+ Konu Cevapla
3 / 3 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3
11 den 12´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu

Eylül aylik astroanalizi

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Eylül aylik astroanalizi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #11
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375454

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Kova Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Kovalar yaz mevsimini yavaş yavaş geride bıraktığımız bugünlerde, sorumluluklar artık her alanda kendini hissettiriyor başlıyor. Özellikle bu ay genel anlamda hem iş hem eğitim hayatı açısından yoğunluklar kendini göstermeye başlayacaktır. Gökyüzündeki enerjilerin burcunuzda üstünde oluşabilecek etkisi ise sizler açısından sonbahar aşklarını anımsatacak cinsten. Umarım şarkıda olduğu gibi ayrılıklardan uzak aşklar hatta bir ömür boyu mutlu bir beraberlik yaşama şansı bulursunuz. Bunları söylememin nedeni, Venüs gezegeninin aşk hayatınızla ilgili konularda dispozitör yani güçlendirici güç olarak bu aya damgasını vurmasıdır. Şimdi gelin, Aşk hayatınız ve flört ilişkilerinizle ilgili yaşam evinizin yöneticisi olan Merkür gezegenin etkilerinden başlayarak enerjilerinizi inceleyelim. Merkür bildiğiniz gibi iletişim, haberleşme ve yolculuklarla, yayın, medya, internet gibi alanlarda söz sahibi olan astrolojinin önemli bir temsilcisi.
  Merkürün 29 Ağustos tarihinde başlayan Terazi burcundaki seyri, özellikle yabancı ülkelerle olan temasınız ve orada bulunan insanlarla birebir ilişki kurabilmeniz açısından gayet destekleyicidir. Bu ister eğitim amaçlı isterse özel bir durum olsun sizin belirli bir süreliğine de olsa değişim yaşamanız anlamına gelebilir. Tabi ki doğum haritanızda oluşumlar nispetinde başka bir şehir veya ülkeye yerleşim anlamına da gelebilir. bu etki altında yaşama bakış açınız, inancınızla alakalı konularda da girişim anlamına gelen bu enerji, hayatın güzel yanlarını keşfedebilmeniz ve tadını çıkarabilmeniz açısından önemli bir deneyim olabilir. Rutin yaşamınıza renklilik getirecek bu enerji, sıradışı ve oldukça sempatik, ahlaki açıdan güçlü bir insanla yakınlaşmanızı simgelediği gibi, varolan ilişkinizde de güzel bir dönem geçirmenizde etkilidir.
  Yeni yerler görmek, ilginç insanlarla tanışmak, bulunduğunuz ortamda güzellikleri yakalamak adına ilginç bir süreç anlamı taşıyabilir. Yasal konularda özellikle beraberlik anlamında bir söz veya ileriye yönelik bir bağ kurulmasında da etkili olan bu enerji sayesinde gerek sosyal gerekse özel yaşamınız açısından rahat bir nefes almanız mümkündür. Mesleki konularda bir ödül veya bir gelişimin habercisi olabilecek bu etki altında, fiziki açıdan dikkat çekici olabilir, karşı cins üzerinde güçlü bir imaj çizebilirsiniz. Sadece kendiniz adına değil, içinde bulunduğunuz ortamdaki insanlar adına yararlı olabilecek mesleki bir seçimde bulunabilir, fikirlerinizi dış ortamlarda rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Uzun soluklu ve sağlam temelli bir gelişimin yaşanması adına pek etkili olmasa da, moral duygunuz ve yaşama bakış açınız açısından gayet hoş bir dönem olacağı kuşkusuzdur. Merkür gezegeninin
  23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki geri harekette oluşu ise özellikle yolculuklar açısından sorun oluşturmasa da bazı bürokratik engellerin eğitim, kültürel, yerleşim, inanç ve benzeri konularda yavaşlamalara ve yanlış anlaşılmalara neden olması mümkün olacağından bu türden işlerinizi 23 Eylül tarihine kadar halletmeniz faydalıdır.

  Ayrıca bu etki altında sanatsal faaliyetlerle ilgili dostluklar, eğitim hayatınızla ilgili tanışacağınız yeni çevreniz, ihtisaslaşma konularındaki girişimleriniz, yasal mevzularınız gibi bir çok alanda başka insanlarla görüş alış verişinde bulunabilir, karşılıklı yazışabilir, konuşabilir ve birlikte projelerde yer alabilirsiniz. Bir dünya vatandaşı olarak astrolojinin asi çocuğu sizlerin beklenmedik sıradışı işlerden hoşlandığınızı, kurallara riayet etmek yerine, kendi dünyanızın merkezinde yer almak istediğinizi biliyorum. İşte bu süreçte tanışacağınız insanlar size farklı ortamların ve farklı görüşlerin kazanılmasında destekleyici olabilirler. Kimileriniz bu etki altında yüksek okul için bir tercihte bulunabilir, kimileriniz yabancı bir ülkeye kısa süreliğine giderek oradaki ortam şartlarını yakından gözlemleyebilirsiniz. Hangi nedenle olursa olsun, bu işlerin sevgi alış verişi, paylaşım, karşılıklı uzlaşı içinde yürütüleceğini söylemek mümkündür.
  Aşk ve kendinizi ifade konularında etkili olan Merkür gezegenin ardından inceleyeceğimiz ikinci önemli enerji, ciddi ilişkiniz ve evlilik evinizin yönetici gezegeni Güneşin seyirleridir. Güneş bildiğiniz gibi 22 Ağustos tarihinden bu yana Başak burcunda seyretmekte ve ilişki konusundaki paylaşım olgusunun öneminin altını çizmekte. Başak mükemmellikle birebir alakalı gezegen olduğu için şua aralar kafanızın içinde özellikle ciddi ilişkiniz konusunda belirsizlik ve yönsüzlük ön planda olabilir. Bir yandan bölüşümde bulunmaya hazırsınızdır fakat bir yandan geçmişin ağır yükü ve yaşadığınız deneyimlerin hüzünlü hatıraları arasında kararsız kalabilirsiniz. Birbirinize karşı eleştirel yaklaşımlar içinde olabilir veya kimi zaman hizmet duygusu içinde hareket edebilirsiniz. İkinci yöneticiniz Satürn gezegeninin bu alandaki seyri nedeniyle zaten dönüşümde bulunmanız zor olduğundan şu aralar ciddi niyetli bir ilişkiden ziyade, kısa süreli aşklar yaşamak size daha cazip gelebilir. 22 Eylül tarihine kadar devam edecek bu seyir, Eylül ayının ilk haftasında Satürn gezegeniyle kavuşumda olacağından hem otorite konumunda bulunan kişilerle (iş veya özel) anlamda bağlantı kurmakta zorlanabilirsiniz. Onların ağırlığını üzerinizde hissetmeniz mümkündür.
  30 Ağustos-24 Eylül tarihleri arasında yöneticisi olduğu Terazi burcunda seyrine başlayacak olan aşk ve ilişkiler, barış ve huzur, denge ve uyumun astrolojik temsilcisi Venüs gezegenin seyri ise Eylül ayındaki aşk hayatınız ve duygu dünyanızdaki güvence konularında ele alacağımız son enerjidir. Hatırlarsanız bu yansımadan sizlere günlük yorumunuzda söz etmiş ve Merkür gezegeninin seyrindeki etkilere benzer cümleler kurmuştum. Yabancı ülkelerle olan temasınız ve orada bulunan insanlarla birebir ilişki kurabilmeniz açısından gayet destekleyicidir. Bu ister eğitim amaçlı isterse özel bir durum olsun sizin belirli bir süreliğine de olsa değişim yaşamanız anlamına gelebilir. Tabi ki doğum haritanızda oluşumlar nispetinde başka bir şehir veya ülkeye yerleşim anlamına da gelebilir. bu etki altında yaşama bakış açınız, inancınızla alakalı konularda da girişim anlamına gelen bu enerji, hayatın güzel yanlarını keşfedebilmeniz ve tadını çıkarabilmeniz açısından önemli bir deneyim olabilir. Rutin yaşamınıza renklilik getirecek bu enerji, sıradışı ve oldukça sempatik, ahlaki açıdan güçlü bir insanla yakınlaşmanızı simgelediği gibi, varolan ilişkinizde de güzel bir dönem geçirmeniz adına destekleyicidir demiştim.
  Yeni yerler görmek, ilginç insanlarla tanışmak, bulunduğunuz ortamda güzellikleri yakalamak adına ilginç bir süreç anlamı taşıyabilir. Yasal konularda özellikle beraberlik anlamında bir söz veya ileriye yönelik bir bağ kurulmasında da etkili olan bu enerji sayesinde gerek sosyal gerekse özel yaşamınız açısından rahat bir nefes almanız mümkündür. Mesleki konularda bir ödül veya bir gelişimin habercisi olabilecek bu etki altında, fiziki açıdan dikkat çekici olabilir, karşı cins üzerinde güçlü bir imaj çizebilirsiniz. Bu süreçte Terazi özelliklerine sahip yani uyumlu, dengeli, yakışıklı veya güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat bu kişileri iyi inceleyiniz. Sizin hayat felsefenize, yaşam amacınıza, kişisel vizyonunuza, stilinize uygun kişiler mi? sonunda üzülür müsünüz, gerçekten doğru bir seçimde bulunmak için iki yönlü düşünmeye çalışınız. Yani siyah tercihinde bulunurken beyaz gerçeğinin de farkında olmanız gerekiyor. Sadece kendiniz adına değil, içinde bulunduğunuz ortamdaki insanlar adına yararlı olabilecek mesleki bir seçimde bulunabilir, fikirlerinizi dış ortamlarda rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Uzun soluklu ve sağlam temelli bir gelişimin yaşanması adına pek etkili olmasa da, moral duygunuz ve yaşama bakış açınız açısından gayet hoş bir dönem olacağı kuşkusuzdur diyerek bitirmiştim.

  İş ve Kariyer
  Mesleki konularda etkisi hissedilecek en önemli hareket ikinci yöneticiniz Satürn gezegenin Başak burcundaki seyridir. Bu enerjiden sizlere önemli olduğu zamanlarda günlük yorumlarda ve genel olarak aylıklarınızda hep söz etmekteyim. Fırsat bulduğunuzda geçmiş ayları gözden geçirirseniz bir incelemeniz faydalıdır. O yüzden geniş bir açıklamada bulunmayacağım. Sadece bu ay içinde geri hareketi sona erecek ve Mayıs ayından beri gerek duygusal gerekse ruhsal açıdan sizi iç dünyanızla yüzleşmeye çağıran ve kimi zaman iyimser veya kimi zaman oldukça kötümser tepkiler vermenize neden olan Jüpiter gezegeniyle yapacağı olumlu görünüm. Bu olumlu bir titreşim derken, malefik(zorlu) evlerin kendi aralarında yapacakları bir görünüm olduğundan özellikle üzerinizdeki parasal ve duygusal baskıların artması, mesleki anlamda tam olarak kendinizi ifade edemiyor oluşunuz, patron konumundaki kişilerle aranızda oluşan garip zıtlaşmalar, aile büyüklerinizle olan gerilim gibi konular nedeniyle ben yine de sakin ve sabırlı olmanız gerektiğini bir dip not olarak söylemeliyim. Çünkü bu evlerden yapılan kolay akışkanlı enerjilerin kimi zaman sıkıntıların rahat bir şekilde sizi bulması anlamına geldiğini de gözardı etmemek lazımdır.
  Mesleki konularda bir diğer enerjiniz ise, kariyer evinizin yöneticisi Mars gezegenin ideallerinizle alakalı konularda ilginç ve keşifçi yönünüzün ortaya çıkmasını sağlayan Terazi burcundaki seyridir. Bu enerji Venüs tarafından güçleneceği için, özellikle 29 Ağustos tarihinden itibaren mesleki konularda ve otoritelerle olan bağlantınızda ayrıca yenilik anlamında girişimde bulunmayı düşündüğünüz konularda paylaşım olgusunun önemli hale gelmesini sağlayıcıdır.
  Yeni bir meslek edinmek veya sürdürmekte olduğunuz görevleriniz dolayısıyla yeni insanlarla tanışmak, farklı kişilerle ilginç konularda paylaşımda bulunmak olasılıklar dahilinde yer almaktadır. İşinizle alakalı konularda diğer insanlarla bu süreçte karşılıklı olarak fikirlerinizi paylaşabilir, görüş alış verişinde bulunabilirsiniz. Yani sen veya ben demek yerine biz olabilmek ve ortak hedefler yaratabilmek, ekip halinde çalışmak, hatta mesleki açıdan paylaşımda bulunduğunuz bir kişiyle özel bir yakınlık kurmak bu enerjinin altında görülebilecek yansımalar olarak dikkat çekmektedir. Siz bu dönemde kimliğinizin ve izlediğiniz yolun ve amaçlarınızın farkında olmalısınız. Fakat bunları diğer insanlarla da paylaşmaya gönüllü bir duruşunuz olmalı. Özgürlük düşüncenizi sadece kendiniz adına değil, bir başkasının da kişisel haklarını gözetecek şekilde düzenlemelisiniz. Yani herkese eşit hak ve bağımsızlık niyeti taşımalısınız. Ben kimim sorusuna cevap ararken, içinde yer aldığınız dünyanın, ülkenizin ve kendi şartlarınızın farkında olarak düşünmeniz gerekiyor.
  Ne olursa olsun hayallerinizin makul bir seviyede ve gerçekleşebilir düzeyde olması, sonradan üzülmemeniz açısından önem taşıyor. Bu enerji mesleki olarak geldiğiniz noktayı görebilmeniz açısından değerli. Çünkü karşınıza çıkabilecek değişik işler veya teklifler aracılığıyla şu anki konumunuzu gözden geçirmek gereği duyabilirsiniz. Yani seçenekleriniz artacağından belki de pek mutlu olmadığınız işinizle ilgili bir karara varabilirsiniz. Bazılarınız bu enerji altında yurt dışıyla temasa geçebilir. Oradaki iş koşullarını araştırabilirler. Fakat bu enerji altında sağlam bir temel atabilmek için, doğum haritanızdaki etkilerin yurtdışıyla bağlantılı bir yerleşimi gösteriyor olması lazımdır. Ayrıca unutmayanız ki, Venüs veya kısa süreli gezegenlerin etkisi altında yapılacak bir girişim kısa süreli olabilir. Yani böyle bir istek yaratır, birkaç ay gidilip görülebilir, durumlar araştırılır. Bu arada böyle konularda etkili olabilecek bir başka durum ise, Merkür gezegeninin 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki geri hareketidir. Eğer siz daha önceden planladığınız bir girişimi yürürlüğe koymak istiyorsanız bunu 23 Eylül tarihine kadar gerçekleştirmeniz yerinde olur. Geri hareket süresi ise mesleki konulardaki araştırmalarınız, toplumsal statünüz açısından araştırmalar yapmak, kafanızın içindekileri gözden geçirmek açısından gayet faydalıdır.
  Para Durumunuz
  Evet sıra geldi maddi kazanımlarınız kısaca finans hayatınızla ilgili olabilecek yansımalara. Bu konuda oldukça önemli bir gezegen etkisinden söz etmek gerekiyor. Zaten bu bildiğiniz bir enerji. Jüpiter gezegeninin Oğlak burcundaki yansımasından söz etmekteyim. Jüpiter Aralık 2007 yılından bu yana duygusal ve ruhsal aydınlanma evinizde transitini sürdürmekte. Bu durumun olabilecek yansımaları hakkında sizi çok kereler bilgilendirmiştim. Köşemizdeki yorumları takip ediyorsanız muhakkak hatırlayacaksınız. Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunayım. Bu enerjinin tam olarak anlamı, mutluluğunuzun peşinden koşabilme dürtünüze karşılık, dış dünyada karşılaşabileceğiniz olaylar nedeniyle gerek inancınız ve gerekse her alanda korkular duyuyor olmanızdır. Aslında Jüpiter her ne kadar astrolojinin inanç, genişleme, bolluk ve şans olgularıyla alakalı olsa da, Oğlak burcunda ilerliyor oluşu ve geçtiği yaşam evinin astrolojik açıdan, düzeltilmesi sizin elinizde olmayan beklenmeyen durumları gösteriyor oluşu nedeniyle uzun bir süredir garip ve tuhaf durumlarla karşılaştığınızı düşünüyorum.
  Tabiki bütün bunlar karşısında yapmanız gereken, hayallerinizi gerçekleştirmeye çalışırken, başkalarından farklı düşüncelerinizi ve isteklerinizi toplumun gelir geçer kuralları çevresinde düzenlemeniz gerektiğidir. Bu oldukça zor bir düzenlemedir ve öyle her yiğidin kolay kolay yapabileceği bir şey olmadığından kişinin kendini yalıtılmış, hapsedilmiş ve toplumdan kopuk hissetmesine yol açabilir. Bu durumu maddi açıdan da yorumlayabilirsiniz. Siz daha özgür ve kendinizce bir dünya kurmak isterken, meslek hayatınız ve içinde yer aldığınız sistemin şartları size hep elinizdekileri katık etmenizi söylüyor gibidir. İşte kısaca özeti bu olan Jüpiter gezegenin seyri çok değil, Ocak 2009 yılında bu alandan ayrılacak ve burcunuzda ilerlemeye başlayacaktır. Yani şurada arınmak, ruhunuzu korkulardan temizlemek cesaretle değişimleri uygulamak adına birkaç ayınız kaldı. Bu arada Jüpiterin Mayıs ayından bu yana devam eden geri hareketinin bitimi başta hassasiyetiniz olmak üzere finansal konulardaki iyimserlik-kötümserlik arası psikolojik tepkilerinizin de yavaş yavaş azalması anlamına gelmektedir.
  Benim size tavsiyem, geri hareketin 7 Eylül tarihinde bitmesi itibariyle, sizi sınırlayan ve arzuladığınız maddi ve manevi içsel zenginliğe ulaşmanızın önünde duran, geçmişten bu yana yaşadığınız her ne varsa geride bırakmak, kendinizi onarmak, yaralarınızı sarmak ve kendinizi huzurlu ve mutlu etmeye çalışmanız gerekebilir. Sizden kendinizi çok sevmenizi istiyorum. Yeteneklerinizi hayata geçirmenizi, ruhsal ve fiziksel anlamda kendinize dikkat etmenizi ve vakit ayırmanızı. Ayrıca sizin gibi sorunlar yaşayan veya sizinle aynı amaç birliğinde olan kişilerle mutlaka kontaklar kurmanızı, ruh dünyanızı zenginleştirmenizi sağlayacak ve inancınızı yükseltecek meditasyon gibi teknikler hakkında bilgilenmenizi ve birkaç ay sonraki döneme hazırlanmanızı. Maddi konularda, işinizle alakalı ve diğer insanlarla olan paylaşımınız açısından bütçeniz sınırları içinde hareket etmeniz gayet faydalıdır. Borçlarınızla ilgili durumları göz önüne alarak ayağınızı yorganınıza uzatmanız faydalıdır. Jüpiterin geri hareketinin bitimiyle maddi anlamda biraz daha ferahlamanız mümkün olabilir.

  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-8-16-17-20-21-29-30
  Zayıf Enerjili Günler : 4-5-18-19
  Yeniay : 11-12-13
  Dolunay : 24-25-26

 2. #12
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375454

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Balık Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Balıklar, yaz günlerinin kıpır kıpır eğlenceli ve coşkulu günlerinin ardından şimdi yavaş yavaş sorumluluklarımızın bilincinde, yaşamımızı planlamak belki de yeni girişimlerde bulunmak isteği ve arzusu içinde Eylül ayına adım atmak üzereyiz. Bu ay içinde evrensel enerjilerin paylaşım ve işbirliği olguları içermesi gösteriyor ki, hepimizin birbirimize ihtiyacı var ve dünyayı yaşanabilir yer haline getirmenin en önemli kuralı barış olgusu içinde uzlaşmadan yana davranmak ve kendimize olan saygımız kadar çevremizdeki her insana karşı da aynı anlayışı göstermek. Bu cümle Eylül ayının astrolojik özeti gibi. Şimdi gelin birlikte bu ay içinde olabilecek yansımaları gözden geçirelim.
  Öncelikle Aşk hayatınızla alakalı konularla ilgili yaşam evlerinizden geçen bir transit etkisi var mı diye baktığımızda, ciddi ilişkiler evinizde uzun aylardır seyretmekte olan Satürn gezegeninin Başak burcu seyri yine aynı şekilde devam etmekte. Bu ay içinde Güneş gezegeninin 22 Ağustos itibariyle bu alanda seyretmeye başlaması, ilişkinizle alakalı konularda yapılacak yeni düzenlemelerin işareti olup, birbirinizle el ve gönül birliği yapmanız halinde, aranızdaki sorunların çözümlenmesinde destekleyicidir. Lakin tam tersi bir durumda Güneşin tetikleyici özelliği nedeniyle, en önemsiz konuların bile sürekli ortaya gelmesi, tartışılması, çözüm bulunmaması anlamına gelebilir. Partnerinizin eleştirel yaklaşımları bu sürecin önemli etkilerinden olup, güya kusursuzluk arayışı nedeniyle yapılmaktadır. Burada size düşen görev, ortalığı ılımlı bir şekilde yumuşatmak ve birbirinizi kırmadan, olabilecek en olgun ifade tarzınızla çözmeye çalışmaktır. Aslında içinde hiçbir kötülük olmasa da, hatta bunu beraberliğinin sürekliliği adına yaptığını düşünsek bile, bazen dozunu kaçırabileceğini göz önüne alarak şimdiden kendinizi hazırlamanız faydalıdır.
  Böyle bir enerji altında sizin hayalleriniz, hayata bakışınız, yaşam felsefeniz ve isteklerinizle, onun kimlik duygusu arasındaki sorun, kimi zamanlarda, zıt kutuplar gibi birbiriniz arasında çekim oluşturabilir. Benim de tavsiyem tam bu noktadan yola çıkarak beraberliğinizdeki sevgi olgusunu, o ilk günlerdeki heyecanları hatırlayarak ve hatırlatarak gündeme getirmeniz ve şimdiki bu karşı karşıya geliş halini tatlıya bağlamanızdır. Burada düşünmeniz gereken konu şudur. Biz birbirimize karşı galip gelmek için mi beraberiz yoksa birbirimizi güçlendirmek için mi? işte sır dolu soru cümlesi budur. Bu cümle bu sürecin de sonucu anlamına gelebilir. İlişkisi olmayanlar için bu enerji, karşılarına çıkacak kişiyle aralarında yoğun bir tutkudan ziyade mantıklı bir alış verişin göstergesidir. Yani herkes kendi güvenliğine önem vereceğinden, aşkın karın doyurmadığı düşünülebilir. Balıklar bu enerji altında, çok önceden canları fazlasıyla yandığından karşılarına çıkacak kişide, sadakat, güvence arayabilir ve gelecek konusunu ön planda tutarak beraberlik yaşamayı tercih edebilirler. Güneşin bu yansımalar altında girdiği ciddi ilişki evinizde, Satürn gezegeniyle kavuşum enerjisi ise, partnerinizin sizin üzerinizdeki hakimiyeti anlamına geldiği gibi, içinde bulunduğu şartlar nedeniyle kendini oldukça kısıtlanmış hissetmesi de olabilir.
  Bu enerji devam ederken Merkür gezegeninin başak burcunda seyretmesi ise, geçtiğiz ay belirttiğim gibi aslında her iki kişinin de birbirleriyle mantıklı bir şekilde konuşmaları halinde sorunların üstesinden gelebilecekleridir. Merkür Başak burcundaki yolculuğunu 29 Ağustos tarihinde bitirerek Terazi burcunda seyretmeye başlaması ise, ortak paylaşımlar konusunda sevgi ve gönül birliği içinde olmanın, birarada yaşamanız adına önemli olduğunu göstermektedir. Merkürün geri hareketinden bir gün sonra Venüs gezegeninin güçlü olduğu Terazi burcunda ilerleyişi ise, iletişim konusunda sakin ve ılımlı bir şekilde anlaşmaya çalışılması gerektiğini ve bu yapıldığı takdirde aranızdaki tutkunun daha derin manada yükselişine tanık olacağınızın göstergesidir. Kimi çiftler bu enerji altında birbirleriyle gerek maddi ve gerekse manevi anlamda işbirliği yaparak dönüşümde bulunabilirler. Yani hatalar varsa karşılıklı olarak kabul edilir ve yüzleşmelerde bulunarak çözüme kavuşturulabilir. Burada sevginizin kalitesi tabi ki bunun oluşturulmasında son derece etkilidir. Bazı çiftlerde ise bu durum, sorunların çözülmesinde cinsel tutkuların rol oynayacağını gösterebilir. Bu etkilerin yanısıra yöneticiniz Jüpiterle, ilişki evinizdeki Satürn gezegeninin birbiriyle olumlu etkileşimi ise, ortak sorumluluklar adına hareket edilmesi gerektiğinin göstergesidir.
  Örnekler çoğaltılabilir. Kimi çiftler için bu enerjilerin anlamı çoktan bitmiş bir evlilik nedeniyle yapılacak maddi paylaşımları gösterebilir. Bu anlamda nafaka davaları gibi konular gündeme gelebilir. Hakkaniyetle yapılacak düzenlemeler sayesinde aranızda sorun çıkmadan bu konuyu atlatabilirsiniz. Kimilerinizde ise, evliliğinizle alakalı önemli bir gelişme için örneğin çocuk sahibi olmak için eşle beraber yapılacak bir tedavinin göstergesidir veya bir sağlık sorunu nedeniyle uzun yıllardır mutsuz olan bir çiftin bu problemden kurtulmaları adına yaptıkları bir işbirliği anlamına gelebilir. Yine bu enerji altında, eşinizle yapacağınız ortak bir girişimi de gösteriyor olması da mümkündür. Bütün bu örneklere baktığımızda görüyoruz ki, bu dönemde dikkat ederseniz en önemli olgu karşılık beklemeden birbirinize destek olmanız gerektiğidir. Her ikiniz de, huzurlu bir hayat sürebilmek için birbirinize karşı daha anlayışlı davranmaya çalışmalısınız.
  İş ve Kariyer
  Eylül ayı Balıkların, iş ve kariyer anlamındaki her türlü girişimlerinde en önem verdikleri konular, öncelikle yakın çevreleriyle olan iletişimlerinin güçlü olması, ruhsal açıdan kendilerini ve geleceklerini güvende hissetme arzuları, yuvalarındaki ahenk ve sağlıkları konusunda yaşayabilecekleri endişelere karşı korunmaları, ortaklık ilişkileri yoluyla yeni bir girişimi başlatmaları, baş sırayı almakta. Yani çoğu Balık mutluluğun değişim ve dönüşümle birebir alakalı olduğunun artık gayet bilincinde. Bütün bunların sağlanması içinse, en önemli koşul, ortak paylaşım içinde dönüşümde bulunabilecekleri kişi veya kişilerle bir araya gelmek arzuları olabilir. Tabi parasal açıdan birbirlerine verdikleri maddi ve manevi destek son derece önemli. Bu durum iş ortaklığı gibi ticari konularda da aynı bu şekilde değer taşımakta.
  Bu anlamda Eylül ayını incelediğimizde, öncelikle iş evinin yöneticisi olan Merkür gezegeninin 29 Ağustos tarihinde başlayan Terazi burcu seyri önem taşıyor. Ayrıca 19 Ağustos-4 Ekim tarihleri arasında mücadele ve istek gücünün astrolojik simgesi Mars gezegeninin de Terazi burcunda ilerliyor oluşu önem kazanıyor. Bütün bu hareketlerin ardından kariyer evinin yöneticisi olan Venüsün 30 Ağustosta yöneticisi olduğu Terazi burcunda seyrine başlamasıyla, bu gezegenlerin tümünü dizpozite etmesi yani güçlendirmesiyle ortak hareket etmek, işbirliğinde bulunmak, bencil davranmadan, sen ve ben kavgası yapmadan, sırf yenilenmek adına bir araya gelmek mümkün gözüküyor. Bütün bu evrensel hareketlerin olabilecek yansımaları tabi ki her Balığın hayatında aynı olmayacağına göre yansımalar üzerinde birlikte duralım.

  Kimileriniz için bu enerjilerin anlamı, parasal kazanımlarınızı eğer iş yapıyorsanız ortak olduğunuz kişi(ler) veya birlikte olduğunuz kişiyle paylaşımda bulunmanız anlamına gelebilir. Bu durumda onu güçlendirmiş olursunuz. Bu ise, son derece iyi niyetli bir durumdur ve partneriniz bundan onur duyabilir. Ayrıca ilişkiniz açısından da kuvvetli bir bağ dokusu oluşur. Bazılarınız için yakın çevrenizdeki kardeş, akraba, komşu veya tanıdıklarınızla olan bir girişimin göstergesi olabilir. bu durumda dikkat edilmesi gereken nokta, ne olursa olsun Merkürün bu alanda yapacağı geri hareketi önemsemek olmalıdır. Bu tarih 23Eylül-15 Ekim arasıdır. Ya planlarınızı bu tarihten önce yürürlüğe koyunuz veyahut benim önerim geri hareket döneminde gözden geçirerek eksiklerinizi saptamanız. Bunlar tamamlandıktan sonra da 15 Ekim sonrası uygulamanızdır.

  Kimileriniz için bu durum mesleki kariyerinizde bir dönüm noktası oluşturabilir. İşinizden uzun yıllar sonra emekli olmuşsunuzdur ve paranızı belirli bir fon çerçevesi içinde değerlendirmeye alabilirsiniz. Bu durumda geleceğinizi garanti altına almak arzunuz yoğunlaşır. Benim burada önerim ne olursa olsun dikkatli hareket etmeniz, paranızı nereye yatıracağınızı iyi hesaplamanızdır. Yine bir başka etki ise, mesleki alanda yapılacak maddi düzenlemeleri gösteriyor olabilir. Statünüz değişebilir. Kariyer evinizin ve burcunuzun ikinci yöneticisi olan Jüpiterin 7 Eylül tarihinde geri hareketinin bitimi zaten ileriye yönelik hedeflerinizle alakalı konularda beklediğiniz bir haberin göstergesi olduğundan şimdi önünüz daha açık olabilir. Çünkü Jüpiter bu alanda bir daha geri hareket yapmayacağı gibi, böyle bir enerjinin oluşması için 12 yıl gibi bir süre geçmesi gerekmektedir. Ayrıca kariyer yöneticiniz olarak Jüpiterin, hedefler evinizdeki seyri, sizin başkalarıyla güçlü bağlar kurarak, liderliğinizi gösterebilmeniz açısından da önem taşıyor. Buradan bu sonucu çıkarmak mümkün.
  Bahsettiğim Mars, Merkür, Venüs ve bu yıl 22 Eylül akşamı Terazi burcunda seyretmeye başlayacak Güneş gezegenlerinin aynı burçta toplanması iş konusunda işbirliği yapmanın, diplomatik tavırlar içinde olmanın, bencil olmamanın önemini bir kez daha gösteriyor. Birde madalyonun ters yüzünden söz edeyim. Terazi burcu her ne kadar ortaklık etmek, bütünleşmek, bir araya gelmek olsa da, kendi içinde problemlerin üstünü örtme ve karşınızdaki kişiye göre hareket etme, sizi yansıtmayan ama başkalarıyla iyi ilişkiler kurmanızı sağlayan durumlara daha fazla önem vermenizi de neden olabilir. Böyle bir oluşum ise, kökü toprakta olmayan çiçeğe benziyor. Yani bir yere kadar büyür, gelişir ama sonunda ölmeye mahkumdur.
  Terazi burcunda gerek ilişki gerekse iş, para gibi konularda gerçek bir bütünleşmenin oluşması için bunun sağlama alınması, iyi bir sözleşme veya dürüst bir söz ile bağlanması gerekir. Yani herhangi bir şey olduğunda taraflar üzülmesinler ve haklarını koruyabilsinler. Çok kereler duyuyoruz, ona yıllarımı verdim ama elimde ne kaldı şimdi veyahut ortaklarıma güvenmiştim ama beni sırtımdan vurdular gibi. Ayrıca iş anlamında da, başvurularınız kabul edildiğinde iş şartlarınızı iyi okumanız ve yasal haklarınızı iyi korumanız gibi. Ayrıca kefil olaylarında dikkatli olunuz. Karşınızdaki kişi ne kadar güvendiğiniz biri olsa da, banka kredisi, çek, senet veya alımlarda, elden borç veya alacak konularında dikkatli olunuz. Mutlaka imza isteyiniz veya kimsenin borcu altına imza atmayınız.

  Para Durumunuz

  Parasal konularda Eylül ayı, Mars gezegeninin Terazi burcunda 19 Ağustos tarihinde başlayan seyri önemli. Bu enerjinin sizler açısından anlamı gayet önemli. Herşeyden önce bu süreçte maddi anlamda ilerlemek adına, ortak paylaşım güdüsü içinde hareket edebileceğiniz kişilerle temasta bulunmanız değerli.. Duygusal ve ruhsal anlamda kendinizi güven içinde hissedebilmeniz için istikrarlı olmanız gayet önemli. Çelişkili davranmamanız, ne istediğinizin altını iyi çizmeniz, durumunuzu net olarak saptamanız ve bu duruma göre kimlerle temasa geçmelisiniz bunları belirlemeniz lazım. Yeniden bazı şeylerin yaratılabilmesi, dönüşümde bulunabilmesi için, öncelikle diplomatik tavırlar içinde olmanız faydalıdır. Karşınızdaki kişi kim olursa olsun, gayet nazik bir şekilde iletişimde bulunarak, çıkarlarınız adına sert tepkiler göstermeden politik davranarak hareket edebilirseniz yararlı sonuçlar almanız mümkündür. Görünenlerle yetinmek yerine, asıl gerçeğe ulaşabilmek için, yılanı deliğinden çıkarmak misali tatlı dil ve güler yüzü hiç kimseden esirgemeyiniz. Fakat ne kadar akıllı biri olduğunuzu da atacağınız her adımda karşınızdaki kişiye hissettirmeye çalışınız.
  Evet ben seninle işbirliğine hazırım ama ortaklığımızın devamı için her ikimizin de şu noktalara dikkat etmemiz gerekiyor demeyi ihmal etmeyin. Parasal mevzularda durumunuzu aşabilecek sizi zor durumda bırakabilecek kararlar vermeyin, iki yönlü düşünmeye çalışın, iyice gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Özellikle 23 Eylül-15 Ekim arası dönemde parasal konularda dikkatli olun ve gerekirse beklemede kalarak, bulunduğunuz durumu gözden geçirmeye çalışın.
  Venüs gezegeninin seyri ise, başkalarıyla ortak maddi paylaşımlarınız konusunda önem taşımakta. Duygusal ve ruhsal güvenlik ihtiyacınız için, işbirliğinde bulunmak 30 Ağustos-24 Eylül tarihleri arasında, son derece önemli hale gelebilir. Diplomasi ve davranışlarınızdaki nezaket hem başkalarıyla ortak paralar konusunda, hem de kendi içinizdeki bütünlük duygunuzda yükselişe neden olacağından moraliniz açısından da önemlidir. Bu etki altında ortaklarınız, eşiniz veya ailenizle ilgili her türlü konuda ılımlı yaklaşımlar içinde bulunmanız şarttır. Dönüşüm konusu dün olduğu gibi bu enerji altında da önemli olacağa benziyor. Peki bu nasıl sağlanabilir birlikte inceleyelim. Öncelikle ruhsal bir arınma ve temizlikte bulunulması şarttır.
  Kesilip atılması gereken bilinçaltınızda yer etmiş negatif tüm olay, insan ve sancı oluşturan tüm parçaların öncelikle ameliyat edilmesi gerekmektedir. Bütünün çalışmasına engel olan, yaşamınıza ait ne varsa ya onarımdan geçirilmeli, düzelmiyorsa geride bırakılmalıdır. Başka insanlarla irtibata geçmeli, cesur bir şekilde yapılması gerekenler maddeler halinde sıralanmalıdır. İçsel barış duygusuna ulaşmanız için öncelikle kendinizle barış ilan etmeniz daha sonra da geçmişini affetmeniz lazımdır. Yaşanan her bir acı deneyim bundan sonraki güzergahınızda size rehber olacak ama bir daha karşınıza çıktığında acaba doğru mu diyerek risk almanıza gerek kalmayacaktır. Ben bu enerjiyi sizler açısından, kozanın kelebeğe dönüşmesi süreci olarak görmekteyim. Acele etmeden yavaşça ilerleyin, doğanın adaletine güvenin ve siz doğru adımlar attığınız takdirde bir günlük değil bir ömür yaşamayı başarabilen özel bir kelebek olacağınızı bilin. İşte bütün bunların size maddi açıdan getirebileceği yararları göz ardı etmeyiniz.

  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 9-10-18-19-22-23
  Zayıf Enerjili Günler : 4-5-6-7-8-20-21
  Yeniay : 14-15
  Dolunay : 1-27-28


  iremSU
  H2 Astroloji Danışmanı


+ Konu Cevapla
3 / 3 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3

Benzer Konular

 1. Ucunda Bir Milyon Var 4 Eylül 5 Eylül Konukları Yarışmacıları
  By HaZzAL in forum Eğlence Programları & Talk Showlar Bölümü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-18-2009, 19:04
 2. 10 Aylik kizini balkondan Asagi attı
  By DarkNess in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 08-19-2008, 13:43
 3. Eylül Şarkı Sözü-Gökhan Kırdar(Eylül)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-12-2008, 01:42
 4. Eylül-Keremcem(Eylül şarkı sözü)
  By XxCANISIxX in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2008, 18:30
 5. 2 Aylik Bebek Alkol Komasina Girdi!..
  By first-nur in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-10-2006, 20:49

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375