+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu

Eylül aylik astroanalizi

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Eylül aylik astroanalizi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  Tanımlı Eylül aylik astroanalizi

  EYLÜL AYLIK ASTROANALİZİ
  H2
  İrem Su yazdı  Koç Burcu Aylık Yorumu

  Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Koçlar, sıcak ve oldukça hareketli yaz günlerini geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, sorumluluklarımız daha fazla kendini hissettirmeye başlıyor. Şimdi bizler yeteneklerimizi, becerimizi ortaya koyarak kusursuzluğa ulaşmak ve birey olarak toplumdaki varlığımızı göstermek durumundayız. Eylül ayındaki gezegensel oluşumlara baktığımızda ise, bunu başarmanın yolunun işbirliğinden geçtiğini görmekteyiz. Özellikle siz Koçlar için özel ilişkileriniz yoluyla kendinizle yüzleşme ve öğrenme süreci başlıyor dersem doğru bir tanımlamada bulunmuş olurum. Eylül ayının neredeyse tümünde, karşıt burcunuz Terazide oluşacak gezegen toplanması sizin kimliğinizle, partnerinizin eylemleri, hayata bakışı, iletişimi, sevgi alış verişi ve kendini ifade tarzı karşı karşıya geliyor. Şimdi gelin bu dönemin olabilecek yansımalarını birlikte inceleyelim.
  Günlük yorumlarınızda ve geçtiğimiz ay sizi bilgilendirmeye çalıştığım 19 Ağustos-4 Ekim tarihleri arasındaki, yöneticiniz Mars gezegenin Terazi burcu seyri, Eylül ayına girdiğimiz günlerde hala devam ediyor olacak. Bildiğiniz gibi, karşıt burcunuzdaki bu hareket, sizin kimliğinizle partnerinizin mücadele ve istek gücü arasındaki kutuplaşmanın göstergesiydi. Her ne kadar Mars Terazi burcunda yumuşak huylu bir enerji olsa da, söz konusu ciddi ilişkiler oldu mu, önemle üzerinde durmak gerekiyor. Burada yapılması gereken kendinizi partnerinizin gözüyle görmeye çalışmanız. Çünkü davranışlarınız ve ilişkinize gösterdiğiniz özenin ondaki yansımasını bu enerji sayesinde görmemiz mümkün. Bilirsiniz insanoğlu hatalarını veya eksiklerini, egosu gereği kabullenmek istemez bir türlü. Fakat karşıt burcunuzdan geçen en kısa süreli Ay transiti bile kimi zaman öyle büyük bir önem oluşturur ki, kaldı ki bu yönetici gezegeniniz olduğu zaman çok daha dikkat edilmesi gerekir. Çünkü siz bu süreçte kendinizi ilişkiniz yoluyla ifade etmeye çalışacağınız için, bu seyir sürerken ortak hareket etmeniz şarttır. Mars Terazi burcu geçişlerinde halim selim bir ortam oluşsa da yani dışarıdan bakıldığında herşey yolunda gibi gözükse de, bu durum, gülümseyen bir maske takmış gergin bir kişinin göstergesidir. İçten içe belirli bir zıtlaşma devam ediyordur, benim değerlerim senin bakış açın, benim isteklerim ve senin beklentilerin tarzında sürdürülen bu kutuplaşma kimi zaman aranızdaki tutkunun derecesine bağlı olarak, yumuşasa da, her iki taraf birbirine karşı dolaylı yollarla laf dokundurmaya çalışabilirler. Fakat bu gerçek bir mücadele değildir. Çünkü sertleştikleri anda büyük bir kargaşanın ortaya çıkacağını ve çözümsüz kalacağını çok iyi bilmektedirler. Bu durum devam ederken 29 Ağustosta Merkür ve ardından 30 Ağustos tarihinde Venüs gezegeninin Terazi burcunda seyretmeye başlamasıyla yerini sihirli bir değnek değmiş gibi huzur, sevgi ve uyuma bırakmaya başlar.
  Çünkü Venüs Terazi burcunda yöneticidir ve doğal olarak Mars ve Merkür gezegenlerinin olumsuz enerjilerini güçlendirmeye başlar. Bu durumda artık taraflar arasında anlaşmak gayet mümkündür. Diyelim ki, siz bir evli çiftsiniz ve Mars Terazi burcunda yani 19 Ağustos tarihinden beri belirli bir çekişme içindeydiniz. Venüs 30 Ağustosta seyrine başladığında birdenbire herşeyin düzelmeye başladığını hissedebilirsiniz. Bu durum değerlerinize sahip çıkmak adına yaptığınız anlaşma gibidir. İlişkisi olmayanlar için bu durumun anlamı ise, gayet hoş bir beraberliğin başlaması anlamına gelebilir. Fakat Venüs etkisinde önceden de söylediğim gibi çok uzun süreli bir beraberliğin temelinin atılması için eşleşim haritanızda(iki kişinin ortak haritası) ve genel transitler olarak güçlü oluşumlara ihtiyaç vardır. Bu süreçte sizin hayata bakış açınız ve ilişkiye verdiğiniz önem ile, partnerinizin sevgi alış verişi arasında güçlü bir bağ duygusu oluşabilir.
  Aranızdaki sorunları, uzlaşı içinde çözmeye çalışmanız halinde her türlü güçlüğün üstesinden gelmeniz mümkündür. Taraflar olarak aşkınızı doyasıya yaşamak için işbirliği yapmanız kesinlikle şarttır. Bu dönemde partnerinizin size karşı daha ilgili ve paylaşmaya açık bir tutum izlemesi doğaldır. Hatta ilişkisini düzene koyabilmek için daha verici olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Buradaki düşüncesi, mutlu ve huzurlu bir beraberlik yaşamak adınadır. Siz de aynı şekilde yöneldiğiniz takdirde bu dönemi olumlu geçirmeniz mümkündür. İlişkisi olmayan Koçlar ise bu süreçte karşılarına çıkan uyumlu, nazik ve stil sahibi biriyle güzel bir aşka yelken açabilirler. Bu ilişkinin temelinin güçlü olması için her iki kişinin de birbirine karşı açık ve dürüst yaklaşımlar içinde olması kesinlikle şarttır.
  Mars, Merkür ve ardından güçlü Venüsün karşıt burcunuz Terazide birleşimi ve 12 Eylül tarihinde chiron ve Neptünle yaptıkları olumlu görünümler gösteriyor ki, beraberliğinizle ilgili konularda oluşan yaraların sarılması mümkün. Peki bütün bunlar tüm sorunların ortadan kalkmasına yetebilir mi sorusuna akla getirmiyor değil. Belki hayır ama şu var ki, bu güçlü oluşumlardan yararlanarak her iki taraf anlaşmaya gönüllü olursa, sevgi temeliniz kuvvetliyse ve siz birarada olmanın huzuru ve mutluluğu adına özveride bulunmaya razı iseniz neden olmasın diyorum. Venüs gezegeninin bu alandaki gücünü yadsıyamayız. Zodyaktaki turunu 225 gün olduğunu düşünürsek bu enerjiler, biraz sonra açıklayacağım Güneş gezegeninin 22 Eylül tarihi itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlamasıyla çok daha yoğunlaşacağından benim tavsiyem Venüs gezgeni 24 Eylül tarihinde Akrep burcunda ilerlemeye başlamadan birbirinizle açık ve dürüst bir şekilde konuşmanız, ilişkinizi gözden geçirmeniz, bu dönemin rehavetine kapılmadan var olan sorunlarınızın köküne inerek çözüme kavuşturmanızdır.
  İlişki konusunda bir başka önemli tarih ise, biraz önce açıkladığım iletişim ve Haberleşme gezegeni Merkür gezegenin 29 Ağustos tarihinde başlayan seyridir. Fakat bu enerjinin en önemli yanı, 23 Eylül tarihinde geri hareketinin başlamasıdır. Geri hareket dönemleri bildiğiniz gibi herşeyin gözden geçirilme süreci olduğuna göre, sizler de 23 Eylül-15 Ekim arasında ilişkinizle alakalı konularda bir bekleme sürecine girerek, içinde bulunduğunuz durumu eşit hak ve özgürlükler olgusu içinde ele alabilirsiniz. Merkür Terazi burcunda seyrettiği zamanlar hele bir de geri hareketi başlamışsa, problemleri karşılıklı zıtlaşarak çözmenin hiçbir yararı olmadığı gibi, anlamı da yoktur. Çünkü böyle nitelikte bir iletişim için uygun bir zaman değildir. Bu tarihler arasında, gerek siz gerekse partneriniz, derin bir düşünce sürecinden geçebilirsiniz. Burada önemli olan aranızdaki farklılıkları tespit etmek ve bunları ilişkiniz içinde nasıl ortak bir noktada birleştirebilirsiniz bunları gözden geçirmektir. Tabi bunu yaparken özellikle bencil isteklerinize daha fazla yer vermemenizdir. Unutmayın ki bu bir ortaklıktır ve ömür boyu sürecekse, egonun geri planda tutulması lazımdır. Yine bu etki altında dikkat edilmesi gereken bir başka önemli husus ise, sırf huzursuzluk çıkmasın diye problemleri görmezden gelerek sanki herşey yolundaymış gibi yola devam etmektir. Benim bu süreçte karşılıklı olarak bir türlü anlaşma sağlayamayan çiftlere önerim evlilik danışmanlarına başvurmalarıdır.
  Ülkemizde son yıllarda bir çok çift bu yönteme başvurarak ilişkilerini düzene sokmaktadırlar. Merkür geri hareketi bana göre tadilat süreci olduğundan bu geri hareket sizin için biçilmiş kaftandır. Bu yazılanlar her iki kişinin de birbirine karşı sevgilerinin devam ettiği fakat geçtikleri süreç itibariyle sorun yaşamakta olanlarınızı daha fazla ilgilendiriyor. Eğer siz birbirinizden çok önceleri kopmuş ve kesin olarak ayrılmaya karar vermiş iseniz bu alan yasal konuları da içerdiğinden bazı çiftler için arzu etmeyiz ama bir bitiş noktası anlamına gelebilir. Fakat ben Venüsün Terazi burcundaki seyrinin sorunları tümüyle ortadan kaldırmasa bile bir ateşkes anlamında olacağını ve eğer her iki kişi de anlaşmaya gönüllü ise boşanmaktan vazgeçebilecekleri yönünde değerlendiriyorum. Yalnız bu anlaşmayı öyle bir sağlam yapmalısınız ki, Venüs 24 Eylül tarihinde ilişki evinizi terk ettiğinden geride kalan Mars enerjisi sorun çıkarmasın. Biliyorsunuz 4 Ekim tarihine kadar hala bu enerjinin etkisi altındasınız. Onun için lütfen gerçekçi ve çok iyi düşünün ve ileride sorun oluşturacak herşeyi gözden geçirin, mantıklı davranın, hayaller kurmak yerine birbiriniz hakkında en doğru tespiti yapmaya çalışın ve kangren haline gelmiş sorunlarınızı kesip atın.
  İlişkisi olmayanlar için bu enerjilerin anlamı ise, karşılıklı uzlaşı içinde olabileceğiniz, gayet ciddi bir ilişkinin başlaması anlamına gelebilir. Bu ilişki eğer Temmuz ortalarında başladıysa öncelikle bir tutkunun etkisi ve karşılıklı çekim gücünün bir yansıması olabilir. Yani taraflar birbirine aşık olmuşlardır ve birbirleri için doğru kişi olduklarını düşündükleri için evliliğe karar vermiş olabilirler. İşte bu durumda olanlara tavsiyem ise, 29 Ağustos tarihinde başlayan Merkür gezegenin seyrinde ve özellikle 23 Eylül-15 Ekim arasındaki geri hareket esnasında herşeyi tekrar gözden geçirmeleridir. Bazen insan aşık olduğu için gerçekleri net göremeyebilir. Hele 12 Eylül civarındaki enerjiler aşık olmaya son derece müsait zamanlardır. Tabi ki gerçek sevgi her türlü engeli aşabilecek kadar kuvvetlidir. Doğal olarak Merkürün geri hareketi bu tarz ilişkisi olanlar için herhangi bir sorun oluşturmaz lakin yine de verilen tarihler arasında, bir ömrü beraber geçirmeyi düşündüğünüz kişiyi yakından incelemenizin de bir zararı yoktur. Bilakis temelinizin sağlamlaşması adına son derece olumludur.
  Bu enerjiler devam ederken aşk evinizin yönetici gezegeni Güneş Başak burcunda seyrettiği için beraberlikler konusunda, açıkçası pek büyük bir etkisi yoktur. 22 Eylül tarihine kadar devam edecek bu seyir daha ziyade iş hayatınızla alakalı bir enerji olduğundan, her ne kadar ilişki evinizde yukarıda açıklanan güçlü bir yoğunluk devam etse de, kişisel anlamda kafanızı karıştıran konular olduğunu ve bunların gündelik temponuz etrafında toplandığını bu yüzden de ilişki konusunda kişisel anlamda geri planda kalarak rutin durumlara ayak uydurmaya çalıştığınızı söyleyebiliriz. Ancak 22 Eylül itibariyle Güneş Terazi burcunda yani ciddi ilişki evinize girdiğinde kişisel odak noktanız açısından ilginizi partnerinize çevireceğini görmekteyiz. Bu tarihe geldiğinde dikkat ederseniz Güneş, Merkür, Venüs, Mars gezegenlerinin tümü karşıt evinizde toplanmış olacak. Genelde Astrolojik olarak bir yaşam evinin içinde birden fazla gezegen geçişini sürdürüyorsa bir stelyum oluşmuş demektir. Yani gezegenler hemen hemen derece olarak birbirlerine yaklaşmış ve kavuşum haline gelmeye başlamışlardır. Bu türlü oluşumlar son derece kuvvetli bir etki yaratırlar ve bu etkinin önemi asla göz ardı edilemez.

  Evet beraberlik konusunda son izah edeceğim transit ise, 24 Eylül tarihi itibariyle zararlı olduğu Akrep burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeninin seyridir. Fakat bu zorlu enerji, Mars gezegeninin Terazi burcunda oluşu nedeniyle, birbirlerini güçlendireceklerini göstermektedir. Peki Mars tarafından güçlenen Venüs zorlu enerjilerinden arınır mı derseniz, ancak 4 Ekim sonrası, Mars gezegeninin güçlü olduğu Akrep burcunda seyrine başlamasıyla mümkün olabilir. Peki 24 Eylül-4 Ekim tarihlerinde Venüsün yansıması ne olabilir onu bir inceleyelim. Venüs bildiğiniz gibi hayatın güzellikleriyle bağ kurmamızı sağlayan ve ilişkiler konusunda oldukça etkili bir gezegen. Mars ise tutkularımızı ve istek gücümüzü göstermekte. Bu durumda, eğer 4 Ekim tarihine kadar ilişkinizdeki sorunların üstesinden gelmeyi başardıysanız, bu tarihler arasında birbirinize olan duygularınızın yoğunlaşması mümkün ve bu durum daha derin manada yakınlaşmanız anlamına gelebilir. Tam tersi bir durum ise, kuruntu ve kuşkuların ilişkideki egemenliği sonucu olan güç savaşlarını gösterebilir. Gördüğünüz gibi Eylül ayı aşk hayatınız açısından karşılıklı dengenin sağlanması adına uzlaşı ve uyum ihtiyacının yoğunluğunu göstermekte. Özellikle Merkür geri hareketinin tekrar gözden geçirme süreci olduğunu düşünürsek ve bu pozisyondaki Merkür anlaşmaya gönüllü bir tablo çizilmesinde etkili olabilir. Burada karışıklığın çözülmesini sağlayacak en önemli olgu aranızdaki sevgidir. Birbirinizin farklılıklarına saygı göstermeniz ve kararlarınızı dikkatlice almanız halinde bu dönem gayet olumlu şekilde değerlendirilebilir.

  İş ve Kariyer
  Sevgili Koçlar meslek hayatınızla alakalı gelişmelere öncelikle Jüpiter gezegeninin 9 Mayıs tarihinden bu yana süren geri hareketinin bitişiyle başlamak istiyorum. Kariyer evinizde devam etmekte olan bu enerji bildiğiniz gibi Aralık 2007 den bu yana sürmekte. Geri hareket esnasında ise, sizleri iş hayatınızla ilgili konularda derin bir şekilde düşünmeye sevketti. Öncelikle geleceğiniz hakkında en azından ne gibi durumlar yaşanabilir bunları az çok tahmin etmeye başlamış olmalısınız. Yani bu işte devam edersem ne gibi durumlar yaşarım, başka iş arayışına girersem sistemin içinde nerede yer alabilirim şeklinde. Aslında bu durum bir Koç için oldukça faydalı. Çünkü Koç, derin düşünmekten ziyade eylem insanıdır. Fakat bazen çocuksu cesareti nedeniyle düşünmeden yanlış kararlar vermeye müsaittir. İşte bu geri harekette kendisiyle uyumlu olan ve hedeflerine uygun bir seçimde bulunmuş ve planlamış olabilir. Geri hareket dönemleri bildiğiniz gibi herşeyin tekrar gözden geçirilmesi anlamına geldiğine göre, sizler de Jüpiter gezegeninin Oğlak burcundaki bu geri hareket dönemini, sorumluluklarınızı göz önüne alarak ve yarınlarınızı düşünerek planlamış olmalısınız. Şimdi bu planlarınızın 7 Eylül itibariyle yürürlüğe koyulabilmesi mümkün. Bunu yaparken çağa uygun ve herşeyden önemlisi yeteneklerinize, ihtisas alanınıza uygun bir şekilde tercihte bulunmanız lazım. Herşeyden önemlisi ise Jüpiter geri hareketinin bitimi sistemli ve sabırlı bir şekilde ilerlemenin, inanç içinde hareket etmenin de göstergesi olduğundan artık arkanızda doğal bir gücünüz var desek yeridir. Sadece dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sabır, disiplin, sorumluluk ve kendinize güvenle ilerlemek olmalıdır. Bunları kabul ettiğiniz takdirde Jüpiterin rahmetinden yararlanmak mümkün. Yani bencilliği bırakıyor, gelişiminiz adına taşların altına elini sokuyor, çalışma azminiz, hırsınızı ön planda tutarak ilerlerken içinizdeki manevi bu gücün Ocak 2009 tarihine kadar, size verdiği desteği hissedebiliyorsunuz.
  Bu önemli enerjiden sonra gelelim Eylül ayında kısa süreli etkili olacak diğer yansımalara. Bunlardan en önemlisi iş evinizde 22 Ağustos tarihinden itibaren ilerlemeye başlayan Güneş gezegeni ve ardından 30 Ağustos tarihinde Başak burcunda meydana gelen yeniay enerjisiydi. Bu iki oluşum hakkında da size günlük yorumlarda detaylı bilgi vermiştim. Mesleki yaşamınızın gündelik temposunda yapılacak bir düzenleme ve yeni bir katılımın göstergesi olarak dikkat çekiciydi. Kimileriniz için iş hayatınızla ilgili bir stajyer dönemi yani eğitim görme, kimileriniz için bir işe girme ve deneyim yoluyla özgüven kazanma anlamı taşımaktaydı. Tabi ki yapılması gereken ayrıntıların üzerinde durmak, ılımlı yaklaşımlar içinde etrafınızdaki diğer insanlarla bağlantı kurmak ve korkulara rağmen risk almak. Kafa karışıklığı ve yönsüzlükten uzak durmak, plansız hareket etmemek yine bu enerjiden yararlanmanın en önemli püf noktaları olarak dikkat çekiyordu. Ayrıca gündelik iş hayatınız başta olmak üzere uğraştığınız, hizmet verdiğiniz her alanda belirli bir düzen içinde, sistemli ve pratik hareket etmeniz size zaman kazandırabilir. İhtiyaçlarınızın temini için daha özverili çalışmanız gereken bu süreçte sağlığınıza dikkat etmeniz faydalıdır. Bu dönem kendi performansınızı ölçmeniz bakımından da oldukça faydalıdır. Fiziksel canlılığınız, verimli iş gücünüz üzerinde etkili olan herşeyi daha iyi tespit edebilirsiniz. Başka kişilerin ustalığınızdan yararlanabileceği gibi, işinizde ehil hale gelebilmek için belirli bir eğitim programından geçebilirsiniz. Kısaca 22 Eylül tarihine kadar devam edecek bu seyir sizin için hünerleşme, beceri kazanma, ustalaşma ve yaşamın zorunluluklarıyla başa çıkma zamanı olması açısından önemlidir.
  İş evinizin yönetici gezegeni Merkürün 29 Ağustos tarihinde Terazi burcuna girişi ve ardından 23 Eylül tarihinde geri hareketine başlaması ise, halkla ilişkiler başta olmak üzere, arabuluculuk gerektiren meslekler, organize halinde yapılan işler, eşle bağlantılı bir ortaklık, yakın çevreniz(kardeş, komşu veya tanıdık) insanlarla yapacağınız yeni bir işin göstergesi olabilir. Yalnız geri hareket dönemleri önceden de söylediğim gibi onarım süreci olduğundan, eğer bu halihazırda devam eden ortak bir iş ise, sistemin daha iyi yürümesi adına yeni sezonda neler yapılacağı, sizin ve karşınızdaki muhataplarınızın istekleri ve beklentileri nedir bunların altı iyice çizilmeli ve geri hareketin bitimi olan 15 Ekim itibariyle yürürlüğe konulmalıdır. Gerekirse sözleşmeler yenilenmeli, daha sonra sorunlar oluşmaması için ciddi bir şekilde karşılıklı konuşulmalı, eşit hak ve özgürlükler çerçevesi içinde düzenlemeler yapılmalıdır. Eğer yeni bir iş kuruluyorsa yine aynı şekilde vereceğiniz karar dikkatle tartılmalı, iş başka dostluk başka şeklinde düşünülmeli ve ciddi şekilde konuşulmalıdır.
  Bunların dışında, sizin bireysel olarak çalışma hayatına atılmanız ise, o zaman pratik, düzenli ve metotlu şekilde, birlikte çalıştığınız insanlarla uyumlu olabileceğiniz bir tercihte bulunmalıdır. Benim önerim ise yeni bir iş için beklemede kalınması ve geri hareketin bitimi olan 15 Ekim tarihine kadar iyice düşünülmelidir. Sözleşmeli çalışanlar ise, geri hareket, işverenle yapılacak görüşmelerin göstergesi olabilir. Bu süreçte sabırsız davranılmamalı, gecikmeler normal karşılanmalı ve geri hareketin bitiminde gelen haberlere göre bir yön tayininde bulunulmalıdır. Zaten yöneticiniz Mars gezegenin uzun bir süredir Terazi burcunda oluşu da, sizin herhangi bir yönde karar almakta zorlandığınızı gösteriyor. Yani durumlar henüz tam anlamıyla aydınlanmadığı için bekliyor olabilirsiniz. Mars 4 Ekim tarihinde Akrep burcuna geçtiğinde en azdan bazı şeyler yavaş yavaş aydınlanmaya başlayabilir. Mars bu burçta ve seyrini sürdüreceği yaşam alanında son derece güçlü olacağından, arzuladığınız şekilde gelişmeler yaşanması mümkün gözüküyor.

  Para Durumunuz
  Eylül ayında finans hayatınız açısından en önemli gösterge olarak para evinizin yönetici gezegeni Venüsün izleyeceği seyir dikkat çekiyor. Venüs sadece aşk ve ilişkiler anlamında değil, hayatın lüks ve konforuyla da ilgili olduğundan doğal olarak transit geçtiği yaşam alanları, parasal konulardaki durumunuzun göstergesi olarak önem arzetmekte. Eylül ayına baktığımızda Venüs bildiğiniz gibi(günlük yorumlardan) 30 Ağustos tarihinden bu yana Terazi burcunda seyretmekte. Bu durum parasal konularda dengeli ve tutarlı bir şekilde ilişkiler kurmanın önemi büyük. Özellikle partnerinizle olan paylaşımınız, ortaklarınızla olan irtibatınız size faydalar getirici olabilir. Çünkü Venüs bu alanda son derece olumludur. Burada size düşen, bencil hareket etmekten ziyade, karşınızdaki kişinin de isteklerini göz önüne almanızdır. Akıllı bir şekilde hareket ederseniz, beklemeyi bilirseniz bu maddi ve manevi açıdan olumlu şekilde geri yansıyabilir.
  Kimileriniz için bu dönemin anlamı, birlikte olduğunuz kişiyi etkilemek amacıyla parasal harcamalarda bulunmanız anlamındadır. Girdiğiniz ortamlarda kendinizi güçlü bir yansıtabilmek için bu şart olabilir. Lakin sınırları aşmadan makul seviyelerde olmasına dikkat etmelisiniz. Sosyal hayatınızın canlanması sonucu sisteme ayak uydurmak için yenilikler yapmaya kalkışabilirsiniz. Doğal olarak bunun karşılığında parasal yönden zor durumda kalma riskiniz olabilir. Kimileriniz için anlamı ise, gelir durumunuzu yakından ilgilendiren yasal bir düzenlemenin mali gücünüz üzerindeki etkisini gösterebilir. Burada dikkat edilecek nokta hakkaniyet içinde bunun gerçekleştirilmesidir. Bu ister bir iş sözleşmesi olsun isterseniz eşiniz, ortaklarınızla yapılacak bir anlaşma olsun, karşılıklı diyalog ve sevgi birliği içinde davranmak faydalıdır. Bazılarınız için iş sözleşmesinin yenilenmesi anlamına gelebilir.
  Yalnız Merkür 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında geri harekette olacağı için, acil kararlar vermemek, sabırlı olmak gerekebilir. Yeni düzenlemelerin bu tarihler arasında yürürlüğe konması yerine bitim tarihini beklemek mantıklıdır. Yine bu enerjiler altında görülebilecek bir başka yansıma ise diğer Koçları ilgilendirebilir. Örneğin bir ortakla iş kurulması gibi. Bu iş güzellikler, insanlarla irtibat halinde olacağınız bir meslek olabilir. Belki de iş amaçlı tanışacağınız kişiyle hem özel bir ilişki hem de beraber kazanç elde etmek adına bir sistem kurabilirsiniz. Bu durumda gelir düzeyiniz yükselebilir. Hangi seçenek olursa olsun, maddi kazanç açısından bu enerjilerin sabırlı olunması halinde sizin açınızdan gayet olumlu bir süreç olacağını söylemek mümkündür. Net olarak oturması ise dediğim gibi Ekim ortalarını bulabilir.

  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.

  Pozitif Enerjili Günler : 6-7-8-18-19-20-21-24-25-26-
  Zayıf Enerjili Günler : 1-4-5-9-10-11-12-13-14-15-22-23-27-28
  Yeniay : 16-17
  Dolunay : 2-3-29-30

  Sevgili Koç, siz bir ateş burcusunuz, güç kaynağınız öncülüğünüzle her hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 2. #2
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Boğa Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Boğalar yaz günlerinin sona ermekte olduğu şu günlerde her burç mensubu gibi siz de, hatta her zaman olduğu gibi diyelim, sorumluluklarınızın farkında bir şekilde sonbahara adım atmaktasınız. Yaşınız ne olursa olsun, toplum hayatı içinde yaşadığımız gerçeğinden yola çıkarsak görevlerinizin daha fazla ön plana geleceği kuşkusuzdur. Peki ama bunca telaşın ortasında sizi neşelendirebilecek ve mutlu edebilecek aşk hayatınız Eylül ayında ne gibi gelişmeleri içermektedir. Her zaman olduğu gibi gelin şimdi birlikte karşılıklı konuşur gibi inceleyelim. Bildiğiniz gibi önce aşk hayatınızla ilgili yaşam evinizden geçen bir transit var mı diye bakıyoruz. Çünkü böyle bir seyir önemli. 22 Ağustos tarihinde başlayan ve 22 Eylülde sona erecek olan, sizlere günlük yorumunuzda bildirdiğim Güneş gezegeninin Başak burcu seyri, bu anlamda değerli. Güneş her yıl bu dönemlerde aşk hayatınızla ilgili yaşam alanınızdan geçerken, burcunuzla olumlu bir görünüm yaptığı için faydalı gibi durabilir. Çünkü bilinçli isteklerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan taze bir kuvvet sizinledir. Fakat Başak burcunda ilerleyen Güneş transitinde herşey kelimenin tam anlamıyla mükemmelleştirilmeye dönük çalıştığından, aşk ise fazla didiklenmeye gelmeyen bir duygu olduğundan kendi içinde zorluklar içeren bir dönem olacağını söylemek mümkündür.
  Fakat biliyorsunuz ki, ben köşemizde enerjileri nasıl daha olumlu kullanabiliriz onun üzerinde duruyorum. O zaman yapmamız gereken, bu enerjinin zorluklarını size anlatmak ve neler yapılırsa huzurlu bir dönem geçirilir bunun üzerinde durmak. Öncelikle bu süreçte yaşadığınız ilişkiyi veya yaşayacağınız beraberliği, karşınızdaki kişiyi şöyle bir elekten geçireceğinizi söyleyebilirim. Bunun altında yatan neden, daha iyiye ulaşmak, hataları tespit etmek ve aksayan noktaları düzene kavuşturmak. Tabi ki bu kolay bir değil. İnsan egosu gereği herşeyi kendi bakış açısıyla değerlendiriyor. Karşısındaki kişiyi ve yaşadığı aşkı, o güne dek yaşadığı tecrübeler ışığında ve kimliği doğrultusunda ele alabiliyor. Bu durumda iyi bir ilişki yaşadığı halde mutsuz olanlar, tam tersine doğru olmayan bir beraberliği ısrarlı bir şekilde sürdürenler olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki asıl yapılması gereken nedir? gerçeği görebilmek. Evet aynen böyle. Hakikatlerin, isteklerimizin, kimliğimizin farkında olmak. Ancak o zaman net bir sonuç elde etmeniz mümkün. Bu enerjinin tesiriyle önce bir kendinizi gözden geçirmeniz lazım. Sizin aşktaki kıstaslarınız nedir, nasıl bir ilişki yaşamak istiyorsunuz. Yaşadığınız deneyimlerden bugüne dek sizde arta kalanlar nedir, eksikleriniz nedir gibi sorulara cevap bulmak lazım. Bunu yaparken son derece gerçekçi davranmanız gerekiyor. Bu konuda ayrıntıların önemi son derece önemlidir.
  Bazen gözden kaçan minicik detaylarda bütünü görmek mümkündür. Fakat nedense üstünde durmayız. İkincisi, ne geçmişte yaşadıklarınız ne de gelecekte yaşanması mümkün zorlukları düşünmeden, olan duruma odaklanmanız, yani şimdiyi göz önüne alarak düşünmeniz. Bu bir anlamda karışık durumlara çözüm bulmanız açısından önemlidir. Deneyim sahibi olmanın önemini farketmeniz. Yani yaşadığınız ilişkiyi son beraberliğiniz gibi düşünmeden hayatın güzelliklerinin tadına varmanız. Çünkü eğer karşınızdaki kişi doğru bir seçim değilse ve siz sırf sadakati önemsediğiniz için gereksiz yere zaman kaybedebilirsiniz. Oysaki dışarıdaki dünya öyle bilinmez güzelliklerle dolu ki. Bunun tam tersi bir durumda ise, yani ilişkinizde mutlu iseniz ve birlikte olduğunuz kişi doğru bir insansa, aradığınızı buluyorsanız, bu enerjinin etkisi altında gereksiz ayrıntıların üzerinde durarak bu enerjiyi olumsuz kullanmamanız. Armudun sapı üzümün çöpü demek yerine, aşkı aşk gibi yaşamaya çalışmanız son derece önemli. Genelde Güneş Başak burcu geçişlerinde öyle şeyler göze batar ki, etrafınıza dikkat edin, hemen hemen her insan bu dönemde garip bir şekilde eleştirel davranabilir. Sizin gibi sağlamlığa oldukça fazla pirim veren bir kişi ise, çok daha fazla bunların üstünde durabilir.
  Bu arada yönetici gezegeniniz aşk ve ilişkiler üzerinde etkili güç olan Venüsün, Güneş gezegeninin Başak burcu seyrinin bitimi ardından 24 Eylül tarihinde ciddi ilişkiler evinizde başlayacak transiti son derece önemli. Diyebilirim ki, bu tarih beraberliğiniz açısından belirli bir karar aşamasına gelineceğin de işareti gibi. Bu enerji Güneş Başak burcu seyriyle analiz ettiğiniz aşk hayatınızla ilgili her bir detayın partneriniz aracılığıyla size geri yansıması anlamına gelebilir. Yani hangi tespitlerde bulunduysanız ve ne yönde kararlar aldıysanız, süreci nasıl geçirdiyseniz şimdi aranızdaki dengenin sağlanması adına karşı karşıya gelmeniz mümkündür. Bir kere şunu baştan söylemeliyim ki, Venüs Akrep burcunda oldukça olumsuz ve derin tutkulara yol açabilen bir enerjidir. Bu öyle bir tutkudur ki, her iki taraf birbirine karşı güç uygulamaya kalkarak liderliğini göstermeye çalışıyor gibidir. Bu enerji devam ederken Mars gezegeninin Venüsü destekleyeceği Akrep burcu seyri 4 Ekim tarihinde başladığı ilişki açısından çok daha önemli bir dönem başlamış olacaktır. Fakat biz şimdi 24 Eylül tarihinde başlayacak olan Venüs Akrep seyrinin olabilecek yansımaları üzerinde duralım ve ne gibi noktaları dikkate alırsanız bu enerjiyle baş edebilirsiniz bunları düşünelim.
  Bu etki altında, yapıcı yönde değişimleri seçmek son derece önemli. Her ikiniz de birbirinize karşı ters noktalardan baksanız dahi, beraberliğinizin ilerisini düşünerek ortak hareket etmeyi bilmeniz gerekiyor. Bunun için kırıcı davranmaktan ziyade, sorunların nasıl üstesinden gelebilirsiniz veya beraberliğinizi nasıl düzgün yaşayabilirsiniz bunu tespit etmeniz lazım. Bunun yolu ise, biraz önce söylediğim gibi dönüşümde bulunmaktan geçiyor. Yararsız ve hiçbir işe yaramayan konuların üstünde durmamak gerekiyor. Aranızdaki gönül birliğinin gerçekleşmesi için, birbirinizi desteklemeniz son derece önemli. Ayrıca kişi olarak her ikinizin de içinde bulunduğu psikolojik durumların farkında olmak gerekiyor. Güdülerinizin farkında olmak beraberinde birbirinizin farklılıklarına da saygı duymayı getireceğinden ortak bir nokta oluşturmak gayet kolay olabilir.

  İş ve Kariyer
  Eylül ayı iş hayatınız açısından oldukça önemli transitler altında geçeceğe benziyor. Diğer burçlara nazaran bana göre Eylül ayında mesleki konularda en fazla yoğunluk gösteren iki burç siz ve Oğlaklar. Doğal olarak kafanızın içinde bu konuya çok daha etkili bir şekilde önem verebilirsiniz. Şimdi olabilecek yansımaları birlikte inceleyelim. İlk enerjiniz, geçtiğimiz aydan beri devam etmekte olan ve 4 Ekim tarihine kadar sürecek, mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeninin Terazi burcundaki seyri. Hatırlarsanız bu enerjiden sizlere geniş bir şekilde söz etmiş ve amaçlarınız doğrultusunda yön belirlemeniz zor olabilir, karar verdiğiniz konularda durup düşünmeye başlayabilirsiniz. Durumunuzla ilgili olarak iki yönlü hareket etmeniz sonucu net bir nokta tespit etmek güçleşebilir. Aslında bir yanıyla olumlu olan bu enerji, daha önce göremediğiniz bazı ayrıntıları tespit etmenizde size yardımcı olabilir demiştim.
  Bir boğa genel anlamda düşünmeden, incelemeden karar vermediği için, bu enerji altında kafasının içinde birçok şeyi oturtmaya çalışabilir. Bu enerji altında kimi zaman şu anki pozisyonunuzu sürdürmenin mantıklı olduğunu düşünebilir kimi zaman da paylaşım ve işbirliğine yanaşmak gerektiğine karar verebilirsiniz. Eğer siz, iş hayatınızla ilgili önemli bir dönemeçte iseniz, öncelikle yapmanız gereken, içinde bulunduğunuz durumu net olarak saptamaktır. Yani mevcut durumu sürdürmeye çalışırken diğer yandan araştırmalarda bulunmaya devam etmektir. Bu dönemde en fazla dikkat edeceğiniz nokta, çevrenizdeki kişilerle işbirliğinde bulunmak, paylaşım içinde olmaktır. Bu bazı zamanlar zor da olsa mutlaka yapılmalıdır, çünkü akıllıca olur. Ben bu sürecin siz Boğalar açısından çalışma hayatıyla ilgili konuları dengeye kavuşturmak ve nerelerde ayarlamalarda bulunmak gerekiyor, ne durumdasınız bunların tespiti açısından faydalı olacağını düşünmekteyim diyerek bitirmiştim.
  Bu enerji Eylül ayının tümünde etkili olacağından yukarıda yazılanları bir kez daha gözden geçirmeniz önemli. Bu enerji devam ederken, 29 Ağustos tarihinde başlayan Merkür Terazi burcu seyri etkisi çok daha önemli gözüküyor. Nedeni ise Merkürün bu alanda 23 Eylül tarihinde başlayacak geri hareketi. Bildiğiniz gibi geri hareket dönemleri tekrar düşünmek ve herşeyi inceden inceye incelemek zamanları, ben buna onarım dönemi demekteyim. Çünkü aksamların daha net farkına varıldığı bu zamanlarda düşünceler derinleşiyor ve zihin içe yöneldiği için doğal olarak herşeye daha mantıklı bakılabiliyor. Tek sorun iletişimin aksamaya uğraması, zamanın uzaması. Çünkü insan kendisiyle ve durumuyla öylesine meşgul ki, dışarıdan gelen uyarılara kulaklarını kapatabiliyor. Bu durumda genel bir duyarsızlık hali söz konusu olabiliyor. Terazi burcundaki Merkür sizler açısından bu dönemde aynı işte çalıştığınız insanlarla aranızda bazı konuların gündeme gelerek, iş ilişkilerinizi gözden geçirmeniz anlamında olabilir.
  Yani kimlerle muhatap halindesiniz, kimlerle sorunlarınız bulunmakta ve neler yapılması gerekiyor. Merkür Terazi burcunda karşıtlıkların uyum içinde çözüme kavuşturulması olduğu kadar beraberinde yüzeysel bir iletişimin de simgesi olabilir. Yani anlaşıyormuş gibi görünmek ve durumların üstünü örtmek. Ayrıca bu dönem işinizle alakalı konularda özellikle 23 Eylül-15 Ekim geri hareket süresince belirli konuların üstünde durulması mümkün. İstediğiniz bazı şartların gelişmesi adına beklemeniz gerekebilir ve bu durum devam ederken çevrenizdeki insanlarla zıtlaşmadan çatışmadan sabırlı bir şekilde bağlantıda bulunmaya devam edebilirsiniz. Anlaşma sağlanamayan durumlar oluştuğunda geri hareket süresince haklılığınız konusunda diretmek yerine normal akışa ayak uydurmak, belirsizlikler karşısında olgun tavırlar göstermek son derece önemli. öncelikle yapmanız gereken ne durumda olursanız olun çevrenizle olan bağınızı kesmeden hareket etmeniz. Çünkü etrafınızdaki gelişmeleri takip etmenizin yolu bu.
  Bazılarınız için bu enerjinin anlamı, işinizle alakalı bilgi birikiminiz ve gelişiminiz adına bireysel değil karşılıklı görüş alış verişinde bulunmaktır. Yani diplomatik davranmak gerekiyor. Bu olumlu gelişmeler yaşamanız adına sizi destekleyici olabilir. Ayrıca bencil davranmamak, sabit fikirli düşünmek yerine esnek olmaya gayret etmek, herkesin yararına olacak şekilde hareket etmek faydalı. Yani isteklerinizin gerçekleşmesi için paylaşım içinde olmanın önemi büyük. Kendi kimliğinizi iş alanı içinde ifade etmeye çalışırken, sizden daha büyük bir güçle bağlantı kurmak zorunluluğunuz olduğunu bilmelisiniz. Yani işinizin şartları, irtibatta bulunduğunuz insanlar veya ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum v.b her bir detay gözden geçirilerek düşünülmesi gerekiyor. Şartlar sizin istediğiniz gibi olmaktan ziyade dışarıdaki dünyanın kuralları etrafında dönüyor gibi.
  Merkürün Terazi burcunu seyrinin başlamasından bir gün sonra Venüsün Terazi burcuna girişi, yukarıdaki durumların hemen hemen aynısının, iş ilişkilerinizde göstermeniz gerektiğini göstermekte. Yalnız bu etki altında Venüs parayı da gösterdiğinden ve yönetici gezegeniniz olduğundan sizin açınızdan rahatlatıcı bir enerji yayabilir. Bu enerji gündelik hayatınız ve iş temponuzda paylaşımlara vereceğiniz önemdir. Bu paylaşımlar kimi zaman özel yakınlıklara dönüşebilir veya özel yakınlık içinde bulunduğunuz kişiyle yapacağınız ortak bir iş anlamına gelebilir. Bu dönemde, birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızla işbirliği içinde, daha başarılı çalışmalara imza atabilir, işinizin gelişmesi adına bencil hareket etmekten ziyade herkesin fikrini alacak şekilde hareket edebilirsiniz. Bu süreçte diplomatik tavırlar gayet önemli olup, içinde bulunduğunuz iş şartlarını veya işverenlerinizle olan ilişkinizi, aynı iş yerinde çalıştığınız kişilerle ortaklaşa görüşebilir ve neler yapılması gerektiği üzerinde durabilirsiniz. Ard niyetsiz şekilde diğer kişilerle bilginizi paylaşabilir, sizden daha tecrübesiz insanlara yardımcı olabilirsiniz. Parasal konularla da ilgisi olan Venüs gezegeni, hizmet, halkla ilişkiler, güzelleştirme, danışmanlık, dekorasyon, sanatsal çalışmalar, konforlu ve lüks olan herşeyle alakalı konularda parasal kazanç elde etmenizi sağlayabilir. Yapıcı, saygılı, şefkatli yaklaşımlarınızla bu süreçte hizmet vermeniz daha kolaydır. Güzellik duygunuz yüksek olduğundan, elinizi attığınız her işi titizlikle yerine getirmeye çalışabilirsiniz. Denge ve uyum içinde oluşunuz takdir edilmenizi sağlayabilir.
  Kimileriniz iş yerinizde veya işinizle alakalı bir ortaklık durumu yaşayabilir veyahut daha özel bir beraberlik kurabilirsiniz. Karşınıza çıkacak kişi, aynı iş ortamınızda olduğu gibi, farklı bir iş kolunda fakat bir şekilde karşılaşacağınız bir insan da olabilir. Bazılarınız için bu enerjinin anlamı eşinizle ortak bir girişim anlamına gelebileceği gibi, bu yüzden şu an sürdürmekte olduğunuz işinizden ayrılmayı düşünebilirsiniz. Kimileriniz ise, evlilik nedeniyle işten ayrılmak durumuyla karşılaşabilirler. Burada hemen karar vermek yerine bu esnada devam eden Merkür gezegeninin geri hareket dönemini beklemeli 15 Ekim tarihinden sonra düşündükleri plan üzerinde harekete geçmelidirler. Bakarsınız öyle bir durum oluşur ki, geri hareket esnasında farklı düşünmenizi sağlayan noktalar oluşabilir. kısaca benim Eylül ayında size tavsiyem işbirlikçi davranmanız, mantıklı olmanız ve geri hareket esnasında içinde bulunduğunuz her türlü hali gözden geçirmenizdir.

  Para Durumunuz
  Evet sıra geldi Eylül ayındaki parasal durumunuzu astrolojik açıdan incelemeye. Maddi konulardaki durum, iş ve kariyer yaşamınızdaki enerjileri göz önüne alırsak beklemenize neden olacağa benziyor. Ama yine de etkili olabilecek başka enerjiler var mı, beraber gözden geçirelim. Finans evlerinizden geçen belirli bir transit etkisi olmadığından bakmamız gerekecek nokta, parayla alakalı konularda etkili yöneticiniz Merkür gezegenin seyridir. Biraz önce başka bir yönüyle sizlere bahsetmiştim. Görüyoruz ki, iş evinizde yapılacak düzenlemeler önem arzetmekte. Merkürün bu dönemde Terazi burcunda seyredecek oluşu, hayatın keyifli ve güzel yanlarının tadına varabilmeniz ve parasal açıdan güçlenmeniz için güçlü bir işbirliğinde bulunmanın size yarar getireceğini göstermekte. Merkür Terazi burcunda iken, ortaklıklar konusu ve karşılıklı olarak tarafların anlaşabileceği şekilde düzenlemelerde bulunmaları gerekebilir.
  Siz bir iş başvurusunda bulunsanız dahi, kendi ihtiyaçlarınız kadar işin koşullarını ve sektörün durumunu yakından bilmeniz gerekiyor. O yüzden düşünmeden fevri davranmamak lazım. Çünkü kendinizi maddi anlamda güçlü kılmak adına yapacağınız haklı bile olsanız fevri bir hareket maddi açıdan zorlanmanıza neden olabilir. Ayrıca size sunulan tekliflerde hemen isyan etmek yerine, uzlaşı içinde çözümlemeye çalışmak gayet önemli. Çünkü direttikçe sonucun başarısız olma ihtimali bulunabilir. Ayrıca parasal anlamda bir bekleme süresinden geçiyorsanız, sabırsız davranmamanız gerekiyor. Hakkınız olanı alabilmek için diğer insanlarla iyi ilişkiler içinde olmanız değerli, hatta bazen arabuluculuk bile yapmanız gerekebilir. Ayrıca detayların üstesinden gelmenin bir yolu da işbirliğinden geçiyor. Siz çalışmıyor olabilirsiniz, o zaman bu yazılanları eşinizin durumu olarak görebilirsiniz. Onun iş şartları veya ortaklık ilişkisi varsa o zaman sizin destek olmanız ve sabırlı davranmanız önemli demektir.
  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-14-15-22-23-27-28
  Zayıf Enerjili Günler : 11-12-13-16-17-24-25-26
  Yeniay : 18-19
  Dolunay : 4-5

 3. #3
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  İkizler Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Evet yaz günlerinin artık geride kaldığı ve görev, sorumluluk olgularının ön plana gelmeye başladığı Eylül ayına girmiş bulunmaktasınız. Fakat hemen yüzünüzü asmayınız sizlere güzel haberlerim var. Her ne kadar zorunluluklardan söz ederek başladıysam da, Eylül ayı sizler açısından Aşk adına son derece kuvvetli enerjilere sahip. Aşk derken biliyorsunuz, size mutluluk veren, coşkunluk hissettiren, hayatı son derece olumlu bir şekilde değerlendirmenizi sağlayan herşeyin adı Aşk olabilir. Bu kimileriniz için bir bebek haberi olabilir, kimileriniz için ciddiyete dönüşmesi muhtemel bir aşk, bazılarınız için çocuklarınız, hatta sanatsal faaliyetlerinizdir. Burada önemli olan sizin yaşam stiliniz, içinde bulunduğunuz durum ve hissettiğiniz duygulardır. Şimdi gelin bu ay içinde olabilecek gelişmeleri birlikte inceleyelim.
  Geçtiğimiz ay hatırlarsanız size gerek günlük gerekse aylık yorumlarınızda aşk evinizden transit geçecek olan Mars gezegeninden söz etmiş ve bu sürecin 4 Ekim tarihine kadar devam edeceğini bildirmiştim. Yine hatırlarsanız bu enerjinin sizler için anlamı, karşı cinsle paylaşım içinde olmanız, sevme ve sevilme duygusunu bizzat yaşamanız, bir yandan benliğinize sahip çıkarken, diğer taraftan karşınızdaki kişiyi net olarak belirlemeye çalışmanızdı. Yani aşk konusunda oldukça istekli hale gelebilirdiniz, fakat yaşadığınız ilişkinin niteliğini saptamanız gerekebilirdi. Karşınıza çıkabilecek yeni bir kişiyle ortak duygular içinde hareket edebileceğiniz gibi, hali hazırda devam eden beraberliğinizin geldiği noktayı saptamanız mümkün olabilirdi. Bu enerji altında sizin kendi bireysel ihtiyaçlarınız kadar, birlikte olduğunuz kişinin de arzuları önemlidir. Yani ilişkinin ciddiyetle devamı için iki yönlü bir bakış açısı altında hareket etmek esastır. Davranışlarınızdaki nezaketin artmaya başladığı bu dönemde, paylaşımda bulunmaktan fazlasıyla hoşlanabilirsiniz. Hem kendinizi hem de birlikte olduğunuz insanı uzlaşı ve uyum duygusu içinde gözden geçirebilir, birlikte olmanın size ne gibi kazanımlar sağladığını veya sağlayabileceğini anlamaya çalışabilirsiniz demiş ve burada benim size önerim öncelikle, aşkta doyuma ulaşmak için, sizin güzelliklerinizin, özelliklerinizin kısaca sizin kim olduğunuzun farkında olan, sizi takdir eden, size gereksinim duyduğunuz noktalarda destek çıkan bir kişiyi tercih etmenizdir diye devam etmiş ve yaşadığı ilişkiye değer vermeyen, umursamayan sadece bir arada olmak ve bazı zevkleri yaşamak adına size yaklaşan kişiye karşı hakikatler ışığında hareket etmeniz esastır diyerek bitirmiştim.
  Bu yazılanlar Eylül ayında hala geçerli ve bu enerjiye ek olarak, üç önemli destek gücünüz daha bulunmakta. Bu seyirlerden ilki 29 Ağustos tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Merkür gezegenidir. 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında geri harekette olacak Merkür, daha sonra 4 Kasım tarihine kadar düz seyirle yoluna devam edecektir. Merkür bildiğiniz gibi iletişim ve haberleşme konularından sorumlu astrolojik bir temsilci. Ayrıca tarafsız algılama gücümüz. Onun enerjileri sayesinde insanlarla kontak kurabiliyor, düşüncelerimizi ifade etmeye çalışıyor, zihinsel açıdan kendimizi gözden geçiriyoruz. Terazi burcu ise, sosyal hayat, bir başka insanla ortaklık kurabilmek adına biz olmayı kabul etmeyi, bencil olmamayı, paylaşmayı, dengeli ve uyumlu bir şekilde hareket etmeyle alakalı yanlarımızı gösteriyor. Fakat bir de gölgeli bir tarafı var. Merkür Terazi burcunda ilerlerken bir başka kişiyle bağlantımızı sürdürmek ve uyumlu bir düzende yaşayabilmek adına kararlarımız veya düşüncelerimizden taviz verebileceğimiz anlamına geldiğinden açıkçası bir önceki Başak burcu sürecinde olduğu kadar dikkatli ve seçici davranmanız güç oluyor. Bir gün sonra 30 Ağustosta başlayacak ve yöneticisi olduğu bir burçta ilerleyecek Venüs ise, astrolojinin teknik kuralları gereğince, Merkürü güçlendirmesi, doğal olarak bu gölgeli yönünün daha fazla artması anlamına geldiğinden, mantık yerine aşk kazanmaya başlayacak diyebiliriz. Fakat bu bahsettiğim hususları da göz önünüze almanızı, yeni başlayan bir ilişkide böyle bir riskin varlığını da düşünmenizi öneriyorum.
  30 Ağustos-24 Eylül tarihleri arasında devam edecek, Venüs Terazi burcu seyri sizler açısından oldukça önemli bir şanstır. Bu etki altında sizler kendinizce aşk olarak nitelendirdiğiniz her konuda renkli bir dönem geçirebilirsiniz. Bu ister çocuk, ister sosyal yaşamınız, partneriniz, flört ilişkileriniz olsun farketmez, gayet barış dolu, ahenk içinde insanlarla bağlantı kurabilirsiniz. Erotizm gücünün de simgesi olan Venüs gezegeni, bu süreçte ilişkinizdeki haz duygusunu romantik imgelerle bezeyeceği için, ilişkiniz açısından gayet zevkli bir zaman geçirebilirsiniz. Aşk açısından oldukça verimli olan bu süreçte yeni bir aşka yelken açmak, bunu ifade etmek gayet kolaydır.
  Her ne kadar fazla derinleşmese de, adım atılan bu ilişki belirli bir denge ve paylaşım içinde sürdürüldüğü takdirde ömrü uzun olabilir. Beğeni ölçünüzün yükselmesi, seçimlerinizde çok daha hoş nüanslar taşıyan kişilere yönelmenizi sağlayabilir. Sosyallik arzunuz yoğunlaşır ve bu durum sizi değişik insanlarla tanışmanız adına destekleyicidir. Uzlaşmadan yana olan tavırlarınız ilişkinizdeki problemlerin kalıcı bir şekilde çözümünü sağlamasa da, en azından bu süreçte birlikte olduğunuz insanı mutlu etmek adına çabalayacağınız bir gerçektir. Tensellik arzunuzun yükselmesi ise, dokunduğunuz herşeyi güzelleştirmeye, sakinleştirmeye, isteklerinizi elde etmeye ve elde ettiğiniz herşeyden zevk almanıza neden olabilir.
  Gelelim Merkürün geri hareket dönemine. Bu dönemde ne olabilir. Öncelikle Merkürün geri hareketi başladığında Venüs Terazi burcunu terk etmiş ve zararlı olduğu Akrep burcunda 24 Eylül tarihinde ilerlemeye başlamış olacak. İşin garip yanı Venüs zararlı olduğu burçta ilerlerken, bu sefer de Mars Terazi burcunda olduğundan Venüs güçlenmeye başlayacak. Ben görünümleri incelerken çoğu zaman hayrete düştüm. Çünkü Terazi burcundaki gezegen toplaşması her ne kadar şanslı ve hoş bir dönem olsa da, herkes tarafından kabul görme ihtiyacımızın yoğunluğu anlamına gelir ki, bu ihtiyaç, sorunlar karşısında kimi zaman susmak ve çözmek yerine üstünü örtmek anlamı taşıyabilir. O nedenle lütfen bu dönemde ne olursa olsun, gerçekçi davranmaya çalışınız. İşte geri hareket dönemi bu konuda etkili olabilir. Şöyle bir herşeyi gözden geçiriniz. Eğer sorun yoksa bu dönemin keyfini tabi ki çıkarınız ama varsa, mutlaka karşılıklı eşit hak ve özgürlükler çerçevesinde ilişkinizi düzene koymaya çalışınız.
  24 Eylül Akrep burcu seyri ise, yukarıda bahsettiğim gibi, Terazi burcundaki Mars nedeniyle Venüsün güçlenmesini sağlayacağından aşk konusunda tutkular, arzular, ihtiras ve cinsellik ön planda olabilir. İlişkinin verimli bir şekilde devamı için burada yapılması gereken ne olursa olsun birbiriniz üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmadan, bireyselliğinizden ödün vermeden, kendi kimliğinizle diğer kişi arasındaki ortak paylaşımı muhakkak sağlamanızdır. Bu enerji farklı anlamlar taşıyor. Siz bu satırları okurken Venüsün ateşinde aşk yaşadığınız için, tam olarak ne demek istediğimi anlamanız zor olabilir. Ayrıca yönetici gezegeniniz Venüs Akrep burcunda ilerlerken gündelik hayatın içinde ve genel anlamda, ya hep ya hiç tarzı yaklaşımlar içinde olmanız mümkündür. Bir önceki Venüs terazi sürecinde halim selim ve nezaket içinde yürütülen bir ilişki, Mars idaresine geçince farklı bir anlama bürünebilir. Bir yandan karşınızdaki insanla bağ kurmaya gönüllüsünüzdür diğer yandan onun üzerinde hakimiyet kurmaya kalkışabilirsiniz. Güçlü seks dürtüleriniz ve ortak paylaşımlarınız fırtınalı bir aşkın işareti olarak birbirinizden vazgeçmemenize ama bir o kadar da saplantılı bir şekilde aşkınızı sahiplenmenize yol açabilir.

  İş ve Kariyer
  Evet sıra geldi mesleki konulara. Bu anlamda Mars gezegeninin iş evinizin yöneticisi olarak seyri ve geri hareketi sona erecek Jüpiter gezegeninin Oğlak burcundaki etkisi ve yönetici gezegeniniz Merkürün Terazi burcundaki geri hareketi son derece önemli. Bu iki yöneticinin birbirleriyle yapacakları görünümler, Eylül ayı içindeki iş hayatınızla ilgili gelişmelerin de altını çizmekte. Şimdi bunları birlikte inceleyelim. Öncelikle Mars gezegeninden başlıyorum. Bildiğiniz gibi 19 Ağustos tarihinden bu yana etkili olan bu transit Terazi burcunda olması dolayısıyla gündelik koşuşturmacanız ve iş hayatınızla ilgili alanda karar almakta zorlanmanıza neden oluyor.
  Çünkü harekete geçmekle, durmak arası bir etkiye sahip. Durum böyle olunca doğal olarak, planlı programlı bir çalışma ve bireysel olarak kendimizi ifade etmekten ziyade ortam şartlarına uymak mecburiyetiniz var. Güçlü bir işbirliği içinde olmak bu enerji altında mümkün olsa da, çevrenizdeki insanların ne kadar samimi davrandıkları konusu kafanızın içinde soru işareti oluşturabilir. Bir şeyleri kendinizce başarmak isteseniz bile, başkalarıyla ortak yaklaşım içinde hareket etmek zorunluluğu sizi esir alabilir. Aslında bu enerji bir yanıyla olumludur, fakat bu olumlu yanının lezzetine varabilmek için, diğer insanlarla beraber işbirliği içinde olurken, kafanızın içindekileri paylaşmak ve ifade etmekten çekinmemenizdir. Yani ortama ayak uydurun fakat siz de kendi düşüncelerinizi ve bakış açınızı mutlaka yansıtmaya çalışın.
  Bu yönde size destek olacak güç olabilecek kariyer evinizin yöneticisi Jüpiterin Oğlak burcunda geri hareketinin bitişi önemlidir. Jüpiter gezegeni bildiğiniz gibi 9 Mayıs tarihinden bu yana, ortak paylaşımlar evinizde geri hareket yapmaktaydı. Bu süreçte hem maddi hem de manevi anlamda kimlerle alış veriş yapmaktasınız, kimlerle paylaşım halindesiniz bunları düşünüyor olabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında çevrenizdeki insanlarla aranıza belirli bir mesafe koyduğunuz bu süreçte iç dünyanızda meslek hayatınız ve toplumsal ilişkilerinizin ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim, geleceğim açısından ne durumdayım tarzı cümleler kuruyor olabilirsiniz. Gelişimden yana olmanızı sağlayan bu enerji kimi zaman kötümserlik kimi zaman iyimserlik yaratsa da, Mayıs ayından bu yana olan durumlar çerçevesinde kendinizce aldığınız kararları uygulamanız bundan sonrasında daha mümkün gözüküyor.
  Tabi bireysel hareket etmek yine mümkün olmayabilir. Yani siz kendi başınıza bir iş kurmak ve hareket etmek yerine belirli bir sistemin içinde yer alacak ve o sistemdeki insanlarla beraber ortak olarak işlerinizi sürdürmek durumundasınız. Bu geri hareketin bitiminin faydası ise, paylaşımlar konusunda daha bir rahatlamanız, fikirlerinizi daha iyi yansıtmanız, maddi açıdan da ferahlamanızı sağlayacak bazı engellerin ortadan kalkışı olabilir. Şimdi siz adım attığınız konularda olabilecek zorlukları daha iyi algılayabilir önlem alabilirsiniz. Üzerinizdeki kısıtlamalar azalmaya başlayacağı için, arayışlar içine girebilir, kendinizi daha güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
  Yalnız şunu da hatırlatayım. İş evinizin yönetici gezegeni 15 Ekim tarihine kadar Terazi burcunda ilerleyeceği için ne olursa olsun sorunlarınızın, ihtiyaçlarınızın farkında olmanız, ılımlı bir şekilde yetkili kişilerle paylaşmanız, bazı durumlar ters gittiğinde hoşgörülü bir şekilde çözmeye çalışmanızdır. Yönetici gezegeniniz Merkürün geri hareket dönemi olan 23 Eylül-15 Ekim arasında işinizle ilgili yaratıcılık gerektiren konularda veya hangi işle uğraşıyorsanız o alanda kendinizce saptamalarda bulunmanız, planlarınızı maddeler halinde kaydetmeniz, yapılması gereken işleri şöyle bir dizayn etmeniz ve diğer kişilerle ortak paylaşımlar içinde gözden geçirmeniz. Gözden geçirdiklerinizi yürürlüğe koyabilmek için 15 Ekim iyi bir tarih olabilir.
  Para Durumunuz
  Finans hayatınızla ilgili konularda da iki gezegen hareketi önemli gözükmekte. Bunlardan birincisi iş hayatınızla alakalı konularda etkili olan Jüpiterin parasal mevzularda da önemini sürdürmesi ve ikincisi ortak paylaşımlar evinizin yöneticisi Satürn gezegeninin Başak burcu seyri. Bu iki gezegen etkisinden uzun süreli olmaları dolayısıyla sıkça bahsediyorum. Yalnız Mayıs ayından bu yana geri harekette bulunan Jüpiterin 7 Eylül tarihinde bu seyri düz olarak sürdürmeye başlaması işiniz harici yerlerden elde ettiğiniz gelirler, banka kredisi, eş veya ortaklardan elde edilen para, miras, sigorta gelirleri gibi konulardaki gecikmelerin veya düzenlemelerin düzelmeye başlaması anlamı taşıyabilir.
  Ayrıca ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi olan Jüpiterin, kimileriniz için evlilik yoluyla gelirinizin yükselmesi anlamına gelebileceği gibi, birlikte olduğunuz kişinin size olan desteği şeklinde de gelişebilir. Burada söz konusu olan paylaşımdır. Tabi ki maddi gelirler konusunda şöyle tam bir rahat akış olmayabilir. Geri hareket dönemini atlatmış olsanız dahi, öncelikle işinizle alakalı konulardaki sancılı durumlar nedeniyle bir güvensizlik ve önünüzü görememe hali içten içe devam ettiğinden belirli bir bütçe içinde hareket etmek yine önemini korumaktadır. Kimileriniz bu geri hareketin bitişi mesleki yönden yapılacak düzenlemelerin yeniden kendinize gelmeniz açısından etkili olacağını göstermektedir. Maaşınızla ilgili bir ufak artış veya çalışma, emeklerinizin karşılığında alacağınız bir komisyon söz konusu olabilir.
  Fakat Satürn gezegeninin Başak burcu seyrinde oluşu, ilerisi adına atılan ve daha sonra toplanacak meyvelerin göstergesi olarak hala ağırlığını sürdürmekte olduğu gibi, güvencenizle ilgili alanlarda sabırlı olmanız gerektiğinin işareti olarak son derece önemli. Bazen verdiğim tarihlerin sizleri tedirgin ettiğini görüyorum ama geniş vadede düşünmeyi kabul ederseniz, yuvanız sınırları ve parasal meselelerde özellikle eş kaynaklı gelirler ve geleceğinizi tam olarak kurgulayabilmeniz açısından, Temmuz 2010 tarihine kadar beklemek gerekiyor. O nedenle inancınızı güçlü tutmanız, sabırlı olmanız ve bütçenize uygun hareket etmeniz önemli. Özellikle krediler konusunda dikkatli olmayı sürdürmeniz lazımdır. Tabi ki bunlar burcunuzdaki genel yansımalardır, kişileri özel olarak ilgilendirmez. Ancak doğum haritanız sizin asıl gerçeğiniz olduğundan, bu yazılanları genel olarak okumanız ama göz önünde de tutmanız lazım. Bunu şu örneğe benzetebiliriz. Evinizde güvenlisiniz ama mahallenizde güvenlik sorunu var. O zaman tam bir rahatlıktan söz etmek mümkün olabilir mi? Yani Satürn Başak burcunda ilerlerken tüm burçlar açısından dikkat edilmesi gereken noktalar var. Bunların başında, maceracı düşünmemeniz ve sorumluluklarınızın bilincinde olmanız, içinde yer aldığınız ortam şartlarının ve görev aldığınız sektördeki gelişmelerin, değişimlerin farkında olmanız veya çalışmıyorsanız ülkenin içinde bulunduğu sorunları göz önüne almanız gerekiyor. Yani ayağınızı yorganına göre uzatma ama muhakkak çalışmak, didinmek zamanı. Özeti tam olarak budur.
  Biz yine günümüze gelirsek, 22 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında Güneşin yuvanızla alakalı konularda oluşacak etkili enerjisi sayesinde bazı gelişmeler yaşanabilir. Örneğin kimileriniz için evinizde yapılacak el işi veya hizmetle alakalı aktivitelerin de göstergesi olabilir. Örneğin ev hanımı olan İkizler mensupları bu enerjinin desteği altında bebek veya yaşlı bir insanın bakımını üstlenerek para kazanabilirler. Elle yapılan işler yoluyla aile bütçelerine katkıda bulunabilirler. Benim tavsiyem Jüpiterin 9 Mayıs tarihinden bu yana devam eden geri hareket döneminde yaptığınız ayarlamaları ve düşündüğünüz planları yavaş yavaş yürürlüğe koymanız ama bu yavaşlamaları göz önüne alarak sabırlı davranmaya devam etmenizdir. Bugün ektiğiniz tohumların yarın toplanacağını düşünerek sistemli ve düzenli çalışmalarınızı sürdürmeye çalışınız. Parasal konularda kısa süreli etkileri göz önüne alırsak Ay geçişleri önemli bir yer tutmakta. Özellikle bu konuda 22-23 Eylül tarihindeki yeniay enerjisi anlamındaki Ay yengeç günleri ferahlatıcı olabilir. Fakat çok kısa süreli bir enerjidir. Aklınızda bulunsun diye yazıyorum. Yöneticiniz Merkür gezegeninin 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki geri hareketidir. Bu tarihlerde yaşamınızla ilgili konularda belirli bir gözden geçirme yapmak önemlidir. Ilımlı bir iletişim ve bilinçli davranışlar içinde olmaya çalışılmalı, ani kararlar vermemeli, ortam şartlarına ayak uydurulmalıdır.

  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.

  Pozitif Enerjili Günler : 2-3-11-12-13-16-17-18-19-24-25-26-29-30
  Zayıf Enerjili Günler : 1-6-7-8-14-15-27-28
  Yeniay : 20-21
  Dolunay : 6-7-8

 4. #4
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Yengeç Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Eylül ayına girdiğimiz bugünlerde yavaş yavaş sonbaharın kendi içindeki hüznü ve bir yandan günlük hayatın zorunluluklarıyla dolu bir dönemin başlamakta olduğunu görüyoruz. Bu ay içinde olabilecek yansımalara her zaman olduğu gibi Aşk ve İlişkiler konusuyla başlıyorum. Bu konuda en önemli gösterge doğal olarak Venüs gezegeninin 30 Ağustos-24 Eylül tarihleri arasında, son derece güçlü olduğu Terazi burcundaki seyridir. Bu enerji daha çok evli Yengeçler veya birlikte aynı evi paylaşan kişiler açısından önemli olabilir. Bu enerji altında eviniz, aileniz ve yuvanızla ilgili her konuda huzur ve güvenliğe, güzelliklere ve uzlaşmaya açık olacağınızı söylemek mümkündür. Venüs Terazideyken estetik ve zerafet dolu yaklaşımlar, Aşk ve sevgiyle örülü paylaşımlar sizin gibi hassas bir burç mensubu için son derece önem taşır. Bazılarınız için yeni bir yuva kurma isteğinin yükseldiği zamanlardır ve bunun için yapılacak ayarlamaların göstergesi olabilir.
  Bu enerji altında sorunları olan çiftler bir müddetliğine de olsa, çatışmalardan uzak durmaları gerektiğine karar verebilirler. Benim önerim bu süreçte birbirinize karşı arkadaşça yanaşmanızdır. Minnettarlık olgusunun yükseldiği bu tarihler arasında, verimli ve huzurlu bir yaşam sürebilmek adına karşılıklı uzlaşı içinde olmanız faydalıdır. Burada önemli olan iyi niyettir. Eğer anlaşmaya gönüllü olur, işbirliği yapabilir ve birbirinizin duygularına saygı göstermeyi başarabilirseniz bu süreçte arzuladığınız huzur ve dengeyi yakalamanız mümkündür. 225 günde bir aynı noktaya gelen bu güçlü enerjiden yararlanmanızı öneriyorum. Bazılarınız için bu süreç bir müddetliğine denemek için bazı çiftlerin bir arada yaşaması anlamına gelebilir. Karşılıklı olarak sevginizi paylaşım açısından etkili gibi görünen bu dönemin uzun vadeli olabilmesi için tarafların birbiriyle yüzeysel derin oldukça derin bir paylaşım içinde olmalarını gerekir. Venüs Terazi burcunda güçlüdür lakin yüzeyseldir. Bu noktayı gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim.
  Neredeyse tüm ay boyunca etkili olacak Venüs gezegeninin Terazi burcu seyrinden sonra, bu sefer de aşk hayatınızla alakalı konularda geçtiğimiz aydan bu yana devam eden ve 15 Ekim tarihine kadar sürecek Mars gezegeninin transit etkilerini günlük yorumlarda okumayanlar için tekrar hatırlatmak istiyorum. Hatırlarsanız size bu konuda geniş bir şekilde bilgi vermiş ve duygusal güvencenizi ilgilendiren meselelerde çok daha sakin bir ortamda daha doğrusu bir barış ortamı yaratarak hareket etmek esastır demiştim. Sizin hassasiyetiniz ortada, tabi ki güven dolu yaşamak arzunuz yüksek. İşte bunu sağlamak için öncelikle birlikte yaşadığınız aynı havayı teneffüs ettiğiniz kişilerle aranızda bir işbirliği yapmanız şart. Hiddetlenmeden hareket etmenin ön planda olduğu bu süreçte, tarafsız bir şekilde yuvanızdaki durumu inceleyebilir, ne gibi düzenlemelerde bulunmalısınız bunu tespit edebilirsiniz. Arada sırada çekişmeler olsa dahi, burada yapılması gereken sakinlik ve olgunluk içinde çözüm bulmaya çalışmak, tarafsız bir şekilde olayları görmeye çalışmaktır.
  Nezaketin gayet ön planda olması gereken bu süreçte kendi alanınızı istediğiniz gibi düzenleme gereği duyabilirsiniz. Kimileriniz için bu enerjini anlamı iki kişilik bir dünya yaratmak için yapılacak bir düzenlemeyi gösterebilir diyerek bitirmiştim. Tabi ki bu enerji, 30 Ağustos itibariyle yorumunuzun ilk paragrafında yer alan Venüs Terazi enerjisinin güçlü enerjisi tarafından dispozite edilmeye başlandığı için çok daha anlamlı bir hale geldi. Geçtiğimiz ay paylaşım konusunda daha pasif etkiler altında ve ilişkilerinizi didiklediğiniz o döneme nazaran şimdi paylaşıma daha açık ve çok daha ılıman davranabilirsiniz. Bu durum kimi yengeçler için, duygusal güvenceleri konusunda ortak paylaşımların da göstergesi olabilir. Hatta bazı genç yaşta olan yengeçler için, yaşadığı ilişkiyi ailelerinin onaylaması anlamına bile gelebilir. Tabi geçici bu etki her ne kadar yumuşak ve hoş bir hava yaratsa da, tam olarak netleşmesi için zamana ihtiyacınız olduğunu söylemek mümkün. Bu enerji altında aşk hayatınız bakımından dikkat edeceğiniz en önemli husus yaşadığınız beraberlik hakkında gerçekçi bir bakış açısıyla hareket etmenizdir. Zaman kavramı bu konuda önemli. Belki de bu enerjinin etkisiyle bir arada yaşamaya karar verdiniz. Herşey yolunda gibi gözüküyor. Kimbilir belki de gerçekten doğru biriyle berabersiniz. Ama ne olursa olsun acil karar vermeyiniz. Biraz sonra açıklayacağım Merkür geri hareketi döneminde herşeyi tekrar bir gözden geçiriniz. Bu evli olsanız da, ailenizle yaşayan bir kişi veya sevgilinizle ortak bir yaşamı bölüşmeye karar verseniz dahi ilişkiler konusunda düşünülmesi gereken bir dönem olabilir.
  Merkür bildiğiniz gibi iletişim, düşünmek, algılamak ve irtibatta bulunmak konularında etkili bir gezegen. 29 Ağustos tarihinden itibaren Mars, Venüs gezegenleri gibi, duygu dünyanızla alakalı konularda etkili olacaktır. Tabi ki Merkürün doğasında aşk konusunda ister istemez mantık devreye giriyor. Lakin yukarda da bahsettiğim gibi 24 Eylül tarihine kadar Venüs gezegeni Terazi burcunda olacağı için, Merkür gezegeninin mantıklı düşünme tarzında farklılıklara neden olabilir. Yani duygusal dünyanızda, yaşadığınız ilişki hakkında, kendi düşüncelerinizden ve isteklerinizden taviz vermeniz mümkün. Bu durumda herşeyi daha duyarlı bir şekilde ele alabilir, gerçeklerden ziyade görmek istediklerinize göre yönlendirebilirsiniz. Merkür gezegeninin 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında geri harekette oluşu ve Venüs gezegeninin de Akrep burcuna girmesi ortaya çok daha değişik bir tablo çıkartıyor.
  Geri harekette içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirmeye çalışırken, Venüsün aşk evinizdeki Akrep burcu seyri ve 4 Ekim tarihinde Mars gezegeninin de Akrep burcuna geçişiyle derin duygular ve tutkunuz çoğalmaya başlayabilir. Eylül ayı tüm burçlar için aşkı içinizde, teninizde, beyninizde yaşamak ve yaşatmak adına oldukça etkili bir ay. Birbirini güçlendiren gezegenler, ortak paylaşımlar yönünde hareket etmek, bireysel arzularınızı geride bırakmanız adına teşvik edici. Yani ne yaparsanız yapın aşk kazanacağa benziyor. Bu durumda mantıklı düşünme geri planda kalıyor. Tabi ki uzlaşı ve uyum içinde olmak gayet faydalı. Zaten hep demiyor muyuz, karşınızdaki insanla ortak paylaşımlara açık olun, ılımlı davranın, onun yerine kendinizi koyun diye. Fakat bu demek değil ki, kendinizden vazgeçmek, problemleri hasıraltı etmek, nasılsa hoş bir dönem yaşıyorsunuz diye aşk konusunda çok ılıman hareket etmek. Tabi ki bu ayarlamayı yapabiliyorsanız, yani yaşadığınız ilişkinin gerçekçi bir şekilde farkındaysanız, o zaman bu dönemin keyfini çıkarabilirsiniz. Tam tersi bir durumda ise, bu güçlü enerjileri karşılıklı konuşarak, eksiklerin ve yanlışların düzeltilmesi adına kullanın.
  24 Eylül sonrası Venüs gezegeninin aşk eviniz olan Akrepte seyrine başlaması ve Terazi burcundaki Marsla güçlü bir etkileşimi, Venüsün Akrepteki hırçın, ihtiraslı, derin tutkulu illa benim olmalı, aşkı ölüm kalım savaşı haline getirme halini astrolojik bir durum nedeniyle önleyebilir. Evet derin duygular ve aşkta hakimiyeti elinizde tutma ihtiyacınız yine yoğun fakat bunu sertlik anlamında uygulamaya kalkmıyor, yeri geldiğinde uzlaşmaya açık bir tavır sergileyebilirsiniz. Kıskançlık duyabilir, sevdiğiniz kişiyi sahiplenebilirsiniz. Yalnız bunu kendi içinizde belli etmeden durdurabilirsiniz. Ne zamana kadar 4 Ekim tarihinde Mars güçlü olduğu Akrep burcunda seyrine başlayana kadar. Bu durumda olabilecekleri ise Ekim ayında inceleme altına alacağız. O zaman gelene kadar benim önerim hakikatler ışığında hareket etmeniz ve aşk konusunda kendi kimliğinizden ödün vermeden süreci geçirmenizdir. Jüpiterin geri hareketinin 7 Eylül tarihinde sona ermesi ise, ilişkinizle alakalı konularda çok daha güvenli ve kendinizden çok daha emin bir şekilde hareket etmeniz anlamına geldiği gibi, partnerinizle eşit hak ve özgürlükler konusunda anlaşmaya varmanızın önemini göstermekte. Bildiğiniz gibi bu enerji uzun süreli bir seyirdir ve doğal olarak diğer kısa süreli gezegenler tarafından tetiklenmesi halinde daha hoş etkiler yaşatabilir. Eylül ayı bu anlamda Venüsün tüm burçlar için anlamlı olması nedeniyle ilişki evinizdeki Jüpiterin geri hareketinin bitişi, daha bir rahat döneme girdiğinizi gösterebilir. 24 Eylül sonrası Venüsün Jüpiterle yapacağı görünüm ise, hem aşk hayatınız hem de ciddi ilişkiler bakımından olumlu bir süreci gösteriyor. En azından alternatifler çoğaldığı gibi, çekiciliğinizin artışı ve kendinize olan güveninizin yükselmesi partneriniz üzerinde size doğru olan yönelimi yükseltebilir. İlişkisi olmayanlar ise bu etki altında tutkulu bir beraberlik yaşama şansı elde edebilirler. Ben Aşk konusunda Ekim ayını çok daha yoğun görmekteyim.

  İş ve Kariyer
  İş hayatınızla ilgili meselelerde geçtiğimiz aydan bu yana devam Mars etkisi yine halim selim yoluna devam ediyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz ay da size iş konusunda bilgi verirken işbirliği ve paylaşımdan yana bir tavır içinde olabileceğinizi söylemiştim. Aslında doğrusu da buydu. Çünkü Kariyer anlamında veyahut otoritelerle ilişkiniz açısından Terazi burcundaki etki altında bundan daha akıllı bir yöntem görünmüyordu. Ama size o zaman da söylemiştim. Bu demek değildir ki, kendi kimliğinizden ödün vereceksiniz. Tabi ki hayır ama en azından sakin ve ılımlı bir şekilde 4 Ekim tarihini beklemek gerekiyordu. Eylül ayına geldiğimizde hala bu enerji devam ediyor. İkinci enerjiniz ise, 22 Eylül tarihine kadar devam edecek olan Güneşin Başak burcu seyri. Başta iletişim konusunda olmak üzere girişimleriniz açısından da mükemmele olan tutkunuzun artışı anlamına gelebilen bu etki altında kimileriniz yeni bir iş başvurusunda bulunabilir, kimileriniz ise eğitim hayatıyla ilgili bir yoğunluğun içine girebilirler. Verimli bir şekilde çalışmanın sizler açısından önemli olacağı bu zaman, yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminizde mükemmelliğe verdiğiniz pirimin artışı anlamına gelebilir. Dışarıdan nasıl göründüğünüz veya kimlerle bağlantıya geçtiğiniz, hangi konularda kendinizi geliştirmeniz gerektiği gibi meseleler üzerinde fazlasıyla durabilir, eksiklerinizi gözden geçirme gereği duyabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla bağlantıya geçerken kalite anlayışınız fazlasıyla ön planda olabilir. Sıradan, hiçbir sürekliliği olmayan veya herhangi bir şekilde size faydası dokunmayacak konularda vakit harcamaktan hoşlanmadığınız gibi, böyle vasıfta olan kişileri de yargılamanız mümkündür. Birlikte çalıştığınız insanlar, yakın tanıdıklarınızla olan iletişiminizde dikkatli hareket etmeniz faydalıdır. Unutmayalım ki, hiç kimse tam olarak hatasız ve eksik değildir. O nedenle insanları olduğu gibi kabul etmeniz yararlıdır. Bu enerji sizin açınızdan şu yönde faydalıdır. İyi niyetinizi suistimal edebilecek kişilerden korunabilirsiniz, kandırılmanız zordur, içinde bulunduğunuz sistemde nerelerde aksamalar var onları tespit edebilirsiniz. Bu ise size, hem çevrenizle olan ilişkinizde hem de her alanda ilerlemede bulunmanızı sağlayabilir.
  Ve sıra geldi bir başka önemli enerjiye. Gündelik iş temponuzla alakalı yaşam evinizin yöneticisi olan Jüpiterin Mayıs ayından bu yana devam eden geri hareketi sona eriyor.
  Geri hareket dönemleri onarım süreçleri olarak gayet etkili. Böyle zamanlarda oturulup herşey şöyle bir gözden geçirilmeli ve durum nedir saptanmaya çalışılmalıdır. Bu geri harekette söz konusu gezegen Jüpiter ise, olayların abartıdan uzak, fazla iyimser düşünülmeden gerçek doneler göz önüne alınarak yapılması mümkündür. Çünkü psikolojik açıdan kişi, kendiyle daha meşguldür ve geleceği söz konusu olduğu için doğal olarak dikkatli adımlar atması gerektiğini bilir veya bilmesi gerekir diyelim. Aklıma gelmişken Jüpiterin ilişkiler evinizden geçtiğini unutmayalım. Bu geri hareket, beraberliğiniz olsun veya olmasın genel olarak sözünün eri kişilerden hoşlanacağınızı, nezaket ve maddi açıdan refahlık isteğinizin çoğalmasını, standart değerlerinizin yükselmesini sağlayıcı olabilir. Bu durumda yönetici gezegenin iş evinizde yer alması, ortaklaşa gelirler konusunu da gündeme getirerek, işiniz sayesinde tanışacağınız yeni bir kişiyi gösterdiği gibi, işinizi birlikte olduğunuz kişiyle verimli hale getirme çabanız anlamına da gelebilir. Yani bazı yengeçler açısından olasılıklar bu şekilde gelişebilir. Tabi doğum haritanızdaki enerjiler buna müsait görünümler içeriyorsa.

  Evet Jüpiterin geri hareketinin bitimiyle bir anlamda iş hayatınız ve sağlığınızla alakalı konularda biraz daha rahatlamaya başlayabilirsiniz. En azından yaşamınızla alakalı konularda ve toplum hayatınız açısından bazı yeniliklerde bulunmak için adım atabilmek daha kolay gözüküyor. Burada dikkat edilecek en önemli husus bilinçli davranmak. Mayıs ayından bu yana gözden geçirdiğiniz ve maddi, manevi anlamda yön bulmakta zorlandığınız fakat ne olursa olsun konumunuzu korumaktan yana düşündüyseniz geri hareketin bitimiyle, dışarıdan size destek olacak kişilerle ortak yatırımlarda bulunacağınız gibi, eş veya sevgilinizden de daha fazla destek görmeniz mümkün. En azından bu süreçte düşünceniz nasıl bir beraberlik yaşarsanız yaşayın iş sahibi olmak fakat ilişkinizi de sürdürerek düzenli bir hayat yaşamak.
  Herhangi bir ilişkisi veya ortaklığı olmayan sadece kendi çabasıyla ayakta duran yengeçler ise, son aylarda sabırlarının oldukça sınandığı kimi zaman oldukça kötümser bazen de haddinden fazla iyimser düşündükleri bir süreci yavaş yavaş geride bırakmaya başlıyorlar. Benim bu durumda olan yengeçlere tavsiyem, öncelikle sorumluluklarına sahip çıkmaları, kimseye güvenmeden kendi ayakları üstünde durmaya çalışmalarıdır. Dünyanın binbir türlü hali var diye bize tecrübelerini yansıtmaya çalışan büyüklerimizi düşünelim. Çok güvendiği halde ayrılık veya kayıp neticesinde eşinden kopmak zorunda kalan fakat bir vasfı olmadığı için ortada kalan insanlarımız yok değil. Burada erkek veya kadın önemli değil. Bu insani bir durum. Onun için, güvenceniz konusu değerli. Risk almadan önce düşünmek, ne olursa olsun hedefler koyabilmek, ne fazla temkinli ne cesaretsiz ne de çok radikal gelişimler konusunda herşeyi etraflıca inceleyerek adım atmak. Jüpiter için senenin başından beri hep yazdım. Yay burcunda olduğu gibi bol keseden ganimet dağıtmaz diye. Çalışmak, emek sarfetmek ve bilinçli davranmak gerekiyor. Kısaca önünüzü göremediğiniz yola sapmamak lazım.
  Jüpiterin geri hareketi sözleşme ve yeni kontratlar konusunda da etkili olduğundan bu dönemde işinizle alakalı bir gelişme veya kurulan yeni bir sistem v.b durumlar, karşınıza ilginç teklifler çıkarabilir. Yani siz yıllık bir artış veya başka bir işle alakalı dönüşüm sonucunda statünüzü değiştirebilirsiniz. Örneğin bir iş yerinde çalışıyorsunuzdur, patronunuz ortaklık teklif edebilir veya siz mesleki yönden daha iyi pozisyona gelebilmek adına belirli bir zamana ihtiyacınız vardır. Ben buna staj veya kurs dönemi diyorum. Bu gelişim kendi alanınızda güçlenmeniz adına geçirilecek bir zaman diliminin göstergesi olarak önemli olabilir. Fakat burada sabır, hayatı ele alış şekliniz ve genel manada değişime, yeniliklere açık olmanız şart. Jüpiter Oğlak burcunda her ne kadar geleneksel kurallara uymanızı istiyorsa da, eski şeyler restore edilerek, eskiye yeni bir yüz geçirilerek, geleneksel kurallar içinde modernlik sağlanarak da değişimde bulunmak mümkündür. Bazılarınız için bunun anlamı eski işinizin yenileşmesi sonucu olan bir gelişim olabileceği gibi, sizin eskiden çalıştığınız bir iş yerine şimdi ortak olarak dönmeniz anlamına da gelebilir. Belki o zaman evlenip işten ayrılmıştınız ve şimdi çalışmaya karar verdiniz gibi. Jüpiter uzun yolculuklar ve farklı yerlerin keşfini işaret eden bir gezegen olduğuna göre, Mayıs ayından beri düşündüğünüz ve planladığınız bir gelişme yürürlüğe girebilir ve siz evlilik, iş ortaklığı veya farklı bir yolla başka bir şehre gidebilirsiniz. Bu ve buna benzer olabilecek yansımalarınızı günlük yorumlarda günü geldiğinde sizlere bildirmeye devam edeceğim.

  Para Durumunuz
  Finansal konularda Eylül ayında görülmesi muhtemel enerjilerin başında önce Başak ardından bu yıl 22 Eylülde Terazi burcuna girecek olan Güneşin seyirlerini önemli görmekteyim. Siz bu satırları okurken Güneş hala Başak burcundaki yolculuğuna devam ediyor olabilir. Bu enerji hakkında sizlere günlük yorumda epeyce detaylı bir bilgi vermiştim. Hatta iş ve Kariyer bölümünde de farklı bir yanından söz ettim. Parasal yönde anlamı da hemen hemen aynı gibi. Maddi ve manevi değerleriniz ve kazanımlarınız evinizin yöneticisi olan Güneş, yakın çevreniz, iletişim ve haberleşme, bilgi ve eğitim hayatıyla alakalı yaşam evinizde ilerlediği için doğal olarak maddi kazanımlarınızda bu konular baş sırayı alabilir. Hizmete yönelik alanlardan elde edilen gelirler, sağlıkla alakalı konular da bir başka gelir kaynağını oluşturabilir. Üretimle alakalı olan Başak burcu etkisindeki Güneş, parasal konularda durumunuzu analiz etmeniz açısından faydalıdır. Gelişmiş görev duygunuz maddi açıdan alın terinizle kazanmayı ön planda tutacağınızın göstergesidir. Bu arada bazı değişmesi gereken noktalar üzerinde durmanız mümkündür. Çünkü bunların ele alınarak halledilmesi paraya dönüşebilir.
  Güneş gezegeninin bu süreçte iletişim evinizde seyrini sürdürmesi ve Başak burcundaki pozisyonu, maddi açıdan, iş hayatınızın gündelik temposunda pratik şekilde hareket etmek gerektiğini göstermektedir. İş arkadaşlarınızla olan bilgi alış verişiniz ve ılımlı yaklaşımlarınız da son derece önemlidir.Sağlam ve maddi bir temel yaratma güdünüz, sadece kendiniz adına değil yakınlarınız için de düşündüğünüz bazı gelişmeler için son derece önemlidir. Kendi eğitim hayatınız veya sorumluluğunu taşıdığınız kişilerin harcamaları bu dönemde fazlasıyla ön planda olabilir. Bu nedenle parasal konularda daha güçlü olmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Bazılarınız için bir işçi gibi sabahtan akşama kadar ağır işlerde çalışmanız anlamına gelebilir. Kimileriniz için bazı projelerden elde edilecek geliri gösterebilir. Gayet dikkatli bir şekilde organize edilmesi halinde bu parasal açıdan sizi rahatlatabilir.
  Bu enerjinin bir başka ilginç yanı ise, teklif edilen bir işin oldukça olumlu gözüktüğü halde sizi fazlasıyla düşündürmesidir. Her ne kadar parasal açıdan sizi rahatlatacak olsa da, bu işle alakalı olur yanıtı vermeniz halinde sosyal yaşamınızın tümüyle ortadan kalkabileceğini düşünüyor olmanızdır. Sizin yakın çevrenizle aranızdaki bağ duygusunu azaltabilecek ve çalışma saatleri bakımından oldukça yoğun geçmesi mümkün bu işi sırf para nedeniyle reddetmenize yol açabilir. Bu gibi durumla karşılaştığınızda 23 Eylül-15 Ekim arası başlayacak Merkür geri hareketinde tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.

  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-14-15-18-19-27-28
  Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-17-29-30
  Yeniay : 22-23
  Dolunay : 9-10

 5. #5
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  Tanımlı Ce: Eylül aylik astroanalizi

  Aslan Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Aslanlar, her burç mensubu gibi yoğun iş temposu ve hayatın sorumluluk içeren konularıyla uğraşmanın en fazla görüldüğü zamandır Eylül Ayı. Yaz rehavetinin sona erdiği bu ay içinde, herkes kendi payına yaşamıyla ilgili koşuşturmaca içine girmektedir. Kimilerinizin okul telaşı, bazılarınızın iş hayatıyla ilgili yapılacak düzenlemeler veya ailenizi yakından ilgilendiren meseleler. Yorumunuza her zaman olduğu gibi Aşk hayatınız başta olmak üzere ilişkilerle alakalı konularda yaşanabilecek enerjilerden söz ederek başlamak istiyorum. Öncelikle bu konularda ilk olarak üstünde duracağım enerji geçtiğimiz aydan bu yana devam eden Mars gezegeninin Terazi burcu seyri. Yakın çevrenizle olan iletişiminizden başlamak üzere zihinsel açıdan kafanızın içini kurcalayan her konuda durumunuzu tarafsız ve adil bir biçimde gözden geçirmek, aksayan noktalarla ilgili ayarlamalarda bulunmak ve kendinizi düzgün bir şekilde ifade etmeye çalışmak bu enerjinin en önemli göstergesi. Bu etkiden geçtiğimiz ay size bahsetmiş ve Mars gezegeninin Terazi burcunda kendi doğasındaki sertlikten uzak olduğu için, sizler bu dönem içinde konuşmalarınızla, davranışlarınızla işbirliğine yatkın bir profil çizebilirsiniz demiştim. Diplomatik tavırlar içinde oluşunuzun en önemli sebebi, çevreniz üzerinde iyi bir izlenim yaratmaktır. Bu dönem içinde, burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan Mars, verici ve cömert yanlarınızı iletişimsel olarak sergileyerek isteklerinize ulaşmanızda size destektir. Fakat mücadele etmeniz gereken hayati durumlarda bu enerji pek yeterli olmayabilir diyerek sizleri aydınlatmaya çalışmıştım.
  Eylül ayına girerken ise, Mars gezegeninin bu enerjisi hala devam etmekte. Yalnız bu ay yanında önemli bir destekçisi bulunmakta. Bu destek gücün adı yöneticisi olduğu Terazi burcunda ilerleyen Venüs gezegenidir. Astrolojik kurallar gereği birbirlerini güçlendirdikleri için doğal olarak Mars gezegeni olumlu özelliklerini daha fazla yansıtmaya başlayabilir. Yani, çevrenizdeki kişilerle ve özellikle ilişki konusunda gönül birliğinde bulunmaya, kararlarınızı verirken uyumlu davranmaya, incelik ve nezaketle hareket etmeye çalışabilirsiniz. Yüksek egonuzu, şimdi başkalarıyla irtibatta bulunurken geri plana çekebilir, herkesin yararına olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. Güçlenen Mars doğal olarak konuşmalarınız ve tavırlarınız üzerinde de etkili olacağından, insanlarla ve özellikle karşı cinsle olan beraberlikler açısından olumlu bir dönem geçirebilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilir, yeni bağlar kurabilir, çevrenizde barış ve huzur dolu bir ortam yaratmaya çalışabilirsiniz. Sözünü ettiğimiz Venüs gezegeninin Terazi burcundaki seyri bildiğiniz gibi 30 Ağustos tarihinde başladı. Bu enerji altında, 24 Eylül tarihine kadar dengeli, uyumlu ve paylaşımcı şekilde irtibatta bulunabilir, güzellik ve estetik duygusu içinde yaşamınızla ilgili düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Sanatsal çalışmalar, halkla ilişkiler, zevkli ve konforlu ortamlarda bulunmak bu dönemin olumlu yansımalarından birkaçıdır. Bu süreçte çevrenizde bulunan yakınlarınızla sakin, şefkatli ve uyum duygusu içinde görüş alış verişinde bulunabilir, yeni insanlarla tanışabilir, oldukça etkilenebilirsiniz.
  İlişkisi olan Aslanlar için bu dönemde yakınlık ihtiyacı yüksek olduğundan eğer sorunlarınız varsa kalıcı olmasa da, geçici bir süreliğine anlaşmak adına problemlerin üstünü örtmeye çalışabilirsiniz. Kimi zamanlarda rehavet hissi uyandıracak olan Venüs dinlenmek, hoşunuza giden aktivitelerde bulunmak, kendinizi rahat hissettiğiniz ortamlarda yaşamak adına sizi destekleyicidir. Sosyallik arzunuzun yükseldiği bu süreçte, arkadaşlarınızla oldukça sık bir araya gelebilir, küslükleri ortadan kaldırmak için arabuluculuk yapabilir, duyarlı ve sıcak yaklaşımlarınızla takdir toplayabilirsiniz. Bu süreçte karşıt görüşlerin ortak bir noktada buluşması önemli olduğundan siz de farklı düşüncede olan kişilerle sakin bir şekilde anlaşmaya çalışmanız önemlidir.
  29 Ağustosta başlayan Merkür gezegeninin seyri, gerek Mars ve gerekse Venüsle beraber sizin destekçiniz olarak önemlidir. Yani burada üç kuvvet sizin yanınızdadır. Bu arada Venüs güçsüz olduğu Akrep burcunda 24 Eylül tarihinde transitine başladığı sırada, 23 Eylülde Merkür gezegeni de geri harekete başlamaktadır. Mars ise hala Terazi burcunda seyrettiğinden dolayı Venüsle olumlu bir etkileşimdedir. Bu durum uzlaşı içinde hareket etmeniz ve yine çevrenizle güçlü bir işbirliğinde bulunmanızı sağlayıcı ve ilişkiniz konusunda sorunlarınız varsa çözmeniz kolay olabilir. Merkürün geri harekette olması ise aslında bir yerde gayet olumlu. Nedeni ise, bu süreçte problemleri olan Aslanların geriye çekilerek herşeyi mantıklı bir şekilde gözden geçirmelerinin mümkün olmasıdır. 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında devam edecek geri hareket kararlarınız açsından da değerlidir. Girişimleriniz konusunda herşeyi etraflıca ele alarak tekrar masaya yatırmanız ve ne yönde ilerlemek istediğiniz tespit etmeniz açısından size yardımcıdır. Tabi ki geri hareket zamanları onarım süreci olarak, ani kararlar almak ve yürürlüğe koymak açısından zorludur. Beklemek ve sabırlı olmak gerekebilir. Benim de tavsiyem hangi alanda olursa olsun, 15 Ekim tarihini beklemek ve o tarihten sonra harekete geçmektir.

  İş ve Kariyer
  İş ve Kariyer yaşamınızla alakalı konularda Eylül ayında görülebilecek enerjilere önemli bir haberle başlamak istiyorum. Bu enerji gündelik iş hayatınız ve sağlık konularında, 2007 Aralık ayından beri devam eden Jüpiter gezegeninin Oğlak burcu sürecidir. Bu enerjinin anlamı hakkında size bir çok kereler bilgi vermiştim. Bu enerji sistemli, düzenli ve kendinize özgü bir yaşam hedefi belirlemeniz ve bu hedef üzerinde yol almanız açısından önemliydi. Mayıs ayından bu yana geri harekette olan Jüpiter 7 Eylül tarihinde düz seyrine geçiyor. Böylece iş hayatınızla alakalı konulardaki gözden geçirip, yapmaya karar verdiğiniz, planladığınız konularda daha güvenli hareket etmeniz adına önemli gözüküyor. Geçmişten ziyade geleceğinizi düzenlemek adına düşündüğünüz zaman, başarı için olabilecek sorumlulukları kabul etmişsiniz demektir. Tabi ki bazı bağımlılıklarınız nedeniyle bırakmakta zorluk çektiğiniz durumlar içindeyseniz bunları gerçekçi bir şekilde ele almalı ve yönünüzü tayin etmelisiniz.
  Jüpiter daha önce de söylediğim gibi, disiplinli çalışma anlamına geliyor. Yani bu dönemde herşey hemen yoluna girmeyebilir. Çalıştığınız sektördeki sorunlar, sizin yetersiz kaldığınız bilgi ve deneyiminiz, ustalaşmanız gereken noktalar, yetersizliğiniz, güvensizliğiniz gibi konular sorun oluşturabilir. Fakat bunlar belirli bir sistem içinde ele alınıp yavaşça çözümlenirse problemler de ortadan kalkabilir. Jüpiterin bu alandaki seyri Ocak 2009 yılına kadar devam edecek. Yani önünüzde üç ay kadar bir zaman var. Bu enerji, parasal kazanım evinizde ilerlemekte olan Satürn gezegeniyle, Eylül ayına girdiğimiz ilk hafta olumlu bir görünüm yapıyorlar. Olumlu görünüm derken, her iki gezegen de sorumlulukları hatırlatıcı bir konumda olduklarından dolayı kalıcı düzenlemelerin yapılması adına size sevimli bir uyarıda bulunuyorlar. Bu görünüm oluşurken
  Güneş gezegenin de Başak geçişinde oluşu, kimliğinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz için, şimdi çok daha olgun yaklaşımlarda bulunmanız gerektiğini söylüyor. Eğer iş yaşamınızla ilgili konularda karmaşık bir durumda iseniz belirli bir düzen ve sistem içinde katılımcı olmanız, güvensizlik ve korkularınıza yenilmeden gerektiğinde risk alabilmeniz anlamına gelebilir. Ayrıntıların mutlaka üstünde durulması kafa karışıklığı içinde olmadan belirli bir yön tayin edilmesi, aşırı duyarlılık ve illa güçlü görünme egosu içinde davranılmadan hareket edilmesi, maddi kazanımlar açısından da size faydalar getirici gözüküyor. Ayrıca yakın çevreniz, iletişim ve bilgilenme evinizdeki Mars, Venüs, Merkür ve Güneşin Terazi burcu seyri girişimler konusunda da bazı ortak işler, işbirliği içinde olmanın yani takım çalışması yapmanın önemini gösteriyor. Yeni bağlantılar kurmanız, ortak çalışmalarda bulunmanız, sanatsal ve kültürel aktiviteler yoluyla kendinizi ifade etmeniz, eş veya birlikte olduğunuz kişi vasıtasıyla gireceğiniz ortamlar size mesleki açıdan yararlar getirebilir. Otorite konumunda bulunan kişilerle güçlü bağlar içinde olmanız gayet faydalıdır. Yeni iş sözleşmeleri gündeme gelebilir. Bu konularda Merkürün 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki seyri esnasında içinde bulunduğunuz durumla alakalı konularda gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
  Çalışma hayatında yer almayan kişiler için bu durumun anlamı ise, kardeşleriniz, yakın akrabalarınızın ihtiyaçları konusunda hassas davranacağınız, bilgi alış verişinde bulunacağınız bir dönem anlamına gelebilir. Jüpiter gezegeninin sağlık evinizde ilerlediğini düşünürsek geri hareketinin bitimi sizin açınızdan sağlık kontrolleriniz, rahatsızlıklarınız konusunda hassas ve dikkatli olmanız gereken zamanı gösterebilir. Bu enerjinin para evinizdeki etkileşimi ise eşiniz veya kendinizle alakalı sağlık giderleri anlamına gelebilir veya sağlık sigortası yaptırmak gibi durumların göstergesi olabilir. Bazı Aslanlar için kendilerinin veya emekliye ayrılan eşleri kanalıyla maaş bağlanması gibi durumlar yaşanabilir.


  Para Durumunuz

  Güneşin 22 Eylül tarihine kadar devam edecek Başak burcu süreci parasal konulardaki en etkili seyirdir. Satürn gezegeniyle olan kavuşumu ise maddi kazanımlarınızla ilgili konularda ciddi bir şekilde düşünme zamanınız geldiğinin göstergesidir. Bir yıl sonra bu noktaya gelen Güneş, doğal tetikleyici özelliği nedeniyle ister istemez parasal durumunuzun net olarak görülmesi açısından önem taşımaktadır. Şöyle de demek mümkündür. Bugüne dek verdiğiniz emeğin, çalışmalarınızın veya ektiğiniz tohumların hasadı anlamına geleceğinden kimileriniz için bir maaş artışı anlamına gelebileceği gibi, yeni bir yoğunluğun simgesi de olabilir. Detaylı işler yoluyla kazanılacak para nedeniyle kimi anlarda gerginleşmek mümkündür. Burada dikkat edilecek nokta, hizmet sektörünün maddi açıdan kazandırıcı olmasıdır. Yatırımlarınızı değerlendirirken veya iş yaparken insana hizmet ilkesini muhakkak ön planda tutmanız gerekmektedir. Hani köle gibi çalışma denilecek bir dönem olarak görebiliriz.
  Hem ciddi ve tutarlı bir şekilde özverili hareket etmek durumundasınız hem de bütçenize dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca bu süreç içinde insansınız eksikleriniz olabilir muhakkak, sakın ola ki durumunuzu gözden geçirirken ne kendinizi ne de başkalarını suçlama meyilli davranmayınız. Sakin ve sağlıklı bir şekilde işlerinizi yerine getiriniz ve sorumluluklarınızın farkında bir insan olarak, neler yapabilirseniz daha fazla kazanabilirsiniz bunların üzerinde durmaya çalışın. Bu etki altında zaten neler yapmanız gerektiğini anlayacağınız için, aksayan noktaları düzene kavuşturmanızın yolunun sistemli hareket etmek ve çalışmak olduğunu bilebilirsiniz. Bazı planlarınız, evdeki hesabın çarşıya uymaması sözüne uygun şekilde umduğunuz gibi gitmediğinde, etrafınızı suçlamak yerine nasıl bir çözüm bulunmalı, bunun üzerinde durmanız yararlıdır. Böylece zaman kaybetmemiş olursunuz.


  Not:
  Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun köşesinden bana ulaşabilirsiniz.


  Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-8-16-17-20-21-29-30
  Zayıf Enerjili Günler : 4-5-18-19
  Yeniay : 24-25-26
  Dolunay : 11-12-13-

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Ucunda Bir Milyon Var 4 Eylül 5 Eylül Konukları Yarışmacıları
  By HaZzAL in forum Eğlence Programları & Talk Showlar Bölümü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-18-2009, 19:04
 2. 10 Aylik kizini balkondan Asagi attı
  By DarkNess in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 08-19-2008, 13:43
 3. Eylül Şarkı Sözü-Gökhan Kırdar(Eylül)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-12-2008, 01:42
 4. Eylül-Keremcem(Eylül şarkı sözü)
  By XxCANISIxX in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2008, 18:30
 5. 2 Aylik Bebek Alkol Komasina Girdi!..
  By first-nur in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-10-2006, 20:49

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375