Herkesin hayalleri vardır benim bildiğim, herkes bir şeyler ister. Peki yeter mi sadece istemek ?

Multi-milyoner bir ailenin ya da ünlü bir oyuncu / şarkıcı ailesinin ferdi iseniz evet ama ne yazık ki hepimiz şanslı doğamıyoruz gördüğüm kadarıyla. Hepimizin babası fabrikatör değil ne yazık ki ve annelerimiz victorias secret mankeni olamadı hiç. Ama üzülmeyin derim, çoğumuz daha mutlu olabiliriz bir çok richie richden. Bazen kıymet bilmek en büyük zenginliktir der büyüklerimiz tabi çoğu zaman dinlemeyiz.

Bazen kendi kendinize sitem ediyor olabilirsiniz, "çok mu şey istiyorum ya ! " diye. Belki çok değil ama herşeye zamanın olmuyor, üzülmeyin derim. Her istediğiniz zınk diye olsaydı eğer o zengin, şımarık insanlardan farkınız kalmazdı inanın. Bir şeyi gerçekten istiyorsanız elde etmek için her şeyi yaparsınız. Yani en azından öyle umuyorum. Milyonların oynadığı Blizzard firmasının efsanevi yapımı olan MMORPG / massive multi-player online role playing game / "World of Warcraft" oyunundan bir örnek verecek olursam (her ne kadar başka bir konu olsada) istediğiniz bir şey (item ya da name tag) için günlerce saatlerce aynı şeyleri yapabilirsiniz, ki yapmışsınızdır da. Evet itiraf ediyorum ben yaptım, istediğim bir çok şey için sadece sanal bir alem olan oyunda "nerd" e bağladım ve istediğim şeyi elde etmek için saatlerce, günlerce ve belki haftalarca uğraşmıştım. Peki sonuç ? Evet istediğimi aldım. Bu tarz oyunların en iyi yönü yeterli çaba karşılığında istediklerinizi elde edebilmenizdir. Belirli bir efor harcanarak, sosyal hayattan ve aile ilişkilerinden fedakarlık edilerek istenilen her şeye ulaşılabilir. Bir oyundan örnek verdim çünkü hayat ile tamamen alakasız olan bir sanal ortamda ne isterseniz elde edebilirsiniz.

Ama her şey bir oyundaki kadar kolay değil. İstediklerinizi elde etmek için çalışmalısınız. Evet üzgünüm ama bu bir gerçek, o hiç sevmediğiniz şirkete gitmek zorundasınız ve o nefret ettiğiniz patronlarınızın nazını çekmelisiniz. Başka bir değişle sizden istenileni yapmak zorundasınız çünkü ay sonunda yüzünüzün gülmesi herşeyden önemli. Peki istedikleriniz standartlarınızı aşıyorsa ?

Kural -1 Asla kredi kartlarınıza güvenmeyin !

Her gün binlerce kredi borçlusu ekleniyor yaşadığımız ülkedeki kredi kartı zincirine, tepemizde oturanlardan önce 3 bin 4 bin olan kredi borçlusu sayımız şu an 4 5 milyon olmuş vaziyette ve sözde herkes durumun farkında. Siyasete politikaya girmeyeceğim sadece uyarayım dedim ne durumda olduğumuzu siz daha iyi bilirsiniz. Kredi kartlarınızı son çare olarak kullanın derim, kazancınıza endeksli olarak "tek çekim" ödeme kuralını kullanabilirsiniz. Taksit olayı uyuşturucu gibidir inanın, hayallerinizi gerçekleştirmek için olmayan paranızı harcamayın.

Kural -2 kendinizi tutmayı bilin.

Bir şeyi gerçekten istiyorsanız kendi iradenizi sınayın, her gün dışardan yemeyin, her gece dışarı çıkmayın, her programa katılmayın, dinlenin.. Hem dinlenirken de birikim yapın. Böylece zamanı geldiğinde mutlu sona ulaşmak daha kolay olacaktır. Sınırlarınızı kendiniz belirleyin ve bunların dışına çıkmamaya çalışın. Zaten bunları başarırsanız önce kendinizle gurur duyacaksınız ve aslında ne kadar iradeli bir kişiliğe sahip olduğunuzu anladığınızda sırtınız asla yere gelmeyecek çünkü artık her şey için gerekli eforu sarf edebilirsiniz. Bu bahsettiğim iki küçük kuralın dışında binlerce kural var tabiki ama uygulaması sizlere kalmış, kendinizi her test edişiniz size daha çok şey kazandırır. Her testte başarılı olamayabilirsiniz, üzülmeyin karakterinizi değiştiremezsiniz elbette sadece bununla yaşamayı öğrenmelisiniz. Her gece dışarı çıkıp eğlenmekten kendinizi alamıyorsanız, hayalleriniz biraz daha bekleyecek demektir.

Peki ya istediğiniz şey, hayalini kurduğunuz şey, somut bir şey değilse ?

Evet beyler, bayanlar burada aşktan bahsediyorum. Öncelikle beylere sesleniyorum, hayalini kurduğunuz kadın gözlerinizin önünde ve siz ona ulaşamıyorsunuz.. Kural mural saymayacağım herkesin karşı cinse uyguladığı çeşitli yakınlaşma taktikleri vardır ama bu sefer taktik yok. Kendinize güvenin, sizde onun kadar insansınız. Sırıl sıklam aşık olsanız bile karşınızdaki insanda sizin gibi nefes alıyor, yürüyor ve onunda bir kalbi var, belki de sessiz sessiz sizin için çarpıyor. Bilemezsiniz. Bu bilinmezlik yüzünden de her türlü şansı denemelisiniz. Tabi tadını kaçırmadan. Unutmayın kadınlar bir biri ile çelişkili 10 konu hakkında aynı anda düşünebilir ve görüş sahibi olabilir. Tek düze değillerdir ve her nasılsa farkedildiklerini her seferinde anlarlar. Gerçekten bir bayanın kalbini kazanmak istiyorsanız yani istediğiniz şey herşeyden önce buysa, kendinize güveniniz tam olmalı, kimsenin gazına ihtiyacınız yok, siz ne iseniz osunuz. Bir başkası olmanıza gerek yok. Güç sizinle.

Ve bayanlar, hepimizin bildiği gibi istediğini elde etme konusunda ki en yetenekli varlıklarsınız, net. Ama her erkek isteklerinize cevap vermeyebilir. Evet dünya sizin etrafınızda dönüyor olabilir ama çoğu kez gerçekten çaba harcamalısınız. Hani istediğiniz erkeğin kalbini kazanmak için çabadan çok gerçek olmanız lazım. Hissettirmeniz lazım. Biraz odun olduğumuz binlerce araştırmayla kanıtlanmış, beyaz atlı prens oranı çok düşük bir dünyada yaşıyoruz. Genelde istedikleriniz, kriterleriniz belli olur, uğruna canınızın yanmasını engelleyemediğiniz beylere zaman tanıyın. Her hedefe misilleme yapmayın ! Sonra siz üzülüyorsunuz, tüm erkekleri lanetliyorsunuz ve ne yazık ki hepimizi aynı keseye koyuyorsunuz. Gerçek olun !

Sözün özü istenilen her şey için efor sarf etmek gerekiyor. Hiçbir şey bedava değil. Her şeyin bir bedeli vardır sözüde gerçek. İsterseniz trilyoner olun, birinin kalbini kazanmanız için çaba göstermeniz şart. Gerçi dünya hızla değişiyor yakında ne aşk ne sevgi ne de bir şey için çabalamak ifadesi kalmayabilir. Ama ne olur ne olmaz biz bildiğimizden şaşmayalım en azından tehlikeli yakın gelecekte insan olarak kalırız.

Emir Keskin
Kaynak:Askmen