Daha hızlı iş bulmanın yolları
İş ararken nelere dikkat etmelisiniz?Yeteneklisiniz eğitimlisiniz çalışmak istiyorsunuz ve paraya ihtiyacınız var. Ama iş artık aslanın midesini bile geçmiş durumda. Hızlanmak için birkaç adım atmak lazım…


Büyük Resim
Daha hızlı iş bulmanın yollarıİş ararken nelere dikkat etmelisiniz?

Büyük Resim
Overteam
İyi CV herşeyin başıCV'nizin iyi düzenlenmiş olması çok önemli. Yeteneklerinizi eğitiminizi ve deneyiminizi saklamayın. Ama CV'yi bir övünme mecraı olarak da görmeyin. CV'nizin imlasına özellikle dikkat edin.

Büyük Resim
Overteam
Ne iş olsa yaparım demeyinBöyle derseniz spesifik hiçbir yeteneğiniz olmadığı zannedilir. Ne istediğinizi bilin ki doğru yerde arayasınız.

Büyük Resim
Overteam
Düzgün giyininİş görüşmelerine giderken giyiminize itina gösterin. Çok resmi olmanıza gerek yoksa olmayın. Başvurduğunuz işin karakterine göre giyinmeye çalışın


Büyük Resim
Overteam
Acele etmeyinFazla aceleci davranırsanız iş bulamamanızın nedeninin yeteneksizliğiniz olduğu düşünülebilir. Aceleci ve ısrarcı davranmayın ki kendinize uygun bir iş aradığınızı anlasınlar.


Büyük Resim
Overteam
Kibirli olmayınİş arıyorsunuz kendinizi ispatlamaya çalışmıyorsunuz. Size sorulan soruları alçak gönüllü bir ses tonuyla cevaplayın.Büyük Resim
Overteam
Önerilere açık olunDeneme süreleri istediğinize yakın başka pozisyonlar vb. önerilere açık olun. Hemen her şeyi reddetmeyin çalışmak konusunda isteksiz olduğunuz düşünülmesin.

Büyük Resim
Overteam
Profil üretinProfesyonel CV sitelerine profilinizi yerleştirin. Oralarda nasıl göründüğünüze dikkat edin. Arama motorları aracılığıyla bulunabilmeniz çok önemli.

Büyük Resim
Overteam
Referanslara dikkatCV'nizde gösterdiğiniz referanslar yaptığınız ve yapmak istediğiniz işleri temsil eder nitelikte olmalı.


Büyük Resim
Overteam
Özgüvenli olunÖzgüvensiz davranış çalışırken de inisiyatif alamayacağınız izlenimine sebep olur. Kendinize güvenin.


alıntıdır