Kapalı konu
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Aşk Ağacı Elmamısın Şühpeci Ihlamurmu?

 Hanımların Yeri Katagorisinde ve  Astroloji & Fallar Forumunda Bulunan  Aşk Ağacı Elmamısın Şühpeci Ihlamurmu? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  yaremce
  Misafir

  :heart: Aşk Ağacı Elmamısın Şühpeci Ihlamurmu?

  Celtic Astrolojisi, birçok bati uygarliginin tersine günesi degil ayi '' Büyük Anne ve Yaratici '' olarak kabul ediyor ve ayin hareketlerini referans aliyordu. Ayrica Kelt kültüründe agaçlar Gök Tanrisi ve Yer Ana 'yi, cennet ile yeryüzünü birlestiren simgeler olarak kabul edildiginden, birçok sihirli güce sahip olduklarina inanilir ve Kelt takviminin ana ögeleri olarak kabul edilirdi . Ayin her evresi bir agaçla simgelenir ve o evrede doganlarin agacin sihirli özelliklerini yansittigi kabul edilirdi .

  Asagida yilin, ayin hareketlerine göre belirlenen dönemleri ve bu dönemlere verilen agaç isimleri yer almaktadir. Inanisa göre, ayin ilk iki haftasi (Yeni Ay) ve son iki haftasi (Dolunay) doganlarin karakteristikleri bu agaçlarin özelliklerine göre sekilleniyor . Açiklamalar kisminda da bu karakteristikler yer almaktadir .


  23 - 31 Aralik : Elma
  1 - 11 Ocak : Köknar
  12 - 24 Ocak : Karaagaç
  25 Ocak - 3 Subat : Selvi
  4 - 8 Subat : Kavak
  9 - 18 Subat : Sedir
  19 - 28 Subat : Çam
  1 - 10 Mart : Salkimsögüt
  11 - 20 Mart : Ihlamur
  21 Mart : Mese
  22 - 31 Mart : Findik
  1 - 10 Nisan : Üvez
  11 - 20 Nisan : Akçaagaç
  21 - 30 Nisan : Ceviz
  1 - 14 Mayis : Kavak
  15 - 24 Mayis : Kestane
  25 Mayis - 3 Haziran : Disbudak
  4 - 13 Haziran : Gürgen
  14 - 23 Haziran : Incir
  24 Haziran : Hus
  25 Haziran - 4 Temmuz : Elma
  5 - 14 Temmuz : Çam
  15 - 25 Temmuz : Karaagaç
  26 Temmuz - 4 Agustos : Selvi
  4 - 13 Agustos : Kavak
  14 - 23 Agustos : Sedir
  24 Agustos - 2 Eylül : Çam
  3 - 12 Eylül : Salkimsögüt
  13 - 22 Eylül : Ihlamur
  23 Eylül : Zeytin
  24 Eylül - 3 Ekim : Findik
  4 - 13 Ekim : Üvez
  14 - 23 Ekim : Akçaagaç
  24 Ekim - 11 Kasim : Ceviz
  12 - 21 Kasim : Kestane
  22 Kasim - 1 Aralik : Disbudak
  2 - 11 Aralik : Gürgen
  12 - 21 Aralik : Incir
  22 Aralik : Kayin

  Açiklamalar :

  Elma : (Ask) Cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici, etkileyici... Hos bir auraya sahip. Flörtçü ve maceraperest. Ama hassas ve her zaman asik bir tip. Sevmeye ve sevilmeye merakli. Sadik ve hassas bir es. Cömert. Bilimsel konulara yetenegi var. Bugün için yasar. Hayalgücü yüksek.

  Disbudak : (Hirs) Farkli bir çekicilige sahip, hayat dolu, talepkar, düsüncesizce hareket eden ve elestirilere kulak asmayan biri. Hirsli, akilli, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverislidir. Ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. Iliskileri çok ciddiye alir ve sadiktir.

  Kayin : (Yaraticilik) Iyi bir zevki vardir. Görünüse ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalist egilimleri vardir. . Hayati ve kariyeri için çok ve düzenli çalisir. Ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fizigine dikkat eder.

  Hus : (Esinlenme) Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadas canlisi, gösteristen uzak, mütevazi, asiriliklardan hoslanmayan, kaba seylerden nefret eden biridir. Dogal ve sakin bir yasami tercih eder. Fazla tutkulu degildir. Hayalgücü yüksek ve az hirslidir. Sakin ve uygun ortamlar yaratir.

  Sedir : (Güven) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sagligina dikkat eden, kendine güvenen, baskalarina biraz yukaridan bakan bir karateri vardir. Kararli, sabirsiz ve baskalarini etkilemeyi sever. Iyimserdir ve beceriklidir. Tek ve gerçek askini bekler. Çabuk karar verir.

  Kestane : (Dürüstlük) Alisilmadik bir güzelligi vardir ama insanlari etkilemek gibi bir derdi yoktur . Adil ve neselidir . Dogustan diplomattir. Çok kolay huzursuzluga kapilir ama her türlü iliskisinde
  hassastir. Bazen olagandisi davranir. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

  Selvi : (Sadakat) Güçlü, fiziksel olarak kasli, her ortama uyabilen, hayatla fazla ugrasmayan, hosnut, iyimser, paraya meraklidir. Yalnizliktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek
  kadar tutkuludur. Ama sadiktir. ''mood ''u çabuk degisir . Kurallara boyun egmez . Biraz da ukala ve ilgisizdir.

  Karaagaç : (Asil) Müsfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerinde asiriliga kaçmayan, insanlara nese verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisi altta olmayi sevmeyen biridir. Dürüst ve sadik bir estir. Baskalari için karar vermeyi sever. Cömerttir. Pratik zekasi
  güçlü ve iyi bir espri anlayisi vardir.

  Incir : ( Hassasiyet) Çok güçlü, bagimsiz, tartismalara ve zitliklara fazla izin vermeyen, aile hayatina düskün , iyi bir baba ve hayvanseverdir. Sosyal bir kelebek gibidir . Espriden anlar ,
  aylakligi ve tembelligi sever. Bencilligi vardir . Akilli ve pratiktir .

  Köknar : (Gizem) Siradisi bir zevki vardir. Sofistike ve kadirsinastir. Güzel olan her seyi sever . Dikbasli , çabuk ''mood '' degistiren , bencil olmasina ragmen kendisine yakin olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazi oldugu söylenemez. Hirslidir. Memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadasi vardir Çünkü ona güvenebilirsiniz.

  Findik : (Olaganüstü) Çekici, anlayisli, insanlari nasil etkileyecegini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta aktif ve girisken hatta dövüsken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk degisir. Kaprisli bir asiktir. Ama dürüst ve esine toleransli davranir. Kusursuz bir yargi
  yetenegi vardir.

  Gürgen : (Zevk sahibi) ''Cool '' bir güzel . Dis görünüsüne ve bakimli olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Baskalarini kendinden fazla düsünür. Hayati mümkün oldugunca kolay bir hale getirmeye çalisir. Disiplinli bir hayat için kilavuzluk eder. Iliskilerinde kibardir. Farkli sevgililer bulmak ister. Duygulariyla ilgili olarak mutlulugu yakalamasi kolay olmaz. Çogunlukla da baskalarina güvenmez. Kararlarindan da asla emin olmaz.

  Ihlamur : (Süphe) Hayatin ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartismadan nefret eder. Çaliskandir, tembelligi ve bencilligi hiç sevmez. Streslidir. Yumusak huylu ve merhametlidir.
  Arkadaslari için çekinmeden fedakarlik yapar. Becerikli olmasina ragmen bunlari degerlendirmesini bilmez. Mizmizdir. Kiskanç fakat vefalidir.

  Akçaagaç : ( Özgür zeka) Hayalgücü ve orjinalliklerle dolu hiçte siradan olmayan biridir . Utangaç, hirsli , gur***u , kendine güvenli , yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapisi vardir. Hafizasi kuvvetlidir. Çok kolay ögrenir. Ask hayati biraz karmasiktir. Baskalarini etkilemeyi sever.

  Mese : (Cesaret) Saglam yaradilisli, cesur, güçlü, bagimsiz ve giriskendir. Acima duygusu çok yoktur. Isini sansa birakmayi sevmez. Ayaklarini yere saglam basmak ister. Hareketlidir.

  Zeytin : (Erdem) Günesi, sicak havalari sever. Makul biridir. Kibar duygulari vardir. Agresyon ve siddetten kaçinir. Sakin ve toleranslidir. Adalet duygusu gelismistir. Hassas , kiskançliktan
  uzak bir yapisi vardir . Okumayi ve sofistike insanlarla muhatap olmayi sever.

  Çam : (Titiz) Uyumlu iliskileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasil rahat edilebilecegini bilir. Dogal ve hareketli biridir. Iyi bir partnerdir. Çok arkadas delisi degildir. Çabuk asik olur ama atesi çabuk söner. Her seyden kolay vazgeçebilir. Ideali bulana kadar her sey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

  Kavak : (Tatminsiz) Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektigi zaman cesaretli olan biridir. Arkasinin güçlü olmasini ve siki insanlarla muhatap olmasini sever. Çok seçicidir. Genellikle
  yalnizdir. Artistik bir dogasi vardir. Kin tutar. Iyi bir organizatördür. Felsefik takilmayi sever. Ama her durumda güvenilebilir biridir. Iliskilerini de çok önemser.

  Üvez : (Hassasiyet) Dikkat çekici, nese verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata baglidir. Yerine ve duruma göre hem bagimli hem bagimsiz olabilir. Zevklidir. Duygusal ,
  hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardir. Iyi bir es olur ama çok zor affeder.

  Ceviz : (Tutku) Garip ve zitliklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardir. Spontandir. Çok hirslidir ve hiç esnekligi yoktur. Zor ve alisilmisin disinda
  bir estir. Çok zor begenir. Sadece takdir eder. Çok kiskanç ve tutkuludur. Uyum göstermek için fazla fedakarlik etmekten de hoslanmaz. Ilginç stratejiler üretir.

  Salkimsögüt : (Melankoli) Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli seylere meraklidir. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Baskalarinin duygularina önem verir. Çabuk etki altinda kalir ama beraber yasanmasi zordur. Talepkardir. Sezgileri de kuvvetlidir. Asikken aci çeker ama demir atabilecegi birini bulabilir.

 2. #2
  ~Yorgun Düşlerin Kadını~ SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn Baktabul'un Çılgını SeLeNnnn - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  Charnel House
  Mesajlar
  3.621
  Blog Yazıları
  20
  Tecrübe Puanı
  107374655

  Tanımlı

  Sedir : (Güven) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sagligina dikkat eden, kendine güvenen, baskalarina biraz yukaridan bakan bir karateri vardir. Kararli, sabirsiz ve baskalarini etkilemeyi sever. Iyimserdir ve beceriklidir. Tek ve gerçek askini bekler. Çabuk karar verir.

  hmm...tek ve gerçek aşkımı beklermişim kesinlikle yanlış diğerleri için bir kesinlik yok...paylaşım için saol

 3. #3
  .☠. Sσĝυк νє Sєssỉz .☠. eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem Baktabul'un Çılgını eJhem - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2007
  Bulunduğu Yer
  Bursa
  Mesajlar
  12.111
  Blog Yazıları
  66
  Tecrübe Puanı
  107375210

  Tanımlı Ce: Aşk Ağacı Elmamısın Şühpeci Ihlamurmu?


Kapalı konu

Benzer Konular

 1. Fikret Kızılok - Dar Ağacı (Dar Ağacı Şarkı Sözü)
  By ~aTRoPa~ in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-17-2009, 21:35
 2. Dut Ağacı Şarkı Sözü (Doğan Canku Dut Ağacı)
  By ~aTRoPa~ in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-18-2009, 02:35
 3. Hayat Ağacı Bilgeliği , Hayat Ağacı Nedir , Hayat Ağacı Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-04-2008, 22:15
 4. Dut Ağacı-Barış Manço(Dut Ağacı Şarkı Sözü)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-28-2008, 18:57
 5. Vietnam'da yeni yılda çam ağacı yerine mandalina ağacı
  By Beraberlikçi in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-15-2007, 13:02

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375