KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan) Güne tüm cesaretinizle başlıyor ve kendinizi ortaya koyma arzusu taşıyorsunuz. Bu olumlu enerji ile yaratıcı konularda yenilikler yapmanız kolaylaşıyor ve farklı şeyler denemek istiyorsunuz. Bu arada aşk hayatınıza canlılık ve coşku hakim olacak. Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler sizi mutlu ederken, size keyif verecek ortamlar ilginizi çekebilecek.

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan - 20 Mayıs) Planlı olmanız gereken tempolu bir gündesiniz. Evle ilgili konularınız ve birtakım değişiklikler sizi bekliyor olacak. Ailevi konularda ise sizi meşgul edecek gelişmeler olabilir. Enerjinizi daha yapıcı kullanmalı ve yakınlarla olan ilişkilerinizde dikkatli hareket etmelisiniz. Olası sorunları büyütmeden ve anne baba ile ilgili uğraşlarınıza yönelebilirsiniz.

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs - 21 Haziran) Son derece canlı ve zihinsel anlamda aktif olacağınız koşullar var. Yakın çevrenizdeki değişiklikler, yazışmalar ve eğitime ait konular sizi uğraştırsa bile, kendinizi ortaya koyacağınız girişimleriniz olacak. Kardeşlerle olan ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmeli ve sorumluluk duygusu ile hareket etmelisiniz. Bu alandaki olumlu çözüm arayışlarınız öne çıkıyor.

YENGEÇ Su + Öncü (22 Haziran - 22 Temmuz) Pek çok konuda başarıya yakınsınız. Kişisel önceliğiniz maddi konular olurken, bu alandaki önemli kararlarlarınız size yeni kazanç yolları yaratabilir. Yaşadığınız kısıtlı koşulların ardından, yatırıma yönelik ve birikimleriniz hakkında olumlu planlar yapabilirsiniz. Daha fazla harcama yapma arzusu sizi savurganlığa itebilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

ASLAN Ateş + Sabit (23 Temmuz - 23 Ağustos) Burcunuzda bulunan Ay sizin öne çıkmanızı sağlıyor. Kendinizi daha iyi ifade edebilir ve giriştiğiniz her konuda başarı elde edebilirsiniz. Özellikle yeni başlangıçlar kendinizi ortaya koyacağınız önemli adımları beraberinde getirecek. Birtakım olayların ise netlik kazanması ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşamanızı ve rahat hareket etmenizi sağlıyor.

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos - 23 Eylül) Pek çok konuda karışık etkiler altında olabilirsiniz. Sizi huzursuz eden birtakım konular nedeniyle endişeli bir gün geçireceksiniz. Hemen harekete geçmeniz zorlaşırken, acele ile vereceğiniz kararlar sorun yaratabilir. Her zamanki iyimserliğiniz ve güveniniz ile hareket etmeli ve olayları kontrol altına almaktan vazgeçmelisiniz. Sabırlı olmanızda fayda var.

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül - 23 Ekim) Sizin için son derece olumlu bir gün olabilir. Uzun zamandır düşündüğünüz ileriye dönük planlarınızı artık ele alabilir ve kararlı hareket edebilirsiniz. Zira engel teşkil eden birtakım konuları aşıyorsunuz. Ümitleriniz ve geleceğe yönelik projeleriniz size iyimserlik katarken, dostlarınızdan çok şey öğrenebilirsiniz. Gün boyunca grup çalışmalarınız öne çıkabilir.

AKREP Su + Sabit (24 Ekim - 22 Kasım) Yaşadığınız tüm zorluklara rağmen amaçlarınıza odaklanmış durumdasınız. Özellikle iş hayatıyla ilgili yeni gelişmelere yakın olabilir ve üstlerinizin desteği sayesinde ilerleme elde edebilirsiniz. Alacağınız yeni sorumlulukları ciddi biçimde değerlendirmek isterken, kariyerinizle ilgili beklediğiniz gelişmeler sizin olumlu yönde adım atmanızı kolaylaştıracak.

YAY Ateş + Değişken (23 Kasım - 21 Aralık) Yeni fırsatlarla karşı karşıya olacaksınız. Pek çok konuda hayatın olumlu yönlerini görmeyi başaracaksınız. Yabancılarla ilgili uğraşlar daha fazla zamanınızı alırken, çaba gerektiren gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca size çok şey katacak yolculuklar dikkat çekebilecek. Eğitim alanında karalılık göstermeli ve başkalarının görüşlerine açık olmalısınız.

OĞLAK Toprak + Öncü (22 Aralık - 20 Ocak) Ortaklaşa alanda birtakım sıkıntılar ağır basabilir. Özellikle maddi konularda tek başına karar almanız zor görünüyor. Başkalarının kaynaklarına daha fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Duygusal paylaşımlarda yorucu şartları dikkate almalı ve ilişkinizi yıpratmasına izin vermemelisiniz. Borç, alacak konularında birtakım gecikmeleri göze almanız gerekebilecek.

KOVA Hava + Sabit (21 Ocak - 19 Şubat) Sizin için süregelen ortaklıklarınız önem kazanıyor. Kontrolünüz dışındaki gelişmelere karşı toleranslı ve soğukkanlı olduğunuzda çok şey kazanacaksınız. Ortaklaşa alanda ortaya çıkacak sorumlulukları yeniden değerlendirmeli ve tüm ilişkilerinize özen göstermelisiniz. Özellikle eşinizin duygusal durumu sizi yakından ilgilendirecek bir noktada olabilir.

BALIK Su + Değişken (20 Şubat - 20 Mart) Günlük işleriniz açısından yorucu ve yıpratıcı koşullar söz konusu. Sizi kısıtlayan konuları aşmanız ve planlı hareket etmeniz zorunlu olacak. Beraber çalıştığınız kişilerle ilgili konulara daha fazla zaman ayırmanız gerekebilecek. Bu durum ilişkiler adına zorluk yaratabilir. Her şeye rağmen işle ilgili yeteneklerinizi ortaya koyabilir ve tüm işlerinizi iyi organize edebilirsiniz.