+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Jinekomasti.....

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Beylerin Dunyasi Forumunda Bulunan  Jinekomasti..... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  yaremce
  Misafir

  :hi: Jinekomasti.....

  Jinekomasti (erkekte meme büyüklüğü)

  Düzeltmeler
  Memenin hormonal veya şişmanlık nedeni ile normalden büyük olduğu durumlarda normal ölçülere indirilir.

  Gerekenler
  Tahliller, hormon testleri, meme röntgeni, ameliyat öncesi 6 saat aç kalınmalı, lokal veya genel anestezi, operasyon süresi 1-2 saat, hastanede kalma gereği duyulmaz, 5 günde dikiş alınır, 10 gün bandajlanır ve 10 gün boyunca kol hareketleri kısıtlamalıdır, 1 ay süreyle spor yapılmamalıdır.

  Operasyon nasıl gerçekleşir
  Göğüsler hormonal nedenlerle büyümüşse göğüs ucundan girilerek süt bezleri çıkarılır, şişmanlığa bağlı yağ birikmesi ise yağlar vakumla emilir.

  İzler
  Hemen hemen fark edilmeyen bir iz kalır.

  Komplikasyonlar ve beklenmeyen etkiler
  Mororma ve geçici olan duyarlılık azalması.

  Beklenen etkiler
  Operasyon genel olarak olumlu sonuç verir.

 2. #2
  yaremce
  Misafir

  Tanımlı

  Yüz Germe (face lifting)
  Düzeltmeler
  Alın, şakaklar, çene altı, boyun, tek başına ya da yüzün tamamı gerginleştirilir.

  Gerekenler
  Tahliler, operasyondan önce en az 6 saat aç kalınır, lokal veya genel anestezi uygulanır, operasyon yaklaşık 2-3 saat sürer, 1 gece hastanede kalmak yeterlidir, 1 hafta sonra dikişler alınır, 10 gün içinde morluk ve şişlikler geçer, 1 ay boyunca güneşten korunmalıdır.

  Operasyon nasıl gerçekleşir
  Kulak çevresi ve saç içinden yüz cildi serbestleştirilerek gerilir.

  İzler
  Genelikle birkaç ay içinde fark edilmeyecek kadar belirsiz hale gelir.

  Komplikasyonlar ve beklenmeyen etkiler
  Morarma, enfeksiyon, geçici his kaybı.

  Beklenen sonuç
  Birden aşırı kilo kaybı olmadığı takdirde etkisi 10-15 yıl sürer.  Bleforoplasti (göz kapağı estetiği)
  Düzeltmeler
  Göz kapağı düşüklüğü ve sarkması giderilir, göz altı torbaları ortadan kaldırılır.

  Gerekenler
  Tahliller, göz muayenesi, lokal veya genel anestezi uygulanır, operasyon 1 saat sürer, hastanede kalmaya gerek duyulmaz, 3-4 gün sonra dikişler alınır. Gözdeki şişlik ve ödem 7-10 gün içinde normale döner.

  Operasyon nasıl gerçekleşir
  Kirpiklerin 1-2 mm altından ve kapak katlantısından kesilerek yağ torbaları ve fazla cilt alınır. Böylece izler gizlenmiş olur ve fark edilmez.

  Komplikasyonlar ve beklenmeyen etkiler
  Morarma asimetri, şişlik.

  Beklenen sonuç
  40 yaşında gerçekleştirilen operasyonun 10-15 yıl sonra tekrarlanması gerekebilir.


  Gıdık Estetiği
  Düzeltmeler
  Yağ fazlası alınır, deriye gergin bir görünüm sağlanır.

  Gerekenler
  Tahliller yapılır, lokal veya genel anestezi uygulanır, hastanede kalınması gerekli değildir. Operasyon süresi yarım saat ile 2 saat arasında değişir, dikişler 7 gün sonra alınır, baş hareketleri 1 hafta kısıtlanır, müdahale sonrası tedavi 10 gün sürer.

  Operasyon nasıl gerçekleşir
  Sadece yağ fazlalığı varsa kulak memesi altından açılan 1-2 mm’lik bir delikten yağlar vakumla emilir. Deri sarkması varsa fazla deri çıkartılarak gerginlik sağlanır.

  İzler
  Kulak altında gizlenen izler fark edilmez.

  Komplikasyonlar ve beklenmeyen etkiler
  Morarma ve enfeksiyon
  Beklenen sonuç
  10 yıl içinde operasyonun tekrarı gerekebilir.

 3. #3
  yaremce
  Misafir

  Tanımlı

  Cinsel gücü artıran bitkiler
  Uzmanlar, maydanoz, kereviz, sivri biber, kırmızı biber, nane gibi birçok bitkinin, erkeklerde hormonlar üzerinde olumlu etki yaparak cinsel arzuyu ve gücü artırdığını bildirdi.

  Cinsel arzuyu ve gücü artırdığı bilinen bitkilerle ilgili yapılan araştırmalara her geçen gün yenileri ekleniyor. Uzmanlara göre, erkek hormonlarını çalıştıran ve cinsel isteği artıran bitkiler şunlar:

  Kuşdili: Tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi cinsel iktidarsızlığı giderir.

  Maydanoz: Bedeni yorgunluk ve ruhi bunalımı giderir. Erkeklerde cinsel gücü artırır.

  Nane: Cinsel isteği çok artırır. Erkekte psikolojik iktidarsızlığı giderir.

  Tarçın: Cinsel isteği çok artırır.

  Zencefil: Tüm vücudu uyararak bedeni ve zihni çalışma gücünü artırır. Erkekte cinsel gücü ve isteği artırır.

  Kişniş: Erkeklerde cinsel arzuyu artırır. Günde bir kahve kaşığı kullanılır. Sinir sistemine de çok yararlıdır. Et yemeklerine veya yemeklerde soslara konur. Bir bardak sıcak suya yarım kahve kaşığı kişniş karıştırılıp, yemek üzerine içilebilir.

  Vanilya: Çeşitli sebeplerle (ruhi ve bedeni zayıflık) erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlığı giderir ve onlara cinsel güç kazandırır. Pasta ve sütlü tatlılarda kullanılır.

  Kırmızı biber: Cinsel isteği çok artırır. Ancak damar sertliği, üre ve tansiyonu olanlar yememelidir.

  Sivri biber: Bol miktarda C, P, K vitamini içerir. Erkeklerde cinsel isteği artırır.

  Hardal: Cinsel arzuyu artırmanın yanı sıra sinirleri kuvvetlendirir. Ancak midesi hassas olanlar, karaciğer, damar setliği ve tansiyonu olanlar kullanmamalıdır veya çok az almalıdır.

  Kereviz: Çeşitli iç salgı bezlerine tesir eder ve onların faaliyetlerini artırır. Erkeklerde cinsel faaliyeti çok artırarak vakitsiz iktidarsızlığı önler.

  Ayçiçeği: Bol protein ihtiva eder, içeriğinde fazla miktarda E vitamini vardır. İktidarsızlığa engel olur. Kalp ve sinir hastalıklarını önler. Cinsel arzuyu artırır.

  Greyfurt: Vücuda gençlik ve dinçlik verir. Sabah kahvaltıda bir bardak içilmesi tavsiye edilir. Ülseri ve tansiyonu olanlara tavsiye edilmez.

  Çam fıstığı: Bol E vitamini vardır. Cinsel tükenmeyi ve buna bağlı olarak ruhi çöküntü ve kalp rahatsızlıklarını geçirir.

  Antepfıstığı: Protein ve bol E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzuyu uyarır.

  Susam: Cinsel isteği artırır.

 4. #4
  yaremce
  Misafir

  Tanımlı

  Erkeklerde meme kanseri...

  Genellikle kadınlarda görülen meme kanseri erkeklerde de ortaya çıkabiliyor. Ancak erkek meme kanserinin kadınlardakine göre daha kötü sonuçlar doğuruyor. Çünkü erkeklerde meme dokusu bulunmadığı için kanserin yayılması daha hızlı bir seyir izliyor.

  İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi"nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Okay Nazlı, genellikle kadınlarda görülen meme kanserinin erkeklerde de nadir olarak ortaya çıkabildiğine dikkati çekerek, ancak erkek meme kanserinin kadınlardakine göre sonuçlarının daha kötü olduğunu söyledi.

  Tüm meme kanserlerinin yüzde 1"inden azını oluşturan erkek meme kanserlerinde tedavinin genellikle kadın meme kanseri tedavisiyle aynı olduğunu ifade eden Nazlı, meme kanserinin erkeklerde kadınlara göre daha ileri yaşlarda görüldüğünü kaydetti.

  Nazlı, meme kanserine yakalanan erkek hastaların memede kitle ve ağrı şikayetleriyle doktora başvurduğunu belirterek, “Erkek meme kanseri, nadir görülen bir kanser türüdür, ancak kadınlardakine göre daha kötü gidişat sergiler” diye konuştu.

  Erkeklerde meme dokusu bulunmadığı için kanserin daha hızlı yayıldığını ifade eden Nazlı, “Erkekler bu rahatsızlığı ilerlemiş bir evrede fark eder. Erkeklerde kadın meme kanserlerine oranla daha düşük bir ihtimalle kurtuluş olur” dedi.

  AİLESİNDE MEME KANSERİ OLANLAR DİKKAT
  Ailesinde meme kanseri öyküsü bulunanların daha dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Nazlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
  “Meme kanserinin yüzde 10 genetik yönü vardır. Erkek meme kanseri olanların yüzde 30 oranında ailelerinde mutlaka kadın meme kanseri vardır. Bu hastalık yaş ilerledikçe artar. Örneğin erkek meme kanseri 35 yaş üzeri erkeklerde 100 binde 0.1 görülme olasılığı varken, 85 yaş üzeri erkeklerde de 100 binde 11,1 görülme olasılığına kadar çıkar. Ayrıca evlenmemiş erkeklerde görülme olasılığı yüksektir.”

  BELİRTİLERE DİKKAT
  Nazlı, erkeklerde meme kanserinin genellikle ilk olarak memede büyüme, ağrı, kızarıklık, kitle ve şekil değişiklikleriyle ortaya çıktığını ifade ederek, “Erkek meme kanserlerinde erken tanı çok önemlidir. Bu nedenle, memelerinde anormal değişiklikler olan ya da kitle hisseden kişiler, zaman geçirmeden bir genel cerrahi uzmanına gitmelidirler” diye konuştu.

  Erkeklerde meme bölgesindeki her şişliğin kanser olarak değerlendirilemeyeceğini belirten Nazlı, kilolularda ve bazı gençlerde meme bölgesinde şişkinlik olabileceğini, ancak kanserde, bu bölgede daha sert bir kitle oluştuğunu söyledi.

  Nazlı, özellikle meme bölgesinde sert kitle veya bir oluşum ele geldiğinde, zaman yitirmeksizin bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerektiğini vurgulayarak, çoğu zaman geç kalınabildiğini kaydetti.

  BANYODA KONTROL EDİN
  Meme kanseri riskine karşı erkeklerin de banyoda, kadınlar gibi kendi kendilerine kontrol yapması gerektiğini ifade eden Nazlı, “Bu sadece kadınlara özgü bir hastalık değil. Erkeklerde bu rahatsızlığa yakalanabilme olasılığına karşı kendi kendilerine göğüslerini kontrol etsin. Çünkü bu rahatsızlık erkeklerde geç fark edildiği için daha kötü sonuçlara neden oluyor” diye konuştu.

 5. #5
  yaremce
  Misafir

  Tanımlı

  Liposculpture (vücut biçimlendirme)


  Düzeltmeler
  Mide, karın, sırt, bel, basen, kalça, uyluk ve bacak yağları alınarak biçimlendirilir.

  Gerekenler
  Tahliller, kalça biçimlendirmesi için damar incelmesi (doppler). Ameliyattan 6 saat önce aç kalınmalı, genel anestezi uygulanır. Hastanede 1 gün kalınması gerekir, operasyon süresi yarım saat ile 1 saat arası değişir, 7 gün sonra dikişler alınır, 15 gün korse giyilir. Ameliyattan hemen sonra fiziksel aktiviteye başlanabilir.

  Operasyon nasıl gerçekleşir
  Klasik çizgisi, kalça katlantısı, göbek çukurundan açılan 1-2 mm’lik deliklerden girilerek vakum etkisi ile deri altı yağları alınır. Derisi sarkma eğilimli olanlarda cilt germe işlemi yapılır.

  İzler
  Noktasal izler göbek deliği ve kalça katlantısı altından yapıldığı için belirgin değildir.

  Komplikasyonlar ve beklenmeyen etkiler
  Ameliyattan hemen sonra görülen ödem ve morluklar 7-10 gün içinde kaybolur. Operatör kalın kanül kullandığı takdirde dalgalı görüntü oluşabilir. Ancak günümüzsde kullanılan kanüller bu sorunu çözmüştür.

  Beklenen sonuç
  Sadece aşırı bölümlere müdahale edilirse ve tek seansta aşırı miktarda yağ alınmazsa sonuç çok olumludur.

+ Konu Cevapla

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375