Sabırsız Koç

Gece operasyonuna hazır olun
Bugün ya da bu hafta içinde arkadaşınızın evine bir gece baskını gerçekleştirecek ve birlikte kurban etinden yapacağınız kavurmayı midenize indireceksiniz. Allah şansınızı açık etsin ne diyeyim. Kurban Bayramı’ndan postu deldirmeden çıkmanızı başka nasıl kutlayabilirdiniz ki? Bu pozitif ruh haline aldanıp fazla feet yapmayın. Yere çakılışınızı izlemek istemem.


Uyuşuk BOĞA

Piyanonun kuyruğuna basmak
Bugünlerde kendinizi Beyaz Türk gibi görme hevesi baş gösterecek ve bu da birtakım beyin dumurlarına yol açacak. Gitar, piyano, kontrbas ve keman gibi kurslarda ter atmanız yüksek olası. Hatta arada bir ‘Bu ülkeyi terk ederim. Zaten okullarda müzik eğitimmi yok’ gibi saftirik düşüncelere bile kapılabilirsiniz. Aman dikkat edin, çaldığınız piyanonun kuyruğuna basıp tepetakla olmayın. Acele etmeyin, daha karpuz kesecedik…


Dedikoducu İKİZLER

Çözüm attım yalnızlığa…
Astrolojik gidişatınızı düzeltmek için altı gezegen, bir güneş ve bir ay kafa kafaya verip çalışsalar sizden bir cacık olmaz. Ha cacık demişken bu hafta yiyeceğiniz sarımsaklı cacık nedeniyle biraz arkadaş çevrenizden dışlanabilir ve yalnızlık çekebilirsiniz. Sıkıntınızı çekirdeksiz üzüm yiyerek geçirebileceğiniz gibi huşu içinde televizyon dizilerini takip ederekde yok edebilirsiniz.


Sarsak YENGEÇ

Saçlarını yolup getiririm
Bu iyimserlik sizi mahvedecek arkadaşım. Binlerce yıldızın ve dokuz gezegenin sizi mutlu etmek için mesai harcayacağını düşünüyorsanız fena halde yanılıyorsunuz. Bu konudaki iyimserliğiniz, burcunuzdaki Kenan Evren’in resim çizme konusundaki kabiliyetini sollamış haberiniz yok. Eğer kendinize gelmezseniz sizi İbrahim Tatlıses’in ‘Saçlarını Yol Getir’ şarkısı eşliğinde yola getiririm bilmiş olun.


Kabadayı ASLAN

Esneyin ve gevşeyin
Kurban Bayramı dolayısıyla oldukça yoğun bir hafta geçirdiğiniz ortada. Etlerden kendinize düşen aslan payını lop lop mideye indirirken üzerinize bir ağırlık çökeceğini hesap etmemiştiniz öyle değil mi? Satürn transiti sağlığınızla ilgili ciddi uyarıları beraberinde getiriyor. Ama siz bu hafta iş yerinde pinekleyip uyuyarak yorgunluğunuzu beraberinizde götürüyorsunuz.


Kuruntulu BAŞAK

Ova ova…
Bu titizliğinizin ve diken üstündeliğinizin sizi böyyyle lime lime ettiğinin farkında değilsiniz. Madem öyle uyarılmayı da hak etmiyorsunuz. Bayram temizliğinde camları, kapıları, pencereleri, bacaları, yerleri, tavanları ova ova bir hal olmuştunuz; şimdi de kollarınızı ve kulunçlarınızı ovuyorsunuz öyle değil mi? Ehh hamdolsun hamladınız. Bu arada etraf yeniden kirlendi. N’aber?


Dengesiz TERAZİ

Çarşambaya dikkat
Nereden esti, kulağıma hangi gezegen fısıldadı bilemem ama bu çarşamba günü saat 14-15 arasında birtakım önemli değişiklikler yaşacaksınız. Hiç boş yere gözümün içine bakmayınız. Bu maaşa erken zam gibi absürd bir müjde olabileceği gibi ‘maaşa zam işe son’ formüllü gerçekçi bir haber de olabilir. Siz ne yapıp edin o saatler arasında gözünüzü açın.


Zehirli AKREP

Fibromiyalji olacaksınız
Bugünlerde kendinizi sürekli yorgun ve halsiz hissediyor, dedikodu yapmak için gereken gücü bile kendinizde bulamıyorsunuz değil mi? Hiç boş yere ‘Beni bu havalar mahvetti azizim’ tribine girmeyin. Size kronik kas ve doku hastalığı olan fibromiyalji’ye musallat olmuş. Bu yüzden de sosyal aktivite eksikliği başgösteriyor sizde. O çok sevdiğiniz dedikoduya bir miktar ara vermeli ya da bu hastalıkla yaşamaya alışmalısınız.


Palavracı YAY

Metabolizma hızınız kaç yapıyor?Size de su içseniz yarıyor mu? Hay Allah! Demek ki metabolizma hızınız yiyip içme hızınızdan oldukça az. Haliyle palavra ile diyet yapılmayacağına göre yağlı yiyeceklerden uzak durup metabolizma hızınıza gaz vermenizi rica ediyorum. Gerçi siz de bu işkembe-i kübra olduktan sonra metabolizmanıza motor taktırsanız ne fayda?


Dikkafalı OĞLAK

Toslayacaksınız
Size hayırlı muvaffakiyetler dileyerek sözlerime başlamak isterim sevgili oğlaklar. Yalnız gidişatınız hayra alamet değil. Böyle boynuzunuzun dikine giderseniz çok kısa zamanda sağlam bir duvara toslarsınız. Ki umarım bu çabucak olur. Yoksa acı acı meler durursunuz. Hafta sonu takımınızın kaçırdığı gollere fazla üzülmeyin; zira her tür stresi size bir süreliğine yasaklıyorum.


Terelelli KOVA

Duygusal iştah diyeti
Bugünlerde duygusal ve sosyal iştahınız yine tavan yapacak gibi. Panel, toplantı, sosyal aktivite, sinema… Hayatı anlama çabasına dair ne varsa orada bitiyorsunuz. Eksik olmayınız. Bu duygusal iştahınız ne zaman diyete girer merak ediyorum. Size köpek versem yetinmez, aslan beslemeye, TV versem plazma almaya göz dikersiniz. Ha bunlarla da yetinseniz anlayacağım. İki gün sonra da bu aldıklarınızdan bıkarsınız. Off size yaranmak hakkaten ne zor be!..


Sefil BALIK

Sizi ay kurtaracak
Müjdemi isterim. Sizin neslinizi kurtaracak bir buluşa imza atılmak üzere. Fransa’daki Uzay Üniversitesi’ndeki uzay bilimciler Ay’da vakumlu havuz oluşturarak balık yetiştireceklermiş. Nasıl ama? Keyfiniz yerine geldi di mi? Eğer bu proje gerçekleşirse sizin gibi balıklara gün doğar. Artık alabalık çiftliklerindeki ihtiyaç fazlası balıkları da bana gönderirsiniz. Onlara ben şefkat göstermek istiyorum.

(alıntıdır)