Futbolla aşk ofsaytta buluşur… İdiraki zordur… Anlamazsınız, o anda çizgiye bakamamışsınızdır. Yandan kalkan bayrağı gördüğünüzde de 3 adım geriye gidemez, nedenini sorgulamaya koyulursunuz…

Aşk fena halde futbol gibidir;Aşk, zemin nasıl olursa olsun, karda, yağmurda, çamurda sadece ve sadece gol gibi onu arayıp, onun peşinden koşmaktır.

Aşk, pozisyon zenginliği istemektir, 3 puana değil seyir zevkine oynamaktır..
Aşk, rakibin bunaltıcı ataklarında eşinin defansdaki hatalarında hemen kademeye girmek, eşine en kötü ihtimalde arkasında takımın emniyet sübapı vazifesini gören birinin olduğunu bilmenin rahatlığını sunmaktır..
Aşk, bilmedik sahalarda zeminin azizliğine uğrayan eşini teselli etmek için yanına gitmektir..tutup elinden usulca kaldırmaktır.. Aşk, ters bir durum olur da kırmızı kart görürse onun yerini doldurmak için iki kişilik oynamaktır..
Aşk, catennaccio yapan rakip defansı arasında denk getirip demarke pozisyonda deplase olan eşini, milimetrik paslarla topla buluşturmaktır.. Aşk, kimi zaman takım değiştirmektir..Omuz omuza mücadeleye girmek, birbirine nizami şarj uygulamaktır..kıran kırana mücadele etmektir..ama oyun bitince kolkola eve gitmektir..
Aşk, transfer için astronomik tekliflerle dayansalar bile kapınıza, forma aşkına kendi takımınızda oynamaktır..
Aşk, golden sonra bir tek ona koşmaktır.. Aşk, zemin nasıl olursa olsun, karda, yağmurda, çamurda sadece ve sadece gol gibi onu arayıp, onun peşinden koşmaktır.Alıntıdır...