı için karmik bazı durumların göstergesi olabilir. Güneş bildiğiniz gibi kendinizi ifade gücünün temsilcisi. Satürn ise sorumluluklarla alakalı. Bu iki enerjinin yükselen evinizdeki kavuşumu, kimlik duygunuzu disiplin altına alıcı bir etki yaratabilir. Bu durum aşk evinizden geçmekte olan ve yukarıda bilgi verdiğim Jüpiterle etkileşim içinde olacağından anlıyoruz ki, özgüven duygunuzla hareket etmeniz durumundasınız ve ayrıntıların üzerinde durarak yaşadığınız her bir gerçeğin farkında olarak ilişkilerinizi bir düzene koymalısınız. Burada kafanızı hiçbir şeyin karıştırmasına izin vermeden, mükemmele ulaşmak adına, kendinizi şanssız bir insan gibi görmek yerine belirli bir düzen kurabilmek adına gönüllü olmalısınız. Ayrıca Yönetici gezegeniniz Merkürün maddi ve manevi kazanımlar evinizde Güneşin burcunuzdan çıkmasından bir gün sonra 23 Eylül-15 Ekim arası geri dönemde olması şu ana kadar yazılanlarla ilgili ve genel anlamda herşeyi gözden geçireceğinizin göstergesidir. Sorumluluklarınız ne kadar ağır gelse de, Satürn dersi almamış bir insanın büyümesi, gelişmesi mümkün olmayacak gerçeğini göz ardı etmemelisiniz.
  İş ve Kariyer
  Mesleki konularla alakalı olarak Eylül ayını değerlendirmeye aldığımızda yönetici gezegeniniz Merkürün seyri önemli gözükmekte. Bildiğiniz gibi Merkürün Zodyak kuşağındaki her bir döngüsü yani burçları ziyaret edişi, sizin o dönem içinde üzerinde en fazla yoğunlaştığınız konuların göstergesi olarak önem taşıyor. Bu anlamda ay içinde olabilecek en önemli yansıması 29 Ağustos tarihinde başlayan Terazi burcu seyridir. Merkür bu konumda aslında güçsüz bir enerji olmasına rağmen, güçlü Venüs gezegeni tarafından dispozite edildiği için doğal olarak, kariyer evinizin veya mesleki konularla ilgili her bir noktanın, maddi güvenliğinizi sağlama alma çerçevesinde oluşacağını söylemek mümkün olacaktır. Demek oluyor ki, toplumsal yaşamınız ve sosyal statünüz, belirli bir alanda tanınma ihtiyacınızın altında yatan en önemli istek, parasal açıdan güçlü olmanız, çalışmanızın ve emeğinizin karşılığı alarak düzenli bir gelir elde etmeniz, ihtisaslaştığınız alanlara uygun bir gelir sahibi olmanız ve herşeyden önemlisi hayata yeni atılan biriyseniz, rutin bir iş hayatı içinde yer almanız. Bütün bunlar sağlandığı takdirde doğal olarak siz de kendi kimliğinizı dış dünyada daha güçlü ifade edeceğinizi düşünmektesiniz. Bütün bu istekleriniz tabi ki son derece haklı beklentilerinizdir. Bir yandan Satürn gezegeninin burcunuzla yaptığı kavuşum etkisi, diğer yandan Jüpiter gezegeninin Aşk hayatınızla alakalı konularda disiplin edici etkisi derken bunalmanız normaldir. Fakat şunu da biliniz ki, bu süreçten her bir burç mensubu geçmiştir, geçecektir. Bu durum hayatın olgunlaşma basamaklarıdır ve sizin gibi toprak grubu yani üretken bir insan için aşılması zor engeller değildir. Yeter ki, güven duygunuzu yitirmeyin ve kendinizi yetersiz hissetmeyin. Bütün bu durumlar bir şekilde yoluna girebilecektir.
  Kariyer eviniz ve yönetici gezegeniniz Merkürün 29 Ağustos tarihinde başlayan Terazi burcundaki seyri yukarıdaki paragrafta sözünü ettiğim sosyal statünüz ve maddesel güvenliğiniz konularında işbirliği içinde olmanın önemini göstermesi açısından değerlidir. Öncelikle Merkürün geri hareket tarihi olan 23 Eylüle kadar olan dönemini ele alırsak, toplumsal açıdan kendinizi ifade edebilmenin yolunun biz olgusundan geçmekte olduğunu söylemek mümkündür. Bu süreçte otoritelerle olan ilişkinizde veya genel olarak iş anlamında, kendinizi güvende hissetmek adına gereksinimlerinizin altını çizmeniz önemlidir. Yani siz nasıl şartlarda çalışmaktasınız ve elde ettiğiniz statü ve gelir, yaşamınız açısından doyurucu mu? buna cevap ararken başta söylediğim gibi durumunuzu parasal açıdan değerlendirmeye almanız normaldir. Bu süreçte işverenlerinizle geliriniz konusunda görüşmelerde bulunmanız mümkündür. Belirli bir miktar artışı veya tümüyle arzuladığınız şekilde gerçekleşmesi için herşeyden önce çalıştığınız iş yerinin durumunu göz ardı etmemeniz ve toplu artışlarda hakkaniyet içinde hareket edilip edilmediğini iyice araştırmadan kendinizi kurban pozisyonunda görmemenizdir.
  Ayrıca bu süreçte düşünmeden fevri davranışlarda bulunmamalı, kendinizi öne sürerken bencil davranmadan ılımlı bir şekilde uzlaşı içinde olmaya gayret etmeli, mesleki kararlarınızda öncelikle gelir ve gider durumunuza göre hareket etmenizi, yani işten ayrılacak bile olsanız bunu bir başka işi ayarlamadan yapmamanızı öneriyorum. Merkürün 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki seyri bu konularda iyi bir planlama yapılması adına etkili olduğu gibi, işinizle alakalı değişimler için bekleme zamanı olarak dikkat çekmekte. Bu tarihlerde ani kararlar vermek yerine sistemin içindeki akışa göre sabırlı davranmak gayet faydalı olabilir. Girişimde bulunacaksanız, eğer planladığınız ve gayet olumlu olacağını düşündüğünüz herhangi bir iş durumunuz varsa bu planı yürürlüğe koyabilmek için ya 23 Eylül tarihinden önce hareket etmelisiniz veyahut geri hareketin bitimi olan 15 Ekim sonrasını tercih etmelisiniz.
  Para Durumunuz
  Finans hayatınızla alakalı konularda etkili olacak Venüs gezegeninin 30 Ağustos tarihinde başlayan ve 24 Eylül tarihine kadar devam edecek seyri hakkında sizleri günlük yorumlarda bilgilendirmiş ve bu güçlü enerjinin sizler için anlamı, maddi ve manevi değerlerinizle alakalı konularda uyum, güzellik ve dengeli paylaşımlara oldukça ihtiyaç duyacağınızın göstergesidir demiştim. Rahatlık, estetik ve zevkli herşeyin ilginizi çektiği bu dönemde farkında bile olmadan fazla para harcamanız mümkündür. Rahata düşkünlük veren bu enerjinin sizin gibi sistemli ve mantıklı insanlar açısından büyük bir problem yaratacağını düşünmüyorum. Ama yine de dikkatli olmanızı öneriyorum.Bu enerji, yaratıcı sanatsal çalışmalar, estetik ortamlar, halkla yakından ilgili meslekler, kültür çalışmaları, arabuluculuk ve eş kaynaklı konular aracılığıyla para kazanmak açısından oldukça etkilidir.
  Kimileriniz ortaklık yoluyla gelir elde edebilirsiniz, kimileriniz yeni bir tanışma sayesinde maddi açıdan verimli bir dönem geçirebilirsiniz diyerek devam etmiş ve bu dönemde başkalarından gelir elde etmek sizi destekleyen insanlardan faydalar görmek mümkündür. Arabuluculuk, kadınlar sayesinde elde edilecek faydalar, güzellikle alakalı her konu, para kazanımlarınız açısından gayet etkilidir. Bu süreçte manevi değerleriniz de baş sıradadır. Sevdiklerinize karşı daha ince, nazik davranabilir, hatta şımartabilirsiniz diyerek bitirmiştim.
  Para evinizde meydana gelen enerji sadece bununla sınırlı değildi. Eylül ayında Terazi burcunda oluşan gezegen hareketlerinin yoğunluğu finans evinizde meydana geldiği için Merkür gezegeninin 29 Ağustos tarihinde başlayan etkisi hakkında iş ve kariyer bölümünüzde bilgi vermiştim. Şimdi maddi açıdan yansımalarını daha geniş bir şekilde bu bölümde tekrar ele alalım. Çünkü bu enerji yönetici gezegeniz olması dolayısıyla son derece önemli. Bu etki altında yapılacak görüşmeler özellikle geri hareket zamanı olan 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında bazı durumların gözden geçirilmesi adına bekleme süreci olarak geçeceğe benziyor. Bu durum maddi kazanımlarınızla alakalı konularda, işyerinizle yapacağınız maaş artışı görüşmelerini kapsadığı gibi, kurulacak yeni ortaklıklarla ilgili düzenlemeleri de gösterebilir. 22 Eylül tarihi itibariyle Güneş gezegeninin de para evinizde seyrine başlaması ve 4 Ekim tarihine kadar Mars gezegenin de bu alanda oluşu büyük bir enerji yığılımı nedeniyle oldukça güçlü bir yansıma yaratabilir. Kariyer evinizin ve ayrıca yöneticiniz olan Merkürün bu süreçte maddi alanda yer alması sizin kazanımlarınızla alakalı konularda bir bekleme süreci yaşamanızı ve ardından gelecek haberlerin göstergesi olabilir demiştim. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, otoritelerle olan görüşmelerinizde belirli bir ılımlılık içinde, ihtiyaçlarınızın altını çizmek olmalıdır. Ayrıca yeni iş başvuruları gündeme gelebilir. Bu görüşmeler eğer geri hareket dönemlerine geliyorsa ani kararlar verilmemeli, 15 Ekim tarihine kadar düşünme payı istenilmelidir. Eğer çok önceden yaptığınız bir başvuru ise, o zaman değerlendirmenizde sakınca yoktur ama yine de eğer olanağınız varsa geri hareket sonrası kabul etmekte fayda vardır. Bazı Başaklar için bu süreç iş ortaklığı yoluyla gelirleri gösterdiği gibi kimileriniz için mesleki anlamda bağ kurduğunuz kişiyle özel bir yakınlaşmanın size maddi açıdan getiriler sağlaması anlamına da gelebilir.
  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 9-10-18-19-22-23
  Zayıf Enerjili Günler : 4-5-6-7-8-16-17-20-21
  Yeniay : 1-27-28
  Dolunay : 14-15

 2. #7
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375457

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Terazi Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Teraziler, sorumlulukların altını çizen ve bir şekilde yerine getirmeniz adına sizi göreve çağıran Eylül ayına girmiş bulunmaktasınız. Oldukça telaşlı geçen bu ay, yazın rehavetinden sonra doğal olarak sizin gibi rahatına düşkün kişilerde zorluk oluştursa da, Eylül ayı sizin açınızdan o denli olumlu ki, ben bütün görevlerinizi bu güçlü enerjinin ışığı altında yerine getirebileceğinizi düşünüyorum. Evet gelelim bu ay içinde olabilecek yansımalara. Bildiğiniz gibi size günlük yorumlarınızda yönetici gezegeniniz Venüsün burcunuzda oluşan son derece güçlü enerjisinden söz etmiş ve Aşk ve ilişkiler, estetik ve güzellik, uyum ve denge sadece sizin yönetici gezegeninize verilmiş doğanın bir armağanıdır demiştim. Bu nedenle yükselenleri ve burcu Terazi, Boğa olan kişiler, doğum haritasında güçlü bir Venüse veya doğum haritasında Venüsü kuvvetli görünümlere sahip kişiler daima girdikleri ortamlarda hayranlık uyandırabilir, hayatın lezzetli ve seçkin güzelliklerinden nasiplerini alabilirler diyerek devam etmiştim. 24 Eylül tarihine kadar sürecek bu enerji, öncelikle dış görünümünüz üzerinde etkili olup güzellik ve çekiciliğinizin her zamankinden çok daha ön planda olmasını sağlayabilir. Bu size olmadık kısmet kapıları açabilir.
  Sözleriniz, tavırlarınız, davranışlarınız bu enerji altında her zamankinden çok daha nazik, uzlaşmadan yana ve inceliklerle doludur. Şımartılmış bir çocuk kadar şirin olacağınız bu dönemde, bağlanma arzunuz yoğundur lakin bu enerjinin etkisi altında derinleşemeyen duygular yüzeyde kalabilir. Popülerliğiniz artış gösterdiği bu zaman diliminde, girişimleriniz konusunda önünüzde açılabilecek kapılardan bilinçli bir şekilde girmenizi ve geçici değil kalıcı bir şeyler oluşturmak adına emek vermenizi tavsiye ediyorum. Bundan önceki Başak burcunda her türlü konuda zorlu bir dönem yaşamıştınız. İşte şimdi Venüs sizi aydınlatmak, canlandırmak ve gülümsetmek adına yanınızda. Bu dönem size yeni bir aşk sunabileceği gibi, varolan ilişkinizde de güzel bir dönem geçirmenizi sağlayabilir.
  Yönetici gezegeninizle başladığım aşk ve ilişkiler yorumunuza 19 Ağustos tarihinden bu yana burcunuzda transitini sürdüren ve 4 Ekim tarihine kadar devam edecek Mars enerjisi hakkında tekrar bir hatırlatmada bulunarak devam etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi bu enerji girişimde bulunacağınız konularda diplomatik tavırlarınızın gayet etkili olacağınızın göstergesiydi. Yani sizin dış dünyada insanlarla olan her türlü bağlantınızda her zamanki gibi nezaket kuralları içinde ve gayet akıllı bir şekilde hareket etmeniz önemlidir. Bu bazı kapıların önünüzde açılmasını sağlayıcıdır. Paylaşım konusu da en az bunun kadar değerlidir. Yani kendi istekleriniz adına girişimde bulunurken, başka insanlarla olan manevi ve maddi bağınızın farkında ve herkesin yararına olacak tarzda kararlar almanız gerekiyor.
  Bu süreçte özel ilişkiler anlamında tutkulu bir aşk yaşamak mümkün. Partnerinizle her türlü konuda anlaşabilmek için, nazik davranmaya özen göstermelisiniz. İsteklerinizi ifade ederken bencil davranmamalı ve ayrıca gerçekçi bir şekilde ilişkinizi gözden geçirmeli, kendinize olan öz saygınızı ön planda tutacak şekilde hareket etmeye çalışmalısınız. Şunu unutmayalım ki, kendisine saygı, sevgi ve güveni olmayan bir kişinin beraberlikte mutluluk bulması nasıl zorsa, beraberliğine özen göstermeyen bir kişinin de ilişkide aradığı doyumu yakalaması o denli zordur. Yine bu enerji altında mücadele gücünüzün en önemli noktasını, beraberliğinizi düzene koyma ve güzelleştirme isteği oluşturabilir. Yani bugüne dek ne yaşandıysa yaşandı bundan sonrasında güçlü ve huzurlu bir beraberlik yaşayayım düşüncesi hakim olabilir. Bu istek ise doğal olarak mutlu ve doyumlu bir ilişkinin yaşanabilmesi açısından yapılacak ayarlamaların ilk startı anlamına gelebilir.
  İş yaşamınızla alakalı bir başka yansıma ise 7 Eylül tarihinden bu yana devam eden, Jüpiter gezegeninin geri hareketinin sona erişidir. Bu enerji bildiğiniz gibi yarınlarınızın güvenliğini sağlamak adına içsel yönden kendi iç dünyanıza çekilerek ne kadar güvende olduğunuzu sorgulamanız anlamına gelmekteydi. Bu durumda iş hayatınızdaki her bir gelişme doğal olarak eviniz sınırları içinde kendinizi çok daha huzurlu veya huzursuz yaşamanız adına etkiliydi. Şimdi geri hareketin bitmesi ise Mayıs ayından bu yana düşünüp, kararlaştırdığınız konular üzerinde çok daha güvenli bir şekilde işlerinizi yoluna koymanız, eviniz sınırları içinde güvenliği sağlamanız etkili olmaya başlayabilir. Jüpiter ilahi bir rahmet ve doğal bir şans anlamına geldiğinden iş yerinizle alakalı bir düzenleme, büyüme ve gelişmenin de göstergesi olarak önemlidir. Eğitim, uzak yolculuklar inanç konularında da etkili olduğu için, siz Ocak 2009 yılına kadar yarınlarınız adına karar verirken yuvanızdaki sorumluluklarınız adına daha dikkatli seçimlerde bulunabilirsiniz.

  İş ve Kariyer
  Mesleki yaşamınız açısından önemli bir konu ise, diğer burçlarda olduğu gibi sizin açınızdan önem taşıyan Jüpiter gezegeninin geri hareketinin sona ermesidir. Bu durum başta iç dünyanızdaki güvenlik olgunuz üzerinde tesirli olduğu gibi, yuvanız sınırları içinde dirlik ve düzenliğin sağlanması adına olumludur. Yalnız bu etki altında dikkat edeceğiniz en önemli husus ne olursa olsun sorunlarınızın üstünü sıvazlamadan gerçekçi bir şekilde hareket etmenizdir. Yani iş hayatınızın gündelik temposuyla alakalı konularda Mayıs ayında başlayan geri hareketten bu yana belirli bir düzenlemede bulunduysanız şimdi o kararlarınızı uygulama zamanınızdır. Ayrıca bir önceki bölümde ele aldığım gibi bu ay içindeki kısa süreli enerjilerin sizden yana olması demek, problemlerin yok olması anlamına gelmiyor.
  Satürn gezegeninin yaşamınızı düzene koymanız adına, ruhsal ve duygusal anlamda ders verici, disiplin edici etkisi hala devam etmekte. Bunları göz ardı etmemelisiniz. Tabi ki burcunuzdan transit geçmekte olan Venüs, Mars, Merkür, Güneş gezegenleri gayet olumlu enerjiler. O zaman yapılması gereken bu enerjileri arkanıza alarak girişimlerde bulunmanız ve bir yandan da yaşamınıza bir yön çizmeniz. Jüpiter bu anlamda kimi zaman kötümserlik kimi zamansa iyimserlik veren, sizi iç dünyanıza çekerek kendinizle yüzleşmenizi ve arınmanızı sağlayan psikolojik etkisini 7 Eylül tarihi itibariyle bitiriyor. Fakat bundan sonrası adına öğrendiklerinizi, bu süreçte aldığınız dersleri de göz önüne alarak hareket etmeniz gerektiğini de gösteriyor. Burcunuzda ilerleyen her gezegen transiti sizin dış dünyada kendinizi ifade etmeniz ve girişimlerde bulunmanız için gayet olumlu zaman anlamına geldiğine göre şimdi size düşen öncelikle ilişkinizden başlamak üzere, iş hayatınıza kadar olan her bir noktayı gözden geçirerek planlamalarda bulunmanızdır.

  Para Durumunuz
  Parasal konularda Eylül ayındaki gelişmelere baktığımızda 19 Ağustos tarihinden bu yana etkisi devam etmekte olan para evinizin yöneticisi Mars gezegeninin Terazi burcu seyri devam etmekte. Yalnız geçtiğimiz aya göre bu ay, yönetici gezegeniniz Venüsün burcunuzda seyrediyor olması dolayısıyla Mars enerjisinden yararlanmanız çok daha kolay. Mars ilişki evinizin de yöneticisi olduğundan büyük bir olasılıkla eşiniz veya ciddi ilişkiniz kaynaklı gelir konusunda rahatlamanız mümkün. Bu durum kimileriniz için eşinizin eviniz bütçesine olan katkısını gösterdiği gibi, eşit hak ve paylaşımlar açısından size olan desteğinin de göstergesi olabilir. Burada hakkaniyet içinde hareket etmek son derece önemli. Ayrıca bazı sözleşmeler, kontratlar yoluyla gelir elde etme imkanınız da bulunmakta. Kimileriniz için bu durum bir boşanmanın ardından bağlanan nafakanın göstergesi olabileceği gibi, bazılarınız için ekip halinde bir çalışmanın güce dönüşmesi anlamına da gelebilir. Bunlar kalıcı çözümler midir? belki hayır ama rahatlatıcı olması kesindir.
  Başkaları kaynaklı gelirler evinizin yöneticisi olan Venüsün bu süreçte yine burcunuzda ilerliyor oluşu da hemen hemen Mars enerjisinin yaşatabileceği yansımalarla aynı olup, Merkür gezegeninin 23 Eylül tarihindeki geri hareketine kadar yapılacak düzenlemeler açısından da önemlidir. 24 Eylül tarihinde finansal gelir evinizde burcunuzdan çıkıp Akrepte ilerlemeye başlayacak yöneticiniz Venüs ise, Mars gezegeniyle etkileşimde olacağı için, dönüşümde bulunmak kolay olabilir. Aslında Venüs Akrep burcunda zararlı bir etkidir. Fakat Mars gezegeniyle olumlu bir etkileşim içinde olduklarından zorlandığınız bir konuda karşılıklı olarak yaptığınız adil bir paylaşım veya ortaklaşa hareket etmenin korktuğunuz şeylerden emin olmanız anlamına geleceğini söylemek mümkündür. Merkür gezegeninin 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki geri hareketinin burcunuzda oluşması için, sizler için durumunuzun tekrar gözden geçirilmesi gerek iş, para ve ilişkinizle alakalı konularda yapılacak düzenlemelerin tespiti açısından değerlidir. Bu süreçte fikirlerinizi açıklarken paylaşım içinde olmanız, yabancı kişiler ve ülkelerle temasınız maddi anlamda sizi güçlendirici bir yansıma yaratabilir.

  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 6-7-8-11-12-13-20-21-24-25-26
  Zayıf Enerjili Günler : 9-10-22-23
  Yeniay : 2-3-29-30
  Dolunay : 16-17

 3. #8
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375457

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Akrep Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Eylül ayı birçoklarımız için, yaz günlerinin coşkulu enerjilerinin geride bırakılması ve sorumluluklarla uğraştığımız, görev zamanı gibidir. İster istemez işlerimizi yoluna koymak ve bir an önce sistemimizi oturtmak isteyebiliriz. Astrolojik açıdan baktığımızda ise siz Akrepler için bu dönemin gerek duygusal gerekse ruhsal anlamda, yaşamınızı bir gözden geçiriş süreci olarak görmekteyim. Oldukça önemli olan bu ay içindeki gelişmeleri şimdi beraber gözden geçirelim. Öncelikle gizli duygular ve ilişkiler evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeninin 30 Ağustos-24 Eylül tarihleri arasındaki seyrinden başlamak istiyorum. Hatırlarsanız bu enerjiden sizlere günlük yorumlarda söz etmiş ve bir Akrep yaşamı boyunca gerçek bir ruh eşi arayışında içindedir. O nedenle Akreplerin tutkuları derin o nedenle bu kadar yoğundur. Yönetici gezegeni Mars ve bir üst gücü olan Pluto gezegenleri sayesinde bir Akreple aşk yaşamak Everest tepesine tırmanmak kadar yorucu fakat bir o kadar zirveyi ele geçirebilmek adına yapılan haz dolu bir serüvendir. Tabi dikkatli adımlar atabilir ve zirveye ulaşırlarsa. O nedenle çok sabırlı olmak lazım demiştim.
  Terazi burcunda ilerleyen bir Venüs size ne gibi enerjiler sunabilir. İç dünyanıza çekilerek derin duygularınızı gözden geçirmenizi, sizi anlayabilecek ve gerçekten sevebilecek, sabır gösterebilecek gerçek bir ruh eşini arama ihtiyacınızı yoğunlaştırabilir. Eğer imkansız bir aşk yaşıyorsanız vazgeçmenin zor olduğu fakat tutkularınızın gittikçe derinleştiği bir zaman dilimini gösterebilir. Temeli sağlam bir ilişkiniz varsa karşılıklı paylaşımın göstergesidir. Platonik bir aşkı gösterebilir. Sevdiğiniz kişiye ulaşmanız zordur ve ifade edebilmeniz neredeyse imkansızdır. Ruhsal yönden kendinizi ve yaşadığınız ilişkiyi gözden geçirişiniz anlamına gelebilir. Kimileriniz için yaşadığınız ilişkiden dolayı kendinizi geri planda tutmak ihtiyacınızın simgesi olabilir. Bazılarınız için fantezilerin yoğun şekilde yaşandığı gizli kaçamaklardır. Fakat herşeyden önemlisi kendi arzularınız ve zayıflıklarınızla yüzleştiğiniz bir süreç olması mümkündür. Güzel rüyalar ve hayaller zamanıdır. Hayatın zorlayıcı ama ihtiraslı bir şekilde arzulandığı aşkların göstergesi olan bu süreç kendi içinizdeki ruhsallığınızı keşfetmeniz açısından da değerlidir diyerek bitirmiştim.
  Venüs Terazi burcunda yönetici olduğu için ve geçtiği yaşam evinde aşk açısından etkili enerjilere sahip olduğundan bir başka göstergesi ise, sevgi konusunda içinde bulunduğunuz durumun pek gözler önünde yaşanması yerine daha tedbirli ve daha özenli bir şekilde korunması gerektiğini söylemek mümkündür. Kimileriniz için anlamı aynen böyle derin ve oldukça önemlidir. Bu enerjinin birçok nedeni olacağı gibi olabilecek yansımaların başında, siz veya partneriniz veya her ikinizin evli oluşu ve bu yüzden sevginizi kendi içinizde yaşamak zorunda oluşunuz anlamına gelebileceği gibi, ciddi ilişkinizin bazı insanlar tarafından bilinmesinin farklı sorunlara neden olması yüzünden, gizlilik içinde yaşanması gerektiğini de gösterir. Bu durum, gerek Venüs ve gerekse diğer gezegenlerin Terazi burcunda stelyum(kavuşum) göstermesi sebebiyle büyük bir soruna yol açmasa da, birbirinize duyduğunuz aşkın büyülenme tarzı gelişmesini sağlayabilir. Sevginizi kendi yüreğinizde, koşulsuz bir şekilde yaşadığınız için aslında karşınızdaki kişiden tek beklentiniz size karşı sabırlı ve anlayışlı olmasıdır. Kimileriniz için anlamı ise, yaşanılan ilişkide her iki tarafın da birbirine karşı dürüst ve yalansız davranması gerekliliğidir. Eğer uzun yıllardır süren bir beraberliğiniz varsa birbirinizi gayet iyi tanıdığınız için şeffaf davranmanız kolaydır. Fakat bu yeni bir heyecansa bazı şeyleri gizlemeniz mümkündür. Bazı Akrepler içinse bu süreç ilişkinizle alakalı konularda bir karar alma dönemi olabilir. Hangi yönde ve neler yapmanız gerektiğini tespit açısından önemli olan bu zaman diliminde yaşadığınız beraberliği tekrar ele alarak düşünmeniz, kontrolünüz altında olmayan durumlar için neler yapmanız gerektiğini tespit etmeniz mümkündür. Böyle bir inceleme için Merkür gezegeninin 23 Eylül-15 Ekim arasındaki geri hareket dönemi gayet faydalıdır.
  Bildiğiniz gibi 19 Ağustos tarihinde başlayan ve 4 Ekime kadar devam edecek yöneticiniz Mars gezegeninin Terazi burcundaki seyri hala devam etmekte. Eylül ayına girmeden önce Venüs gezegeninin Terazi burcuna girişiyle Mars enerjisinin güçlenmesi söz konusu olmaya başladı. Astrolojinin teknik konusuna giren bu durum sizin açınızdan ilişki konusunda karar vermeye çalışırken veya ilişkiyi sürdürürken duygularınızın daha fazla coşkun olması nedeniyle, sorunlar olsa dahi bu ilişkiyi sürdürmekten yana olacağınızı söyleyebiliriz. 22 Eylül sonrası Güneş gezegeninin de bu alanda seyrine başlamasıyla bilinçli bir şekilde düşünmeye başlamanız, birbiriniz ve ilişkiniz üzerinde mantıklı ve paylaşımdan yana kararlar almanız gerekebilir. Fakat Merkür gezegeni hala geri harekette olacağı için yanlış anlaşılmaların oluşmaması için dikkatli hareket etmeniz son derece önemlidir. Öncelikle ilişkinizi gözden geçirmeniz ve hangi temeller üzerinde yaşandığını ve neler yapılması gerektiğini iyi belirlemeniz son derece önemlidir. Bazen ihtiraslarımız ve derin duygularımız, yanlışı bilsek dahi vazgeçememiz anlamına gelebilir. Peki bu durum ne derece doğrudur bunu mantıklı bir şeklide ele almak gerekiyor.
  24 Eylül tarihi ise sizin için yukarıdaki konularda olumlu bir enerjinin sizi sarıp sarmalaması anlamındadır. Venüs gezegeninin Akrep burcunda Marsla beraber elele verişi, ilişkinizle alakalı konularda gizliliklerden çıkarak aktif bir şekilde tutkunuzu yaşama zamanı olarak değerlidir. Bu enerji duygularınızı ifade ediş biçiminizde etkili olduğu gibi, aşk anlamında yeni bir karar vermeniz açısından da önem taşımaktadır. Gördüğünüz gibi Eylül ayı Aşk hayatınız açısından oldukça büyülü fakat bir o kadar da çözümlenmesi zor bir denklem şeklinde sürse de, sabırlı ve bilinçli hareket etmeniz ve elbirliğinde bulunmanız açısından gayet etkili olduğunu görmekteyiz.

  İş ve Kariyer
  Eylül ayındaki gelişmeleri yöneticiniz Mars açısından iş hayatınızla alakalı konularda ele aldığımızda ise 19 Ağustos tarihinden bu yana devam etmekte olan bu hareketin olabilecek yansımaları hakkında sizleri günlük yorumlarda hatırlarsanız bilgilendirmiş ve öncelikle hayatınızı yakından ilgilendiren her konuda, bu ister ilişki, ister iş, isterse başka bir alanda olsun dengeli bir şekilde hareket etmeniz gerektiğinin göstergesi olarak önem taşımaktadır. Şimdi sizler geri plana çekilerek, zihinsel açıdan düşünmelisiniz demiştim. Yaşamınızda hangi konularda sorun var, nerelerde tam olarak hareket edemiyorsunuz, ne gibi eksikleriniz bulunmakta, bunları şöyle bir kafanızın içinde düzenlemeniz lazım. Belki bu dönemde çok mücadeleci olmayabilirsiniz, yani hani şu güç ve kontrol kurmaya yatkın olan tavırlarınızda yumuşama görülebilir. Sanki bazı şeylere susmanız gerekiyormuş gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Bu etki altında öncelikle ilişkinizden başlamak üzere son zamanlarda neler yaşadığınızı, ne gibi deneyimlerden geçtiğinizi, şu anda bulunduğunuz noktayı bir gözden geçirmelisiniz. Bu dönemde olaylar sizi öyle noktaya getirir ki, artık vadesi sona ermiş, size hiçbir şey vermeyen, sıkıntı doğuran herşeyi net olarak saptayabilir ve 4 Ekim günü itibariyle yaşamınıza yeni bir yön çizerek yola devam edebilirsiniz demiştim.
  Tabi ki bütün bunların oluşması için gerçekçi hareket etmek esastır. Hayatınızı düzenleyin fakat ortaya çıkabilecek sorunları da üstünü sıvazlamadan net olarak tespit edin. Bu son derece önemli. Evet sadece beraberliğiniz değil, iş anlamında da aynı şekilde araştırmalarınıza devam etmekte fayda var. Kimlerle işbirliği yapmanız gerekiyor, ortaklığınız konusunda gelinen son durum nedir, hangi konularda anlaşmazlıklar ve doyumsuzluklar yaşamaktasınız, bunları da tespit ederek çözümlemeye çalışın. Bu enerji altına iki yönlü düşünmek kolay olacağından olayları iki boyutuyla da ele alabilirsiniz. Bu sizin açınızdan olumlu olabilir. En azında durduğunuz noktayı iki yanıyla da görmüş olursunuz, belki atak olmayabilirsiniz ama sonucunda benim için en hayırlısı bu demeniz mümkün olabilir.
  Yine iş anlamında etkili olacak, mesleki kariyer evinizin yöneticisi olan Güneş gezegeninin seyirleri önem taşımakta. 22 Eylül tarihine kadar Başak burcunda ilerleyen Güneş, hedeflerinizle alakalı konularda dönüşümde bulunmaya duyduğunuz açlığın göstergesidir. Bir Akrep yönetici gezegeni Pluto nedeniyle her zaman, kendini yoktan var edebilmeyi başarır, yenilgiler yaşasa bile, istediği zaman ayağa kalkarak ben buradayım diyebilir. Başak burcunda ilerleyen Güneş işte, tam bu noktada sizi destekleyici olabilir. Sosyal ilişkileriniz başta olmak üzere yaşamınızı yakından ilgilendiren her konuda mükemmelliğe duyduğunuz ihtiyacın altını çizebilir. Şu an elinizde olanlar nedir? yeterli midir? daha neler yapılabilir? Bütün bunları gözden geçirmeniz için destekleyicidir. Hizmet duygunuz bu süreçte oldukça yükselebilir. Sadece kendiniz adına değil, etrafınızdaki herkes adına yeni bir dünya kurmak ihtiyacınız yoğunlaşabilir. Yalnız size dikkatli olmanız gereken bir konuda uyarıda bulunayım. Güç ve kontrole verdiğiniz önemi herkes bilir. Eğer siz bunu sağlamak için, çevrenizdeki insanları eleştirmeye, mükemmel olmadıkları için suçlamaya hatta üzerlerinde baskı kurmaya kalkarsanız bu son derece yanlış olabilir. Analiz etmeniz doğaldır bunda bir şey yok. Lakin kusursuz olanı istiyorum diyerek, elinizdekileri az bulmak, çevrenizdeki insanları yargılamak ve ben bilirim tavırları içinde olmak gönül kırıcı olabilir. Bu yıl 22 Eylül tarihinde Terazi burcuna girecek olan Güneş ise, her konuda olduğu gibi, geri planda kalarak kendinizi gözden geçirmeniz anlamı taşıdığı için belirli bir ayarlamada bulunulması için planlarınızı gözden geçirmeniz, ne olursa olsun fevri hareketlerde bulunmamanız adına son derece önemlidir. Bu ayarlamalar, Güneşin Akrep burcuna geçtiği dönem itibariyle dış dünyada ifade bulmaya başlayabilir. Bu tarih ise 23 Ekim civarıdır. Ayrıca bu tarihlerde yöneticiniz Mars burcunuzda ilerlediği için mesleki anlamda girişimde bulunulma zamanı olarak olumludur. Görüyoruz ki, Eylül ayı gerek ilişkiler, gerekse iş hayatınızla alakalı konularda geri planda kalmanız, sessizliğinizi korumanız ve kendi rutini içinde hayatınızı yaşamınız adına durgun bir zaman olarak gözüküyor.
  Para Durumunuz
  Finans hayatınızla alakalı yaşam evinizin yöneticisi olan Jüpiter gezegeninin, Mayıs ayından bu yana devam etmekte olan geri hareketi 7 Eylül tarihinde sona ermekte. Bu sona eriş, öncelikle yolculuklar, iletişim, haberleşme, bağlantı kurma, bilgi ve deneyim sahibi olma alanında kendinizi gösterebilmeniz açısından önemlidir. maddi anlamda bu süreç içinde yavaşlamalar meydana gelmiş veya engeller nedeniyle zor durumda kalmış olabilirsiniz. Hedefler evinizdeki Satürn gezegeninin etkisini de hesaba katarsak, kimileriniz bulunduğu alanda büyümek yerine belli bir dönem suskun kalmak zorunda kaldığınız için veya içinde bulunduğunuz sistem nedeniyle bu gerektiği için maddi anlamda da tam olarak önünüzü görememiş olursunuz. Suyuna gitmek diye bir tabir vardır. Kişi kendince planları vardır fakat öyle bir dönem yaşıyordur ki, herşeyi bildiği gibi yapması mümkün değildir. Bu durumda ortama ayak uymak zorunda kalır. İşte Jüpiterin geri hareket süreci de bu anlamda etkilidir. elinizdekilerle yetinmek ve ileriye yönelik hedefler için doneler toplamak.
  Bildiğiniz gibi geri hareket zamanları onarım süresi olduğu için, bu dönem etrafınızla bağlantı kurmanız, yeni bir çevrede edinmeniz, değişik insanlarla, yakınlarınızla temas halinde olmanız ve kafanızın içindeki planları tam olarak tanıtabilmeniz açısından ayıklama, bilgiyi çoğaltma, yayma, haberleşme yoluyla tanıtımını yapmak gibi bir hazırlık döneminin de simgesi olabilir. Geri hareketin bitmesi ise, yapılan bunca çalışmanın yürürlüğe girmesi adına cesaretinizin ve özgüveninizin yerine gelmesi anlamı taşıdığından, bunun getirisi para olarak yavaş yavaş size dönebilir. Jüpiter Oğlak burcu geçişlerinde bir öğrenci gibi herhangi bir alanda kendinizi yetiştirebilir, yeni düşüncelerinizi çevrenizle paylaşabilir, öncelikle tanıdıklarınızdan başlamak üzere geniş bir alana yayılarak kendinizi ifade edebilirsiniz. Bütün bunların sonucunda ise, maddi kazanımlarınız artmaya başlayabilir, belki çok mucizevi durumlar yoktur ama emek sarfettikçe, sorumluluklarınızı yerine getirdikçe, bilinçsizce hareket etmek yerine mantıklı, sistemli bir şekilde yol aldıkça bunlar kendi içinde kumbaraya dolan para gibi çoğalmaya başlar. Burada en önemli husus, tanıtımdır. Bunu ne denli başarılı bir şekilde düzenlerseniz o denli faydalar kazanmanız mümkün olabilir.
  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-14-15-22-23-27-28
  Zayıf Enerjili Günler : 11-12-13-24-25-26-
  Yeniay : 4-5
  Dolunay : 18-19

 4. #9
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375457

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Yay Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Her zaman pozitif düşünmeye, hayatın renkli ve eğlenceli yanlarının tadına varmaya çalışan, neşeli Yaylar, Eylül ayına girdiğimiz bugünlerde, herkesin kendince planlamalarda bulunduğunu tahmin edersek sizin gibi aktif ve oldukça deneyim sahibi bir kişi yeniliklerde bulunmak adına yine etrafındaki kişileri heyecanlandıracak ve varlığıyla başkalarına destek olacaktır. Sizler açısından Eylül ayının önemi, hem aşk hem iş hem de kariyer anlamında önemli gözüküyor. Şimdi bu enerjilerinizi içerdikleri konu başlıklarına göre birlikte inceleyelim. İlk enerjiniz geçtiğimiz 19 Ağustos tarihinden beri devam etmekte olan aşk evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin Terazi burcundaki seyridir. Bu seyirin iki anlamından biri hedeflerinizle alakalı konulardaki girişimlerinizdi ki onu iş ve Kariyer bölümünde okuyabilirsiniz. İkinci anlamı ise aşk hayatınızla alakalı olan yanıydı. Mars bu süreçte yaşadığınız aşk hakkında karar vermeniz yönünde Terazi burcunda seyrettiği için bir şekilde kendi içinizde ayarlamalarda bulunmanızı ve çatışmalardan uzak bir şekilde ayarlamalar yapmanız açısından sessiz ve dingin bir zamandı. Yaşadığınız ilişkide beklenmeyen sıradışı gelişmeler yaşanması ve bu gelişmelerin kafanızın içindeki ortak hedefler açısından önemi oldukça baş plandaydı. Siz hem kendinizi güçlü bir şekilde aşkla ifade etmek, ben olmaktan ziyade biz olmayı istemekten yanaydı. Mars Terazi burcunda harekete geçmek ve belli bir konuda karar vermek konusunda zorlayıcı bir pozisyonda olduğundan doğal olarak akışa ayak uydurmanız çok daha mantıklıydı. Çünkü şartlarınız gereği belirli bir mesafe içinde kalmak ve ilişkinizin kalitesini belirlemek gerekmekteydi.
  Bu arada Mars terazi burcunda tutkuların fazlasıyla yumuşamasına ve ihtirastan ziyade halim selim bir şekilde ifade edilmesine neden olduğundan doğal olarak çok aktif bir dönem olarak geçmese de, sizin kendi gücünüzü ve ilişkiye bakış tarzınızı belli kriterler üzerine oturtmak isteğinizin göstergesidir. 29 Ağustos tarihine kadar bu şekilde devam eden durumlar, bu tarih itibariyle önce Merkür ardından Venüs gezegeninin Terazi burcuna girişiyle daha fazla paylaşımcı bir hal almaya başlasa da, yönetici gezegenin astroloji tekniğine göre karşıt bir evde yer alması sebebiyle açıkçası yaşadığınız beraberliği yönetmeniz yönlendirmeniz mümkün olmamıştır diyebiliriz. Yani ipler kimsenin kontrolü altında değildir. İçten içe aşk ve ilişkiniz sürse bile, sanki belirsiz durumlar daha fazla hakimdir. Bunu çok hoş bir evde misafirlik yapmaya benzetebiliriz. Herşey yolundadır, ortam güzeldir, iyi ağırlanırsınız ama bilirsiniz ki, o ev size ait değildir. 29 Ağustos Merkür ve ardından 30 Ağustos tarihindeki Venüs transitleri ise daha mantıklı düşünmenin ve içinde bulunduğunuz durumu daha net belirlemenin göstergesi olarak önem taşımaktadır.
  Venüs tarafından güçlendirilen Merkür gezegeninin 23 Eylül tarihine kadar devam edecek etkisi altında ise, ciddi ilişkiniz, evliliğiniz konularında geleceğe yönelik durum, ilişkinizin gelebileceği son durumu görmeniz açısından önemli bir dönem olabilir. Bu tarihe kadar belirli ayarlamalarda bulunulması, karşıt görüşlerinizi belirli bir noktada buluşturulması adına yapılacak düzenlemelerin ön planda, kavgasız, tartışmasız kendi içinde sürdürüleceğini söylemek mümkün.23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında ise beraberliğinizle alakalı konularda hem yakınlarınız hem de dostlarınız arabuluculuğu önem taşıyor. Kimileriniz için bu dönem, yeni biriyle tanışmak anlamına gelebileceği gibi kimileriniz için yukarıdaki durumlara uygun bir şekilde ilişkinin restore edilmesi zamanı olarak önemlidir. Burada yapılması gereken, bu güçlü enerjileri, yarınlarınız ve gelecekteki hedefleriniz adına düşünmek ve ona göre mantıklı bir şekilde beraberliğiniz için karar almaktır. Geri hareket dönemlerinde olayların tarafsız bir bakış açısıyla ele alınacağını söylemek mümkün ve ayrıca gerek burcunuzla gerekse bulunduğu yaşam alanı sebebiyle ben bu dönemin sizler açısından olumlu geçeceği ve anlaşmaya varılacağı yolunda değerlendirmekteyim. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu, problemler varsa bunların üstünü örtmemek, nazik ve ılımlı bir şekilde anlaşmaya çalışmak ve herşeyden önemlisi gerçekçi olmaktır. Yeni arkadaşlık veya ilişki açısından da yine aynı şekilde öncelikle arkadaşlık olgusunu benimsemek, karşıt görüşlerinize saygı duymak ve kendi yaşam stilinize göre nasıl bir beraberlik yaşamak istiyorsanız ona göre mantıklı seçimlerde bulunmaktır.
  24 Eylül tarihine kadar devam edecek bu enerjinin siz Yaylar açısından en önemli etkisi sosyal ilişkiler açısından renkli bir dönem anlamı taşımasıdır. Yeni arkadaşlıklar kurulmasında da etkili olacak bu enerji, sanatsal çalışmalar açısından anlamlı bir dönem olabilir. Beklenmedik hızlı ve romantik aşklar bu dönemin ilgi çeken yansımalarından olup pek kalıcı bir etki yaratmasa da hoş zamanlar geçirmenizde destekleyicidir.Minnettarlık duygusunun özellikle dostlarınızla olan temasınızda ön planda olacağı bu dönemde, size destek olanlar ve sizin destek olduğunuz kişiler vasıtasıyla yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz ortamlarda, elit insanlarla tanışabilir, hedefleriniz açısından ivme kazanabilirsiniz.
  Ayrıca bu etki altında, davranışlarınızla işbirliğine yatkın bir profil çizebilir, belli bir amaç etrafında diğer kişilerle temasa geçebilir, sempati ve ilgi uyandıracak çalışmalarda bulunabilirsiniz. Çevrenizle aranızdaki tüm sürtüşmelerin bu dönemde azalmaya başlaması sizin için oldukça önemlidir. Her türlü konuda güzellikleri hissetme duygunuz yükselir. Moral duygunuz üzerinde de etkili olacak bu enerji sayesinde inancınızın yükseldiğini, özgüveninizin arttığını ve her zamanki gibi neşeli, iyimser ve pozitif etkiler altında etrafınızla bölüşüm içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bütün bunlar hayatın ne kadar anlamlı ve yaşanabilir bir olgu olduğu yönünde sizi besleyebilir. Kısaca ben bu sürecin barış ve huzur dolu bir dönem olarak sizler açısından gayet etkili geçeceğe benziyor.

  İş ve Kariyer
  Yarınlarınız adına gerçekleştirmeyi düşündüğünüz konularda yapılması gereken ayarlamaların, düzenlemelerin göstergesi olarak mesleki konularda da etkili olacak Mars gezegeninin Terazi burcu seyri 4 Ekim tarihine kadar devam edeceğinden gayet önemlidir. Sizler bu etki altında isteklerinizi, ortaya koyarak elde etmekte zorlanabilirsiniz. Fakat şu var ki, aynı amacı paylaştığınız kişilerle olan işbirliğiniz size faydalar olarak geri dönebilir. Yani burada akıllı davranmak, stratejik açıdan hareket etmek, diplomasi ve nezaketten yana olmak gayet etkilidir. İsteklerinizi sanki başkalarını da düşünüyormuş gibi yaparak fakat aslında kendinizi ön plana alan şekilde düzenlerseniz hem iyi bir mesafe katetmiş olursunuz hem de kısa yoldan amacınızı elde etmiş olabilirsiniz. Benim önerim bugün itibariyle, kafanızın içinde yer alan düşüncelerinizi, planlarınızı şöyle bir gözden geçiriniz. Somut ve belirli bir yön tayin ederek, liderliğiniz olan alanların altını bir çiziniz. Yani hangi konularda vasıflısınız. Bunu tespit ettikten sonra kimlerle işbirliği yapmanız gerekiyor bunu düşünün. Daha sonrasında ise, sesinizi nasıl duyurmalısınız bunu planlayın. Bir kere bu enerji altında bencil davranmaktan ziyade, ekip halinde hareket etmeye çalışmanız değerli.
  Benim önerim, hedeflerinizin sorumluluğunu tek başına yüklenmektense, başka insanlarla ortak hareket edecek şekilde düzenlemede bulunmanızdır. Paylaşım içinde olmanız gayet mantıklıdır. Ayrıca çağa uygun düzenlemeler yapınız. Sosyal ilişkilerinize gereken özeni gösteriniz, gruplarla temas içinde olunuz ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak hareket etmeye çalışınız. Güçlü insanlarla iletişiminizi sürdürünüz. Hatta bunu öyle nezaket ölçüsü dahilinde ama politik tarzda yapınız. Böylece karşınızdaki kişi, sizin ne kadar hoş ve nazik biri olduğunuzu düşünsün. Aslında amacınız başka da olsa siz etrafınızdaki insanlarla iyi geçinmeyi sürdürünüz. Bu dönemin ben sizler açısından gayet olumlu geçeceğini söyleyebilirim
  Kariyer evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeninin Terazi burcundaki seyri ise, sosyal ilişkiler, organize faaliyetler, sizinle aynı amacı taşıyan kişilerle biraraya gelmeniz açısından gayet etkili bir enerjidir. Venüs gezegeni tarafından dispozite edildiği için doğal olarak güçlü bir işbirliği ve ortaklaşa hareket etmek anlamındadır. Bu enerji altında, liderlik gücünüzü sağlayan popülerliğiniz, işbirliğine açık ifade tarzınız, davranışlarınızdaki nezaket ve işbirliği size artı olarak değer kazandırabilir. Otorite konumunda bulunan kişilerle yakın ilişkiniz, paylaşım duygusu içinde hareket edişiniz, özel ilişkinize nazaran sosyal açıdan çok daha olumlu bir dönem geçireceğinizi göstermektedir. Bu seyir 23 Eylül tarihinde başlayacağı için, eğer daha önceden yoluna koyduğunuz ve belirli bir çerçeve içine aldığınız planlarınız varsa bunları ortaya koymanızda bir sakınca yoktur. Ancak 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında Merkürün geri dönemi başladığında yeni çalışmalar, hedefler ve kararlar konusunda beklemede kalmak son derece önemlidir. Bu arada Meslek evinizden transit geçmekte olan Satürn gezegenin, Başak burcunda ilerleyen Güneş gezegeniyle kavuşumu Eylül ayının ilk haftası içinde gerek sosyal ilişkileriniz ve gerekse ileriye yönelik hedeflerinizle alakalı konularda işveren veya güçlü konumdaki kişilerden alabileceğiniz desteğin göstergesi olarak önemlidir. En azından kafanızın içindeki planlar adına güç elde etmeniz kolaylaşabilir ve belirli bir sistem içinde mükemmeli yakalamak adına etrafınızda size yardımcı olacak insanlarla bir araya gelmeniz mümkündür. Eylül ayını şöyle bir toparlarsak görüyoruz ki, işbirliği içinde olmak, paylaşımcı düşünmek, başkalarının yararına olabilecek şekilde hareket ederken güçlü insanlarla bağınızı sürdürmeye çalışmak ve herşeyden önemlisi nezaket ve ılımlılık içinde hareket etmek gayet önemli. Bu dönemde kararlarınızı alırken mantıklı olmanız, birileri mutlu olsun diye hedeflerinizden vazgeçmemeniz, yarınlarınız adına gayet değerlidir diyerek parasal konulardaki gelişmelere geçiyorum.

  Para Durumunuz
  Finans hayatınızla ilgili gelişmeler açısından üzerinde duracağımız üç önemli hareket bulunmakta. Bunlardan birincisi, parasal kazanımlarınızla alakalı yaşam evinizde transitini sürdürmekte olan Jüpiter gezegeninin Mayıs ayından bu yana devam eden geri hareketinin bitişi ve kazanç evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeniyle Eylülün ilk haftasında olumlu bir görünüm içinde olmaları. Üçüncüsü ise, Başak burcunda seyrini sürdüren Güneşin Satürnle kavuşum haline gelerek, Jüpiterle olan görünümüne destek vermesi. Peki bunların anlamı nedir birlikte inceleyelim. Öncelikle Jüpiterin 7 Eylül tarihinde geri hareketinin bitimi herşeyden önemlisi parasal konulardaki gelirlerin önünü açacak oluşudur. Geri hareket dönemlerini ben onarım süreçleri olarak gördüğüm için, bu dört aylık süre içinde maddi açıdan kendi iç dünyanızda durumunuzu gözden geçirmiş olmalısınız. Bazı günlerde her ne kadar iyimserlik-kötümserlik arası duygular yaşatsa da aslında bütün bunlar kendi yaşam kalitenizi görebilmeniz ve parasal konularda nasıl davranmanız gerektiğini öğretici olması bakımından değerlidir.
  Dediğim gibi Satürn gezegeniyle olumlu görünüm yapacak Jüpiter mesleki konularda yapılacak yeni düzenlemelerin ve bulunduğunuz sistem içinde ılımlı yaklaşımlarınızın, otoritelerle güçlü bağ içinde olmanızın, güçlü insanlardan göreceğiniz desteğin işareti olarak size maddi açıdan da rahatlıklar getirebilir. Bütün bunların tam olarak yürürlüğe girmesi Merkürün geri hareketi esnasında yapılacak görüşmelere veya üzerinden geçilecek çalışmaların sonucunda yapılacak konuşmalar ve girişimler sonucunda alınmaya başlayabilir. Benim önerim sakin ve sabırlı bir şekilde hareket etmeniz, işlerinizi belirli bir düzen ve sistem içinde yürütmeye çalışmanız ve parasal görüşmelerde bulunurken öncelikle işinize verdiğiniz önemin üstünde durarak konuşmanız. Ayrıca işiniz konusunda kendinizi geliştirmeniz, iyi diyaloglar geliştirmeniz, sosyal faaliyetlerde kendi bilgi birikiminizle yer almanız bunların tümü size mutlaka parasal açıdan katkı sağlayabilecek önemli detaylardır. Ben parasal konulardaki iyileştirmelerin 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak planlamalar sonrasında daha etkili olmaya başlayacağını düşünüyorum. sizin de bu tarihler arasında olabilecek yavaşlamalarda sabırlı olmanız gayet faydalıdır.

  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 2-3-11-12-13-16-17-24-25-26-29-30
  Zayıf Enerjili Günler : 1-4-5-14-15-27-28
  Yeniay : 6-7-8-
  Dolunay : 20-21

 5. #10
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375457

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Oğlak Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Oğlaklar yaşamın zorlukları karşısında her zaman bir B planına sahip kişiler olarak eminim ki, yaz günlerinin rehavetine kapılmadan yapacaklarınız için şimdiden planlarınızı heybenizde tutuyorsunuzdur. Sizlerden gelen maillerde hep şu cümlelere rastlıyorum. Burada bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Burada sunduğumuz ve genel anlamda yapılan tüm yorumlar kişiye özel değil, sadece burcunuzun aylık yansımaları olup, doğum haritanızdaki enerjiler nispetinde tutarlılık göstermektedir. Birçok Oğlak mensubundan başarılı bir yıl geçirdiklerini duyarken, bazılarınızın hatta çoğunluğunuzun hala daha mücadele vermesi de bu nedenledir. Jüpiter gibi ilahi güç ve genişleme, şans gezegeninden yararlanmanız, yönetici gezegeniniz Satürnün Başak burcu seyrinden olumlu istifade ederek hareket etmeniz ve hayatınızı yönlendirmeniz adına köşemizde sizlere tüm bilgilerimle yardımcı olmaya çalışıyorum.
  Evet bana göre bu yıl sizin yılınızdır ve hala aynı düşünmekteyim. Hayattan ne beklediğinize bağlı olarak değişebilecek isteklerimizin önünde beliren engellerin aslında büyümek ve olgunlaşmak adına mihenk taşları olduğu gerçeğini gözardı etmememiz lazım. Bunu bütün danışmanlar olarak bu şekilde görmekteyiz. Fakat her enerjinin kendi içinde olumlu ve olumsuz kullanımlarını da bilmemiz lazım. Jüpiterin Oğlak burcu enerjisinden yararlanmanın yolunun kendi ihtisas alanınızda bilgi ve deneyim sahibi olmanızdan, yeteneklerinizi hayata uygularken sistemli ve düzenli çalışmanız gerektiğinden, işinizde ilerlemek istiyorsanız çağa uygun bir restorasyon yapılmasının lazım olduğundan, ilişkinizde mutlu olmak için doğru seçimlerde bulunmanız gerektiğinden birçok kereler bahsetmiştim. Eğer bunlar yapıldığı ve dikkate alındığı takdirde hala bazı terslik ve gecikmeler oluşuyorsa biliniz ki bunun nedenleri el iziniz gibi tek gerçeğiniz olan Doğum haritanızda saklıdır. Burada yazılan her enerjinin farkında olarak ama kendi yaşama bakış açınız gerçeğinden uzaklaşmadan köşemizdeki yorumlardan yararlanabilirsiniz. Hayatın düz bir rota olmadığı, inişlerin çıkışların ve virajlı yolların üzerinde yol alınsa dahi, yaşamak denilen sanatın ancak ve ancak içinizdeki özgüven, disiplinli çalışma ve sabır sayesinde başarılabileceği gerçeğini göz ardı edemeyiz.
  Evet bu ön bilgilerden sonra gelelim Eylül ayında aşk ve ilişkileriniz konusundaki enerjilerinizi birlikte gözden geçirmeye. Ay içinde öncelikle ana burcunuz üzerinde ilerleyen ve Mayıs ayından bu yana geri harekette bulunan Jüpiterin 7 Eylül tarihinde bu durumunun sona ermesi ve düz seyirle yoluna devam etmesi, bana göre Jüpiterin ruhsal açıdan size kattığı değerler açısından önemli. Özellikle ilişkiniz konusunda Aralık 2007 yılından bu yana yaşanan gerçekler ışığında kimi zamanlar sizi oldukça yoran, tedirgin eden, iç aleminize yönelerek düşünceler içinde bırakan, kendi tutum ve davranışlarınızı olduğu kadar, partnerinizin de hal ve tavırları konusunda kimi zaman sizi karar noktasına getiren bu enerji, aslında yüreğinizden geçen isteklerinizle, ilişkinizin ham gerçekleri arasındaki ayrımın ortaya konmasında gayet faydalı bir enerjiydi. Mayıs 2008 itibariyle geri harekete geçen Jüpiter, tam da bu noktada dışarıdan bakıldığında biraz geri planda kalmış olsanız da aslında yüreğiniz ve beyninizin içindeki gerçeklerle barışmanız ve herşeyi tüm çıplaklığıyla görebilmeniz açısından sizi beslemiş olmalı. Şimdi bu enerjinin verdiği dersin büyüklüğü karşısında bu yılımız niye böyle şanssız geçiyor demek yerine, kendi gerçeğimin farkına vardım, nasıl bir seçimde bulunmam lazım geldiğini öğrendim, ilişkimin kalitesini belirledim ve bundan sonrası adına kendime yeni bir yön çizmem gerektiğini gördüm diyerek bu enerjinin size kattığı değerleri farketmeniz emin olunuz ki bundan sonraki güzel günlerin de işaretidir.
  Jüpiter gezegeni Oğlak burcunda bir kez geri hareket yaptı ve bir daha burcunuzdan çıkıp, yine sizin yönetici gezegeniniz Satürn idaresindeki Kova burcuna girene kadar da tekrar içsel hesaplaşmalarda bulunmanıza gerek kalmadan yaşam yolunuzda düzgün bir şekilde ilerlemeniz adına sizi desteklemeye başlayacak. Biraz önce yazdığım cümleyi es geçmek istemiyorum. Jüpiterin Kova burcuna geçmesi de siz Oğlaklar için gayet etkilidir. Çünkü klasik astrolojide Kova burcunun yöneticisi Satürn gezegenidir. Bu da gösteriyor ki hala şansınız devam ediyor. Umarım sizi gülümsetebildim.
  Yavaş seyreden Jüpiter gezegeninin bu etkisinden sonra Eylül ayındaki diğer enerjilerinizi incelediğimde aşk ve ilişkiler evinizden direk olarak geçen bir gezegen etkisi yok. Bu nedenle evlerin yönetici etkinliklerini ele almak durumundayım. Bu enerjilerden birisi de aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin Terazi burcundaki seyri önemli gözüküyor. Bu enerji meslek ve toplumsal statü evinizde konumlandığı ve ana burcunuzla kavuşum halinde olan Jüpiterle görünüm yaptığı için ortaya çıkan sonuç, aşk hayatınızla ilgili konulara gayet ciddi ve yaşınızdan olgun bir şekilde bakacağınızdır. Hatta bu durumda gecikmeler, yavaşlamalar olsa dahi yaşadığınız ilişkiye bir meslek gözüyle bile bakmanız mümkündür. Yani bu ilişkide başarı oranım nedir, karşımdaki insanın toplumsal imajı nedir? bana neler katabilir düşüncesi hakim olabilir. Bir oğlak için bu tarz bir bakış açısı yabancı olmayabilir. Çünkü o sağlamlık ve kaliteden yanadır. Yalnız Venüs gezegeninin bu süreçte Terazi burcundan geçiyor oluşu ve burcunuzla kare görünüm yani zorlu bir etkileşimde olması, ayrıca Merkür, Mars ile kavuşum yapacak oluşu, ilişkileriniz açısından paylaşım içinde olmanın, geçmişi bir yana koyarak önünüze bakmanın işareti olarak önem taşımaktadır.
  Burada dikkat edilmesi gereken nokta, hayata bakış açınız, isteklerinizle, karşınızdaki kişinin size sunabilecekleri ve toplumsal statüsünün önemi üzerinde kesinlikle gerçekçi düşünmenizdir. Bu durumda beraberliğinizi kontrol altına almak ihtiyacınız yoğun olsa da, durumu kendi yüreğiniz ve beyniniz içinde tam olarak anlamadan oturtmadan illaki hakimiyet sağlamaya çalışmamanızdır. Bunu ne kendinize ne de partnerinize yapmayınız. Aranızdaki sorunların çözülmesi veya ilişkinizin düzgün bir seyirde yürümesi için kendi duygularınızdan vazgeçmeyiniz. Genelde bilinmez ama Oğlaklar ilişki konusunda bu yanlışa sıkça düşebilirler. Başkalarının duygularını önemser ama kendi istekleri söz konusu olunca ihmal ederler. Ayrıca bu enerji altında, karşınızdaki insanın sevgisi ve saygısını kazanmak adına illa yardımcı olmaya, onun tüm sorumluluklarını üstlenmeye çalışmayınız. Duygularınızı ve ilişkinizde ters giden şeylerin altını çiziniz ama bunu hakimiyet kurmak için yapmayınız. Bunlara dikkat etmeniz halinde Eylül ayı içinde ilişkinizle alakalı konularda sağlıklı bir karar verebileceğiniz gibi, yeni bir ilişkiyi de sağlam temeller üzerine oturtmuş olursunuz.

  İş ve Kariyer
  Evet ilişkiler konusundan sonra şimdi odaklanacağımız alan meslek hayatınızla ilgili, Eylül ayında görülmesi muhtemel yansımalar üzerinde olacak. Bu alanda oldukça yoğun gezegen etkinliği söz konusu. Neredeyse bütün ana ışıklar dediğimiz gezegenler sırasıyla
  19 Ağustos-4 Ekim(hala devam eden) Mars Terazi
  29 Ağustos tarihinde başlayan 23 Eylül-15 Ekim arası geri hareket yapacak olan Merkür
  30 Ağustos-24 Eylül Venüs ve son olarak
  22 Eylül sonrası Güneş gezegeninin Terazi burcundaki seyri
  Bunların tümü kariyer evinizde toplanacağı için doğal olarak duygusal hayatınızın yanısıra mesleki konular çok daha fazla önem teşkil edeceğe benziyor. Bu enerjilerden sizlere günlük yorumunuzda söz etmiştim. Hatırlatma olarak kısa bilgiler vereceğim.

  Öncelikle meslek evinizin yöneticisi Venüs gezegeninden söz etmek istiyorum. 24 Eylül tarihine kadar devam edecek bu enerji, en başta kariyer yaşamınızla ilgili konularda yapılacak işbirliğinin simgesi olarak dikkat çekici görünüyor. Ardından ortaklık konularında ilerleme kaydedilmesi adına güçlü bir diplomasinin göstergesi olarak önemli. Tek başınıza hareketten ziyade diğer kişilerle ortaklaşa bir şekilde çalışmanız gerekiyor. Her ne kadar herşeyin denetiminiz altında olmasını arzulayan bir insan olsanız da, bu dönemde paylaşımı önemsemeniz gerekiyor. Venüs sanatsal çalışmalar, halkla ilişkiler konusunda da size bu süreçte yardımcıdır. Bu alanda sosyalleşmeniz adına sizi destekleyecek Venüs, işinizle alakalı konularda daha sosyal bir dönem geçirmeniz anlamına gelebilir.
  Otorite konumunda bulunan insanlarla güçlü bağlar kurmak adına ince, nazik olmanız gereken bu süreçte güçlü bir bağ duygusu içinde hareket etmeniz size yararlar sağlayabilir. Eğer çalışmayan bir kişi iseniz, ki bu çok nadirdir. Eşinizin görevi dolayısıyla oluşan bir gelişim yaşamanız mümkündür. Ayrıca işinizle alakalı konulardaki denge ve uyumun göstergesi olan bu dönemde, içinde bulunduğunuz durumun başkalarının gözündeki yansımasını öğrenmeniz mümkündür. Paylaşım konusu önemli demiştim. Evet, hangi iş kolunda veya hangi görevde yer alırsanız alın, öncelikle herkesin yararına olacak şekilde düzenlemeler yapmanız lazımdır. Sanatsal konularda estetik ve duyarlılığın önemi büyüktür. Ayrıca bu dönem, mesleki konular aracılığıyla tanıştığınız bir kişiyle yakınlaşma veya aynı iş ortamında birlikte görev aldığınız bir insanla özel bir ilişki anlamına gelebilir.

  19 Ağustos-4 Ekim tarihleri arasında Terazi burcundaki seyrine devam edecek Mars gezegeninin bir üst paragraftaki Venüs enerjisiyle karşılıklı etkileşim içinde olacağından, karşı karşıya geleceğiniz üst konumdaki kişilerle ilişkinizi düzgün, tutarlı ve dengeli bir şekilde korumanız halinde, hem iş ortamında iyi bir konuma gelmenizi sağlayıcıdır. Bu durum toplum içindeki yerinizi garanti altına almanızda da sizi destekleyici olabilir. Kendinizi ifade ederken, kişiliğiniz hangi yapıda olursa olsun, bu süreç içinde dikkatli ve ölçülü tavırlar göstermek, işbirliğine yatkın olmak, bencil davranmamak, paylaşımda bulunmak, içinde bulunan durumu, işin mahiyetini ve yer aldığınız ortamın şartlarını çok iyi anlamanız ve ona göre kendinizi ayarlamanız gerekiyor. Ne olursa olsun, tartışmalara girmek, illa benim isteklerim demek, başkalarının düşüncelerini umursamamak, anlamsız ve gereksiz konuların üstünde ısrarla durmanın size hiçbir faydası olmayacağı gibi, aksine zararlı sonuçlar da doğurabilir. İsteklerinizi sakin, güler yüzlü, gayet nazik bir dille anlatmaya çalışınız. Öyle ki, sizi dinleyen kişiler, gayet hoş ve saygılı biri olduğunuzu düşünmeliler.
  Bu iş başvurularında olsun, şu anki işinizde olsun sizin için artı bir puan anlamına gelebilir. Üst konumda bulunan kişiler üzerinde iyi bir izlenim bırakmak için, ekip çalışmalarına duyduğunuz ilgiden söz edin. Hırslı biri olduğunuzu belirtin ama bir grubun içinde yer almanın ve herkese faydalı olmaya çalışmanın sizin için ne kadar önemli olduğundan söz edin. Daha sonra da beklentilerinizi ve isteklerinizi belirtin. Biraz önce söylediğim gibi bunları ifade ederken kullandığınız dil çok önemli. Sert tepkilerden uzak durunuz ve size yönelten vurucu okları geri çevirmenin yolunun, dimdik durmak yerine, esnek olmayı başarmanızdan geçtiğini unutmayın. Bu süreçte kilitleri açabilmenin yolu, fevri davranmamanız, bencillikten uzak durmanız, öfkenize yenilmemenizden geçiyor.
  22 Eylül tarihine kadar devam edecek Güneş gezegeninin Başak burcu seyri siz Oğlaklar için, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi, isteklerinizi ve kendi yaşam felsefenizi mükemmelleştirmek adına hareket edeceğinizin göstergesi olabilir. Çevrenizdeki dünyanın sınırları dışına çıkabilmeniz halinde sizin gerek çalışkanlığınız ve gerekse iş alanındaki ustalığınızı gösterebilmenizi destekleyici bu enerjiden yararlanarak atılımlarda bulunabilirsiniz. Başak burcu enerjisi altında, eksiklerinizi tamamlamanız, net olarak algılamanız mümkün olacağından kim olduğunuzu başkalarına ifade edebilmeniz de kolaylaşabilir. Günlük rutinizde detaylı işlerin yoğunluğu gündemde olacağından, görevlerinizi yerine getirirken otomatik olarak her bir noktanın üzerinde durmanız mümkündür. Titizliğiniz sadece yaptığınız işlerde değil, neredeyse her konuda etkili olacağından çevrenizdeki insanların veya girdiğiniz ortamların ne denli kusursuz olduğunu gözlemlemeye çalışmanız doğaldır. Tabi ki bunu abartmadan yapabilirseniz ve birlikte olduğunuz kişilere eleştirmeden yanaşabilirseniz gayet sağlıklıdır. Genelde bir Oğlak mütevazi davranmasını bilir. Fakat bu enerji altında ister istemez herşeye, ne kadar düzgün olduğu veya ne kadar faydalı olup olmadığı yönünde bakacağından, bazı insanlar tarafından sıkıcı bulunabilir. Çünkü hiç kimsenin kendisi kadar pratik ve sorumluluk sahibi olmadığını düşünebilir. Benim önerim bu süreçte her insana ve her olguya, illaki fayda ve zarar hesabı yapmadan, makul sınırlar içinde yanaşmanızdır. Özellikle eğitim hayatınız bu dönemin etkili konuları arasında yer alabilir. Seçimlerde bulunurken hizmet, sağlık, hukuk, iletişim, eğitmenlik, pazarlama, bilgi işlem gibi alanlarda tercihlerde bulunmanız mümkündür. Mecburi hizmet konusu, uzmanlaşma sınavları ve yabancı dil gibi konular da yine bu dönem içinde yoğunluk göstereceğiniz aktiviteler içinde yer alabilir. Benim tavsiyem seçimlerde bulunurken, konusunda uzman kişilerden destek almanız ve fikirlerini sormanızdır.

  Para Durumunuz
  Evet sonunda geldik finansal açıdan Eylül ayındaki durumunuzu incelemeye. Bu konuda geçtiğimiz ay oluşan Güneş Tutulmasının önemini fırsat bulduğunuzda köşemizden tekrar gözden geçirmenizi öneriyorum. Çünkü tutulmanın etkileri neredeyse bir yıllık süreyi kapsamakta. Evet bu ay içinde para evinizin ve burcunuzun yönetici gezegeni olan Satürn ön plana çıkıyor. Satürn gezegeninin Jüpiterle olan olumlu görünümü ise, parasal konularda bilgi, eğitim, kültürel konular, mesleki ihtisaslaşma, yabancılarla işbirliği, hizmete yönelik meslekler, sağlık alanları, yönetim organizasyon yoluyla gelir elde edilebilir. Ayrıca başkaları kaynaklı gelir evinizin yöneticisi olan Güneşle kavuşum halinde olacak Satürn gezegeni, büyükleriniz veya güçlü insanlardan görebileceğiniz desteğin de göstergesi olarak önemlidir.
  Ayrıca bu süreçte Satürn gezegeninin meslek evinizde transit halinde olan gezegenlerle zorlu bir etkileşimi olsa da, Venüs gezegeninin güçlü konumda olması nedeniyle, otoritelerle olan görüş alışverişiniz, çalışkanlığınız, bilgi ve tecrübeniz ve herşeyden önemlisi kurduğunuz güçlü irtibatların size iş başvurularınızda olduğu gibi, mesleki görüşmelerde parasal açıdan geri yansımaları olabileceğini söylemek mümkün. Tabi Merkür gezegeninin 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında geri harekette olacağını düşünürsek eğer başlangıç tarihine kadar iş konusunda bir haber çıkmazsa, bu geri plandaki bazı durumların görüşüldüğü anlamına gelebilir .Sabırlı olmanız faydalıdır. Siz de maddi görüşmelerinizi bu tarihe kadar yapmanız gerektiğini, bu tarih aralığı içinde ise beklemede kalmanız gerektiğini biliniz. Fakat şu da var. Eğer siz çok önceden araştırıp, olumlu olacağını düşünüyorsanız, her türlü incelemeden geçirdiyseniz bu tarih aralığı içinde girişimde bulunmanızda bir sakınca yoktur. Ayrıca parasal konularda etkili olan Jüpiterin geri hareketinin bitimi ise, maddi konularda sizi destekleyici olabilir. Jüpiterin bir burçtan 12 yılda bir geçtiğini düşünürsek, bu şans eninde sonunda kendini bir şekilde size hissettirecektir. Siz yeter ki, inancınızı yüksek tutunuz, sağduyulu davranınız, geleceğe giden yolda umutlu yürüyünüz, yeni projelere ve planlara açık olunuz, eskiye bağımlı kalmak yerine, yenililikleri öğrenerek, bilgilenerek kendinizi geliştirmeye devam ediniz.

  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-6-7-8-14-15-18-19-27-28-
  Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-17-29-30
  Yeniay : 9-10
  Dolunay : 22-23

+ Konu Cevapla
2 / 3 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Ucunda Bir Milyon Var 4 Eylül 5 Eylül Konukları Yarışmacıları
  By HaZzAL in forum Eğlence Programları & Talk Showlar Bölümü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-18-2009, 19:04
 2. 10 Aylik kizini balkondan Asagi attı
  By DarkNess in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 08-19-2008, 13:43
 3. Eylül Şarkı Sözü-Gökhan Kırdar(Eylül)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-12-2008, 01:42
 4. Eylül-Keremcem(Eylül şarkı sözü)
  By XxCANISIxX in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2008, 18:30
 5. 2 Aylik Bebek Alkol Komasina Girdi!..
  By first-nur in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-10-2006, 20:49

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375