+ Konu Cevapla
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu

Yıldızlar ve Gezegenler - Uranüs

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Yıldızlar ve Gezegenler - Uranüs Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı

  Satürn ötesi planetlerin (Uranüs, Neptün, Plüton) ilki olan Uranüs 1781'de keşfedilmesiyle astrologlarca Kova burcuna mal edilmiş ve diğerleriyle birlikte çok ağır hareket ettiğinden dolayı da genel olarak nesilleri ve evrensel bilinci etkilediği öne sürülmüştür.

  Ağır hareket etmesine ve bir çok insanın yani aynı kuşak doğumluların haritalarında aynı burcu paylaşıyor olmalarına rağmen, Güneş ve diğer hızlı hareket eden kişisel planetlerle (Ay, Merkür, Venüs ve Mars) görünüm yaptıklarında kişiye karakteristik kazandır ve kendi kuşaklarından farklı özellikler sergilemelerine neden olabilirler.

  Uranüs de tıpkı Neptün ve Plüton gibi, insanın ruhsal yapısını etkileyen, derinlik kazandıran ve üst bilinçlere geçmesini sağlayan enerjiler yollayan bir planettir.

  Sürpriz, ani değişiklikler, uyanışlar, önemli yaşam deneyimleri ve fırsatlar getirir. Yaratıcılığı, bağımsızlığı ve sıra dışı olmayı da Uranüs enerjisiyle öğreniriz. Duyguları, dünya boyutundaki anlamlarından, sınırlarından, özelliklede tutkulardan, alıştığımız güvence ve sahiplenmelerden kurtarmak, Uranüs'ün ilgi alanlarındandır. Haritada bulunduğu ev, hangi alanda özgürlük ve yenilik ihtiyaçlarımızın olduğunu ve üst bilinçlere geçişimizi hangi alandaki deneyimlerle yaşayabileceğimizi gösterir.

  Özgürlük, bilim, sezgi, ümit, elektrik, astronomi, astroloji, psikoloji, devrimler, dostluk, hümanizm, bilgisayar, her tür teknolojik yenilikler, isyanlar, halk hareketleri buluşlar, Uranüs'ün idaresi altındadır. Kova burcunun yöneticisidir ve doğal olarak 11. Evi de yönetir.

  Yıkım ve yeniden yapılanmaların, doğum ve ölümlerin burcu olan Akrep ve 8. Evde de güçlüdür. Aslan burcu ve 5. Evle, sürekliliklerden ve güvenceden yana olan Boğa ve 2. Evde rahatsızdır. Satürn'ün getirdiklerini yıkar, yıkmaya çalışır. Uranüs yılların alışkanlıklarını, işlerini, ilişkilerini ve gerçeklerinizle gerçek kişiliğinizle, istek ve ideallerinizle yüzyüze gelmenize meydan vermeye çalışır mutlu olmanız, ruhunuzu doyuma ulaştırmanız sağlar.


  URANÜS HANGİ BURÇLARDA

  KOÇ BURCUNDA

  Sabırsız ve aceleci Koç'u aşırı taşkın yapar. Son derece parlak, zekice fikirler verir. Hatta bunlar çılgınca olabilir. Çabuk öfkeye kapılır. Bilimle, teknikle adeta yarışır. Özgürlüğüne asla zarar getirtmez. Alışılmışın dışında hareketler, fikirlerle kendinden bir şekilde bahsettirir. Tartışmaya hevesli, yaşam stiline uyulması güç biri. Bu yüzden eşinden, işinden, çevresinden ayrılması asla sürpriz olmaz.

  BOĞA BURCUNDA

  Para, mal ve iş ana amaçlarıdır. Bunları elde etmek için her yol mubahtır. Çok kazanır, çok kaybeder. Kendisi veya sahip oldukları ile övünmeyi sever. İnatçı, dik kafalı, dediğim dediktir. Gezmek önemli bir tutkusudur. Hareketsiz kalmak ölüm demektir. Arkadaş çevresinin çok geniş olmasını, sürekli yeni insanlarla tanışmayı çok sever.

  İKİZLER BURCUNDA

  Bilimden hoşlanır, okumaktan, öğrenmekten zevk alır. Fizik, kimya, bilgisayar, biyoloji gibi karışık konuları anlayabilir. Bunları kendi düşünceleri ile zenginleştirerek, yeni bakış açıları ve kavramlar yaratabilir. Davranışları herkesten farklıdır. Coşkulu düşüncelerini, farklı ama etkili olarak kelimelere dökebilir.

  Dilini çok iyi kullanır. Klasik düşünenler için, fazla modern, aşırı devrimci olarak kabul edilir. Sürekli yeniye koşar. Çeşitli üstün özellikleri kıskanılır. Bu yüzden iftiralara uğrayabilir. Gezmeyi çok sever. Hayatında beklenmedik değişiklikler olur. Akıllı, bilgili ve yeniliklere açık insanlardan hoşlanır.

  YENGEÇ BURCUNDA

  Kuvvetli hissediş sahibi. Çok hassas ve duyarlı. İsabetli tespitleri, akıcı dili olan iyi bir yazar, süsleme, dekorasyon işlerinde başarılı bir mimar, yemek hazırlamada uzman veya ses getiren bir artist olmaya baş adaydır. Aklına eseni yapar. Herkesin sözünü dinlemez. İkna etme kabiliyeti vardır. Kırmadan, incitmeden, insanların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde inandırmada başarılıdır.

  İnsanların üzüntülerine ortak olur. yardım isteklerim gen çevirmeye dayanamaz. Aile bağlarını devam ettirmede başarılı değil. Arzu edilmeyen nahoş durumlar olur. Eski değerlere bağlıdır. Antika eşyalara, süslere meraklıdır. Değerli ve orijinal olanları seçebilir.

  ASLAN BURCUNDA

  Kendini çok beğenir. Kendinden başkasının fikirlerine pek değer vermez. Her konuda farklı düşünür. Parası olmasını ister, ama çok cömerttir. Neşelidir, eğlence dünyasının ünlü bir ismi olabilir. Aklına eseni hemen yapmak ister. Zaman, zemin müsait mi diye düşünmez. Aşkta çok coşkulu olur ama birdenbire vazgeçer.

  Hedefe farklı yollarla ulaşması yadırganır. Dik başlıdır. Kimseden emir almaz, emir verir. İnsanlar için yol gösterici olduğuna inanır. Gerekirse zor kullanabilir. Dikkat çekmeli, herkesin kahraman diye nitelendirdiği, övdüğü biri olmalıdır. Lüks, şaşalı bir yaşamı olur. Yaratıcı ve orijinal buluşları vardır.

  BAŞAK BURCUNDA

  Zeki ve akıllıdır. Bilimsel araştırmalar, teknik, tıp gibi alanlarda faydalı buluşlar yapabilen bir profesördür. Fazla detaylar içinde kaybolma tehlikesi vardır. Üretken, verimli olmak, bunun için gerekli yöntemler bulmak için didinir. Kılı kırk yarar. Çok fazla eleştirir. Her konuda kendi fikrini kabul ettirmeye çalışır. Başkaları ile aynı fikirde olması zordur. Genel görünüşte ağır başlı, çekingen fakat doğruluğuna inandığı konuda bıktıracak kadar inatçıdır.

  TERAZİ BURCUNDA

  Çok istikrarsızdır. Terazi'nin kefeleri sürekli aşağı yukarı iner çıkar. Her an farklı bir durum yaşar. Geçimli, uyumlu, anlayışlı iken bir vesile ile bunların tersi davranışlar görülür. İsyana her an hazırdır. Dolayısıyla arkadaş çevresi sık sık değişir. Fakat insanlar üzerinde iyi etki bırakıp kolay arkadaş edinir.

  Arkadaşlarını kendi çıkarları doğrultusunda kullanır. Sanat yönü güçlüdür. Bir veya birkaç dalda başarılı olur. Seçtiği dal oldukça farklıdır veya kendisi bir orijinallik getirir. Giyinme tarzı. evi. hayat felsefesi de değişiktir. Anlaşılması zordur.

  AKREP BURCUNDA

  Ne yapacağı belli olmaz. Çevreyi, toplumu etkileme gücü var. Bunu acımasızca da yapabilir. Çok keskin bir zekaya sahiptir. Zekasını hangi yönde kullanırsa hedefine erer. Ya değerli, faydalı buluşlar yaparak insanlığa hizmet veya hile, zorbalık, yasa dışı, gizli işlerle zarar verme şeklinde kendini gösterir. Zayıf insanları kendi amaçlan uğrunda kullanabilir. İnatçı, sıkı ağızlı, saldırgandır. Sevgide aşırılık mutsuz sonla, kanlı bitebilir. Olağanüstü sezgi gücü müzik, resim, yazarlık gibi alanlarda üstünlük verir.

  YAY BURCUNDA

  Değişikliği sever. Beklenmedik serüvenler yaşar. Eğitim, öğrenim, felsefe, ahlak kuralları ve yasalara gerçekçi olarak yaklaşır. Her türlü kötülüğün bu yolla önleneceğini savunur. Körü körüne inanan değil akılcıdır. Fikirlerim sürekli yenileyerek, yapıcı bir şekilde değiştirir. İleride olacakları sezebilir ve işlerim ona göre planlar. Çok geniş boyutlarda düşünebilir; evrensellik sınırlarına varabilir.

  Gerektiğinde çok cesur, tehlikeleri önemsemez olur. Kendini çok önemli görmesi dezavantajıdır. Sürekli akıl verir, her konuda verecek bir bilgisi vardır. Samimiyetle yanaşması insanlar iyi etkiler. Sorumluluk almaktan kaçar, çünkü özgürlüğünü kaybetmek istemez.

  OĞLAK BURCUNDA

  Son derece kararlı, ne yapacağını iyi bilen biridir. Akıl ve disiplin çerçevesi içinde yaratıcı. Başarıya kararlı. Kendine, aklına güvenir. Sorumluluk almaktan, yüksek mevkilerde olmaktan ve kesinlikle yönetmekten hoşlanır. Yönlendirmede, pratik ve akılcı yollar göstermede başarılı. Ne konuda olursa olsun çalışma tekniklerine yenilik getiricidir.

  Bazen davranışlarında anlamsız, alışılmamış tuhaflıklar görülebilir. Meydan okuyucu bir tarafı da var. Dürüst olmayanlara düşman. Yalan hile, dalavere yapanı affetmez. Gereksiz konuşmaz. Sık meslek değiştirmek zorunda kalabilir. Sürpriz gelişmelerden dolayı sıkıntılar yaşar.

  KOVA BURCUNDA

  Uranüs kendi burcu olan Kova'da tüm özelliklerini net bir şekilde yansıtır. Aklına aşırı güvenmesi, kimsenin sözlerine değer vermemesi, fanatikliği yüzünden sıkıntılar yaşar. Geçinilmesi zordur. Kendi için de insanlık için de özgürlük ister. Yaşamı bunun savaşı ile geçebilir. Hükmedici, diktatör gibidir.

  Hedefi yenilik, hep yemliktir. Değişik ve orijinal şeylerin kaynağıdır adeta. Elinden gelse uzayda yaşamak ister. Bilgisayarın gerçek sahibidir. Alışılmamış farklı konular, bilim dalları ilgi alanıdır. Normal konulara yaklaşımı bile farklı yollardandır. Hiç kimse ile derin bağlar kurmadan çok arkadaş edinir.

  BALIK BURCUNDA

  Uranüs'ün akılla ileriyi görme gücü, Balığın sezerek bilme gücü ile birleşince, pek çok şeyi önceden doğru bilmek mümkün olur. Astroloji alanında büyük yetenektir. İnsanların ruh durumlarını anlayabilir, zor durumlarda iyi destek olur. Ancak bunun tersi, kendi içine kapanarak, gerçekleri hayal aleminde de arayabilir.

  Genelde dış görünüşü sakin ve dengelidir, fakat iç aleminde kasırgalar kopmaktadır. Sanat dallarında da başarı verir. Enteresan konular seçip, farklı işleyerek dikkat çeker. Toplum sorunları, insanların üzüntülerine karşı çok duyarlıdır. Bunları yazı ile veya sahne perde gibi bir yolla ele alabilir. Yaşamı kolaylaştırmak için yollar yaratır. İyi bir dinleyici ve çözümleyicidir.


  URANÜS HANGİ EVLERDE

  l. EVDE

  Daima ileri bakar. En akıllı olduğundan emindir. İnsanlara hükmetme eğilimi kuvvetli. Yaratıcı, daha doğrusu icat edici. Bağımsız, kuralları yıkıcı, çılgın davranışlı, aşırı görüş sahibi... Duygulara fazla değer vermez. Aklına eseni yapar. Genellikle her fikre muhaliftir. Tartışmaktan kaçınmaz, inatçı, kıskanç ve bazen de aldatıcı biri olabilir.

  2. EVDE

  Çalışarak kazanabildiği gibi başkalarının sırtından kazanmada da ustadır. Her durumda da istikrarlı bir kazancı olmaz. Paralar beklenmedik şekilde gelir gider. Alacaklar veya borçlar yüzünden sıkıntılar yaşar. Maddi olanaklarını alışılmışın dışında yöntemlerle kullanır, Cömert ama savurgan değildir, Değer yargıları kendine özgüdür. Standart ölçülere sığmaz.

  3. EVDE

  Yaratıcı, yenilikler geliştiricidir. Bilim, modern teknoloji fazlasıyla ilgisini çeker. Özgür düşünür ve öyle hareket eder. Yakın çevresi üzerinde idare edicidir. Konuşması coşkulu, canlıdır. Dili oldukça sivridir. Doğru bildiğini açıkça söyler. İdare edilmesi, kontrolü neredeyse imkansızdır. Bilimsel, fikirsel iletişim sahalarında başarılı olur.

  4. EVDE

  Ev, aile anlayışı çok farklıdır. Değişiklikten hoşlanır. Yaşadığı yeri, ortamı yemlemeyi sever. Ailesini düşünür ancak onlara tabi olmak istemez. Kuralları kendi koyar. Tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşar. Kendi isteği ile veya şartların gereği olarak ebeveynlerinden erken yaşta ayrılabilir.

  5. EVDE

  Sevgiyi duygusal bağlılık olarak görmez. Kafaca anlaşabileceği, akıllı ve farklı sevgili seçer. Tek bir kişiye bağlı kalmaz. Ahlak kurallarını aşar. Ayı, günah gibi kavramlara bakışı farklı yöndendir. Birlikte yaşamak için mutlaka evli olmanın gerekmediğini kabul eder. Orijinal hobileri vardır. Kumar gibi risklere çekinmeden girebilir. Çocuklarını özgür olarak yetiştirir.

  6. EVDE

  Hayatını bilimsel bir konuda çalışarak kazanır veya geçirir. Çalışma yöntemleri alışılmışın dışındadır. Yöntemleri kendi yaratır. Prensipleri kendi koyar. İş arkadaşlarına hükmetmek ister. Titizdir, monotonluktan nefret eder. Yeniliklere açık olmayan kişilerden hoşlanmaz. Kazalar ve değişik hastalıklar geçirebilir Günlük yaşamında, beklenmedik sürpriz gelişmeler yaşaması mümkündür.

  7. EVDE

  Ani ve sürpriz evlilik kararı verir. Seçilen eş genellikle farklı çizgileri olan, dikkat çekici veya tuhaf biridir. Genellikle sürekli ve dengeli bir evliliği olmaz. Sert etkiler varsa evlilik gerçekleşmez. Her zaman ayrılık vermese bile. kopma noktasına kadar dayanır. Ayrılmak için çok uğraştırır. Grup çalışmalarında hep sorun çıkarır. Her çeşit ortaklıklar da zarar getirebilir. Özgürlük isteği daima ön plandadır.

  8. EVDE

  Hukukla ilgili konularda işler ters gider. Hak ettiğini alamaz. Doğa üstü, esrarengiz konulan bilimsel olarak keşfetmek yeteneği verir. Evrensel sistem gizemi, ölüm konusu gibi alanlara ilgileri fazladır. Seks ve cinselliğe farklı bir bakışları olur. Cinselliğe değer verir fakat bu konuda kendi istekleri ön plandadır.

  9. EVDE

  Her konuda aykırı görüş sahibidir. Devamlı çağın ilerisindedir, Filozof olma kapasitesi vardır. Yaratıcı ve akılcıdır. Çok yüksek ve ilerici düşünce verir ama uygulanması mümkün olmayabilir. Uzun seyahatler yapar. Bunların amacı genellikle araştırma içindir. Bisikletle veya yürüyerek dünyayı dolaşmak, yeni yerler keşfetmek amacı ile herkesin düşünmediği farklı yerlere gitmek gibi, başkalarına çılgınlık gibi gelebilecek, maceracılık tutkusu verir.

  10. EVDE

  Kesinlikle farklı bir meslek verir. Hangi dalda çalışırsa o alana yeni düşünme ve çalışma tarzı getirir. Devrim yapabilir. Tutuculuk vermez. Güçlü bir irade verir. Beklenmedik bir zamanda ön plana geçer. Yine sürpriz bir gelişmeyle düşmesi de normaldir. Patronlarla, işverenlerle geçinemez. Hükmedicidir. Kendi işi olmalı veya idare etmelidir.

  11. EVDE

  Büyük umutlar, amaçlar peşindedir. Hedefi insanlıktır. Bilimsel araştırmalar, yaşamı kolaylaştıracak çalışmalar yapar. Dostlar arkadaşlar önemlidir. Zor zamanlarda yardıma koşan dostlar vardır. İyi bir akıl hocasıdır. Bağımsızlığına çok düşkündür. Aniden yön değiştirebilir. Hedefini anlamak zordur.

  12. EVDE

  İç dünyasında sürekli arayış ve değişik düşünceler içindedir. Duygusal rahatlama sağlayacak çalışmalara merak duyar. Kuvvetli seziş ve aklını kullanma sayesinde geleceği bilme kapasitesi vardır. Dost kişiler umulmadık şekilde düşman çıkabilir. Huzursuz, iç gerginlikler yaşayan, ani değişiklikler gösterebilen bir yapıdır.
  Konu CaNDy'S tarafından (10-03-2007 Saat 23:11 ) de değistirilmistir.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Yıldızlar ve Gezegenler - Venüs
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-20-2008, 10:00
 2. Yıldızlar ve Gezegenler - Ay
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:24
 3. Yıldızlar ve Gezegenler - Jüpiter
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:11
 4. Yıldızlar ve Gezegenler - Merkür
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:09
 5. Yıldızlar ve Gezegenler - Plüton
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:08

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375