+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Astrolojide Evler

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Astrolojide Evler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Üye EaglesTeaM Buraların yabancısı EaglesTeaM - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Bulunduğu Yer
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  150
  Tecrübe Puanı
  190

  new Astrolojide Evler

  Astroloji 'de evler burçlar gibi 12 adettir. Doğu ufkundan başlayarak saat yönünün tersine doğru sıralanırlar. Bunların anlamları sırasıyla şöyledir:
  • 1.Ev (koç Burcunun evi): Kişilik, maske, dışa gösterdiğimiz yüz, beden, sağlık, kişisel farkındalık.
  • 2.Ev (boğa burcunun evi): Maddi güvence isteği, maddi kazanç, para kazanma ve harcama.
  • 3.Ev (ikizler burcunun evi): İletişim, kısa yolculuklar, bilgi, eğitim, yakın akrabalar, komşular.
  • 4.Ev (yengeç burcunun evi): Yuva, ev, dünya, geldiğimiz yer, anne, ebeveynler.
  • 5.Ev (aslan burcunun evi): Yaratıcılık, yaratıcı kişiliğin sergilenmesi, sanat, aşk, eğlence, çocuklar, kumar.
  • 6.Ev (başak burcunun evi): İş, çalışma, hizmet etme, faydalı olma, pratiklik, sağlık, kişisel gelişim, temizlik, ayrıntılar.
  • 7.Ev (terazi burcunun evi): İkili ilişkiler, ortaklık, anlaşmalar, evlilik, eş.
  • 8.Ev (akrep burcunun evi): Ölüm ve yeniden doğum, yenilenme, dönüşüm, gizli ilimler, miras, ortak paralar.
  • 9.Ev (yay burcunun evi): Seyahat, yurt dışı yolculukları, uzak ülkeleri dolaşma, felsefe, din, yüksek öğrenim.
  • 10.Ev (oğlak burcunun evi): Kariyer, şöhret, başarı, yükselme, dünyaya karşı olan sorumluluklarımız ya da hedeflerimiz.
  • 11.Ev (kova burcunun evi): Arkadaşlar, gruplar, grup çalışmaları, organizasyonlar içinde ortak hedefler için çalışmalar.
  • 12.Ev (balık burcunun evi): Bilinçdışı, kolektif bilinç, ruhsal çalışmalar, içe çekilme, içe dönüş, kapanma, izolasyon.
  Gezegenlerin Evlerle olan ilişkisi
  Evler kolektif değer ve anlamları ifade ederler. Astrolojide bir gezegen bulunduğu evin anlamını öne çıkarır. Mesela Güneş; 1. Evde bulunuyorsa(koç burcunun evi): kişinin burcu(güneşin bulunduğu burç) ne olursa olsun Koç burcunun özelliklerini sergilemesine neden olacaktır. Bu durumda kişi yengeç(güneşin bulunduğu burç) burcuysa ve Güneşi birinci evdeyse, koç burcu gibi atak, canlı, girişimci, zafer kazanma isteğiyle dolu bir karakter çizecektir.

  2. Evde bulunuyorsa(boğa burcunun evi): Boğa burcunun özellikleri öne çıkacak ve kişi maddi güvence arayışı ön plana çıkacaktır. Bu kişi özbenliğinde Maddi güvence arayışı, para kazanma isteği ve maddi değerleri sevmeye karşı yatkınlık duyacaktır.

  3. Evde bulunuyorsa(ikizler burcunun evi): İkizler burcunun özellikleri ön plana çıkacak ve kişi insanlarla konuşma, bilgi alışverişinde bulunma, haberleşme, yakınlarıyla görüşma isteği, iyi eğitim alma ve kısa yapılan yolculuklara karşı yatkın olucaktır.

  4. evde bulunuyorsa(yengeç burcunun evi): Yengeç burcunun özellikleri ön plana çıkacak ve kişi evi sevmeye, evde oturmaya, evle ilgilenmeye yatkınlık duyucaktır.

  Verilen örneklerin devamı da anlatıldığı gibidir. Bu şekilde bu örneklemeler gezegenler içinde yapılabilir. Mesela Mars birinci evindeyse, asabiyet, kavga etmeye yatkınlık, maço bir hava, her şeyi elde ederim edası kişinin karakterinde bariz bir şekilde görülür.

  Yorum yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar
  Bunlarla birlikte kişinin Yıldız Haritası'nda 8.evde ya da 6.Evinde gezegenlerin bulunması, o kişinin sağlık sorunları yaşayabileceğini ya da 8.Evdeyse erken ölüceği gibi kavramlar asla astrolojide söz konusu değildir. Mesela 8.Evinde güneşi olan biri doğum anından itibaren ölümü ve doğumu sorgulamaya yatkın, seks yapma isteğine karşı güçlü duygular, gizli ilimlere merak duymaya yatkınlık verecektir. Güneşi 8. evde olan çoğu insanda en çok görülen şey seks yapmaya karşı görülen güçlü duygulardır. Güneşi 8.evde olan birçok insanın ölümü çok nadir aklına getirmesi de söz konusudur.

  Evlilik ya da Ortaklık
  Evlilik ya da ortak ilişkiler için Yıldız Haritasında 7. Eve bakılır. Öncelikle Kişinin bir başkasıyla olan uyumundan çok, kişinin kendi içinde Evlilik ilişkisine nasıl bir yaklaşım içinde olduğu önemlidir. Mesela Mars'ı 7.Evde olan biri, ikili ilişkilerde Mars gezegeninin sembolize ettiği özelliklerden etkilenecektir. Mars Savaşı, Kazanmayı, elegeçirmeyi gösterdiği için, kişide ikili ilişkilerde daima bir hararet, bir canlılık bir heyecan arayışı içinde olucaktır. Böyle biri genellikle beraber olduğu insanın devamlı kendisiyle ilgilenmesini, ilgilenmediğinde ise sudan bahanelerle kavga çıkartmaya sebeb olabilecektir.

  Eğer Mars 7. Evde ve Yükselen Burçla karşıt açı içindeyse, o zaman bu kişi genel anlamda kavga çıkartmaya, ahkam kesmeye, aşırı erkeksi tavırlar gösterme meyli içinde olucaktır. Bu açıya sahip biri, ben yaparım, ben ederim, ben kazanırım, ben sahip olurum gibi güçlü tavırlar sergiler.

  Aynı şekilde Uranüs'ü 7. Evde olan birisi, ikili ilişkilerde Uranüsün gösterdiği etkileri ikili ilişkilerde bilinçdışı arıyacaktır. Mesela, Uranüs Aykırılık, yenilik, farklı olma, asi olma, başkaldırma gibi konuları içine alır. Uranüs'ü 7. Evde olan biri ikili ilişkilerde özgürlük, modernlik, bağımsızlık arayışı içinde olur. Bu durum genellikle sık sık sevgili değiştirme ya da birisiyle uzun süreli bir ilişki kurma olasılığını düşürücektir.

  Kariyer, Ün ve Şöhret Evi
  Astrolojide Kariyer, şöhret ve Ün 10. Evle( MC - Medium Coeli - Gökyüzü Tepe Noktası ya da Orta noktası ) alakalıdır. Bu Ev Oğlak burcunun evidir. 10. Evde bulunan gezegenler ve bu Evin Aldığı açılar, kişinin yaşamındaki hedefleri belirleyecektir. Güneşi 10.Evde bulunan birisi genellikle kendisini kanıtlama ve önemli görme eğilimi içinde olur. Böyle bir insan genellikle kendi kendisinin patronu olmak isteği içindedir. Ay'ı bu evde olan birisi ise güdümsel olarak, bilinç dışı kendisini hep birşeyleri başarma isteği içinde olucaktır.

  Mars'ı 10.Evde olan biri ya da marsı Mc'ye açı yapan biri işinde hırslı ve daima yükselmek isteği içinde olur. Daima hayatta birşeyleri başarmak ve elde etme isteği doğrultusunda yaşamak isteği içinde olucaktır.

 2. #2
  Üye EaglesTeaM Buraların yabancısı EaglesTeaM - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Bulunduğu Yer
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  150
  Tecrübe Puanı
  190

  new Ce: Astrolojide Evler

  Evler,kişinin günlük yaşam çalışmalarını nasıl ve hangi yönde ortaya koyduğunu, bulunduğu burca ve burçtaki gezegene bağlı olarak davranışların nelerden etkilendiğini gösterir... Bu alanların her biri insan hayatındaki gelişimi anlatmaktadır. İçinde bulunduğumuz dönemlerdeki gelişimimizin yönleri ve temel kalıplarını evler işaret eder

  1.EV: Kişilik, tip, karakter evidir.
  2. EV: Para ve değerler evidir.
  3. EV: Sosyal yaşam ve beynin hangi burçta çalışacağını gösteren evdir.
  4. EV: Aile ve toplum evidir.
  5. EV: Aşk, şans, çocuklar evidir.
  6. EV: Günlük yaşam, rutin işler, fiziksel ve ruhsal sağlık evidir.
  7. EV: Sevgi, evlilik, ortaklık ve denge kurma evidir.
  8. EV: Ölüm ve seks evidir.
  9. EV: Din, yüksek eğitim ve uzun yolculuklar evidir.
  10. EV: Disiplin ve meslek, kişinin toplumdaki yerinin evidir.
  11. EV: Dostluklar, umutlar ve akıl evidir.
  12. EV: Hayaller ve iç alem evidir.

  1.EV
  Doğal burcu : Koç

  Yöneten gezegenler: Mars,Pluto

  Güçlü gezegen: Güneş

  Şifre: Ben, ilk çevre

  Yükselen burçta denilen birinci ev, bir doğum haritasındaki en duyarlı noktadır. Kişiliğimizin biçimlenmesini etkileyen kalıtım, doğum, eğitim, bakım, uzay-zaman-madde parametrelerini ve bilinçli kontrolünüzün az olduğu, yaşama başladığınız çevreyi simgeler. Birinci evi tanımlayan "BEN" ve "TEMEL BEN"dir Kimiz biz? Hangi sıfatlar bizi en iyi şekilde tanımlar? Tenimizin, saçımızın ya da gözlerimizin rengi nedir? Bünyemiz güçlümü, zayıf mı; iyimser bir insan mıyız, kötümser bir insan mı? Dış dünyaya nasıl bir kişilik yansıtmaktayız? İşte yükselen burcumuzun ve ilk evimizin yansıttığı bazı yönlerimiz bunlardır.

  Her şeyden önce biz insanlar, karşıt yönleri bir arada barındıran varlıklarız. Anlamadığı şeye esir olan, arzuladığını sandığı şey tarafından ayartılan varlıklar. Bir tarafımız hep bu çelişkiyi giderip kendimizi bir bütün haline getirme arayışındadır. Bunu ne ölçüde başaracağımız, ilk evimizde olup bitenlerle ne ölçüde başa çıktığımıza bağlıdır.

  Yükselen burç ve ilk ev, kişiliğimizin dışa yansıyan yönlerini yansıtır. Bu yönlerimiz doğuştan aldığımız, ve kazanmak için çaba sarf etmemizin gerekmediği yönlerdir. Yükselen burç ufuk çizgisine denk geldiği için, yaşama ilişkin kişisel bakış açımızı temsil eder. Ancak çoğu zaman yükselen burcumuzun ardına saklanırız. Görüşlerimizin ardına gizleniriz. Uzağı göremez olur, görüşlerimizden başka bir şeyimiz olmadığına inanırız. Derine bakmayı unuturuz.

  İlk ev aynı zaman da bedenimizle ve genel görünüşümüzle de ilgilidir. Sağlık durumumuz da bu evde yansır. Yükselen burcu yöneten gezegen genellikle haritanın yöneticisi olarak kabul edilir. İlk ev tamamen kişinin kendisiyle ilgilidir. Bedensel özellikler, yüz hatları, davranışlar, genel sağlık durumu. Ayrıca yaşamın başlangıcıyla da ilgilidir. Kökenimizdeki baskın davranışlar, geçmiş yaşamlardan getirmiş olabileceğimiz anılar ve davranışlar.

  Birinci ev doğmuş olanın kişiliğini, mizacını, aynı zamanda da fiziki görünümünü belirler. Bununla beraber, bir kişi olarak, miras ve çevrenin haricinde bütün sahip olduğu şeyleri belirler.
  2.EV
  Doğal burcu: Boğa

  Yönetici gezegeni: Venüs

  Güçlü gezegen : Ay

  Şifre : Sahip olma

  İkinci ev kişiliğinizin gereksindiği maddesel olanakları belirler. Maddesel serveti arttırmak toplumsal ilişkilerle ilgili olduğundan kişi, toplum ve insanlarla ilişkin derslerini ikinci evden alır. Doğal burçlar kuşağında ikinci evin yöneticisi Venüs ile Ay bu evde güçlü durumdadır... Para, para, para. İşte ikinci evin ilgi alanı. Fakat tabii ki iş bu kadar basit değildir. Para denince işler karışır. Bu ev, para kazanma yeteneğimizle, parayı harcama biçimimizle, parasal sorunların üstesinden nasıl geldiğimizle ilgilidir. Borçlarımız, aldığımız krediler, yatırımlarımız. Borsacıları en çok ilgilendiren ev burasıdır, çünkü mali durumumuzu bu ev gösterir. Daha derin bir açıdan bakacak olursak, ikinci ev güvenlikle ilgilidir. Banka hesabımızın kabarık olması, ya da araba, mücevher gibi mal varlıklarımızın olması bize güven verir. Bunlara bağlanır, kendimizi belli bir ölçüde de olsa bunlarla tanımlarız.

  Doğanın; sahipliğini ve bunları çoğaltmanın kapasitesi hakkında bilgi verir. Bu miras ve vasiyette, bağış yoluyla kazancı ve bu işlere olan istidatını göstermektedir.
  3.EV
  Doğal burcu: İkizler

  Yönetici gezegen: Merkür

  Güçlü Gezegen: Jupiter

  Şifre: Düşünme, haberleşme

  Üçüncü ev ,günlük düşünce alışverişi yaptığınız kişiler,kardeşler,komşular ile ilgilidir.Kişinin düşünme ve konuşma yeteneği ile düşüncelerini ortaya koyuş biçimini ve çevresine karşı entelektüel tepkilerini gösterir. Zihin üçüncü evle açılır İnsanların yaratıcılık ve sezgileri ile bunları kendisi yada başkalarının yararına kullanma yeteneği üçüncü evle birleşir. Yazarız, okuruz, konuşuruz, iletişim kurarız. Üçüncü ev, duygularımızı, düşüncelerimizi, hayallerimizi, nefretimizi, sevgimizi, umudumuzu ifade etmeyi öğrendiğimiz bir okul gibidir. Ancak, bunları sözle ya da yazıyla ifade etmek şart değildir. Söylediklerimiz ya da, kızdığımızda, korktuğumuzda, üzgün olduğumuzda bedenimizin konuştuğu dil de bunları ifade eder. Bunlar dile getirilmeyen acı ya da tatlı düşüncelerdir. Bu evde, bilgi sınıflanmış ve geniş bir alana yayılmış bir halde bulunur. Bu nedenle bu ev Zodyak'ın Internet'i gibidir. Birinci ev sözel desteğe ihtiyaç duyarsa hemen üçüncü eve başvurur. Üçüncü ev, naklen yayın yapan bir verici istasyonu gibidir. Bu nedenle bilgisayarların üçüncü ev tarafından yönetilmesine şaşmamak gerekir. Üçüncü ev, doğası gereği başka insanları da kapsar. Gündelik hayatı paylaştığımız komşular, kardeşlerimiz, sık sık karşılaştığımız ve yaşamımızı etkileyen insanlar. Bu ev, bu insanların kendilerini değil, bizim onlarla ilgili olarak yaşadıklarımızı, onlara ilişkin düşüncelerimizi yansıtır. Üçüncü ev günlük yaşamımızla, küçük ama yaşamsal düşüncelerle, yaşamımızı oluşturan olaylarla ilgilidir. Çarşıya çıkmak hep birlikte maça gitmek, ya da deniz kenarında küçük bir dinlence. Üçüncü evle ilgili meselelerde başarılı olmak için şu iki şeyi belirlemek gerekir. Yakın çevremiz nelerden meydana geliyor ve bu çevre içinde biz neyi hedefliyoruz? Gerisi kendiliğinden gelecektir.

  İlk önce doğanın mentalitesini ve genel olarak hem cinslerine kişiliğini gösterdiği şekilleri belirler. Aynı zamanda kısa seyahatleri gösterir ki bununla beklenmedik olarak gerçekleşenler kastediliyor. Aynı zamanda kız ve erkek kardeş (veya abi, abla ), yakın komşularla ilişkiler. Bunların arasında yaptırımlı çok entelektüel ilişkileri ve bilgileri saymak gerekir.
  4. Ev

  Doğal burcu: Yengeç

  Yönetici gezegen : Ay

  Güçlü gezegen: Jüpiter, Neptün

  Şifre: Aile,yuva

  Dördüncü ev kendiniz için yarattığınız çevre koşullarını yönetir.Burçlar kuşağında dördüncü ev olan yengeç burcunun yöneticisi Ay, bilinçaltı düşünceler ile otomatik duygusal cevapların yarattığı etki-tepki ilkesini gösterir. Dördüncü ev yaşamın başlangıcı ve sonu ile ilgilidir:Kişinin ev yaş******sevdiklerine eşine olan ilgisini bildirir Ayrıca satma, ev tutma,yeme içme doğum ve ölümle ilgilidir. Bu ev gece yarısıdır. Karanlık, kuytu köşelerde gezinen gölgeler. Fısıldayan hayaletler. Geçmişten gelen, uzak geleceğin hayaletleri; işittiğimiz hayaletler. Bazen hayaletin sesi annemizinkine benzer, bazen babamızınkine. Bu ev, kişinin çocukluğu süresince kendisine en yakın bulduğu kişiyi temsil eder. Çocukluk yıllarımız, şu anki kişiliğimizi belirleyen ilk deneyimler, dördüncü evde bulunmaktadır. Bu ev yuvamızı, kendi küçük cennetimizi, yerleşip kök saldığımız yeri temsil eder. Burası, dış dünyadan kaçıp sığındığımız yerdir ve ailemizi ya da aile saydığımız kişileri içine alır. Yaşamın sonu da bu evle temsil edilir, bu gezegende geçireceğimiz son yirmi yıl buraya denk düşer. Bu Jung'un kolektif bilinçdışı evidir, bizi diğer insanlara bağlayan ruhsal bağdır. Saplantılarımızın, korkularımızın oluşturduğu gölgemiz de burada yaşar. Bu evden sağ salim çıkmak için gölgemizi gün yüzüne çıkarmak, onun bilincine varmak gerekir.

  Doğanın; doğum yerini ve evini belirler. Miras konusundaki özellikle babanın görüş açısını, babanın kendisini açıklar. Bir başka anlamda da evlerin, toprakların ve toprakla ilgili olarak tüm mülkiyeti, özellikle de maden ocaklarını gösterir. Buradan hayatın son senelerini, ölüm yeri ve maddenin genel olarak bitimi çıkarılabilir.

  5. Ev

  Doğal burcu: Aslan

  Yönetici yıldız: Güneş

  Güçlü gezegen: Pluto

  Şifre: Yaratıcılık

  Beşinci ev yaratıcılığı gösteren evdir, güneşin yaratıcı gücünün evrensel yaşam güçleri yardımı ile kişinin kendisine bir çıkış bulduğu kuvvet alanıdır.Beşinci ev aynı zamanda mahkemeler duygusal ilişkiler,çekicilik,tutku,eğlence ile ilgilidir Kişi yaşam sevinciyle dolar; sevdiği ile yaşamın içinde aynı yer ulaşır Beşinci evi tanımlayan sözcükler yaratıcılık spekülasyon,zevk,eğlence,tutku ve risktir. Bizi en çok ne tatmin eder? Yaratıcılığımızı kullanmak mı? Çocuklar mı? Seks mi? Kumar mı? Romantik ilişkiler mi? Doğa mı? Bunların tümü beşinci evde bulunur. Burası, bizi mutlu eden şeyleri bulduğumuz yerdir. At yarışları, kumar ya da seks, dışa dönük zevklerdir. Ama beşinci evde içe dönük zevkler de yer almaktadır. Sözgelimi, dünyaya bakışımızla, deneyimlerimizle, algılarımızla yoğrulmuş bir sanat eseri, ruhumuzun derinliklerindekini açığa çıkarır. Bir insanın sekste bulduğu tatmini, bir başkası meditasyon da bulur. Yoga, hem fiziksel hem de ruhsal bir rahatlama sağlar. Hayvanlar, mal sayıldıkları için genellikle altıncı evdedirler, ama günümüzde çoğumuz zevk aldığımız için evlerimizde hayvan besleriz. En saf haliyle eğlence de bu evdedir, sadece eğlenmek için yaptığımız şeyler. Paten kaymak, sörfle ya da yelkenle denize açılmak gibi. Çocuklar da bu eve dahildir, özellikle çocuklarımızla ilişkimiz ve çocuk sahibi olmak.

  Doğanın; bağlılıklarını, zevkini, oyununu ve kalp isteklerini belirler. Çok ender olarak ta cinsel hayatı içerdiği bir anlamı vardır. Çocuklarını da belirler

  6. Ev

  Doğal burcu: Başak

  Yönetici gezegen: Merkür

  Güçlü gezegen: Uranüs

  Şifre: iş sağlık

  Altıncı ev beşinci evdeki yaratıcılığın verimini görmek için ayrıntılı yöntemlerle sıkı çalışmayı simgeler.Altıncı evde kişi kendini tanıyıp gerekli basit işlerle karışık ayrıntıları anlayarak sahneyi bırakmasını öğrenir. Altıncı ev kişinin beslenme, giyinme, düzenliliğini, dış görünüşü yönetir. Aynı zamanda yaşadığı topluma uyumunu, işlerine nasıl tepkiler verdiğini gösterir. Altıncı evi tanımlayan sözcükler çalışma, sağlık, iyi beden, hizmet, iş, kişisel çabadır. Altıncı ev, iş hayatımızla ilgilidir. Mesleğimizde her gün yerine getirdiğimiz işler. Hastalıklar da bu eve dahildir. Ancak bu evde karşımıza çıkan hastalıklar genellikle ölümcül değildir, bu tür hastalıklar sekizinci eve aittir. Bu evde genelde beslenmeyle ilgili ya da iş hayatımızdan kaynaklanan hastalıklar bulunur. Çalıştığımız alanda kendimizi gerçekleştirebiliyor muyuz? İşimiz, faturalarımızı ödememizi sağlamanın dışında bize bir şey veriyor mu? Altıncı evle ilgili karşımıza çıkacak sorunların üstesinden gelmek için, yapmaktan zevk aldığımız, kendimizi geliştirebileceğimiz bir alana yönelmeliyiz. Sonra da kendimize bu işle hayatımızı kazanıp kazanamayacağımızı sormalıyız. Yanıt olumluysa, bu işi yapmak bizi her açıdan tatmin edecektir.

  Doğanın sağlığını ve aynı anda da beslenme veya giyinme gibi vücuduyla alakalı şeyleri belirler. Ayrıca kendi egosunun okült gelişimini belirten çok gizli ve çok özel bir ilişki vardır. Herhangi bir fonksiyonda kullanabileceği her insanla olan ilişkisini, ve sadece evcil anlamda değil, küçük ve özellikle vahşi hayvanlarla olan ilişkisinden bahseder. Bir de özel bir şekilde, tarımla beraber bununla alakalı bütün vurgunları eğlence harici bütün kazanca dair bilgi verir.


  7. Ev

  Doğal burcu: Terazi

  Yönetici gezegen : Venüs

  Güçlü gezegen: Satürn

  Şifre : Ortaklık

  Yedinci ev, ikili ilişkiler ve bizim eylemlerimize karşı diğer insanların verdiği tepkilerin nitelikleri ile ilgilidir. Hayatınızda seçeceğiniz eş ya da ortağınızın tipini de tanımlar. aynı zamanda anlaşmalar, sözleşmeler, yasal ilişkiler yakın dostlukları da kapsar ticareti yönlendirir. Yedinci evi tanımlayan sözcükler evlilik, birlikte yaşam ortaklık ve yakın ilişkilerdir. Aşık oluruz, evleniriz, bütün hayatımızı o özel kişiye bağlarız. Bağlılık, yedinci evi tanımlar. Gerek işte gerek özel hayatınızda yakın ilişkiler, eşitliğe dayanır. Alt ya da üst yoktur. Denge, bu ilişkilerin yürümesini sağlayan temel öğedir. Ama bağlılık bazen yerine getirilmesi güç bir söz de olabilir. Herhangi bir ortaklıkta, kendimizi her zaman eşimizin yerine koyarak hareket etmemiz, olayları onun gözüyle görmemiz gerekir. Kendimizi onun dünyasına yabancı hissediyorsak, bu ilişki bilincine varmamız gereken yönlerimize işaret ediyor olabilir. Genel olarak yedinci ev "açık çatışmalar" la, "açık düşmanlar" la da ilişkilendirilir. Bu evde yüzünüze gülüp arkanızdan sizi çekiştiren dostlara yer yoktur. Bu tür ilişkiler on ikinci evdedir. Burada düşmanlarımız kim, bilirsiniz.

  Doğanın partnerlerini, özellikle evlenme aynı zamanda iş ve başka işbirliğinin gerektiği durumları belirler. Anlaşmazlıkları ve kendisine açıkça karşı gelen insanları gösterir.

  8. Ev

  Doğal Burcu: Akrep

  Yönetici gezegenler : Mars ve Pluto

  Güçlü gezegeni : Uranüs

  Şifre : Veraset, miras

  Sekizinci ev, vergi, miras, ortak çalışmaların sonucu olan ve evlilikle ortaya çıkan paralarla ilgilidir.Bu ev metafizik ve mistik deneyimler alanıdır aynı zamanda cinsellik, ölüm ve yeniden doğuş konularını yansıtır. Sekizinci evi tanımlayan sözcükler; cinsellik, ölüm, yeniden doğuş, miras, kalıtım ve birleşik kazançlardır. İç güdüler, uzak anılar, tuhaf yaşantılar, aşkınlık. Ölüm, seks ve vergiler. Ancak, ölüm kısmı ölmekten çok reenkarnasyon ve dirimle ilgilidir. Seks de bir bedensel haz biçimi olarak değil, bir aşkınlık biçimi olarak yer alır bu evde. Vergilere gelince onları başka bir gözle görmek pek mümkün değildir. Sekizinci evde vergiler, başka kimselerin parasal kaynaklarıyla ilgilidir. Miraslar ve başka kimseler sayesinde edindiğimiz kazançlar da bu evde yer alır. Sekizinci evin arketipleriyle başa çıkmak için, tükettiğimiz, bizi sınırlayan, bize ayak bağı olan şeyleri bilmek gerekir. Sahip olduğumuz şeyler mi bağlanmışız? Yoksa bizi bağlayan, bir ilişki mi? İş hayatımız mı? Bizi bağlayan her ne ise, sekizinci ev eskinin yerini yeniye bırakmasını sağlar.

  Mümkün hayatın uzunluğunu ve sona erme şartlarını, vasiyetle alabileceği tüm kazancı belirler.

  9. Ev

  Doğal Burcu : Yay

  Yönetici Gezegen : Jüpiter, Neptün

  Şifre : Öğrenim

  Dokuzuncu ev birlikte düşünme ile ilgili olduğundan, toplu düşünce sistemleri, felsefe, din, dinsel kuruluşlar, hukuk ve yasal sistemler ve yüksek eğitim gibi konuları etkiler. Öğrenim ve yayıncılık, ruhsal ve felsefe konularının diğer kuşaklara iletiminde rol oynar. Ahlak duygularını, insancıl özelliklerini nasıl kullanacağını gösterir. Kişinin ruhsal öğrenimini ve uzun yolculuklarını etkiler.

  Dokuzuncu evi tanımlayan sözcükler; öğrenim, yolculuklar, uzak serüvenler, uzak ülkeler ve uzak insanlardır.

  Dokuzuncu evin anahtar sözcüğü; Dünya görüşünüz. Dünya görüşünüzü farklı kültürlerden insanlarla paylaşırsınız, ya da dünya görüşünüz bu kültürlerden izler taşıyabilir. Yüksek öğrenim, spiritüel deneyimler ve inançlar, yabancı kültürler ve yabancı ülkelere geziler de bu evde bulunur. Yayın dünyası de bu eve dahildir.

  İlmin ve dinin evidir. Büyük seyahatlerde yani hayatındaki önemli iş seyahatleri ile alakalıdır. Ruhsal gelişme alanındaki kapasitesini, çekimini ve dini eğitiminin doğal yapısını gösterir.

  10. Ev

  Doğal Burcu: Oğlak

  Yönetici Gezegen : Satürn

  Güçlü Gezegen : Mars

  Şifre : Sosyal İzlenim

  Onuncu ev kişinin sorumluluklarını ortaya koyarak, mesleki ve toplumsal saygınlığını, onur ve ününü, kariyerini, politika veya iktidar güçleriyle olan ilişkilerini gösterir.Kişinin hayatındaki iniş ve çıkışlar, ödül ve cezalar bu evde belli olur. Kişisel disiplin, başarıya ulaşmak için sıkı çalışma, irade ve sabır gösterme onuncu evin kapsamına girer. Onuncu evi tanımlayan sözcükler sosyal konum, tutku, onur, uğraş, meslek, kariyer ve iştir. Burası, bir gezegenin gökyüzünde ulaştığı en yüksek noktadır. Öğlen vakti. Her şeyin açık seçik göründüğü, ortada bulduğu bir zamandır. Bu ev, mesleklerimizin, uzmanlık alanlarımızın evidir. Bizi tanımayıp bir yerlere yerleştirme, bir kategoriye sokma gereği duyan insanların gözündeki imgemizi yansıtır.. Başka insanlarla olan ilişkilerimiz de bu eve dahildir. Patronumuz, bizim üzerimizde yetki sahibi olan herhangi bir kimse, otoriter bir anne ya da baba. Güneş'in ya da ayın onuncu evde ya da bu evin çizgisi üzerinde bulunduğu her zaman, şöhreti yakalama fırsatı doğar. Şöhret kesin olmasa da, önü açıktır.

  Doğanın, kariyerini ve meşguliyetini belirler. Şöhreti ve hemcinsleri arasındaki saygınlık derecesi bu eve bağlıdır. İş verenini veya bunun gibi kendisinden üsttekini ve ülkesindeki otoriteler ile ilişkisini tasvir eder. Son olarakta anneyi tasvir eder.

  11. Ev

  Doğal Burcu : Kova

  Yönetici Gezegenler : Uranüs, Satürn

  Güçlü gezegen : Merkür

  Şifre : Dostluk, arkadaşlık

  Kişinin grup kurma, arkadaş edinme ve evrensel amaçlar üzerinde çalışma kabiliyetini gösterir. Dostluklar, arkadaşlıklar, insancıl tutumlar ile ilgili olduğundan kişiye zihinsel özgürlük verir. Duygusal ilişkilerden uzak, zihinsel yaratıcılığı ifade eden bir evdir. On birinci evi tanımlayan sözcükler, arkadaşlık, sosyal olaylar, sosyal değerler, umutlar, dilekler ve ideallerdir. Genellikle aynı düşüncede olduğumuz, ortak hedeflere, ortak gayelere, ortak ilgilere sahip olduğumuz kimselerle birlikte oluruz. Bu grup enerjisi, bu bilinç ortaklığı, kendimize ilişkin inançlarımızı değiştirmede son derece etkili olabilir. Başka insanların bizi desteklemesine, hayallerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olur. İmkansız olan, gerçek olur. On birinci ev sosyal çevremizi, görüştüğümüz kimseleri, dostlarımızı kapsar. Bu insanlarla çok yakın ilişki içinde olmamız şart değildir. Yakın ilişkiler bu eve pek dahil değildir. Buradaki insanlar genellikle bizim de dahil olduğumuz bir çevrenin mensubu olan kimselerdir. Bu evden kazançlı çıkmak için öncelikle hayalimizin, hedefimizin ne olduğunu belirlememiz gerekir. Bu bilgi sayesinde çevremizde, kendimiz için istediğimiz şeyleri paylaşıp destekleyecek insanlar toplarız. Bunu karşılığında biz de onlara aynı desteği veririz.

  Arkadaşların evidir. Doğanın doğal olarak çekici bulduklarını ve onlarla ilişkilerinin karakterlerini belirler. İhtirasını, fakat bu titizlikle ayırt edilmelidir ki bir yandan çekiminden öte yandan da isteğinden kaynaklanan ihtirasını göstermektedir.

  12. Ev

  Doğal Burucu : Balık

  Yönetici Gezegenler : Neptün Jüpiter

  Güçlü Gezegen : Venüs

  Şifre : Üzüntü ve sıkıntı

  On ikinci ev, kişinin dış etkenlere bağlı değişen ruhsal sağlığı ile ilgilidir. Bu evi etkileyen öğeler kişisel alışkanlıklar ve duygusal ihtiyaçlardır.Görev alanı, bilinci, bilinçaltının kapsamı ile oluşturup aydınlatma, geleceği görme ve bilinçaltı etkilerinin hangisinin yapıcı, hangisinin yıkıcı olduğunu ayırdetmektir. İyilik yapmak, yardımseverlik, sosyal hizmetler on ikinci ev kapsamındadır. On ikinci evi tanımlayan sözcükler, bitirilmemiş işler, gizli düşmanlar ve her çeşit sırdır.

  Geleneksel astrolojide bu ev Zodyak'ın cehennemidir, aklı olan hiç kimse buraya yanaşmak istemez. Burası dertler evi diye bilinir, bu da size neyle karşılaşacağımız konusunda yeterince fikir veriyordur. Çağdaş astroloji bile, anlaşılmayan nedenlerden ötürü, bu ev zayıf bir ev olarak kabul edilir. Oysa on ikinci ev şafağın ardından Güneş'in yükseldiği evdir. Şafak zayıf olabilir mi? Gündoğumu sıkıntıya işaret olabilir mi? Ancak on ikinci evin kişisel bilinçdışını temsil ettiği söylenirse, bütün bunlar bir anlam kazanır. Bu ev sınırlarımızı, kullanmadığımız ya da kullanmak istemediğimiz enerjiyi, inkar ettiğimiz güçlerimizi temsil eder. Sözgelimi, çocukken anne ya da babamız tarafından bastırılan taşkınlıklarımız, ya da yeteneklerimiz, hayallerimiz. Bu ev, daha sonra bizi esir alacak olan yönlerimizi gömdüğümüz yerdir. Önümüzdeki iş, gömdüklerimizi gün yüzüne çıkarmaktır. Gizlenmiş olan serbest bırakılıp açığa çıktığında, artık ondan korkmamıza gerek kalmayacaktır. Bu enerjiyi olumlu bir yönde kullanabiliriz. Karmik astrolojide bu ev, geçmiş yaşamların tortularını, kapanmış hesapları, "karma" mızı temsil eder. Burada sorun şu; geçmiş yaşamların varlığı bir şekilde doğrulanabilse bile, o geçmiş şu an kadar önemli değildir. Emin olduğumuz tek şey, içinde yaşadığımız andır. Şu an aldığımız soluktur. Çoğu zaman on ikinci evde bulunan herhangi bir gezegen bizi harekete geçirir. Bunun nedeni, zaten içimizde varolan enerjiyi tanımamıza yardımcı olmasıdır.

  Zorlanmanın, baskının evidir ve her tür isteğini şu veya bu şekilde sınırlandıracak bütün etkileri açıklar. Gizli düşmanlarını ve kendisine karşı yönlendirecek tüm karakterleri belirler. İlişkide bulunabileceği tüm gizli işbirlikleri ile de alakalıdır. Büyük hayvanları ve onlara nazaran doğanın kaderini açıklar. Son olarak, bulunabileceği ve disiplinin ön planda olduğu yerleri açıklar.

 3. #3
  Üye EaglesTeaM Buraların yabancısı EaglesTeaM - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Bulunduğu Yer
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  150
  Tecrübe Puanı
  190

  Tanımlı Ce: Astrolojide Evler

  ASTROLOJİ VE EVLER

  Evler hayatımızın olaylarını ve gidişini tespit eden bölgelerdir.

  Yükselen burç bulunduktan son*ra çevredeki gökküre 12'ye bölü*nür ve bu parçalardan her birisi bir ev olarak kabul edilir. Birinci ev ufuk çizgisinin altında başlar ve doğuya doğru gider. Bundan son*ra doğuya doğru 2. ev, 3. ev vs. gelir. Ufuk çizgisinin üzerinde ka*lan kısım 12. ev'dir.

  Evlerin geniş*liğini belirleyen çeşitli sistemler vardır ve bunların herhangi birisi astroloğun tercihine ve tecrübe*lerinden aldığı sonuçlara göre kul*lanılır. Bazı ev sistemlerinde me*sela placidean sisteminde evlerin genişliği farklıdır. Son yıllarda özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde popülarite kazanmış olan "eşit evler" sisteminde ise evler eşit genişlikte, yani her biri 30 derece*dir. Birinci ev Koç Burcu'yla uyumludur. Fakat bu birinci ev Koç Burcu'nun kapladığı alandır manâsına gelmez. Evler burçlar*dan bağımsızdırlar.

  1. Ev
  Bu ev kişiliğin dış yanını gös*terir. Kişilik, mizaç, fiziki yapı ve görünüş gibi şeyler birinci eve bağlıdır. Bencil çıkarları temsil eder. Birinci evde bulunan bir ge*zegen çok güçlüdür.

  2. Ev
  Mal sahipliği. Kişinin muktedir olduğu şeyler. Güvenlik. Her cins mal mülkü ve kişinin bu gibi şey*lere karşı olan tutumunu da gös*terir. Buradaki gezegenler bu şey*lere duyulan hislerini de anlatır.

  3. Ev
  Kardeşler, akrabalar, kısa yol*culuklar, mektuplar, kitaplar, aile bağları, okul hayatı, lisan, iletişim, çevre ile ilişki. Bu ev ayrıca ilgile*nilen konularda aydınlanmayı da gösterir.

  4. Ev
  Bu ev erkekte anneyi, kadında babayı gösterir. Ev hayatı, kişinin gizli hayatı, ikâmet edilen yer. Ev*cil hayat. Yuva, ana-baba, başlan*gıçları ve sonraları.

  5. Ev
  Çocuklar. Spekülasyonlar. Eğlenceler. Toplantılar. Gönül mese*leleri. Yaratıcılık. Zevkler. Tatiller. Teşebbüsler. Şans oyunları, insi*yatifi davranışlar. Şayet bu eve bir gezegen gelmişse kolaylıkla ken*dinde fazla musammaha ve gevşek*lik meydana gelebilir.

  6. Ev
  Sıhhat ve hastalık. Başkaları hakkındaki görevler. Hizmetçi ve uşaklar. Bakkal çıraklığı, lehimcilik. Elektrikçilik ve küçük memuri*yetler gibi işler.

  7. Ev
  ilk ev gibi, kişilikle ilgilidir. Bü*tün hissi ve mesleki yakın ilişkile*ri gösterir. Bu evin başlama sınırı üzerindeki herhangi bir gezegen iyi bir evliliğin veya Sexuel beraberliğin işaretidir. Arkadaşlar, düş*manlar ve tanışmalar da bu evle il*gilidir.

  8. Ev
  Bu ev mesela miras gibi para*ları gösterebilir. Doğum ve ölüm. Sexuel faktörler. İş, sermaye, sigorta, şirketler. 8. Ev ayrıca cürüm evidir de.

  9. Ev

  Öğrenim. Felsefe. Zihni kutup*laşmalar. Uzun yolculuklar. Yaban*cı diller. Fikirler. Rüyalar. Din. Mis*tisizm. İbadethaneler. Hukuk ve kayınbiraderler.

  10. Ev

  Emeller. İhtiraslar. Dış mesele*ler. Sosyal statü. Disiplin. Dışta görülen imaj. Meslek. İş veren, önemli mevkiiler.

  11. Ev

  Arkadaşlık. Kulüp faaliyetleri. Sosyete. Entellektüel zevkler. Ku*mar. İstekler.

  12. Ev

  Hastaneler. Hapishaneler, kendini feda. Şuursuz baştan çık*malar. Serbestlik ihtiyacı. Gizli iş*ler. Gizli düşmanlar.

 4. #4
  Üye EaglesTeaM Buraların yabancısı EaglesTeaM - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Bulunduğu Yer
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  150
  Tecrübe Puanı
  190

  new Ce: Astrolojide Evler

  YÜKSELEN BURÇ

  Yapılan hesaplarla 25 Aralık 1967 günü saat 06'da New York'ta doğan bebeğin horosopunda yükselen burcun Yay olduğu be*lirlendi. Onun için Yay burcunu yeniden bir gözden geçirerek önemli noktalarını kaydedin. Bu kimseyi şöyle tanımlayabiliriz:

  Kişilik: Dışa dönük, iyimser, özgürlüğüne düşkün, ayrıntı üs*tünde durmayan, hareketli, neşe*li bir tip. Sağlık: iyi olacaktır fakat bu tipin açık havaya ve vücudunu çalıştırmaya ihtiyacı vardır. Zevk*lerine fazla düşünecek olursa ka*raciğeri rahatsızlanabilir. Meslek: Spor, felsefe, hukuk., eğitim, yazı alanları.

  Yukarıda da belirtildiği gibi Yükselen burç da Güneş de önemli faktörlerdir. Yükselen burç insanın dış görünüşünü, dış yüzü*nü açıklar ve hayatın 40'ından sonrası için haber verir. Ancak asıl kişiliği Güneş belirtir. Ay da yıldız haritasında büyük öneme haizdir. Çünkü Ay insanın duygu*larını ve olaylar karşısındaki duy*gusal tutumunu gösterir, yani ka*rakterini belirler.

  BURCUNDA
  (Güneş Oğlak'ta)
  Haritadaki Güneş, Oğlak bur*cuna ve birinci eve düşmüştür.
  Oğlak burcunu da okumanız gerekir. Birinci evin özelliklerini de gözden geçirmelisiniz. Bu du*rumda şöyle bir kanıya varabilirsi*niz:
  Kişilik: Hırslı, sabırlı, inatçı, bildiği gibi hareket eden, çalışma*sı sayesinde yükselecek, yavaş fa*kat tam olarak öğrenme yeteneği, Sağlık: Kemikler, dişler üstünde durmak yerinde olacaktır. Ayrıca soğuk algınlıkları ve ateşlenme başka rahatsızlıklara yolaçabilir. Meslek: Disiplin isteyen konular, askerlik, yöneticilik. Kendisinden eski kuşaklarla iyi anlaşabilir.
  tıktan çok hislerle davranış, çev*reye kolayca uyum, yakınlarına kardeşlerine çok bağlı olma, mer*hamet. Bu tip iyi eğitilirse başarı*lı bir yazar olabilir. Aksi halde ha*yalleri yüzünden gerçeklerden uzaklaşacaktır.
  Yükselen burcun Ateş, Gü*neş'in Toprak ve Ay'ın su grubu*na girmesinden ortaya oldukça dengeli bir durum çıkmaktadır. O halde bu kişi zekâ yönünden, par*lak zekâlı, yavaş ama tam olarak öğrenme yeteneğine ve aşırı hayal gücüne sahip olacaktır. Peki bu saydığımız özelliklerden en güçlü*sü hangisidir? Bunu zekâ gezege*ni Merkür'ün haritamızdaki konu*mu belirleyecektir.

  BURCUNDA
  ve 1. EVDE

  Mars'ın ilk evde olması insana canlılık verir. Bu tip kişiler amacı*na ulaşmak için bütün gücüyle ça*lışır. Bu aynı zamanda çabuk öte*lenmesine, inat etmesine ve ani çıkışlar yapmasına da yol açabilir

  BURCUNDA
  ve 2. EVDE
  Merkür'ün zekâ ve haberleş*meyi temsil ettiğini biliyoruz. Ha*berleşme ve insanlarla anlaşmada bu yıldız söz sahibidir. Merkür top*rak grubundan Oğlak'ta ve İkinci yani para evindedir. Bu durumda:
  Kişi parlak zekâsını para ka*zanmaya yöneltecektir. Yavaş ama tam öğrenmiş yeteneğiyle çalışıp sebat edecek ve toplumda hayal ettiği duruma ulaşabilecek*tir. Sinir sistemi oldukça güçlüdür ama fazla yorgunluk ortaya sorun*lar çıkarabilir.

  BURCUNDA
  ve 3. EVDE
  Venüs'ün üçüncü evde yer al*ması, bu çocuğun ferdi ilişkilere önem vereceğini gösteriyor.
  Özellikle yakınlarına ve kar*deşlerine çok düşkün olacaktır. Çok iyi bir eğitim görmesi büyük ihtimal. Özellikle yabancı dillere karşı büyük sempatisi var ve ya*bancı dilleri kolaylıkla öğrenebilir. Ne var ki konusunda idealist ol*ması sonunda hayal kırıklıklarına uğrayabileceğini gösterir.

  BURCUNDA

  ve 6. EVDE
  Jüpiter'in altıncı evde oluşu sanat çalışmalarında ve Boğa in*sanının seçtiği işlerde her şeyden sıyrılıp dinlenmeyi gösteriyor.

  BURCUNDA
  ve 9. Evde
  Çok çalışması ve gayreti saye*sinde başarıya erişebilir ve lider, yönetici olabilir. Büyük projeleri gerçekleştirebilir. Yabancı ülke*lerde per rahat edemeyecektir. Aslan'ın cömertliği ortadan kalka*cak ve çotuk sıkı elli olacaktır. Felsefe ve din gibi konularda be*lirli kalıplara saplanıp kalacaktır.
  Uranüs yedi yılda, Neptün on dört yılda ve Pluto ortalama yirmi yılda bir burç değiştirir. Onun için bu gezegenler kişisel yaşamdan çok, soydan gelen etkileri belirler*ler. Bununla birlikte bu gezegen*lerin düştüğü evler ve diğer güç*lerle yaptıkları açılar insanın özel yaşamını da etkileyebilir.

  BURCUNDA

  ve 10. EVDE 1

  Terazi Burcu'nu dikkatle oku*yun ve özellikle meslekler bölü*münün üstünde durun. Bu çocuk, güzel sanatlar ve siyaset atanla*rında başarı sağlayabilir. Ayrıca güzelliklerin daima yaşamında önemli yer tutacağını da belirtme*liyiz.
  Bu bilgilerden sonra Işıklar ge*zegenler, burçlar ve evlerin ilişki*lerini yorumlayabilirdik. Böylece bir insanın kişiliği ve özellikleri ol*dukça belirginleşebilirdi. Ancak ondan sonra tam bir yorum yapa*bilmemiz için önce yıldız ilişkile*rini incelememiz gerekir.

  ve 10. EVDE 2

  Pluto'nun Terazi'de ve en önemli evde oması meslek haya*tını ve başarıyı etkileyecektir. Ba*şarı için, yeni koşullara uyabilme gerekli. Aksi halde sık sık meslek değiştirebilir. (ÖĞLEN) de
  BURCUNDA
  ve 11. EVDE
  Uranüs, Akrep burcunda kafa*nın iyi çalışmasını sağlayacaktır. Onbirinci ev aslında Uranüs'ün doğal yeridir, onun için çocuk öz-, gürlüğe düşkün, insanlığı seven, idealleri bulunan, dost canlısı bi*ri olabilir.
  BURCUNDA
  ve 12. EVDE
  Neptün on ikinci evde doğal yerindedir. Onun için: Kişinin sez*gisi (ve medyumluk yeteneği) çok güçlü olacaktır. Neptün sayesin*de renklerden, güzel sanatlardan ve danstan zevk alabilir. Doğuştan iyi müzik kulağına sahip olacaktır.

 5. #5
  Üye EaglesTeaM Buraların yabancısı EaglesTeaM - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Bulunduğu Yer
  TÜRKİYE
  Mesajlar
  150
  Tecrübe Puanı
  190

  new Ce: Astrolojide Evler

  Astrolojide Evler ve Etkileri;
  Evler, kişinin günlük yaşam çalışmalarını nasıl ve hangi yön*de ortaya koyduğunu; bulunduğu burca ve bu burçtaki gezegene bağlı olarak, davranışlarının neler*den etkilendiğini gösterir. Evler, Doğu ve Batı ufkundaki gezegen ve burçların görünümlerinin baş*langıcı olan uzaydaki koordinat*larla biçimlenir. Ekliptik düzlemi*nin Doğu ufkunu kestiği nokta, Yükselen burç yada birinci evin başlangıç noktasıdır, batı ufkunu kestiği nokta ise, batan burç, ya*ni yedinci evin başlangıç noktası*dır. Tutulumun üst meridyenle ke*siştiği nokta, Başucu yada onun*cu ev başlangıç noktası; alt merid*yenle kesiştiği noktada, Ayakucu yada dördüncü ev başlangıç nok*tasıdır.

  Bu 4 ana nokta, köşe noktala*rı adını alırlar ve Doğum haritasın*da en önemli, en duyarlı noktalar olarak kabul edilirler. Diğer sekiz ev, bu köşe noktalar arasındaki alanın üçer eşit parçaya bölünme*si ile elde edilir. Her biri üç ihtiva eden bu dört bölmenin tümüne 12 ev yerleşmiş durumdadır. Evler ar*tı yönde numaralanır ve her biri dairenin 1/12'si kadar bir alanı içe*rir. Doğum saati bilinmiyorsa, Gü*neş'in bulunduğu nokta, Yükselen burç kabul edilir ve bu tip Doğum haritalarına "Güneş haritası" de*nir. Evlerin yerleşimi kişinin do*ğum haritasında doğal burçlar ku*şağından değişik olabilir. Ancak burçlar kuşağındaki eve karşı ge*len burç, yönetici gezegen ya da Yükselen gezegen, bu eve aynı et*kiyi yapacaktır.

  Birinci Ev
  Doğal burcu: Koç
  Yöneten gezegenler: Mars, Plüton
  Güçlü gezegen: Güneş
  Birinci ev (Yükselen de denir) bir doğum haritasındaki en duyarlı noktadır. Kişinin hayata karşı temel ilgi yönünü, deneylerini, ken*dini nasıl tanımladığını ve dış et*kilere nasıl tepki gösterdiğini be*lirler. Birinci evde bulunan geze*gen, özellikle ufukta bulunuyorsa, kişinin temel karakterini büyük öl*çüde tanımlar. Birinci evin bulun*duğu burçla, bu burcun yönetici gezegen, yahut Yükselen burçla aspekt oluşturan gezegen ve Yük*selen burcun yöneticisi ile yer de*ğiştiren gezegen ruhsal alışkanlık*larınızı etkileyebilir.

  Birinci ev ve onu yöneten un*surlar, kişinin fiziksel görünüşüy*le kişisel alışkanlıklarını gösterir. Güneş ve Ay'ın bulunduğu ev ve burç da tipinizi etkiler. Yaşama gücünüz, kendiniz ve sağlık duru*munuz da Yükselen burç tarafın*dan etkilenir. Birinci ev kişiliğini*zin biçimlenmesini etkileyen kalı*tım, doğum, eğitim, bakım, uzay-zaman-madde parametrelerini ve bilinçli kontrolünüzün az olduğu, hayata başladığınız çevreyi, yani bebeklik günlerini simgeler. Fizik*sel olarak kendinizi, giyiniş, yürü*yüş, konuşma ve diğer belirgin özelliklerle bedeninizi gösteriş bi*çiminiz de Yükselen burçtan an*laşılır. Aynı zamanda gerginlik, öf*ke ve acıya karşı dayanıklılığınız*la enerjiniz ve çocukluktan kalma alışkanlıklarınızı da belirler. Birin*ci evi tanımlayan sözcükler, kişi*ler, ego, dış görünüş, başkalarına karşı olan "ben" ve enaniyettir.

  Güneş bu evde güçlü olduğu için yaratıcı iradeyi ve hayat veren ilkeleri ortaya koyar. Güneş ufuk*ta ise, yada Yükselen burç ile kuv*vetli bir aspekt oluşturuyorsa ken*dini bilen, güçlü, iradesi sağlam ve olumlu yönleri kuvvetli birisi*niz. Bu evin doğal yeri Koç'tur ve Mars ile Plüton Koç'un ortak yö*neticisi olduklarından birinci evi güçlü bir biçimde etkilerler. Mars tutkulu eylemlerin gezegeni, Plü*ton ise iradeye dayanan enerjinin ruha dönüşmesi, yenilenmesi ve niyetlerin gezegeni olduğundan, iç ve dış etkenleri belirler. Birinci evde bulunan gezegenler, kişisel planlarınızı, takı seçimi, moda, enerji, kişisel ilgiler, özel işler ve kendi başına olmanın mekanizma*sını da belirlerler.

  İkinci ev
  Doğal burcu : Boğa
  Yönetici gezegen : Venüs
  Güçlü gezegen: Ay
  İkinci ev ihtiyaç duyduğumuz maddi imkânları ve bunlardan ne kadar yararlanılacağını belirler. Doğal Burçlar kuşağındaki ikinci ev (Boğa Burcu), dengeli, değişmez ve Toprak grubu olduğu için parayla ilgili gereksinimlerin kaza*nılması genellikle düzgün ve sü*rekli çalışma ile katlanmayı gerek*tirir. Dış görünüş ve dayanıklılığı*nıza destek olacak olanaklar top*rakla ilgilidir.

  Gereksindiğiniz şeylere sahip olabilmeniz için gerekli para ve di*ğer maddi değerleri kazanma yeteneğinizi belirler. Kazanma ve harcama yeteneğiniz, bu konular*da karşılaştığınız zorluklar, sahip olacağınız mülkün nitelik ve nice*liği ikinci evle anlaşılır. Arazi, üre*tim, gelir, servet, ticaret ve bu ko*nulardaki kayıp ve kazançları, hü*ner ve yeteneğinize bağlı olarak kişisel güvenliğiniz için nasıl kul*lanabileceğinizi gösterir, ikinci evi tanımlayan sözcükler; para, mad*decilik, lüks, konfor, servet, gelir, güvenlik ve ticari yeteneklerdir.

  ikinci evin bulunduğu burç, burcun yönetici gezegeni, bu yö*netici ile yer değiştiren gezegen, yöneticinin bulunduğu burç ve onun ikinci evdeki gezegenlerle yaptığı açılar, maddi kazançlarını*zı nasıl arttıracağınızı, bunlardan nasıl yararlanılabileceğini, ileride olabilecek durumları ve çıkacak sorunları belirler. İkinci evin yöne*ticisi olan gezegenin oluşturduğu açılar da, aynı derecede önemli*dir. Venüs ile Ay bu evde güçlü durumdadır, ikinci evde bulunan gezegenler, kişinin kazanma gü*cünü, para durumunu, alım satımla ilgili kazanç ve kayıpları*nı ve diğer ekonomik seçimlerini etkiler. Serveti arttırmak toplum*sal ilişkilerle ilgili olduğundan ki*şi, toplum ve insanlara ilişkin so*rumluluk derslerini ikinci evden alır.

  Güvenlik ve barışı gerçekleş*tirebilmek için kişi, kendine bağ*lı bir güvenlik sistemi geliştirme*lidir, ikinci evden aldığı deneyim*lerle kişisel zevki için servetini bencilce arttırmamayı, servetine göre beslenmeye; evine, giyimine ve başkalarını eğitmeye harcama*yı öğrenmeli, ayrıca uygarlığın ilerlemesine de yardım etmelidir.

  Üçüncü ev
  Doğal burcu: ikizler
  Yönetici gezegen: Merkür
  Üçüncü evin alanı bilinçli dü*şünce denir. Bilinçli düşünce se*çim ve yargılarınızda nelere dikkat edeceğinizi, ruhsal enerjinizi ne*reye yöneltmeniz gerektiğini belir*ler. Düşüncelerimizi nereye çevirdiğimizi görerek, kendi kendimizi sürekli bir biçimde geliştirip yara*tırız. Duygusal gereksinimlerimiz ve eylemlerimiz kendiliğinden dü*şünce yapımızı izler. Böylece dü*şünce biçimimizle kaderimizi çi*zer, kendi Cennet - Cehennemimi*zi kendimiz yaparız.

  Üçüncü ev düşünce alışverişi yaptığınız kişiler, kardeşler, kom*şular ile ilgilidir. Kişinin düşünme ve konuşma yeteneği ile düşünce*lerini ortaya koyuş biçimi ve çev*resine karşı entellektüel tepkileri*ni gösterir. Üçüncü ev dergi, ga*zete, kitap, yazı telefon, televiz*yon, radyo, her çeşit konuşma ve haberleşme ile de ilgilidir. Zihin*sel olarak etkilediğimiz ve etkilen*diğimiz kişilerle gidiş - gelişlerimiz, kısa yolculuklarımız bu evle belirlenir. Doğuştan sahip olduğu*muz zihinsel verilerimiz ergin yaş*taki düşüncelerimizin tümünü içermese de, kişiyi evrensel dü*şünceye bağlayan sezgisel güç*lerle kendisini nasıl tanıdığını bil*dirir.

  Zihin üçüncü evle açılır. Ger*çekte pratik düşüncelerle kısıtlan*mıştır. Duru bir mantık olmazsa, sezgiler, gafletler ve doğmalarla bozularak insanlığın yararına kul*lanılabilecek olanakların yitirilme*sine neden olur. Bu yüzden kesin ve mantıklı pratik nedenler, zihin*sel ve ruhsal gelişme için gerek*lidir, insanların yaratıcılık ve sez*gileri ile bunları kendisi yada baş*kalarının yararına kullanma yete*neği üçüncü evde birleşir. Üçün*cü evi tanımlayan sözcükler; en*telektüellik, yakın çevre, kısa yol*culuklar, ilişkiler, komşular, kar*deşler, yakınlardır. Üçüncü evde bulunan gezegenler kişinin aile yapısını, çevresi ile yakın ilişkile*rini, düşünce ve davranışlarını, günlük gereksinimleri hakkında konuşma ve kendini satma yete*neğini, kısa süreli planlarını etki*ler.

  Dördüncü ev
  Doğal burcu: Yengeç
  Yönetici gezegen: Jüpiter, Neptün
  Güçlü gezegen: Ay
  Dördüncü ev, çevre şartlarını yönetir. Yani evinizi ve üzerinde yaşadığınız toprağı da yönetir. Tüm insanlar, kendi yararları için toprağın bir kısmını kullanır ve sa*hip oldukları şeyleri toplayıp, bir araya getirecekleri "yuva" olarak adlandırılan bir yer bulurlar. Ger*çekte yuva kendimizi rahat hissedebileceğimiz duygusal ve zihin*sel koşulları gerçekleştirdiğimiz yerdir. Bu yuva bilinçaltı duygula*rımızla isteklerimizi doyurur.

  Burçlar Kuşağında dördüncü ev olan Yengeç burcunun yöneti*cisi Ay, bilinçaltı düşünceler ile otomatik duygusal cevapların ya*rattığı etki tepki ilkesini gösterir. Bu otomatik duygusal cevaplar ve alışkanlıkların büyük bir bölümü, çocukluğumuza bağlı olduğu için dördüncü ev, yaşamın başlangıcı (ana, baba ile ilgili koşullar) ve so*nu kendi yarattığımız değişmeye*cek koşullarla ilgilidir. Dördüncü ev son yıllarınızı geçireceğimiz ye*ri de gösterir. Kişinin aile bireyle*rine duygusal bağlılığını ve çocuk*larına, sevdiklerine, eşine olan sevgisini belirler. Yeme içme, uyuma, ev tutma, alıp satma, do*ğum, büyüme ve ölüm gibi olay*lar da dördüncü evle ilgilidir. Dördüncü evcil olaylar, mülk, servet, aile hayatıdır. Dördüncü evde bulunan gezegenler, kişinin bir aile yada gruba ait olma duy*gusunu, geleneklere bağlılığını, kişisel ilişkilerini, ev yapmayı etkiler.

  Beşinci ev
  Doğal burcu: Aslan
  Yönetici gezegen: Güneş
  Güçlü gezegen: Plüton
  Beşinci ev yaratıcılığı göste*ren evdir. Beşinci ev çocukları ve özellikle uygulamalı bütün güzel sanatları, aşk ilişkilerini, eğlence yerlerini, sosyal çevreleri, kumar ve karaborsa spekülasyonlarını yönetir. Aynı zamanda çocuklarınızın ilk eğitim ve öğretimi ile il*gili konuları, spor çalışmalarını, sosyal olsun olmasın yaratıcılık açısından kendinizi ortaya koyuşunuzu ve toplumda sevilirliğinizi gösterir.

  Yaratıcılık iradı gerektirdiği için kişiliğinizin dinamik güçleri Güneş yardımıyla ortaya çıkar ve aşk ile dramatize edilir. Kişi yaşa*ma sevinciyle dolan sevdiği ile ya*şamın akışı içinde aynı yere ula*şır. Bu birlikten çocuklar doğma*sıyla kişi doyuma ulaşır.

  Beşinci ev, Güneş'in yaratıcı gücünün evrensel yaşam güçleri yardımı ile kişinin kendisine bir çı*kış bulduğu kuvvet alanıdır, insa*nın tanrı ile birlikte bir yaratma im*kânına sahip olduğu beşinci ev aynı zamanda mahkemeler, duy*gusal ilişkiler, çekicilik, tutku, din*lenme, eğlence ile de ilgilidir. Maddi artistik, ideolojik speküla*tif çalışmalar, risk gücü de beşin*ci eve bağlıdır.

  Beşinci evi tanımlayan söz*cükler yaratıcılık, spekülasyon, eğlence, zevk, dinlenme, aşk, duy*gusal ilişkiler, tutku ve risktir. Be*şinci evde bulunan gezegenler, ai*le dışındaki çalışmaları, kişilerle ilişkili duyguları ve bu duyguları üretken biçimde ortaya koyup yönlendirme yeteneğini, serüven*ciliği ve riske atılma yetenekleri*ni etkiler.

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Ayşe Özyılmazel - Evler Yansın ( - Evler Yansın şarkı sözleri )
  By ħєчħαт * in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-10-2011, 14:57
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-02-2010, 16:19
 3. ilginç evler, değişik ev resimleri, enteresan evler
  By xxTwiLightxx in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-27-2009, 13:24
 4. Evler...
  By ~aTRoPa~ in forum Makaleler & Köşe Yazıları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-19-2009, 21:19
 5. İlginç Evler
  By zhr in forum Resim Bölümü
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 04-16-2008, 20:33

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375