+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Yıldızlar ve Gezegenler - Venüs

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Yıldızlar ve Gezegenler - Venüs Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı

  Güneşe Merkür'den sonraki en yakın gezegendir. Dünyanın kızkardeşi olarak ta anılan bu güzel ve gizemli gezegen hemen tüm eski uygarlıklarca "Bereket Tanrıçası "olarak ta adlandırılmıştır, cazibeli güzel bir dişi olan Venüs bazen Afrodit ve dişiliğin sembolü olmuştur. Astrolojik olarak oda Ay gibi duyguları etkiler. Sevgi, çekim, ikna gücü, sosyal olma arzuları, denge, uyum, barış sağlama etkileri arasındadır.

  Aşk, sempati, arkadaşlık, güzellik, sanat, çekicilik, kıymet bilme ve estetiğin sembolüdür. Haritada gerilimli etkiler altında olduğunda; sevgi dolu, sıcak, sevimli ve sempatik özellikleri, flörtçü, zevk düşkünü, boş, tembel ve sorumsuz hallere dönüşebilir ve Venüs'ün bu pasif alıcı enerjisi nedeni ile de kişiler, arzularının peşinden gidemeyen, onların kendi ayaklarına gelmesini bekler hale gelebilirler, bu da tatmin etmeyen ilişkilere veya aşk da sevgide aradığını bulamamaya sebep olabilir.

  Yani özetle, haritanızda, Venüs'ün olumlu açıları ve pozisyonu isteklerinize erişmeyi, sosyal ve sevgi yaşamımızdaki başarıları ve sanatsal gücümüzü desteklerken, olumsuz görünümleri, tembellik, lüks merakı, zevke aşırı düşkünlük, kibir ve uygunsuz aşk maceralarını getirebilir. Bir doğum haritasının en önemli yararlarından biri, aynı cinsten veya karşı cinsten olanlar arasındaki uyum veya anlaşmazlıklara ışık tutabilmesidir.

  Venüs bu tür karşılaştırma haritalarında çok önemlidir. Örneğin bir kadın ve erkeğin haritalarında Venüs ve Mars birbirleriyle anlamlı bir açı yapıyorlarsa, bu insanlar fiziksel olarak birbirlerine dayanılmaz bir şekilde çekilirler.

  Yıldırım aşklar, karşı cinse ani çekilimler ve aşırı istekler bu durumda ortaya çıkar ve bu insanların çok büyük engelleri yoksa tensel olarak birbirlerinden uzak durmaları çok zor dur. Bu durum Mars ve Venüs arasındaki hemen her açı için geçerlidir (Venüs de güneşten fazla uzaklaşamadığından haritanızda, o da Merkür gibi ya öz burcunuzda yada bir önceki veya sonraki burç da yer almaktadır. Yani siz bir Terazi iseniz Venüsünüzde ya Terazi burcunda yada bir önceki burç olan Başakta veya bir sonraki burç olan Akreptedir)

  Boğa ve Terazi burçları ile 2. Ev ve 7. Evin yöneticisidir. Balıkta ve 12. Evde güçlenen Venüs, titiz ve kritikçi Başak da ve 6. Evde rahat edemez. Koç burcunda ve l. Evde ve Akrep burcunda ve 8. Evde kendini iyi ifade edemez.
  VENÜS HANGİ BURÇTA


  KOÇ BURCUNDA

  Çok çabuk galeyana gelen, ateşli biridir. İyice tanımadan, idealist duygulara kapılarak aradığını bulduğunu sanır. Sonu genellikle pişmanlıktır. Ama o gene de uslanmaz bir gönül maceracısıdır. Dolu dolu ve severek yaşamak onun için her şey demektir. Sevdiklerine beklenmedik sürprizler yapmak hoşuna gider. Temiz kalplidir, eli çok açıktır. Güzel dans eder. Jimnastik ve spora çok yatkındır.

  BOĞA BURCUNDA

  Güzelliklere ve sevgiye aşıktır. Sevdiğini sahiplenmek ister. Bu konumda maddi menfaatlerde söz konusudur. Kıskançtır. Oldukça sakin, kibar ve yumuşaktır. Lezzetli yemeklere düşkünlüğü şişman biri olmasına yol açar. Müzik, çeşitli sanat dalları ona uygundur. Sesi de güzeldir. Parasal yönden şanslıdır. Mirasa konar. Güzel olan şeylere meraklıdır, şıklık konusunda da hakkını vermek gerekir.

  İKİZLER BURCUNDA

  Her şeyde ikilem içindedir. İki sevgiyi idare edebilir. Fazla bağlanmaz. Çabuk bıkar. Zaten körü körüne bir sevgiden ziyade arkadaşlıkla dengeli bir sevgiyi tercih eder. Macerayı sever. Sert bir yıldız Venüs'le kavuşumda ise evlilikle ilgili engeller verir. Karşısına çıkan kısmetleri hiç bir neden yokken reddeder. El hüneri isteyen sanat dallarında yaratıcı olur. Ancak hile yapmaya, yalan söylemeğe yatkındır.

  YENGEÇ BURCUNDA

  Sevgiden ziyade şefkat, muhabbet, koruma duyguları ağır basar. Bunları kontrol edemez. Bağlandığı kişilerden kopamaz. Annelik rolü yüklenir. Aile yaşamı çok değerlidir. Sevildiğini hissedebildiği sıcak bir yuva güven verir. Bu sayede her şeyin üstesinden gelebilir. Aksi halde, karamsar ve çekilmez olur. Erkeklerde kılıbıklık verebilir.

  ASLAN BURCUNDA

  Cömert, sadık, sevmeyi iyi bilen, ateşli bir aşıktır. Cazibesi göz kamaştırır Sevdiğini aynı zamanda yönetmelidir. Son derece gururludur. İstediğini mutlaka elde etmelidir. Güzel sanatlardan zevk alır. Eğlence dünyasının temel taşlarıdır. Kumarda da şansları iyidir.

  BAŞAK BURCUNDA

  İş konusundaki başarıyı aşkta gösteremez, aşk ve evlilikte düşlediğini bulamaz. Çünkü çok eleştirici, kusur bulucudur. Romantik duygulardan ziyade, işlerliği olan bir sevgi arar. Yanındaki kişi devamlı bakımlı ve temiz olmalıdır. Bu tipler kendi kendilerini severler. Sık sık aynaya bakarlar. Kusursuz olmaya dikkat eder. Saygılı davrandığı için saygı görür. Çok güzel rol ve taklit yapar. Ahlaki değerlere uymayan görüş ve davranışları sergileyebilir.

  TERAZİ BURCUNDA

  Bu burçtaki Venüs kişiye cazibe, güzellik, çekicilik, naziklik verir. Herkes tarafından sevilir, o da herkesi sever. Hoş bir aşıktır. Doğaya ve tüm güzelliklere aşıktır. Hatta aşka aşıktır. Uyumlu ve dengelidir. Başkalarının fikirlerine değer verir, dinler ve benimser. Tek başına yaşamak istemez. Ona göre, evlilik çok saygı değer bir kurumdur. Aşırı rahata ve lükse düşkünlük verir. İyi bir iş ortağı olurlar.

  AKREP BURCUNDA

  Sevgi, aşk, ihtiras ve seks yönünde ağırlık kazanır. Duygulan kontrol etmek zorlaşır. Geçimi, beraber yaşanılması zor insandır. Anti-sosyal davranışlar sergiler. Kendilerini daima her yönden haklı görürler. Çok bencil olur. zevkleri ve alışkanlıklarından asla ödün vermezler. Onları ihtirasları yönetir. Herkesin onlara tabi olmasını ister ve bunda haklı olduklarına inanırlar. Eş olarak sanki bile bile zor kişileri seçer, adeta acı çekmekten zevk alırlar. Tuhaf bir seks anlayışları vardır.

  YAY BURCUNDA

  Aşkta macera arar, ciddi ilişkilerden kaçar. Ancak bağımsızlığını engellemeyeceğinden emin olursa yaklaşır. Bu kişi sizinle serüvenlere çıkmaktan hoşlanmalıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi, sevgi de ona yeni şeyler öğretebilmelidır. Birden fazla evlilik yapabilir. İyimser, umutlu, insanları harekete geçirebilen bir özellik verir. Güler yüzlü, eğlenceli ve cömerttir.

  OĞLAK BURCUNDA

  Duygularını belli etmez, kısıtlayıcılık verir. Aşkı ciddiye alır. Eş ve evlilik ilişkilerinde sadıktır. Ama sevgide maddi çıkarlar arayabilir. Evlilik yoluyla zengin olmayı planlar. Genellikle kadınlar, kendinden daha genç erkekle evlenebilir. Soğuk görünümü yüzünden insanların uzaklaşmasına neden olur. Düzenli, sınırlı bir estetik anlayışı vardır. Belli etmeden etrafını kontrolü altında tutar ve genellikle onun dediği olur.

  KOVA BURCUNDA

  Duygu, hayal, romantiklik onun işi değildir. Bilim dallan, güzel sanatlar ilgisini çeker. Mantık ve akıl sevgide de geçerli olmalıdır. Eş olarak seçeceği kişi hem dostu, hem de arkadaşı olmalı, kafaca da uyuşabilmelidir. İnsanlara yardım başlıca hedefidir. Sevgi ilişkilerinde beklenmedik şeyler yapabilir. Orijinal kişilerden hoşlanır. Gezmeye ve özgürlüğüne çok düşkün olur. Çok çekici olmasına karşın bir de anlaşılması zor yönü vardır. Umduğunu eninde sonunda bulur, hedefine ulaşır.

  BALIK BURCUNDA

  Gerek aşk, gerek iş her türlü ilişkide duygular yöneticidir. Duyguları iyi ifade edebilir ve başkalarının duygularını anlayabilir. Sezgileri ile doğrulan bularak akıllı görünümü verir. Gelenek ve göreneklerine çok bağlıdır. Çaresizler, zor durumda olanlar, haksızlığa uğrayanların can dostudur.

  Sonsuz özverilidir bu özveri çoğu zaman başına olumsuz işler açar. Esrarlı, romantik, hayal dünyasındaki zenginliğim yaşatacak aşklar arar. Müzik, dans, sanat ve edebiyat adeta onlar için vardır. Kadınlar özellikle çok cazibeli olurlar.


  VENÜS HANGİ EVLERDE

  l. EVDE

  Zevk ve estetik incelik, kibarlık, sanatçı ruhlu, zevklerine, rahatına düşkün, bol para harcamayı seven, sevildiğini bilmek ve duymak isteyen bir kişilik. Fiziki güzellik, şarkı söyleme yeteneği, karşı cinsten yana şanslı olma.

  2. EVDE

  Parayı fazla zorlanmadan kazanına, başkalarının maddi imkanlarını kullanma, zengin manevi değerler, sanatla ilgili bir yoldan gelir sağlama, bol para harcayıp hovardalık yapına isteği. Çok olmasa da her zaman bir yerden para gelir.

  3. EVDE

  Güzel konuşma, şiir ve yazı yazabilme, yaratıcılık, el becerilerinde sanatsal ve estetik güzellik, yakın çevreden kişilerle duygusal ilişkiler, denge sağlamak için yalan söyleme.

  4. EVDE

  Anne, baba, aile bireylerini sevme ve duygusal bağlılık. Evini rahat, sıcak ve dengeli yaşanılır hale getirme, uyumlu ilişkiler, vatan sevgisi, tabiatı, çevreyi koruma, hayatın sonlarında gelen rahatlık.

  5. EVDE

  Neşeli, canlı, yaşama sevinci ve coşkusu, aşkı ve aşık olmayı seven, yaratıcı, sanatkar ruhlu. Artistik anlatım, hassasiyet, çabuk incinme, birden fazla beraberlik. Çocukları güzel olur.

  6. EVDE

  Günlük uğraşılar yönünden hareketlilik; iş arkadaşları ile uyumlu, iyi, güzel, temiz bir çevrede yaşama, hayvan sevgisi, çevreyi ve doğayı koruma, giyimde temizlik, şıklık, sert açı varsa sosyal ilişkilerde zorlanma, sağlığın çabuk bozulması.

  7. EVDE

  Evlilikte şans, erken evlenme, Kibar, dengeli ve varlıklı bir eş. toplum ilişkilerinde uyum, aranılan, sevilen, tercih edilen bir kişilik. Sevgide cömertlik ve karşılığını görme, dost sandığı kişilerin düşman çıkması fakat onlardan gelen çıkarlar.

  8. EVDE

  Miras, boşanma veya benzer yollu varlık sahibi olma. Devlet işlerinde şanslılık, cinsellikte sevgiyi bekleme. Ölüm ve ötesi gibi konulara gerçekçi yaklaşım, sert yıldız etkileri varsa sözünü sakınmadan, dobra dobra kırıcı konuşma.

  9. EVDE

  Kurallara saygılı, zevklerim tatmin ve yeni arkadaşlar tanımak için uzun seyahatler yapına; bilgili, kültürlü, üst düzey kişilerle sevgi bağlan kurma, akrabalardan, çok yakın arkadaşlardan faydalanma.

  10. EVDE

  Bulunduğu ortamda, iş çevresinde sevilen, sayılan nazik biri, sanatsal bir dalda çalışma, meslek dalı ne olursa olsun güzellik, denge ve uyum, kendini yormadan çalışma teknikleri geliştirme, şöhret ve ün yapma. Sert etkiler varsa iflas etme, yeniden denge kurma.

  11.EVDE

  Şeytan tüyüne sahip olma, kibar, yumuşak davranışlarla insanları zorlanmadan kendine çekme yeteneği, her zaman yardıma hazır dost bulma, karşı cinsten arkadaşlarla iyi anlaşma, güçlü etkiler varsa umutlarına kolay kavuşma, aksi halde gerçekleşmeyen dileklere uzaktan bakış.

  12. EVDE

  Engin bir iç alem, sonsuz zenginlik, evrensel genişleyebilmeye müsait şuur boyutu, hayal edebilme, şekillendirme yeteneği, kolaylık ve şans, sevgiyi açıklayamama; içte hüzün dışta neşe; yalnızlığı dolu dolu yaşama.
  Konu CaNDy'S tarafından (10-03-2007 Saat 23:13 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  ^^Kimsesiz^^ zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Düşler Sokağı
  Mesajlar
  21.935
  Blog Yazıları
  137
  Tecrübe Puanı
  107375878

  Tanımlı Ce: Yıldızlar ve Gezegenler - Venüs

  Venüs


  Venüs, Merkür’den sonra güneşe en yakın 2. gezegendir. Kütlece dünyaya yakın bir büyüklüktedir. Ve kendisine ait bir atmosfere sahiptir. Gün doğumunda ve gün batımında güneşe yakın olarak, dünyadan çıplak gözle rahatlıkla görülebilir (Halk tarafından Çoban Yıldızı olarak ta bilinir). Güneş ve aydan sonraki en parlak gök cismidir. Venüs’ün diğer gezegenlerden farklı ve ilginç yanları vardır, bunlardan en ilginci 1 yılının 1 gününden daha uzun olmasıdır. Yani güneş etrafındaki dönme hızı kendi ekseni etrafındaki dönme hızından daha fazladır. Güneş etrafındaki dönme süresi 224 gün, kendi ekseni etrafında dönme süresi ise 243 gündür. Ayrıca Venüs diğer gezegenlerin tam tersi yönde dönmektedir. Diğer gezegenlerin hepsi saat yönünde dönerken Venüs saatin tersi yönünde ve çok yavaş bir şekilde dönmektedir. Bu farklılıkların nedeni hala anlaşılabilmiş değildir. Çıplak gözle çok rahat görüle bildiği halde en iyi teleskopla bile yüzeyi incelenemez. Bunun nedeni çok yoğun bir atmosfere sahip olmasıdır. %93 oranında CO2 (karbon di oksit) ve %2 oranında N2 (azot) ile az miktarda değişik gazlardan oluşmuş olan atmosfer güneşten gelen ışınları bir ayna gibi geri yansıtır. Bu olay gezegene müthiş bir parlaklık kazandırırken, yüzeyinin incelenmesini zorlaştırır.


  Venüs’ün yoğun atmosferi nedeni ile basıncıda çok yüksektir. Yaklaşık olarak dünyadakinden 100 kat daha fazla basınca sahiptir. Atmosfer yoğunluğu ise dünyadakinin 70 katı kadardır. Ayrıca atmosferinde azda olsa yer alan H2SO4 ve HCL gibi asitler yağmur şeklinde gezegen üzerine yağmaktadır. Bu nedenle dünya üzerindeki hiçbir canlının bu gezegende yaşayabilmesi mümkün değildir. Venüs güneşe yakınlık açısından Merkür’den daha uzak olmasına rağmen sıcaklığı daha yüksektir. Bunun nedeni atmosferinin olmasıdır. Bu yoğun atmosfer güneşten gelen ışınların büyük bir bölümünü geri yansıtsa da küçük bir kısmını içeri alır ve dışarı çıkmasına izin vermez bu da sera etkisi yaparak gezegenin günden güne ısınmasına neden olmaktadır.


  Gezegenin şu anki sıcaklığının 325 C° ‘nin üzerinde olduğu tahmin edilmektedir.
  Venüs yüzeyi hakkında Amerikan Mariner ve Rus Venera sondaları inceleme amaçlı kullanılmış ve kızıl ötesi de olsa yüzey resimleri çekilmiştir. Bu resimlerden Venüs yüzeyinin düz ovalar, vadiler ve derin olmayan kraterlerle kaplı olduğu anlaşılmıştır.


  Gezegen üzerinde Ishtar Terra ve Aphrodite Terra adını taşıyan iki yüksek plato gezegenin %11′ ini kaplamaktadır. Kraterlerin derin olmamasının nedeni gezegenin ,yoğun atmosferi sayesinde kendisine çarpacak olan meteorların hızını kesebilmiş olmasıdır.


  Güneşe Olan Uzaklığı 108.000.000 km
  Yarı Çapı 6051.8 km
  Kütlesi 4.86 x 1024 kg
  Yoğunluğu 5243 kg/m3
  Atmosferik Basınç 60 atü
  Sıcaklığı 231 K°
  Görünür Parlaklığı -4 m
  Güneş Etrafında Dönme Süresi 224 gün
  Kendi Ekseninde Dönme Süresi 243 gün
  Dönme Hızı 35.02 km/sn

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Yıldızlar ve Gezegenler - Ay
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:24
 2. Yıldızlar ve Gezegenler - Uranüs
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:16
 3. Yıldızlar ve Gezegenler - Satürn
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:14
 4. Yıldızlar ve Gezegenler - Merkür
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:09
 5. Yıldızlar ve Gezegenler - Mars
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:06

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375