+ Konu Cevapla
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu

Yıldızlar ve Gezegenler - Jüpiter

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Yıldızlar ve Gezegenler - Jüpiter Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı

  Tanrıların babası neşe, bolluk, zenginlik veren güç yardımcı ve iyi, ruhsal gelişmeleri, bilincin güçlenmesini, yükselme isteğini, olgunluğu, bağımsızlığı, maceraperestliği, ilişkileri, farklı kültürleri, inançları, dini, üniversiteleri, akademik her tür kurumu, hukuku, adaleti ve tıbbı da temsil eder. Büyük kısmet gezegeni, (Venüs ise küçük kısmet gezegeni olarak bilinir) olarak da bilinir.

  Satürn'ün zıddı özelliklere sahiptir ama tıpkı Venüs -Mars, Güneş -Ay ikilileri gibi onlarda birbirlerini tamamlarlar; Jüpiter idealist-Satürn pratik ve gerçekçidir, Jüpiter, genişlemek, açılmak ister. Satürn ise daraltır, kısıtlar, Jüpiter iyimserdir -Satürn ise karamsar. Jüpiter verir -Satürn alır.

  Haritada kişinin hangi alanda, ne şekilde korunduğunu gösteren Jüpiter, transitlerinde geçtiği ev ve burcu aydınlatır, o alanda kişiye fırsatlar sunar. Gerilimli açılarında öfke, oburluk, palavracılık, abartılar, sadizm ve şans kırıklıkları getirebilir.

  Hangi açıyı yaparsa yapsın yaydığı enerjiyle insanın kendisini iyi hissetmesine neden olur. Coşku, iyimserlik ve cömertliğinde sembolü olan Jüpiter maddi manevi zenginliğinde göstergesidir. Şans, sevgi, başarı, para ve mutlu seyahatler getirir. Jüpiter, verici, koruyucu, yardımsever, gururlandırıcı, ödüllendirici bir planettir.

  Her düzeyde büyütme enerjisi vardır yani bir çeşit büyüteç görevi görür ve kişinin hayatında hangi alanlarda etkili ise, o konuları, haritadaki pozisyonuna göre olumlu veya olumsuz bir şekilde büyütür. Jüpiter'in bulunduğu ev ve burç kişinin karmasını en rahat ve çabuk temizleyeceği alanı da gösterir.

  Yay ve Balık burcunun yöneticisi olduğundan, bu burçlarda ve 9. Ev ile 12. Ev de güçlenir. Yengeç burcu ve 4. Evde güçlenen etkisi Oğlakta kısıtlanır. İkizler ve Başakta da rahat edemez ama Jüpiter doğası nedeni ile hangi burç ve evde bulunursa bulunsun orayı koruma özelliğine sahiptir.

  Yaklaşık 12 yılda bir burçlar kuşağındaki devinimini tamamlar yani her burç da yaklaşık l yıl kalan Jüpiter'in güneşinizin bulunduğu burç da olması 12 yılda bir gerçekleşmektedir bu zamanları da iyi takip edip, gelebilecek veya oluşan fırsatları Jüpiter enerjisiyle birlikte iyi değerlendirmek gerekmektedir, (Jüpiter 1998 yılında Balık burcunda görülmüştür.)


  JÜPİTER HANGİ BURÇLARDA

  KOÇ BURCUNDA

  Cömerttir. İyi bir dost olur. İlgilendiği alanda kısa yoldan ilerleyerek başa geçer. Hazıra konmaktan ziyade, deneyerek, yaşayarak bizzat öğrenmeyi tercih eder. İyi bir önderdir. İnsanlara yardım eder. Sertlik ve kabalıktan uzaktır. Oldukça cana yakın ve sıcakkanlıdır.

  Yeni fikirler üreterek, zekice tartışmalara girmekten hoşlanır. Gezmek, değişik insanlar tanımak en büyük zevkleridir. Kendini fazla önemseme gibi bir özelliği vardır.

  BOĞA BURCUNDA

  Maddi konularda şanslıdır. Bunun için çalışmaktan kaçmaz. Planlı, programlı ve yılmadan çalışır ve istediğini elde eder. Ağırbaşlı, saygın ve dürüsttür. Eli de açıktır. Yardım etmekten hoşlanır. Güzel bir ev, rahat eşyalar, değerli parçalara sahip olmak güvenini arttırır. İyi bir insan olarak yaşamakla dini görevini yerine getirdiğine inanır. Diğer çalışmalar pek gerekli değildir. Konuşmada ustadır, sesi de oldukça güzel olur.

  İKİZLER BURCUNDA

  Konuşkanlık verir. Aklına geleni tartmadan söyler. İnsanların hoşlanacakları gibi konuşmada ve etkilemede becerikli olması pazarlamacılık gibi satış işlerinde başarı verir. İyi niyetlidir, bilerek kimseye zarar vermez.

  Parlak fikirleri vardır ama uygulamada o kadar başarılı olamaz. Dini, felsefi konulara meraklıdır ama inceliklerine girmek için çaba harcamaz. Yaşadığı anı değerlendirmek, zevk aldığı şeyleri yapmak ister. Gezmeğe bayılır. Eve bağlanıp kalmak onlara hiç uymaz.

  YENGEÇ BURCUNDA

  Yardımsever, son derece yumuşak, sevgi doludur. Aileye önem verir, onlar için canını dişine takmaktan gocunmaz. İyi bir ev hanımıdır. Misafirlerini rahat ettirmeyi çok iyi becerir. Başkalarına karşı da koruyucu ve merhametlidir. Rahatına, bedensel zevklerine düşkündür. Boğazına düşkündür. İnançları güçlüdür. Eski anılara ve maddi değerlere önem verir. Bunları sonraki kuşakların da bilmesi gerektiğine inanır.

  ASLAN BURCUNDA

  Sevgiyle, sıcaklıkla, cömertlikle yoğrulmuş bir yapıdır. Gözden düşmemek, hep lider olmak, bulunduğu çevrenin en iyisi olmak ister. Kendi kendini çok iyi yetiştirir. Güven hissi veren, olgun ve asil bir kişiliği vardır. Herkesi düşünür, elinden geldiğinde yardım etmekten, yol göstermekten hoşlanır. İyi taklit yapar, sesi güzeldir. İnsanların gülünç taraflarını kırmadan hicveder. Düşüncelerini sanatsal bir şekilde yazıya dökebilir.

  BAŞAK BURCUNDA

  İlmi, dini, tıbbi, felsefi pek çok konulara meraklı, araştırıcı ve yeni değerler ortaya koyucudur. Böylece sürekli genişler. Kendine değer verir. Modern teknoloji, bilgisayar gibi alanlar ilgi sahasındadır. Gereksiz ayrıntıları ayırabilip önemli detayları iyi seçer ve kullanır. Sağlığına düşkündür. Bunun için yapılması gerekli şeylere dikkat eder. Çok iyi bir konuşmacı ve yazar olabilir. Bilgi dağarcığı çok zengindir. Öncülük kabiliyeti verir.

  TERAZİ BURCUNDA

  İyi ilişkiler kurmada, isabetli dostlar seçmede şanslıdır. Adil, iyi niyetli, barış ve huzurlu bir yaşamın savunucusudur. İnsanlara faydalı olmak, çeşitli alanlarda hizmet sunmak, kavgasız bir hayat ana prensibidir. İnce zevklere sahiptir. Bunları şiirsel bir dille yansıtmak ister. Sevgi ve adalet temeline dayanan dinsel bir önderdir. Aşk ve evlilikte şanslıdır. İnsanların sevgisini kaybetmemek için elinden geleni yapar. Bazı şeyleri çok abartır.

  AKREP BURCUNDA

  Körü körüne her şeye inanmaz, araştırıp, iyice anlamak ister. Değişik konularda kitap okur, bilgilen sentez ederek, bir noktaya bağlayabilir. Keskin görüşleri ve isabetli kararları vardır. Sezgileri kuvvetlidir. Mistik konular ilgisini çeker. Bunların tesirinde çok kalıp, adeta gerçekmiş gibi inanabilir.

  Güvenilirdir. Kendine verilen sırları satmaz. Sinirleri, iradesi sağlamdır. Kolay kolay yoldan çıkmaz. İnançlarına bağlıdır. Genellikle nazik, ince davranır ama gerekirse sert olmaktan çekinmez. Mistik hissedişleri, onları rahatlık verici maddeler kullanmaya itebilir. Yaşamlarında esrarlı olaylar vardır. İyi bir ajan veya psikiyatrist olurlar.

  YAY BURCUNDA

  Güleç, neşeli, candandır. Huzursuz ve canı sıkkın olmadığı zamanlarda çok esprilidir. Şanslıdır ama bu şans kendi ölçülerine uymaz. Kendini şanssız ve sömürülmüş gibi hisseder. Altıncı hissi çok kuvvetlidir. Nedenini bilmeden yaptığı şeyler isabetli olur. Aklına geldiği halde yapmadıysa sonradan pişman olur.

  Gündüzleri evde olup, gece gezmekten, eğlenmekten daha çok zevk alır. Çok çabuk arkadaş olup bunu dostluk boyutlarına çıkarır. Onları ziyaret etmekten hoşlanır. İstemeden birini incitmişse ondan daha çok üzülür ve tamir etmek için uğraşır.

  OĞLAK BURCUNDA

  Öğretici ve eğiticidir. Jüpiter'in verdiği coşku, istek Oğlak'ın kararlılığı ile birleşince seçilen hedefe ulaşmak demektir. Dikkatli ve ağır adımlarla da olsa, sağlam temellere dayalı yükseklere erişir.

  Kitap okumaktan, yüksek düzey konularla ilgilenmekten zevk alır. Değerli görüşleri vardır. Saygın bir konuşmacıdır. Aslında göründüğü kadar kendine güveni çok değildir. Başkalarının, hakkında yanlış düşüneceği ve böylece de onu aşağılayacakları konusunda endişelidir.

  KOVA BURCUNDA

  İnsanları düşünür. Onların rahatı için buluşlar yapmak en büyük idealidir, iradesi kuvvetlidir. İnsanların her türlü sorunlarına akılcı çareler bulabilir. Tavsiyeleri uygulamaya değerdir. Özgürlüğüne zarar gelmesini istemez. Yaratıcı ve farklı düşünceleri vardır. Son derece sosyaldir. Dostluklara önem verir. Çok arkadaşı vardır. Kolay anlaşır. Klasik gelenek görenekleri aşar. Bazen ne yaptığını ve yapacağını kestirmek zordur. Kendini, aklım çok beğenir. Başarı verir.

  BALIK BURCUNDA

  Yumuşak, sıcacık, sevgi, merhamet doludur. Sevgisi, acıması, üzülmesi, sevinmesi son derece içtendir. Acısı olanla birlikte gerçekten ağlar, sevinçli olanla da gerçekten sevinir. Her şeyi iyi aksettiren parlak bir ayna gibidir adeta. Aşırı duygusal, son derece merhametli, yardıma muhtaçların baş dostudur. Öğrenmeye, okumaya isteklidir.

  Yalnız kalıp, hayal dünyasının güzellikleri ile yaşamaktan zevk alır. Sanatsal eğilimi vardır. Sahnede sanki seyirci ile bütünleşir. Yaşamına yön veren manevi hissedişleri, duygulan ve sezgileridir.


  JÜPİTER HANGİ EVLERDE

  l. EVDE

  Kendine değer verir, güvenilir, yardımsever, iyimser ve fedakardır. Her şeyi başarabileceğine inanç ve en iyi olma azmi vardır. Şanssızmış gibi görünebilir, bıçak kemiğe dayanmadan feraha çıkamaz. Gizli bir güç sanki son anda imdada yetişir, inançları güçlüdür, çevresine bu konuda rehberlik yapabilir.

  2. EVDE

  Maddi olanaklar, kişisel gelir kaynakları yönünden şanslıdır. Yaşam olanakları iyidir. Ancak kendine aşırı değer verip, çok üstün olduğunu hisseden biri olabilir. Başkaları yoluyla gelebilecek miras v.s. gibi konularda pek şanslı sayılmaz. Kardeşler arası iyi ilişkiler, birbirine faydalı olma imkanı verir.

  Sosyal çevresi zengindir. Filozofça düşünceleri vardır. Konuşmak, öğrenmek, araştırmak, bilgi alışverişi yapmak, görüşlerini aktarmaktan hoşlanır. Sık sık gezme fırsatları bulur. Bir yerde uzun süre kalamaz. Düşünsel ve bedensel aktivite içindedir.

  4. EVDE 4 Ailevi yönden çok şanslıdır. Ebeveynleri ile ilişkileri iyimserlik, fedakarlık, hoş görü içindedir. Anne, baba veya diğer aile fertleri saygın kişiler olur. Ahlaki değerlere önem verir. Ancak büyükleri tarafından iyi ilişkileri istismar edilerek ona yük olmaları tehlikesi vardır. Mesleki yönden fazla şans vermez.

  5. EVDE

  Sevmekten, sevilmekten yana şanslıdır. Kendinden küçüklerle, çocuklarla, gençlerle iyi anlaşır. Yaratıcılık yönü, sanat kabiliyeti vardır. Şans oyunları yoluyla para kazanabilir. Kendini fazla abartma yüzünden hayal kırıklıkları yaşar. Dostlar tarafından suistimal edilebilir.

  6. EVDE

  Rahat, huzurlu bir yaşam için gerekli koşulları araştırma, çeşitli yöntemler deneme. Fiziki güçlülük için ruhsal rahatlamaya önem verme. İş hayatında en iyiye ulaşmak için çalışma. Başkalarına her yönden faydalı olmak. Genellikle rahat sayılabilecek bir yaşam imkanı verir.

  7. EVDE

  Evlilikten yana şans verir. Kendinden daha yüksek eş, bu yolla gelen kazançlar. Ortak çalışmalarda, toplum ilişkilerinde, insanların arasını bulma, hak ve adaleti sağlamada oldukça başarılıdır. Sert bir etki varsa insanlara kendini büyük göstererek, yüksek beklentiler içine sokar. Evlilik yoluyla maddi zararlar yaşatır.

  8. EVDE

  Resmi daireler, mahkemeler, kanunlarla çok uğraştırır. Başkalarından çeşitli yollarla para gelir. Ölüm, sonrası hayatla ilgili konular, ilmi konularla ilgilemek, araştırmak, derinleşmek ister. Telepati gücü verir.

  9. EVDE

  Çok iyi bir öğretmendir. Sürekli okuyan, araştıran, yenileyen, geliştiren, öğrenen bir kişidir. Yüksek öğrenim yaptırmasa bile, kendini yetiştirmeyi, olgun, bilgili ve farklı bir çizgiye gelmeyi sağlar. Uzak ülkeleri, kültürlerini tanımak ister. Bu amaçla seyahat eder.

  10. EVDE

  Meslek yaşamında yükselmeyi, iyi bir yere gelmeyi, saygı gören, bu alanda aranılan bir kişi olmayı sağlar. Çalışma adabı, kuralları, dürüstlük konusunda çok hassastır. Bu değerlen etrafına da vermeğe çalışır. Amacında azimlidir. Meslek aileden önce gelir. Çalışma yaşamında haksızlıklara uğrayabilir.

  11. EVDE

  Samimi, yardımsever, dostlarının her zaman yanında olan biridir. Çok sevilir. Hem maddi hem manevi yönlerden çok cömerttir. İnsanlığa yönelik yüksek beklentileri, hedefleri vardır. Bunlar uygulanamayacak şeyler de olabilir. Dünyada ve ahirette kendine yardımcı olacak kişilerle karşılaşır.

  12. EVDE

  İç alemi çok zengindir. Ruhsal gezintiler yapmak, evrensel boyutlara genişlemek, farklı şuur boyutlarında yaşamak isteği duyar. Herkesle dosttur. Düşünce yoluyla istediklerini oluşturacağına inancı vardır. Zor durumlarda manevi destek aldığını hisseder. Fantazileri çoktur. Fikirlerini çok abartır ve gerçekmiş gibi inanır.
  Konu CaNDy'S tarafından (10-03-2007 Saat 23:16 ) de değistirilmistir.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Yıldızlar ve Gezegenler - Venüs
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-20-2008, 10:00
 2. Yıldızlar ve Gezegenler - Ay
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:24
 3. Yıldızlar ve Gezegenler - Uranüs
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:16
 4. Yıldızlar ve Gezegenler - Satürn
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:14
 5. Yıldızlar ve Gezegenler - Merkür
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:09

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375