Aşk ve İlişkiler

Sevgili Balıklar, 2008 yılını, acı tatlı olayları, hüzünleri ve mutluluklarıyla geride bıraktık. Şimdi önümüzde hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimiz koca bir yıl durmakta. Umarım tüm burçlar için 2009 yılı huzurlu, bereketli ve sağlıklı geçer. Ocak aylık yorumunuza her zaman olduğu gibi, aşk hayatınızla alakalı konularda etkili olacak enerjilerle başlıyorum. Sizler açısından gayet olumlu bir enerjiden söz etmek istiyorum. Her ne kadar Satürn gezegeni ilişki evinizde geri hareketine başlamış olsa da, Venüs gibi iyicil güce sahip bir gezegeninin burcunuzda ilerlemesi, siz Balıklar için moral duygunuzu yükseltici ve karşı cins üzerinde fiziksel anlamda etkileyici olmanızı sağlayıcıdır.

Venüsün burcunuzdaki bu seyrini iki yönüyle ele almak isterim. Birincisi ilişkisi olanlar, ikincisi ise hala aşkı arayanlar. İlişkisi olanlar için bu dönem partnerinize karşı daha fazla özveri göstermeniz anlamına geleceğinden, sorunlarında yanınızda olmak, ona destek vermek, şefkatle yaklaşmak sizin için oldukça kolaydır. Zaten bilirsiniz Balıklar, değer verdikleri kişilerin saçının teline zarar gelse fazlasıyla müteessir olurlar. Çünkü onlar için sevdikleri her insan, onların, yavrusu, canı, gözbebeği bitanesidir. O yüzden astrolojik açıdan, Venüs Terazi ve Boğada her ne kadar yönetici olsa da, hiçbir burç Balık kadar sevmeyi bilemez, algılayamaz. İşte 225 gün sonra Venüsün burcunuzu ziyareti, sizin sevdiklerinize, sevdiklerinizin de size karşı olan derin duygularını yoğunlaştırıcı ve birbirinize kenetleyicidir.

Bu süreçte karşıt evinizde ilerleyen Satürn gezegeninin geri hareketinin en önemli anlamı, sevdiğiniz kişinin şu aralar, iş, para veya başka nedenlerle olan sıkıntılarını işaret ediyor olabilir. İşte bu durumda, Venüsün burcunuzdaki ziyareti, bu dar günlerinde onu yalnız bırakmamanız ve elinizden gelen desteği iki misli göstermeniz anlamına gelebilir. Bu durumun kimi Balıklar için anlamı ise, sevdiğiniz kişinin sizinle olmasına engel durumları vardır ve bu hali, sizi oldukça üzmektedir. Hatta kimi zaman geri planda hüzünlenmenize neden olmaktadır. İşte Venüs burcunuzda seyretmeye başladığında, ne kadar isteseniz de ondan kopamayacağınızı anlayabilirsiniz. Böylece kimi zaman kızdığınız hatta içerlediğiniz, neden bir arada değiliz diye üzüldüğünüz konuların hepsi, Venüs gezegeninin burcunuzdaki transiti esnasında gözardı edilir ve onun yanında olmaya devam edebilirsiniz.

Bu süreç evliler için, eşinizin iş sorunları nedeniyle ona olan maddi desteğinizin simgesi olabilir. Oldukça moral verici sözlerinizle elinizden gelen desteği gösterebilir, anlayışlı olmaya çalışabilirsiniz.

Bu enerjiyi ilişkisi olmayanlar açısından incelersek, şu şekilde gerçekleşebilir. Kafanızın ve yüreğinizin içinde bir sevgi arayışı vardır. Bu sevgi arayışının temelinde ise, yasaklar, kurallar ve sınırlamalar yoktur. Sizin bu süreçte en önemli ihtiyacınız, sorunlarınızda yanınızda olacak, bir dilim ekmeği bile sizinle bölüşecek, sizi karşılıksız sevecek ve ne olursa olsun sırtınızdan vurmayacak bir kişinin varlığıdır. Yani sevgi arayışınız saflaşır. Hatta arzuladığınız kişi, fantastik dünyada yaşayan biri gibidir. Beyaz atıyla gelecek ve sizi terkisine atarak farklı bir dünyaya ***ürmelidir. Tabi ki, bu isteklerinizin bu dünyanın kirlilikleri ve sorunları içinde gerçeğe dönüşmesi mümkün olmayabilir. Fakat çok enteresandır. Bu enerji sizin karşınıza bu denli olmasa da birini çıkarır. Çok kısa sürelidir. Kökleşmesi mümkün olmaz. Bu kişi başlarda bu dediklerinize uygun davranabilir. Siz onu bir tülün ardından seyrediyor gibisinizdir. O kadar bulunmazdır ki, ne yapsa gözünüze hoş görünür. Fakat bir müddet sonra, boyası akmış bir maske gibi gerçek yüzü görünür. Fakat siz hala onu net göremiyorsunuzdur.

Başkaları uyarıda bulunur, ama sizin gözünüz dönmüştür. O sizin her şeyiniz ve uğruna her şeyinizi vereceğiniz kadar özeldir. İşte sevgili Balıklar, bu dönem kimilerinizde böyle bir etki yaratabilir. Sürecin bitiminde ise gerçekler ortaya çıkmaya başlar, ve siz buzlu camın arkasından önüne geçmiş gibi onu net olarak görmeye başlarsınız. İşte bu an, bir balık için dayanılmaz acıdır. Başka bir ifadesi ise, evet o harika biridir ve siz inanılmaz mutlusunuzdur.

Fakat gelin görün ki, o kişiyle olabilmeniz asla mümkün değildir. Aranızdaki engeller, sizin bir araya gelmenize izin vermez. Karşı evinizde Satürn gezegeninin geri hareketi başladığına göre, bu kişi evli biri olabilir, sağlığı yerinde değildir, size aşık olduğu için kendi hayatı hakkında yalan konuşmak zorunda kalmıştır. Bütün bunlar Venüs Balık sürecinde yaşanabilecek olasılıklar arasında yer alır. Şimdi diyeceksiniz ki, bu enerjinin olumlu olduğunu söylemiştiniz. Şu ana kadar yazdıklarınız son derece üzücü. Aslında tam olarak öyle değil. Burada çok ince bir çizgi var. Eğer o ince çizgiyi dikkate alırsanız bu enerjinin inanılmaz büyüsü içinde asıl gerçeği yakalayabilirsiniz. O ince çizgi şudur. Görmek istediklerinizi değil, asıl gerçeğe ulaşmak için mantığınızı asla devreden çıkarmamak. İşte o zaman gerçek bir ilişkinin yaşanmasına zemin hazırlarsınız.

Merkür Geri Hareketinin Siz Balıklara Olan Etkileri

11 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında etkili olacak Merkür gezegeninin geri hareketi, gölgeli günlerini de hesaba katarsak, başlangıç tarihinden bir hafta öncesi olan 4 Ocak ve bitim tarihinden bir hafta sonrası, 7 Şubat olarak etkili görünmekte. Siz Balıklar açısından ne gibi yansımalar içerdiğini izah etmeye çalışayım. Merkür gezegeni Kova burcunda, özgür düşünmek anlamına gelse de, geri hareket döneminde bu özgürlük içe doğru yönelebilir. Yani kendinizle alakalı her şeyi, ki bu iş anlamında daha fazla yoğunluk oluşturmakta. Şöyle ciddi bir şekilde ele alıp, neler yapılmalı ve nasıl bir yol izlenmeli şeklinde saptanması lazımdır. Bunu yaparken klasik bir bakış açısından ziyade, daha özgün yaklaşımlarda bulunmak gayet faydalıdır. Düşündüklerinizi dış dünyada izah etmeniz zor olsa da, bu enerji altında algılamanız öylesine yoğundur ki, bütün bunları yazıya dökmeniz kolaydır. Planlarınızı da aynı şekilde gözden geçirip, sunumunu yapar hale gelebilirsiniz. Yani bu süreç geriye çekilerek sıkı bir şekilde çalışmanız anlamı taşıyabilir.Düşünülmeyeni düşünmek, bilinmeyeni bulup ortaya çıkarmak, yaratıcı şekilde düşünmek bu dönemin etkili yansımaları arasında yer alır. Etrafınızdaki olayları iş veya özel anlamda gayet iyi analiz edebilirsiniz. Hani deyim yerindeyse bu süreçte burnunuz gayet iyi koku alabilir. Çalıştığınız sektör veya uğraşı verdiğiniz alanda sosyal ilişkilerinize önem vermeniz, size yeni insanlar kazandırdığı gibi, amaçlarınız için itekleme gücünün göstergesi olabilir. Sezgileriniz zaten normal zamanlarda da gayet derindir. Bu dönemde ise oldukça yoğunlaşır. Bilgilenme arzunuz bu dönemde ön plandadır. Fakat bilginizi diğer insanlara sunma veya işinizle alakalı konularda kullanma, uygulamaya dökme konusunda temkinli olmayı sürdürmeniz yararlıdır.

Tüm burçlar için Merkür Geri Hareketi hakkında genel Not:

Merkür gezegeninin geri hareketi, başlangıç tarihinden önce kararlaştırılan, planlanan, görüşülen veya normal rutinde ilerleyen işler üzerinde hiçbir sorun OLUŞTURMAZ. Bu çok önemli. Çünkü mantıken düşünürsek dünyada onca insan yılın 365 günü çalışıyor ve bir örnek vermek gerekirse. Microsoft gibi bir kuruluş Merkür geri hareketinde kurulmuş. Demek oluyor ki, bu seneki geri hareket tarihlerine dikkat edeceğiz ve o tarihler arasında YENİLİK anlamındaki işlerden uzak duracağız. Bu tarihler gölgeli günlerini de hesaba kattığımızda başlangıcından(11 Ocak) bir hafta öncesi 4 Ocak, bitiminden(31 Ocak)bir hafta sonrası 7 Şubat önem taşıyor. Geri hareket dönemleri tadilat dönemidir. Yani onarım süreci. Eskiyle alakalı konular karara bağlanır, aniden karşınıza çıkabilecek olanlar ise beklemeye alınarak incelenir. Geri hareketin bitim tarihinden sonra da uygulanmaya başlanır.


Sırasıyla, sözel ifade, internet dünyası, öğrenme ve öğretme kapasitesi, dinlemek, okumak, her türlü görüşme, pazarlıklar, diğer insanlarla yaptığımız yasal anlaşmalar, kontratlar ve çok özel dökümanlar Merkür gezegeninin astrolojik olarak etkisi altında olan olgulardır. Ayrıca bilgisayar dünyasındaki yazılımcıların yazdığı kodlamalarda, nakliyat ve en önemlisi seyahatler konusunda da etkilidir.

İşte bütün bunlar üzerinde astrolojik olarak denetimi sağlayan Merkür gezegeninin geri gidiş evresinde terslikler, gecikmeler ve kontrol dışı olaylar yaşatmaya başlar. Bu durumlar her geri hareket döneminde oldukça sık rastlandığı ve hemen her insanın başına bir veya birkaç kez geldiği için, artık herkes tarafından bilinmekte ve kişiler bu tarihleri oldukça önemsemekteler. Medya dünyası açısından bakarsak her türlü yeni yayın için girişimde bulunmak, tanıtıcı faaliyetler yapmak, girişim yapılan işle alakalı daha ilerideki zamanlarda yavaşlık veya astrolojik olarak ifade edersek enerji düşüklüğü anlamı taşıyacağından önerilmez.

Yine aynı şekilde, yeni bir işe adım atmak, birdenbire karşınıza çıkacak bir teklifi kabul etmek veya yeni bir teklifte bulunmak, ev kiralamak, satın almak veya başka bir şehre yerleşmek gibi her türlü yenilikte bulunmak aynı şekilde sonradan ummadığınız tersliklerle karşılaşmak ve beklentilerinizin umduğunuz gibi olmaması anlamı taşır.

Yapılması muhakkak olan işlerinizle alakalı konularda son derece dikkatli davranarak, analiz ederek, araştırarak, soruşturarak, kesinlikle bilgi sahibi olmayı önemseyerek gündelik tüm işlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü kayıp,terslik, gecikme, sistem dışı durumlar, eksilmeler, gözden kaçırmalar, dikkatinizden kaçmalar konusunda temkinli olmalı, önceden tedbirler almalı, işi şansa bırakmamalısınız.

İş ve Kariyer

Sevgili Balıklar, mesleki konularda ilk olarak ele alacağımız enerji, 21 Aralık 2008 tarihinde Oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak, dünyamızın ısı ve ışık kaynağı, astrolojik açıdan ise, kendimizi ifade ve yaşam enerjimizin belirteci olan Güneş gezegeninin seyridir. 19 Ocak 2009 tarihine kadar sürecek seyri altında ciddiyet ve sorumluluk duygusu içinde hareket etmek gayet önemlidir. Mesleki açıdan kendinizi güçlü bir şekilde göstermeniz için siz Balıklar bu dönemde özellikle otorite konumunda bulunan güçlü kişilerle bir araya gelmeye ve mesleğinizde ilerlemenizi sağlayacak aktivitelerde bulunmaya çalışırsanız süreci gayet olumlu bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Yine bu enerji, sorumluluklarınız konusunda oldukça önemlidir.

Dostlarınız, sosyal ilişkileriniz ve oluşturduğunuz çevreniz size bu dönemde belki aradığınız desteği vermekte gecikebilir veya bazı durumlar için bizzat kendiniz koşuşturmak ve elde etmek durumunda kalabilirsiniz. Bağımsızlığınızı ifade ederken zorlanabilir kendinizi belli bir çerçeve içinde hareket etmeniz adına zorlanıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Fakat bunların tümü açıkçası çok fazla rahatsızlık verecek durumlar değildir. Sadece dikkat edilmesi gereken nokta, boş muhabbetlerden ziyade, size yardımcı olabilecek kişilerle bir arada olmaya çalışarak zamanı en iyi şekilde değerlendirmenizdir. Olgun ve kendi alanında söz sahibi olan kişilerle arkadaşlık kurmaya çalışmanız, çıkarlarınız adına oyunu kuralına göre oynayarak güçlü insanlarla iyi geçinmeniz, umut ve idealleriniz için organize hareket etmeniz hakikaten size pek çok fayda sağlayabilir.

Benim bu dönem için size bir başka önerim ise karşınıza çıkabilecek ve sizi asıl amacınızdan uzaklaştırabilecek tekliflerle ilgilenmek yerine öncelikle kendi alanınız ve yeteneklerinize uygun düzenlemelerde bulunmak ve buna uygun ortamlarda görünmek olmalıdır. Burada önemli olan, öncelikle kendinizi gerçekleştirmek ve kendi hayatınızın otoritesi olmayı başarmaktır. Bu bakış açısı, sizin için bu dönemin her alanda yararlı geçmesini sağlayıcı olabilir.

Sevgili Balıklar, ileriye yönelik hedefleriniz ve umutlarınızla alakalı yaşam evinizde, 27 Aralık 2008 – 4 Şubat 2009 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars gezegeni, iş hayatınızla alakalı konularda güçlü insanlarla temasa geçmenizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için, yavaş ve emin adımlarla ilerlemeniz gerektiğinin işaretidir. Burada dikkat edeceğiniz en önemli husus, dağılmamak, hayali davranmamak, çok iyi organize olabilmektir. Yani artık gerçeklerin peşinden gitmeniz lazım. Bunun yolu ise sadece işinizle ilgilenmeniz. Artık şöyle oldu böyle oldu, niye olmadı demek yerine, ne yapılmalı, nasıl bir amaç peşinde koşmalı, kimlerle temasa geçmeli bunların üzerinde düşünmektir. Eğer birlikte olduğunuz insanlar sizinle aynı amaç üzerinde çalışmıyor, emek sarfetmiyor ve sadece konuşuyorlarsa, o zaman farklı yollar deneyerek, farklı insanlarla bir araya gelerek hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışınız. Kimsenin kırılması gücenmesi değil, sizin yaşamınız önemli. Mars Oğlak burcunda gayet güçlü bir enerjidir. Eğer doğru anlamda kullanılırsa size başarı ve organize olma, pratik hareket etme ve sabır getirir. Tam tersi durumda ise, karamsarlık, pasif agresif bir tutum içinde aynı yerde çivilenmek gibidir. O yüzden öncelikle hedef, sistem ve yöntem üçlüsü içinde hareket etmeye çalışmalısınız.

Parasal Durumunuz

Finansal konularda Ocak ayı boyunca dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ekip çalışmaları konusuna ağırlık vermeniz. Belki size tekrarlıyormuşum gibi gelebilir. Fakat Ocak ayında Mars gezegeninin temkinli enerjisi altında birçok ayarlama yapabilmek mümkün. Özellikle ileriye yönelik olarak düşündüğünüz konularda dostlarınız başta olmak üzere, diğer insanlarla bir arada yapacağınız çalışmaların size kazanç getirmesi mümkün. Peki bu kazancın akışkanlığı nasıl derseniz.

Dikkatli bir şekilde izah etmeye çalışayım. Sanki bir şeyin temeli atılıyor gibi. Bilirsiniz bazı işler vardır, anında para kazanırsınız, bazı işler de vardır temelini kurarsınız, herşeyi yoluna yavaş yavaş koyarsınız, daha sonra bunun meyvelerini toplamaya başlarsınız. Benim de anlatmaya çalıştığım böyle bir şey. Çünkü Ocak ayı tüm burçlar için Merkür geri hareketi nedeniyle yenilik anlamında beklemeyi gerektiriyor. O nedenle akışkanlık Şubat ayında daha mümkün. Fakat siz Balıklar için, Venüsün burcunuzda yapacağı olumlu titreşimleri hesaba kattığımızda, yine dönüp dolaşıp ekip çalışmalarının bereketi ortaya çıkıyor. Sosyal organizasyonlar da buna dahil veya organize işler diyelim. Yani tek başınıza yol almadığınız, elele vererek ilerlediğiniz herşey paraya dönüşebilir demek.

26 Ocak tarihindeki yeniay enerjisi, bu konuda sizi destekleyici. Sizler o enerji altında, ayağınıza dolanabilecek herşeyi eleyip, ayıklayabilirsiniz. Çalışmalarınızı diğer insanlarla paylaşımda bulunacak hale getirirsiniz. Yukarıda izah ettiğim Merkür geri hareketinin bitiminden sonra da, bunları dış dünyada sunumunu yapar, düzenli bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-7-10-11-18-19-23-24-25-28-29-

Zayıf Enerjili Günler : 8-9-14-15-20-21-22

Aşkta En Şanslı Günler : 10-11


Yeniay :1-2-28-29
(Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay :14-15
(Ay gezegeninin Başak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Sevgili Balıklar mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi, gönlünüzün tüm arzularının gerçeğe dönüşmesini temenni ederim.