+ Konu Cevapla
77 / 112 Sayfa BirinciBirinci ... 27 67 75 76 77 78 79 87 ... SonuncuSonuncu
381 den 385´e kadar. Toplam 558 Sayfa bulundu
Like Tree20Likes

GÜNLÜK ASTROLOJİ FALINIZ (her gün guncellestırılecek)

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  GÜNLÜK ASTROLOJİ FALINIZ (her gün guncellestırılecek) Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #381
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: GÜNLÜK ASTROLOJİ FALINIZ (her gün guncellestırılecek)

  Çevrenizde sizi çekici bulan ve sürekli izleyen biri var. Aranızdaki elektriklenmenin farkına varın


 2. #382
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: GÜNLÜK ASTROLOJİ FALINIZ (her gün guncellestırılecek)

  29 Kasım 2009  Sevgili Koç,

  Çelişkiler içindesiniz. Zihniniz sürekli olarak bir şeyden etkilenecek ve meşgul olacaktır. Ama istediğiniz sonuçları alacaksınız. Ne var ki bütün olay yine sizde düğümleniyor. Bir bakıma bazı işlerinizin hallolması için başkalarından bağımsız davranmanız çok işinize yarayacak. Fakat diğer yandan etrafınızdaki insanlar sizi yanlış anlayabilirler.  Sevgili Boğa,

  Nasıl davranırsanız davranın istekleriniz gerçekleşiyor; insanları veya olayları zorlamamalısınız. Küçük başarılar sizi tatmin etmiyor ama insanlar bu şekilde büyük başarılar elde ediyorlar. Kafanızı en iyi şekilde çalıştırmalı, nerede, ne zaman, nasıl hareket edeceğinizi bilmelisiniz. Yani herşey zamanlamayı iyi yapmanıza bağlı.


  Sevgili İkizler,

  Bugün ya da yarın sevdiğiniz kimseyi ihmal ettiğiniz için bir kavga yaşayabilirsiniz. Kalıcı bir ilişki veya iş çıkabilir, bazı yeni atılımlar gerçekleştirebilirsiniz. Yanlız bir teklife bir cevap vermeden önce enine boyuna düşünmenizi tavsiye ederim. Uzun süredir çevap beklediğiniz işten olumlu netice alacaksınız.


  Sevgili Yengeç,

  Bugün her türlü konuda yenilikler ve değişiklikler düşünebilirsiniz. Belki de kendinizi tamamen yenilenmiş hissedeceksiniz. Bu günlerde mantığınız her zamankinden daha hızlı ve dinamik çalışıyor. Bu da geleceğe dönük yatırımlar yaparken size büyük avantaj sağlıyor. Bu fırsatı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim.
  Sevgili Aslan,

  Biraz tembelleşiyorsunuz desem yerinde olur. Çünkü kendinizi boş ve sıkılgan hissetmeniz pasif olmanıza ve geri planda kalmanıza neden olabilir. Bu tür duyguları üzerinizden atabilmek için de kendinizi alışverişe verebilirsiniz. Fakat bunun da yanlış olduğunu çok çabuk görecek ve kendinizi toparlayabileceksiniz.
  Sevgili Başak,

  Gün sonunda bazı ertelenmiş resmi işlerinizi takip edeceksiniz. Günün ikinci yarısında size yönelik gizli düşmanlıklar ve dedikodular ön planda olacak. Ayrıca dış etkenlerden fazlaca etkilenmeniz yüzünden yüzünden ruhsal sağlığınız tehlikeye girebilir. Bununla birlikte kendi iç sorunlarınız ikinci plana itilecek. Bu da problemlerin çözümünü geciktirecek, hareket ve düşüncelerinizde bilinçli olmaya özen göstermelisiniz..
  Sevgili Terazi

  Özellikle günün ilk saatlerinde daha temkinli hareket etmeniz yararınıza olacaktır. İkili ilişkilerde de bazı terslikler görülebilir. İlişkilerinizin zedelenmesini önlemek, tamamen sizin kontrolünüze bağlı. Sezgileriniz kısaca altıncı duyunuz bir hayli gelişmiş durumda. Kısa sürede toparlanmanızı ve bir an önce silkelenmenizi tavsiye ederim.
  Sevgili Akrep,

  Hedeflerinizin yaratabileceği endişelerin sizi olumsuz olarak etkileyebileceğini belirtmek gerek. Duygusal ilişkilerinizde sizi inişli çıkışlı birtakım gelişmeler bekliyor. Değişiklik yapmak isteğiniz heyecan verici olsa bile şu günlerde ani kararlar size zarar verebilir. Gelişmeleri daha farklı bir yaklaşım içinde izleyin.
  Sevgili Yay

  Belki çok zor gelebilir ama atacağınız her adımda kendinize güvenmeniz, istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza da yardımcı olacaktır. Dikkatli ve özenli bir yaklaşım tüm tehlikeleri ortadan kaldırabilir. Yabancı kişilerle de olumlu iletişimler kurabilirsiniz. Ancak bu dönem içinde yeni ortamlara katılırken dikkatli olun. Sinirlerinize daima hakim olun.
  Sevgili Oğlak,

  Göstereceğiniz gayretin yararını göremeyebilirsiniz. Ancak ilişkiler açısından isterseniz çok daha şanslı olabilirsiniz. İlişkiler açısından inişli çıkışlı bir dönem geçirebilirsiniz. Bir çok ani duygusal yaklaşım ve ani uzaklaşmalar yaşamanız mümkündür. Bundan sonraki aşamada ne yapacağınızı bilmenin getirdiği rahatlık gerçekten çok başarılı olmanızı sağlayacaktır.
  Sevgili Kova,

  Kendinizi kontrol etmelisiniz. Maddi açıdan oldukça kazançlı olabilirsiniz. Ama nasıl ve kiminle? Bence fırsatları bir daha düşünün. Ama mesleki konularda bazı terslikler devam edebilir. Birtakım tatsızlıklarla karşılaşmanız ve olmadık konularda tartışmalara girmeniz, kalabalık ortamlarda oluşabilir.
  Sevgili Balık,

  Siz bu ara duygularınızdan emin olmadan harekete geçtiğiniz için daha sonra pişmanlık duyabilirsiniz. Bu türden bir problem yaşamak istemiyorsanız aceleci davranmamalı ve mümkün olduğunca mantıklı davranmaya özen göstermelisiniz. Acelecilikten kaçınmanız ve mantıklı tutumlarda bulunmanız, sonuçlara ulaşmanızı hızlandırabilir.

 3. #383
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: GÜNLÜK ASTROLOJİ FALINIZ (her gün guncellestırılecek)

  30 Kasım 2009  Sevgili Koç,

  Sağlık yönünden iyi bir gündesiniz büyük veya küçük ama bir mal edinmek için gayret gösterebilirsiniz. Bugün sosyal hırslarınız ön plana çıkacak. Başarıyla ekip çalışmalarına katılabilirsiniz. Akşam saatlerinde rahat ve size fazla problem olmayan ilişkiler kuracaksınız ve de çevrenizden veya yakınızdan birisi ile birleşme isteğiniz mutluluk ile sonuçlanabilir. Şayet kalbiniz boşsa, yeni bir ilişkiyi gündeme getirin.
  Sevgili Boğa,

  Yaratıcılığınıza sınır tanımadığınız bir dönemdesiniz. Olumlu gezegenler, sadece bu yıl değil önümüzdeki birkaç yıl boyunca da etkisini sürdürecektir. Bir tatsızlık çıkmaması, tamamen sizin davranışlarınıza bağlı. Gereken çabayı göstermelisiniz. Mesleki açıdan yapıcı ve enerjik tutumlarınız devam edebilir.  Sevgili İkizler,

  Öğlen saatlerinde sinirlilik ve iç huzursuzluğu görülebilir, eğer isterseniz ruhsal gerginlikleri atlatma isteğiniz sizi sınırlamalardan kurtarabilir. Sinirlerinize hakim olamadığınızda yanında aşırı aktivite göstereceksiniz. Biraz daha uyumlu olun ve sakinleşmenin yollarını arayın.  Sevgili Yengeç,

  Devam eden işlere ağırlık vermeli ve öncelikle köklü bir değişiklik girişiminde bulunmamalısınız. Gergin bir yapı sergilemeniz ve dostlarınızla olmadık konularda tartışmalara girmeniz söz konusu olabilir. Özellikle erkeklerle olan ilişkilerinizde bazı sarsıntılar yaşayabilirsiniz. Bulunacağınız ortamlarda eğlenmeye çalışmalı ve tatsızlıklardan uzak kalmalısınız.
  Sevgili Aslan,

  Bazı aslanların yurtdışı ilişkileri gelişecek veya yeni yurtdışı ilişkilerine girecekler. Düşüncelerinizdeki eksikleri tamamlayabilir ve bulmacanın çözümünü sağlayabilirsiniz. Annenizle ya da kızkardeşinizle veya aileden bir dişiyle gelişebilecek anlaşmazlıklarda dikkatli olmanız gerekiyor.
  Sevgili Başak,

  Egoistlikten uzak kalmanız çevrenizdekilerle daha iyi iletişim kurmanızı sağlayabilir ve amaca giden yolları aramanız ve bazı süprizler hazırlamanız yararınıza olur. Hedeflerinizin sabit fikir halina dönüşmemesi gerekiyor. Basit bir inattan ibaret olacak olan bu tür isteklerinize olumlu çıkış yolları bulamayabilirsiniz.
  Sevgili Terazi

  Bugün bir ikilem içine düşmeniz de büyük bir olasılık. Bazı zorluklarla uğraşmak durumunda kalabilir, konsantre sağlamakta güçlük çekebilirsiniz, ilişkinizde beklemediğiniz tartışmalara karşı açık olacaksınız. Borsa veya spekülasyonla uğraşmak isterseniz bundan vazgeçin çünkü bugün başarı ve kazanç oranınız düşük olacaktır.
  Sevgili Akrep,

  Gerek fiziksel gerekse duygusal olarak iki uç arasında olabileceğiniz bir gündesiniz. Bir an kendinizi son derece canlı ve yüksek morale sahip hissederken, bir saat sonra büyük bir yorgunluk ya da bedbinlik içinde olabilirsiniz. Bugün sosyal ilişkilerinizin gelişecek, ama yanısıra da sahip olma arzunuz birden yoğunluk kazanacak.
  Sevgili Yay

  Bugün aşık ve mutlusunuz, cana yakın olacak ve çekici özellikleriniz ön planda çıkacaktır. Kendinizi çevrenize veya insanlara sevdirebilirsiniz ve de gerekli kişilerle uyumlu ilişkiler kurabilirsiniz ama akşamüstü saatlerini bekleyin. Kendinizi kontrol edebildiğiniz taktirde bunun getireceği olumsuz etkilerden uzaklaşmanız ve duygusal olarak doyurucu bir dönem geçirmeniz mümkün olabilecektir.
  Sevgili Oğlak,

  Vaatleriniz ile ilgili sorunlarda azalma gözükecek. Hukuksal bir konuda şahitlik gereği ortaya çıkabilir veya size danışabilirler. Kişiliğinizde bazı çekişmeler görülebilir. İstek ve hedefleriniz konusunda açık olmanız size daha yardımcı olabilir. Ancak öncelikle belli bir yargıya varmış olmanız gerekiyor.
  Sevgili Kova,

  Birden fazla işi aynı anda yapmak zorunda kalmanız olasıdır. Bugün uzun süreden beri beklettiğiniz bazı planlarınızı yürürlüğe koyabilirsiniz. Nedense rahat yaşama isteği bu dönemde iyice ortaya çıkacak ve size bazı sorunlar yaratacaktır. Aile ilişkilerinizde bazı terslikler gelişebilir. Büyüklerinizle ilgili bir şikayetiniz olmayacaktır.
  Sevgili Balık,

  İlişkilerinizi ve sosyal konumunuzu gözden geçirmeniz için iyi bir gün. Kural ve kanunlara karşı gelme fikri aniden doğabilir veya bir olay sizi kızdırabilir. Akşam saatlerinende aceleci olabilir ve karar verme zorluğu çekebilirsiniz. Evlilikte ihtilaf ve uyumsuzluk gözükebilir, bütçenizin üstünde para harcamayın.

 4. #384
  ÇEVRİMDIŞI ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını ZzeyneP Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  7.506
  Tecrübe Puanı
  107374867

  Tanımlı Ce: GÜNLÜK ASTROLOJİ FALINIZ (her gün guncellestırılecek)

  1 Aralık 2009  Sevgili Koç,

  Elinize geçebilecek fırsatları kullanın. Ancak dikkatsizlik ve sabırsızlığın bazı zararlarını görebilirsiniz. Dikkatle atacağınız her adımın daha tutarlı olacağını görebilirsiniz. İsteklerinizi elde etmek için harakete geçebilirsiniz, beklemeyin. Aileniz ya da diğer sevdiğiniz kimseler için bazı fedakarlıkları göze almanız olasıdır

  Sevgili Boğa,

  Bugün bazı dostlarınız size, fazla önem vermediğiniz için aklınızdan çıkmış olan şeyler hakkında uyarabilirler. İşinize konsantre olun, o zaman oluşabilecek tatsızlıkları önleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamak için yapacağınız harcamalarda aşırıya kaçmanız söz konusu olabilir. Bunun yanında alışverişlerde aksaklıklar canınızı sıkabilir.
  Sevgili İkizler,

  Bilinçaltı düşünceleriniz fazla karışık. Öncelikle düşüncelerinizdeki rahatlama dönemi ve dengeyi sağlamalısınız. Aile içinde çıkabilecek anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak için bütün enerjinizi harcamanız gerebilir. Özellikle duygusal konularda dikkatli davranmak sizin açınızdan son derece yararlıdır.
  Sevgili Yengeç,

  Süregelen beraberliğinizde mutlu bir dönem başlayabilir. Ne varki, tüm bunlara rağmen aşırı iyimserlikten kaçının. Karşınızdaki kişi tarafından yanlış anlaşılabilir hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sizin için önemli sayılabilecek ve tavsiyelerine değer verdiğiniz kişilerin sözlerini muhakkak dinlemelisiniz.

  Sevgili Aslan,

  Bazı ters davranışlarla karşılaşabilirsiniz. Siz bir erkekseniz, bu üzücü tutumlar sizi çekememelerinden kaynaklanabilir. Ancak siz bir kadınsanız ilginizi çekmek için bu tür bir davranışta bulunacaklarını bilmelisiniz. Ara sıra coşacak olan duygularınız sizi etkileyecek. Enerji ve isteklerinizi yoğunlaştırmanız, olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.


  Sevgili Başak,

  Bekarsanız, bu hafta içinde aşktan yana olan şansınız artacaktır. Ona olan bağlılığınız başarılı olmanızı sağlayacaktır. Gündemdeki işleriniz üzerinde yoğun düşüncelere dalabilirsiniz. Ancak ne zaman müdahale edeceğinizin bilincinde olmalısınız, bunu hatırlayın. Gerekeni uygularsanız öncelikle maddi açıdan kazanç getirebilir.

  Sevgili Terazi

  Sıkıntılısınız, ancak kendinize güvendiğiniz sürece her şeyi değiştirebilecek güce sahip olacaksınız. Süregelen işlere ara vermeden devam etmek ve ani gelişen tersliklerde akılcı çözümler üretmek en mantıklı davranış biçimi olacaktır, bunu unutmamalısınız. Bu aralar birileriyle çalışıyorsanız, ilişkilerde bazı kopukluklar görülebilir.

  Sevgili Akrep,

  Böylece size engel olabileceğini düşündüğünüz şeylerin ortadan kalktığını göreceksiniz ama özellikle ikili ilişkilere dikkat etmelisiniz. Davranışlarınız, çevrenizdekiler üzerinde uyumsuz bir kişi izlenimi bırakıyor, bu tutumunuz sizin aleyhinize olabilir. Hisleriniz ve sezgileriniz kuvvetli olacaktır.

  Sevgili Yay

  Sosyal ilişkilerinizde düşüncesiz davranışlarda bulunabilirsiniz. Bu konuda daha temkinli ve düşünceli hareket etmeniz gerekiyor. Evliyseniz, ailenize karşı olan tutumlarınızda olumlu değişiklikler görülebilir. Ve bu durum sonuçta üzüntülü bir hava yaratabilir. Zamanlamalar çok önemli.

  Sevgili Oğlak,

  Gündemdeki işleriniz üzerinde yoğun düşüncelere dalabilirsiniz. Ancak ne zaman müdahale edeceğinizin bilincindesiniz, bunu hatırlayın. Siz bir erkekseniz, bazı üzücü sözler sizi çekememelerinden kaynaklanabilir. Ancak siz bir kadınsanız ilginizi çekmek için bu tür bir davranışta bulunacaklarını bilmelisiniz.

  Sevgili Kova,

  Aile ilişkilerinizde bazı anlaşmazlıklara karşı açık olacaksınız. Evliyseniz, ailenize karşı olan tutumlarınızda olumlu değişiklikler görülebilir. Sabah saatlerinde yapacağınız yürüyüşlerle zinde hissedebilirsiniz. Halletmeniz gereken önemli bir iş veya bir görüşme olabilir. Bunu ihmal etmemelisiniz. Kötü olduğunu zannettiğiniz bir durumun kurtulduğunu ve iyi konumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

  Sevgili Balık,

  Aşırı titizlik karşınızdaki insanların size tepki göstermesine neden olabilir. Başkalarının etkisi altında da kalarak zarar görebilirsiniz, Aslında, bir yanılgıya düşmeyecek kadar da akıllı birisiniz. Problemleriniz çözülemeyecek kadar zor değiller. Sizin onları halletmeyi istemeniz bile yeterli olabilir.

 5. #385
  VIP ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat Baktabul'un Çılgını ziqik0pat - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2009
  Bulunduğu Yer
  den çıktım dışarı
  Mesajlar
  743
  Blog Yazıları
  13
  Tecrübe Puanı
  107374399

  Tanımlı Ce: GÜNLÜK ASTROLOJİ FALINIZ (her gün guncellestırılecek)

  Gündemdeki işleriniz üzerinde yoğun düşüncelere dalabilirsiniz. Ancak ne zaman müdahale edeceğinizin bilincindesiniz, bunu hatırlayın. Siz bir erkekseniz, bazı üzücü sözler sizi çekememelerinden kaynaklanabilir. Ancak siz bir kadınsanız ilginizi çekmek için bu tür bir davranışta bulunacaklarını bilmelisiniz.


  saçma.......

+ Konu Cevapla
77 / 112 Sayfa BirinciBirinci ... 27 67 75 76 77 78 79 87 ... SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Günlük
  By cicekbahcesi in forum Off Topic
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-12-2011, 12:43
 2. Genel olarak ''ASTROLOJİ''
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 11-27-2009, 00:38
 3. GÜNLÜK YAŞAM PLANINDA ÇEVRE,Günlük Yaşamda Çevre
  By Mr. NuteLLa in forum Çevre Bilimleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-03-2008, 14:01
 4. Günlük
  By leyla_59 in forum Komik Karikatürler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 09-01-2008, 17:01
 5. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 06-21-2008, 16:23

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375