+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Yıldızlar ve Gezegenler - Ay

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Yıldızlar ve Gezegenler - Ay Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  CaNDy'S
  Misafir

  Tanımlı

  Astrolojide; doğum haritasının Güneş ve Yükselen burçla beraber en önemli elemanlarından biridir. Sıvıları, okyanusların ve vücudun ritmini yönetir. Kişiliğin tepkisel yönünü, geleneksel değerlerimizi, duygu potansiyelimizin ruhsal çekiliş yönünü, bilinçaltını, içgüdüsel davranışlarımızı, dişi enerjiyi, kadını, geceyi, hafızayı, kişinin alıcı, yansıtıcı, hassas, anaç ve tepkisel yönünü temsil eder.

  Duyguların, hafızanın, hayal gücünün, kadınlığın, anneliğin, doğurganlığın, üretkenliğin, alıcılığın, hassaslığın ve sezginin sembolüdür. Kişiliğin dünyayla bağlantılı yönünü, ruhun fizik alanla iletişimini gösterir.

  4. Ev'le bağlantılı olarak, bizim kendimizle ilgili görüntümüzü yani imajımızı açıklar, temsil eder. Astrolojide, Güneş kişinin isteklerini belirleyip bu istekler için çaba sarf etmesini gösterirken Ay kişinin kendisine sunulanlara adapte olmasını ve ruhsal açıdan kendimizi güvende hissedebilmeniz için gerekenleri ifade eder.

  Örneğin Ay'ı Boğa burcunda veya 2. Ev de olan birisi para, mal, mülk ve diğer sahip oldukları ile kendini güvende rahat hissedecekken, Ay'ı 7. Evde veya Terazi burcunda olan birisi yakın ilişkileri ve yaşamı paylaşmak güvende hissettirecektir. Bu kişi bunları ihmal edip kendini yaşamın diğer alanlarına adadıkça huzursuz olacaktır. Ay ayrıca ani içgüdüsel tepkilerimizi de gösterir, kızgınlıklarımızı, öfkelerimizi vs.

  Yapıyı tanımak bilinçaltımızı tanımak demektir o yüzdende önemlidir. Ayınızın içinde bulunduğu burç ve ev ile diğer planetlerle yaptığı açılar, annenizin yapısını, sizin bilinçaltınıza verdikleri, ondan neler alıp neleri alamadığınızı gösterebilir. O yüzden bunları saptamak ve kabul etmek önemlidir, aksi halde bitmek bilmeyen arayışlarımız bizi doyumsuzluğa ve yaşam boyu mutsuzluğa itebilir.

  Ay kadına, kadınlığınıza bakış açınızı gösterir. Ayınızın haritanızda temsil ettiklerinden kaçmanız çok zordur, aksi halde bunlar bir kriz şeklinde ortaya çıkarlar. Kriz dönemleri özellikle de Ayın transitlerinde veya haritanızdaki Aya yapılan diğer transitlerle ortaya çıkar.

  Örneğin: Uranüs'ün Ayınıza verdiği bir doksan açı veya Neptünün ve Satürnün gerilimli açılarında bu krizleri yaşarsınız. Bazı durumlarda Ayın içinde bulunduğu burç (özellikle kadınlar için) o kadar güçlü olabilir ki, öz yani Güneş burcunuzun özelliklerini bastırabilir.

  Özellikle de Ay, Akrep, Balık ve Oğlak burcunda ise; Güneş burcunuzun özelliklerini kendinizde bulmanız oldukça zor olabilir. Yine haritanızda Ay tepe noktasına Güneşten daha yakınsa kişiliğinizde daha etkin bir rol oynamaktadır. Asıl temsilciniz Ay olur.

  Ay Yengeç burcunun yöneticisidir, Boğa burcunda güçlüdür doğal olarak da 2. Ev ve 4. Evlerde rahattır. Duygusal olmakta zorlanan Oğlak burcunda ve 10. Ev de zayıflar, Akrep burcundaki ve 8. Evdeki Ay ise duygusal problemlerle uğraşır.

  Ayın değişik evreleri söz konusudur. Ayın evreleri 30 aşamadan oluşur. Ayın doğa üzerinde yedi ana etkisi gözlenir. Bunlar dört değişik evre, yükselen ve alçalan ay ve ayın zodyaktaki konumu.


  YENİ AY

  Ayın dünyaya dönük olan yüzü tamamen karanlık olduğunda yeni ay evresi oluşur. Bu zaman diliminde ay 2-3 gün dünya ile güneşin arasında kalır.

  Yeni ayın etkisi doğanın hareketlenmesiyle kendini gösterir. İnsanda ve hayvandaki etkisi ise zehirlerin ve zararlı maddelerin organizmadan dışarıya atılmasına yol açtığına inanılır.


  BÜYÜYEN AY

  Yeni ay evresinden sonra oluşan ince sola yatık olarak görülen hilal büyüyen ay evresini başlatır. Bu evrede pozitif etkiler artar. Enerji alınır ve depolanır. Doğada yer kabuğu üzerinde bir gelişme hakim olur, sular yukarı doğru çıkar. Bu evrede çimenler çabuk büyür. Dinlenmek için çok uygun bir evredir.


  DOLUNAY

  Ay dünyanın etrafında kat ettiği yolu yarıladığında, güneş ayın tam karşısında yer almaktadır. Ayın görünen yüzeyi aydınlıktır ve ışık saçan bir levha görünümündedir. İlaç olarak kullanılan bitkilerin toplanması için iyi bir zaman olduğuna inanılır. Duygusal insanlar uyku sorunu yaşarlar, bazen de olağanüstü hayal ve rüyalarla süslenir yaşantıları, dolunay zamanı cerrahi müdahalelerden kaçınılması gerektiğine inanılır.


  AY TUTULMASI

  Daha ziyade duygular üzerinde ve işlerin yavaşlaması yönünden etkili olur. Tutulum hangi burçta meydana gelmişse o burç ile aynı yapıdaki diğer iki burçtan olan kimseler üzerinde etkisi daha fazla olur.

  Bu dönemde uzun yolculuklara çıkmak olumsuz sonuçlar yaratabilir. Yeni kararlar almak için uygun değildir. Maddi konularla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Aile içi huzursuzluklar, değişiklikten doğan tatsızlıklar yaşanabilir. Aşkta hayal kırıklıkları olabilir.

  Tam ay tutulmasında, eskilerin yok edilmesi, yeni bir enerji ile yeni bir yaşama geçme, geçmişte yaşanılanları terk etme gibi durumlar yaşanabilir. Ayrıca intiharlar artar, mide kanamaları, ameliyatların kanamalı olması mümkündür.

  Özellikle tutulumun olduğu burçta ve aynı derecede başka bir gezegenle kavuşum varsa veya 180 derecelik zıt açı oluşuyorsa o gezegenlerin manaları yönünde sıkıntılar meydana gelmesi kaçınılmaz gibidir.


  AY BURÇLARI

  KOÇ BURCUNDA

  Huzursuz, heyecanlı ve duygusaldır. Duygulara kapılarak çabuk parlama, düşündüğünü hemen söyleme, pervasızca konuşma, hep önde olmak, kendi dediğini yaptırmak, kendi duygu ve düşüncelerinin doğru olduğuna inanma, özgür olma. Başkalarının tavsiyelerini dinlememe. Uyku sorunu olur. Gezmeyi sever. Çalışarak kendini ispat eder.

  BOĞA BURCUNDA

  Sabit duygular verir. Eş ve sevdiklerinin zor günlerinde çok iyi bir yardımcıdır. Özellikle kadın, erkeğe destek olur. Kolay karar veremez ama verince de asla dönmez. Güvenilirdir. Prensiplerine oldukça bağlıdır, Biraz maddeci ve toplayıcıdır. Sağlam taşa basmaya özen gösterir. Sesi güzel olur. Kıskançtır. Hele aşıksa yandınız duygular birikir, birikir ve belli sürelerde patlama gösterir. Böylece küllendiği sanılan sorunlar yemden gün ışığına çıkar.

  İKİZLER BURCUNDA

  Her açıdan değişkenlik gösterir. Tek bir kişiye, tek bir şeye bağlanıp kalmaz. Kararlarını çok çabuk değiştirir. Acelecidir. Konuşmayı çok sever. Dedikodu da yapar. Edebiyattan hoşlanır. Soyut konulara ilgisi daha fazladır. Yüzeysel olarak çok bilgilidir. Çünkü aceleci ay derinleşmeye fırsat vermez.

  El her konuda hünerlidir. Yabancı ve yeni yerleri keşfetmek, kişilerle tanışmak hoşuna gider. Çevreye kolay uyar. Zevkli ve yaratıcıdır. Hep yenilik peşinde koşar. Duygularının esiri değildir. Sert etkiler varsa sinir sistemi zayıf olur.

  YENGEÇ BURCUNDA

  Anaç bir yapıdır. Olması olası şeylere karşı daima tedbirlidir. İhtiyacı olanın yardımına koşar. Yemek pişirmede maharetlidir. Aşırı koruyuculuğu bazen insanları bunaltabilir. Terbiyeli, nazik, çekingen, bulunduğu ortama kolay uyabilir. İyi niyetli, çok duygusaldır ve hassastır.

  Kolay etki altında kalır. Çabuk anlar. Düşünsel veya maddesel, tuttukları şeyi asla bırakmazlar. Elleri çok bereketli olur. Evine, anne, babasına, çocuklarına çok bağlıdır. Sadık bir sevgili veya mutsuz bir yalnızdır. Pazarlık yapmayı iyi becerir. Mideleri hassastır.

  ASLAN BURCUNDA

  Övülmek, ilgi çekmek, ünlü olmak ister. Soylu bir görünüşü vardır. Duygular, sevgi, aşk çok önemlidir. Ancak bunlar bağlayıcı olmamalıdır. Fırtınalı aşklar yaşar ama huzuru devamlı değildir. Birden fazla evlilik yapılır. İkili ilişkilerde yumuşaklık ve uyum arar. Ama her konunun özünde hükmetme içgüdüsü yatar.

  Duygu sömürüsü için çok iyi rol yapar. Aktörlük yeteneği var. Daima önder olmak ister. Gururu zedelenmezse kedi gibi uysaldır, aksi halde öfkeli ve küstah olur, kükrer, pençelerini çıkarıverir. Kendi rahatı daima ön plandadır, Bencilliği fazladır. Gösteriş yapar.

  BAŞAK BURCUNDA

  Konuşkan ve beceriklidirler. Dikkat çekme çabasında olan kişilerdir. Başkalarının imkanlarından faydalanmaktan çekinmez. Güzel yemek yapar. İyi bir ev kadınıdır. İsterse her türlü hizmeti kusursuz bir şekilde başarır. Giyiminden evine temiz ve şıktır. Kendi yapmasa bile yaptırmasını iyi becerir.

  Sağlığı konusunda hassastır. En ufak şeyleri bile büyüterek başkalarına alay konusu olabilir. Ama o gene bildiğinden şaşmaz. Büyük ölçüde nankör tutumları olur. Biraz da dırdırcı ve kusur bulucudurlar. Duygusal ilişki için önce coşku ve heyecan duymak isterler.

  TERAZİ BURCUNDA

  Uyumlu ve dengelidirler. Duygusal sağlıkları için sürekli sevmek isterler. Birden fazla ilişkileri olur. Tartışmadan kaçar. Sakindirler, bazen coşarlar. İnsanlar arasında uyum, anlaşma ve denge sağlamada başarılıdır. Önem verdikleri, değerli buldukları kişilerle bir arada olmak isterler. Yüksek idealleri vardır.

  Yaşamları boyunca her şeyde bir estetik, bir güzellik ararlar. Geniş hayal güçleri aradığını gerçeklerde bulamamaya nedendir. Sosyal etkinlikleri, eğlenceli yaşamı severler. Tembel olurlar. İnsanlara karşı anlayışlı, onların dertlerine ortaktırlar. Lükse düşkünlükleri vardır. Erkekler maceracıdır ve aşksız yaşanmaz sanırlar.

  AKREP BURCUNDA

  Arzulan, istekleri, aşkı, nefreti çok şiddetlidir. Kinci ve öç alıcıdır. Kadınlar çok şiddetli sever, reddedilirse zarar vermekten çekinmez. Arkadan vurabilir. Erkekte daha da tehlikelidir. Çapkındır ve seks gücü fazla olur. Son derece sessiz, duygularını iyi gizleyebilen kişilerdir. Büyük bir sabırla intikam alacakları günü bekleyebilirler. Başka konularda sabırsızdırlar.

  Fanatik uçları vardır. Enerjileri çoktur. İradeleri kuvvetli olur. Yalnızlık onlar için sorun değildir. Sözleri de oldukça yaralayıcıdır. Patavatsız olabilirler. Nedensiz suçlamalar, bıktıran sorunlar, anlamsız kıskançlıklarla hayatı herkese zehir ederler. Kolay kolay karşı tarafın yolundan çekilmezler.

  YAY BURCUNDA

  Baskıya dayanamaz, özgürlük önemlidir onlar için. Sınır getiren ilişkilerden kaçarlar. Çok hareketlidirler. Dar, sıkı giysilerden, kapalı yerlerden hoşlanmazlar. Düşünsel ve hareketsel özgürlük isterler. Kızınca alaycı olurlar. Enerjileri çoktur. Gün boyunca bir yerden bir yere yorulmadan gezebilirler. Birçok konu ile ilgilenir ama çabuk bıkarlar. Sezgileri ve altıncı hisleri kuvvetlidir. Duygusal değildirler.

  OĞLAK BURCUNDA

  Duygular çok derinlerdedir. Soğuk ve donuk görünüşlüdür. İnsanlarla daima mesafeli, ölçülü ve ciddidir. Kimse ile çok samimi olma sınırına gelmek istemez. Sorumluluk almak ister. Böylece kendine güven duyar. Kendi amaçları uğruna pek çok kişiyi feda edebilir. Acımasız davranabilir. İnsanların incinebileceklerini dikkate almaz. Başkaları üstünde baskı kurarlar. Katı bir önder olur, ama kesin başarılıdır. Kimseye güvenmezler.

  KOVA BURCUNDA

  Bağımsızlığa çok önem verirler. Hoşlarına gitmeyen şeylere asla katlanmazlar. Hoşlarına giden şeyleri de mutlaka yaparlar. Orijinal laflar, fikirler üretirler. Dil öğrenmeye meyillidirler. Akılcı, mantıklı ve idealist olurlar. Gerçekleri arayış, yeni şeyler öğrenmek çabaları vardır. Çılgın hobileri vardır. Arkadaş olarak sevilir.

  Daima dostları vardır. Ama kendi ölçülerine uymayan kişiyi değersiz görür ve ilgisini keser. İyi kalpli, merhametlidir, yardım etmekten kaçınmaz. Kafasındaki kişiyi bulmuşsa, ideal bir eş olur. Kıskançlığa, şüphelere düşmez. Eşinden de bunu bekler. Sevdiğini belli etmemesi, eşini çileden çıkartabilir.

  BALIK BURCUNDA

  Zevklerine oldukça düşkün, tembel, romantik ve hayalperesttir. Sanki başka alemlerde yaşar. Geçmişteki olayların etkisinden kolay kurtulamaz. Bu düşüncelerle zamanını boşa harcar. Kendini adeta başkalarına adar. Başkaları tarafından sömürülmeye çok müsaittir. Duygusal karmaşa içindedir. Kendine acıma huyu vardır. Nedensiz yere içine kapanır, yaşamaktan zevk almaz. Melankolik davranışlar gösterebilirler. Sanatsal alanlarda çok başarılıdırlar. Yaratıcı ve başarılı olurlar.


  AY HANGİ EVLERDE

  1. EVDE

  Annelik imajı verir. Koruyucudur ama kendi de korunmak ve ait olmak ister. Sıkboğaz edilmekten, baskı altında olmaktan sıkılır. Sıcak, sevecen olur. Sevdiklerine sahiplenici ve düşkündür. Ev ve aile onun yaşamıdır. Erkek kendine anne gibi bir eş seçer. Dişlerle, gözle ilgili sorunları, sindirim problemleri olabilir.

  2. EVDE

  Para ve maddeye sahiplenme vardır. Destekleyici etkiler varsa ve de bu evde Boğa burcu bulunuyorsa bol para ve ün vermesi beklenmelidir. Maddi bağımlılık ve toplayıcılık vardır ki, sonuçta bu zenginlik getirir. Yemekten iyi anlar, yapmayı ve yemeyi sever. Sesi güzel olur. Maddi şeylere sahip olma, güven verir. Aksi halde güvensiz ve sinirlidir.

  3. EVDE

  Konuşkanlık ve suskunluk özellikleri vardır. Belli süre düşünür, belli süre susar. Duygularda geçmişin, hayali konuların etkisi vardır. Sürekli bir şeylerle meşgul olur ama belirgin bir amacı yoktur. Önemli olan aktivitedir. Kısa gezmelere fırsat verir. Kardeşler ve yakın çevre ile iyi ilişkiler sağlar.

  4. EVDE

  İyi bir aile yaşamı, eş, çocuklar mutluluğun temelidir. Ebeveynlere değer verir. İyi bir anne, ev işlerinde titiz ve becerikli bir hanımdır. Sevgiye, korunmaya, cesaretlendirilmeye ihtiyacı vardır. Duygusal güvene sahipse her şeyin üstesinden gelebilir. Mide hassastır. Göğüslerle ilgili sorunlar çıkabilir.

  5. EVDE

  Sevilmeye, ilgi çekmeye, beğenilmeye ihtiyaç duyar. İki veya fazla evlilik, beraberlik verir.

  İhtiyaçlarını, düşündüklerini sezebilen bir sevgili arar. Kırgınlığım soğuk ve sessiz davranarak veya bir anlık duygusal tepki olarak belli eder. Kumar, piyango, borsa gibi riskli şeylere meraklıdır. Sert etkiler varsa kalp rahatsızlığı getirebilir.

  6. EVDE

  Genel sağlığı etkileyen sorunlar getirir. Boğaz, boyun rahatsızlıkları olur. Özellikle kadınlarda duygusal kökenli rahatsızlıklar görülür. Meraklılık, sevgi tutsaklığı hastalık halini alabilir. Temiz, sağlıklı, düzenli bir ortamda yaşamak için çabalar, yorgun düşer fakat aradığı ortamı genellikle yaratamaz. Evcil hayvanlardan hoşlanır, onlarla meşgul olmayı sever.

  7. EVDE

  Evlilikte, ortak çalışmalarda verimlilik ve iyi şans verir. Evlenmek bir ihtiyaçtır. Eşinde ebeveyn özellikleri arar. Uyumlu bir ortam yaratmak en önemli amacıdır. Bu amaç uğruna yalan söyleyebilir. Duygulu ve hassastır.

  8. EVDE

  Gizli kapaklıdır. Duygularını belli etmez, sessiz ama derinden davranır. Öç alıcıdır.

  Miras veya başka yollarla paraya kavuşur. Ruh, cin, parapsikoloji, medyumluk gibi konularla uğraşmayı sever. Bazı istekleri, sanki görünmeyen varlıklar tarafından, enteresan bir şekilde oluşur. Telepati gücü vardır.

  9. EVDE

  Ahlaki değerlere saygılıdır. Bunlara yaklaşımı akılcı yoldan değil duygusal kökenlidir. Düşünsel, davranışsal ve ruhsal olarak serbestlik arar. Ay, baş ucu noktasına yakın ise, yaşamında duygular söz sahibi demektir. Duyguları kabarınca alaycı olur, sözlerinin nereye gittiğine bakmaz.

  10. EVDE

  Saygın bir kariyer sahibi yapar. Seçtiği dalda tanınır. Sorumluluklarını iyi bilir, planlı, programlı çalışır. İş ahlakına, kurallara önem verir. Başarılı olmada annenin veya bir kadının desteğini görür. Uzun seyahatlerden hoşlanır. Uzak bir ülkeye yerleşebilir.

  11. EVDE

  İdealisttir. Hoşlanmadığı, ölçülerine uymayan şeyleri asla kabul etmez. Katı ve kırıcı olur. Sosyal ilişkileri güçlüdür. Duygusal rahatlama verir. Umutları, dilekleri, hedefleri değişkendir. Dost canlısıdır. Arkadaşlarına destek ve yardımcı olmayı sever. Psikolog gibidir. Rahatlatıcı özelliği vardır.

  12. EVDE

  Çok duygusaldır. Çabuk etkilenir, hassasiyeti fazladır. Kendine acıma duyguları yüzünden aptalca şeyler yapabilir. İç aleminde karamsarlık, endişeler, korkular hep vardır. Aşk sıkıntıları yaşar. Kendini keşfetmek, hissetmek ister. Sanatsal inceliğe ve hassaslığa sahiptir.
  Konu CaNDy'S tarafından (10-03-2007 Saat 23:09 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  Onursal Üye ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını ZümRüT Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  5.899
  Tecrübe Puanı
  1701924

  Tanımlı

  payLşımın için tşk

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Yıldızlar ve Gezegenler - Venüs
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-20-2008, 10:00
 2. Yıldızlar ve Gezegenler - Satürn
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:14
 3. Yıldızlar ve Gezegenler - Jüpiter
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:11
 4. Yıldızlar ve Gezegenler - Merkür
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:09
 5. Yıldızlar ve Gezegenler - Plüton
  By CaNDy'S in forum Astroloji & Fallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2007, 00:08

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375