+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Kadın hangi erkeği tercih eder?

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Beylerin Dunyasi Forumunda Bulunan  Kadın hangi erkeği tercih eder? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375455

  Tanımlı Kadın hangi erkeği tercih eder?

  Kadın hangi erkeği tercih eder?

  Erkek olsun, kadın olsun herkes kendi özelliklerinin satın alabileceği en iyi partneri bulma eğilimindedirler. Aşık olmaksa, temel olarak, her iki tarafın da iyi bir alışveriş yapmış olduğunu hissettiklerinde yaşanan bir süreçtir.

  Evrimci psikoloji, kadın-erkek ilişkileri ve eş seçimi sürecindeki dinamikleri net olarak açıklıyor.
  Geçtiğimiz yıllarda Darwinci feministler ve diğerleri, kadın davranışının karmaşıklıklarını daha ince detaylarla inceleyen bir görüş açısı geliştirdiler. Görünen o ki kadınlar, partnerlerinin ummak isteyecekleri kadar monogam davranışlar sergilemiyorlar. Kadınlar da bazen kısa dönemli eşleşme stratejileri izliyor. Ama bunun nedenleri konusunda herkes hemfikir değil.


  New Mexico Üniversitesi'inde Biyoloji Profesörü olan Randy Thornhill'in verilerine göre kadınlar, daha iyi genlere sahip çocuklar doğurabilmek adına bilinçdışı bir güdüyle, kendi uzun dönemli ilişkileri dışında, daha çekici fakat 'uzun dönemli bir ilişkiye girmek konusunda isteksiz' erkeklerle kaçamak ilişkilere girebiliyorlar.

  Bir diğer araştırma ise, kadınların kendi menstrüal döngülerine bağlı olarak değişik zamanlarda değişik tercihler ortaya koyabildiğini gösteriyor. Menstrüal olarak en doğurgan oldukları evrede kadınlar, daha iyi görünüşlü, daha simetrik vücut yapısına sahip ve daha erkeksi görünüşteki erkekleri seçiyorlar.

  Psikolog Norman P. Li ve Douglas T.Kenrick'in bulgularına göreyse, kısa dönemli ilişkiler söz konusu olduğunda kadınların partner seçimindeki birinci önceliği 'fiziksel çekicilik' oluyor ki, bu erkeklerin eş seçerken gösterdiği davranış tarzının hemen hemen aynısı.

  "Lüksler" ve "zorunluluklar" arasındaki ayrımı daha net ortaya koyabilmek açısından araştırmacılar erkek ve kadınlara değişik "eşleşme bütçeleri" verdiler ve bir seri test süresince onlardan kendi ideallerindeki eşi 'görünüş, sosyal statü, yaratıcılık ve nezaket'gibi özellikleri kullanarak tarif etmelerini istediler. Bir gecelik ilişkiler ya da kaçamaklar için her iki cins de 'diğer bütün parametrelerin üstünde olarak' fiziksel çekiciliği en önemli özellik olarak niteledi.

  Uzun dönemli eşleşmeler içinse, cinsler arasında daha önce beklenen farklılıklar ortaya çıktı: Erkekler 'çekiciliği' tercih etmeyi sürdürürken, kadınlar sosyal statü -ve onunla neredeyse aynı oranlarda- sıcaklık ve güvenilirlik aradıklarını belirttiler. Ama minimum gereklilikleri sağlandığında her iki cins de 'iyi çizgilere sahip' partnerleri; en mükemmel hatlara veya en yüksek statülere tercih ettiklerini gösterdiler.

  Diğer bir deyişle "Ne erkekler tam olarak duygusuz sayılabilir ne de kadınlar tam olarak servet avcısı gibi düşünülebilir." diyor Texas Üniversitesi'nden Doç.Dr.Li. "Bir çocuğa babalık yapmak için dünyanın en güzel kadınına ihtiyacınız yok. Aynı şekilde doğurganlık başarısını sürdürmek için bir kadının da dünyanın en zengin erkeğine ihtiyacı yok. Temelde bütün ihtiyacınız olan, tembel ve aylak olmayan biri."

  Kadın-erkek ilişkisi bir tür alışveriş mi?

  "Eşleşme piyasasında insanların bütçeleri, aslında başkalarına ne sunabilecekleriyle belirlenir.." diyor Norman P.Li "..o yüzden çok yüksek statüye sahip veya çok zengin bir adam, fiziksel olarak çok daha çekici olan bir partnere yönelecektir. Dolayısıyla, daha yüksek kalitede bir partner arayışıyla kendilerini 'fiziksel anlamda daha çekici' bir hale getirmeye gayret eden kadınların da tam olarak yanlış iş yaptıkları söylenemez."

  Dr.Li'nin argümanına göre çok zeki ve başarılı kadınlar da uygun eş bulmada çok büyük zorluklar çekiyor. Erkekler ise kendi zekalarını takdir edecek kadar akıllı birini arıyorlar, kendi zekalarıyla rekabet edecek birini değil.

  Erkeğin dış görünüşü ve giyimi çok önemli

  Syracuse Üniversitesi Maxwell School'dan antropoloji profesörü John Marshall Townsend, kadınların kendi statülerinden kaynaklanan gerekliliklerin, eş arayışlarını çok karmaşık bir hale koyduğunu söylüyor. Profesör Townsend; tıp ve hukuk öğrencisi ve profesyonel kariyer sahibi hanımlardan oluşmuş bir gruba, değişik şekillerde giyinmiş bazı erkeklerin resimlerini gösterdi. Bu resimlerdeki erkekler mesela fast-food restoranında çalışan biri giyinmiş veya tasarımcı kostümü içinde Rolex saat takmış biri olarak görünüyorlardı. Katılımcılara, resimlerde görünen erkeklerin sosyal statüleriyle ilgili detaylı tarifler de ayrıca verildi.

  Sonuçlar son derece belirgindi. "İşte Bay Cazip! Ama eğer yanlış kostüm giymişse veya statüsü yanlış belirtilmişse, bayan denek -bırakın onunla ilişkiye girmeye veya evlenmeyi- akşam yemeğine bile çıkmaya değer bulmuyor.

  "Cary Grant'ı Burger King çalışanı gibi giydirebilseydiniz, kadınlara hiç cazip görünmeyecekti." diyor Profesör Townsend. "Eğer kadınlar toplumsal statüsü 'aşağıda' birileriyle ara sıra çıkabiliyorsa, bu kesinlikle çaresizlikten kaynaklanmaktadır."

  Buna karşılık, erkekler fiziksel açıdan çekici olan her türden kadınla birlikte olabiliyorlar. Ama iş evliliğe gelince "erkekler 'toplumsal sınıf' meselesine büsbütün duyarsız değiller. Ama evlilik söz konusu olduğunda erkeklerin sosyo-ekonomik bir kazanım peşinde olmadıkları da açık.

  Michigan Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Enstitüsü'nden Stephanie L. Brown ve New York'taki Syracuse Üniversitesi'nden Brian P. Lewis'in ortaklaşa gerçekleştirdikleri bir diğer çalışma ise, erkeklerin uzun dönemli ilişkilerinde kendi altlarındaki konumlardan kadınları kendi eşiti veya üstü konumundaki kadınlara tercih ettiğini ortaya koydu. Buna karşılık, kadınların tercihinde belirgin bir 'toplumsal olarak dominant' olan erkeklere karşı bir belirgin bir ilgi yönelmesi saptanmadı.

  Lewis'in hipotezine göre bu sonucun sebebi, erkeklerin kendilerinden aşağı konumlardaki kadınların davranışları üzerinde daha fazla kontrol sağlayabileceklerine inanmaları. Böylece kadınların mongam kalmalarını sağlayabileceklerini ve çocukların nesebi hakkında kesin emin olacaklarını varsayıyorlar. Uzun dönemli ilişkilerde kadınların sadakatsizliği erkeklere ciddi bir tehdit oluşturuyor.

  Bazı evrimsel psikologlar cins farklılıklarının abartıldığını düşünüyorlar. "The Mating Mind: How Sexual Choice Shaped the Evolution of Human Nature" (Eşleşen Zihin: Cinsel Tercih, İnsan Doğasının Evrimini Nasıl Şekillendirdi) adlı eserinde Geoffrey Miller, insan zihni de tıpkı tavuskuşunun görkemli kuyruğu gibi, esas itibarıyla karşı cinsin ilgisini çekebilecek şekilde evrimleşti. Mesela müziksel veya artistik yetenek, insanların hayatta kalması için gerekli bir rol oynamış sayılmaz ama böyle yeteneklere sahip olanların üreme konusunda daha başarılı oldukları da görülüyor.

  New Mexico Üniversitesinde Doçent olan Miller'a göre, zeka ve yaratıcılık çok 'seksi' özellikler. "Erkekler kısa dönemli ilişkilerinde seçici değildirler. Bu yüzden Penthouse dergisinde IQ sonuçlarına rastlamayız. Ama iş uzun dönemli ilişkilere geldiğinde, erkeklerin de 'partnerlerinin zeka özellikleri' hakkında kadınlar kadar seçici olduğuna dair yeterli kanıtlar var." diyor Dr. Miller.

  Anlık izlenimlerin önemli olduğu 'hızlı eşleşme' bahsine dönülürse, HurryDate girişiminin sahibi Adele Testani, her iki cinsin de fiziksel çekicilik konusunda bu kadar seçici olmasını yadırgamadığını söylüyor. "Katılımcılar her seferinde birbirlerine birbirlerinin kariyerleri hakkında sorular sormasına rağmen, bütün sorun yüz yüze oluşan kimya, elektriklenme ve cazibe" diyor Testani. "Tabii ki o kişiyle evlenip evlenmeyeceğinize birkaç dakikada karar veremezsiniz."

  Son sözü Norman P.Li'ye bırakmak uygun olacak:


  "Neticede erkek olsun, kadın olsun herkes kendi özelliklerinin satın alabileceği en iyi partneri bulma eğilimindedirler. Aşık olmaksa, temel olarak, her iki tarafın da iyi bir alışveriş yapmış olduğunu hissettiklerinde yaşanan bir süreçtir."  Güncel.net

 2. #2
  Süper Üye thepunısher Buraların yabancısı thepunısher - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  ankara
  Mesajlar
  299
  Tecrübe Puanı
  221

  Tanımlı Ce: Kadın hangi erkeği tercih eder?

  hiç aşık olmadığım için bilmiyorum ama insanlar yada ben aradığımı nasıl bulurum bilmiyorum paylaşım için sağol

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Hangi Üniversiteyi Tercih Etsem?
  By truegift in forum Okulu, Lisesi, Üniversitesi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-27-2012, 15:35
 2. Hangi suyu tercih ediyorsunuz?
  By buyuce in forum Diyet Ve Sağlıklı Beslenme
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 02-11-2011, 13:20
 3. Kadınlar Neden Yaşça Büyük Erkeği Tercih Eder?
  By NoBoDyS in forum Hanımların Yeri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-27-2010, 15:34
 4. Neden Bazı Kadınlar Yalnızlığı Tercih Eder?
  By ChernobiL in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 08-20-2010, 16:19
 5. Kadının Zekisi Erkeği Vezir Eder
  By yaremce in forum Beylerin Dunyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-02-2008, 12:34

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375