+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Ne kadar gerçeksiniz? / Test

 KOMEDI ve MIZAH Katagorisinde ve  Beyin Fırtınası Forumunda Bulunan  Ne kadar gerçeksiniz? / Test Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını deliqanli Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Mesajlar
  4.810
  Tecrübe Puanı
  9575725

  Tanımlı Ne kadar gerçeksiniz? / Test


  1-Marduk yıldızının 2012’de Dünya’ya çarpacağına inanıyor musunuz?
  a-Evet. b-Hayır. c-Belki.
  2-Üç yıl içinde yeni bir ekonomik kriz yaşanması ihtimali sizce ne kadar olabilir?
  a-Yüzde 15. b-Sıfır. c-Yüzde 100.
  3-“Türkiye toryum ve feomidyum gibi nükleer yakıt olarak kullanılabilecek zengin maden yatakları vardır.” cümlesi sizce doğrumudur?
  a. Toryum yatakları vardır ama feomidyum diye bir element yoktur.
  b-Türkiye’de her iki element de bol miktarda vardır.
  c-Bu cümle internette dolaşan bir uydurmadır.
  4- Sizce Türkiye 30 yıl içinde AB’nin ortalama refah düzeyine ulaşabilir mi?
  a-Ulaşamaz. b-Belki ulaşabilir. c-Ulaşabilir.
  5-Psikokinezi denen beyin gücü ile metalleri hiç el değmeden uzaktan bükme imkânı var mıdır?
  a-Vardır. b-İmkânsızdır. c-Beyin enerjisinin yoğunluğuna bağlıdır.
  6-“Şehir efsaneleri” deyimi ne anlama gelir?
  a-Bir şehrin kurulması ile ilgili efsaneleri tanımlar.
  b-Adı bir şehir ile anılan ünlü ve yetenekli kişiler için kullanılır.
  c- Aslı olmayan ama dilden dile dolaşan uydurma öykülerdir.
  7-Bugünkü teknoloji ile dışarıdan hiç enerji almadan iş üretebilecek devridaim makineler yapılabilir mi?
  a-Yapılamaz. b- Belki gelecek yüzyılda yapılabilir. c-Yapılabilir.
  8-Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) yerine Çin, Rusya ve İran gibi ülkelerle veya Türk cumhuriyetleri ile ekonomik birlik kurması önerisi için ne düşünüyorsunuz?
  a-İmkansızdır. b-İyi olur. c-Gerçekçi değil.
  9-1000 kişiye düşen otomobil sayısı Türkiye’de 87 AB’ye üye ülkelerde ise ortalama olarak 400’ün üstündedir.” cümlesini okuduğunuzda aklınıza gelen ilk düşünce hangisidir?
  a-Otomobil sahipliği açısından AB’den çok gerideyiz.
  b.-Türkiye’de otomobil pazarının büyük gelişme potansiyeli var.
  c-Otomotiv sektörü daha hızlı büyümeli.
  10-Her olayı bir komplo teorisi ile açıklamanın en önemli sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
  a-İçe kapanma ve şiddet eğilimlerini besler.
  b-İnsanın olayların gerçek yüzünü görmesini sağlar.
  c-İnsanı gerçeklikten koparır ve atalete sürükler.
  11-“Uygarlıklar Çatışması” kitabının yazarı Samuel Huntington, “Culture Matters ( Önemli Olan Kültürdür) adlı son eserinde, kalkınmanın yalnız Batı kültürü ile mümkün olduğunu vurguluyor. Bu düşünce doğru olabilir mi?
  a-Olamaz. b-Olabilir. c-Belki olabilir. 12-Bir kişinin toplumdaki yeri ve işindeki performansı için belirleyici olan nedir?
  a-Anne-babasından aldığı genler. b-Hem genler hem de ortam. c-Büyüyüp yetiştiği ortam.

  13-Kurumlarda ve toplumda yenilikçi (inovatif) fikir ve ürünler için şunlardan hangisi daha çok gereklidir?
  a-Çalışmak, çok çalışmak... b-Akıl ve mantık c-Hayalgücü ve sezgi
  CEVAPLAR VE YORUMLAR
  1- a = 0, b = 5, c = 0. Bu konuda bilim adamlarınca yapılmış bir hesap yok.
  2- a = 5, b = 0, c = 0 Sosyal ve ekonomik konularda kesin tahminler yapmak doğru değildir. Yalnız riskleri veya fırsatları görmek insanları yanıltabilir. Doğru olan riskleri ve fırsatları bir arada ve gerçekçi bir şekilde incelemek ve riskleri azaltacak ön8lemleri almaktır.
  3- a = 5, b =0, c = 0. Feomidyum adlı bir element yoktur. Türkiye’de 380 bin ton civarında toryum içeren cevher vardır ama bu elementin nükleer enerji üretimlinde kullanılması için yapılan çalışmalar henüz başlangıç aşamasındadır.
  4- a = 1, b = 3, c = 5. 2006 yılında AB’nin ortalama refah düzeyi 100 kabul edildiğinde Türkiye’nin düzeyi 30 ve AB’nin son beş yıldaki ortalama büyüme hızı yüzde 1.9’dur. Türkiye gelecek 30 yılda ortalama olarak yıllık yüzde 6.1’lik bir büyüme hızı tutturursa, AB’nin ortalama refahını pekalâ yakalayabilir. Son beş yılda tutturulan yüzde 7.3’lük büyüme hızı gelecek için umutları da güçlendiriyor.
  5- a = 0, b= 5, c = 0. Psikokinezi denen güç bilimsel olarak kanıtlanmış değildir. Ancak titanyum ve nikel karışımı olan ve nitinol denen maddeden yapılan tele, belirli bir kritik ısıda verilen şekil, soğuyunca değiştirilebilir. Bu tel tekrar aynı sıcaklığa kadar ısıtılanca kendiliğinden eski şeklini alır.
  6- a = 1, b = 1, c = 5. Haliç’in dibindeki çamurda altın madeni olduğu şeklindeki rivayet ve benzeri hayali öyküler, İngilizcedeki “urban legends” deyiminin çevirisiyle 2şehir efsaneleri” olarak adlandırılır.
  7- a = 5, b= 1, c = 0. Fizik yasalarına göre b.u tür bir makinenin yapılması imkânsızdır.
  8- a = 2, b = 1, c = 5 Çin, Rusya ve İran ile yapılan dış ticarette sürekli açık veriyoruz. Bu ülkeler ticarette bizim rakibimizi. Dış ticaretimizin yarısından fazlasını AB ile yapıyoruz. Yabancı sermayenin yüzde 85’i, turistlerin yüzde 55’i Avrupa’dan geliyor. Bu tablonun değişmesi için, yeni bir ticaret stratejisi ve en az 15 yıl gerekir. Bu nedenle, eksen değişikliği önerisi sohbet konusu olmaktan ileri gidemez.
  9- a = 1, b = 5, c = 2. Gerçekçilik, geleceğe dair bir umut üretilmesine imkân vermeli ve fırsatların farkında olmamızı sağladığı takdirde esas anlamını kazanır.
  10- a = 2, b 0 = 1, c = 5. Gerçek hayatta komplolar ve kumpaslar vardır ama istisnasız her olayın bir komplo kurgusu ile açıklanması, insanları son tahlilde umutsuzluğa, çaresizliğe ve atalete sürükler. Bir şeyler yapmak isteyenler de şiddete başvurmak isteyebilir.
  11- a = 5, b =1, c = 2. Japonya, Güney Kore ve Çin’in kendi kültürlerinden yararlanarak ekonomik kalkınmayı başarmaları, Huntington’ın ırkçı ve ayırımcı görüşlerinin doğru olmadığını düşündürüyor.
  12- a = 2, b = 5, c 0 = 2. Bu konuda yapılan son araştırmalar, genlerden gelen özellik ve niteliklerin, yetişim ortamı içinde şekillendiğini gösteriyor. Genler kader değil. İnsanlar toplum içinde kişisel gelişimlerini sağlamak için mücadele ettiklerinde başarılı sonuçlar alabiliyor.
  13-a = 1, b = 2, c = 5. Yeni fikir ve ürünlerin ortaya çıkması için insanların özgür bir ortamda hayalgücüne tam yol vermesi ile mümkün olabilir. Yenilikçilik ve yaratıcılık, gerçekliğin sınırlarını sezgisi ile zorlayan kişilerin ödülüdür. Yalnız gerçekçilik ile yetinenler mevcut işlerini iyi yapabilir ama geleceğin ufkuna yaklaşamaz.

  DEĞERLENDİRME
  50 -65 PUAN - POZİTİF GERÇEKÇİ: Hem gerçekliği tam olarak bilincindesiniz hem de hayatınızı değiştirmek ve olumsuzluklarla mücadele etmek için gayret gösteriyorsunuz. Fırsatlara odaklarınken risklere karşı önlem almayı da biliyorsunuz. Hayata ve geleceğe pozitif ve ölçülü bir umutla bakmak sizi daha güçlü yapıyor.
  40 -50 PUAN - GÖREV ADAMI: Gerçekliğin ve değişim zorunluluğunun farkındasınız. Üzerinize düşen günlük görevleri de eksiksiz yerine getiriyorsunuz. Ancak gerçekliğe boyun eğmek yerine bazı şeyleri değiştirmeye çalışmak lazım. İnsan hem gerçekçi hem de yenilikçi olabilir pekalâ...
  30-40 PUAN - NEGATİF GERÇEKÇİ: Hayatın ve toplumun acı gerçekleri moralinizi bozuyor ve girişimcilik enerjinizi törpülüyor. Gözünüzde büyüttüğünüz riskler, önünüzden geçip giden fırsatları görmenizi engelliyor. Evet ortalık güllük gülistanlık değil ama geleceğe yinede daha umutlu bakmanız gerekiyor.
  15 -30 PUAN EDİLGEN: Gerçekliği algılamak ve bir şeyleri değiştirmek için hiç gayret göstermiyorsunuz.
  Böyle gelmiş böyle gider diye düşündüğünüz için olaylar akıp giderken siz yalnız seyretmeyi tercih ediyorsunuz.. Gerçekliğin içine girip, değişime uyum ve kişisel gelişiminiz için bir şeyler yapsanız hiç de fena olmaz.
  7 -15 PUAN - KOMPLO TEORİSYENİ: Her olayı bir komplo teorisi, entrika veya kumpas ile açıklıyorsunuz. Bazen haklı da olabilirsiniz ama bu düşünce tarzı sizi gerçeklikten koparıyor. Esasında siz gerçeklikten kaçmak ve sorumluluktan kurtulmak için kafanızı bu tür teorilerle dolduruyorsunuz. Türkiye’nin karşıtlarını çok güçlü ve aklı olarak görmeniz de sizi eninde sonunda çaresizliğin ve ataletin kucağına itiyor. Oysa onlar, sandığınız kadar zeki değil...

  Referans

 2. #2
  Paylaşimci Üye =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind Baktabul'un Çılgını =whirlwind - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  1.062
  Tecrübe Puanı
  601264

  Tanımlı

  yaptım we 55 çıktı yaptıklarımdan hep 5 yanlış yaptığım 2 sorudan da 0 puan aldım..

 3. #3
  Süper Üye eclass Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Mesajlar
  478
  Tecrübe Puanı
  260

  Tanımlı

  28 çıktı 4 sorudan da 0 aldımm

 4. #4
  Loading the personal rank HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL Baktabul'un Çılgını HaZzAL - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  C:\WINDOWS\system32
  Mesajlar
  17.119
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  107375552

  Tanımlı

  baya bi ilgincmisssss

 5. #5
  Süper Üye _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ Baktabul İçin Değerli _weryew_ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  384
  Tecrübe Puanı
  401

  ball

  tşk sağollacayıptı sorular

+ Konu Cevapla
1 / 3 Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Empati Yeteneğiniz Ne Kadar Güçlü - Test
  By Mr. NuteLLa in forum Felsefe - Sosyoloji
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 04-10-2009, 19:52
 2. msn şifreniz ne kadar güçlü test edin
  By bariscoskun in forum MSN Messenger
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 07-12-2008, 19:19
 3. Hafızan Ne Kadar Kuvvetli?Test Etmeye Ne Dersin?
  By GönüL in forum Karısık Flashlar
  Cevaplar: 20
  Son Mesaj: 02-17-2008, 20:08
 4. GS Lılara TeSt ne kadar cimbomluyuz???
  By sonaskim in forum Galatasaray
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 04-02-2007, 20:37
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-08-2006, 21:09

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375