+ Konu Cevapla
2 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
6 den 10´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu

Erkek Sağlığı

 FARKLI DÜNYALAR Katagorisinde ve  Beylerin Dunyasi Forumunda Bulunan  Erkek Sağlığı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #6
  ^^Kimsesiz^^ zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Düşler Sokağı
  Mesajlar
  21.935
  Blog Yazıları
  137
  Tecrübe Puanı
  107375878

  Tanımlı Ce: Erkek Sağlığı

  ERKEK KISIRLIĞI TANI VE TEDAVİSİ. AZOOSPERMİ , HİPOGONADİZM , MİKROSKOPİK TESE-MESA OPERASYONLARI
  En az bir yıl korunmasız cinsel ilişkiye rağmen çocuğu olmayan çiftler kısırlık ( infertilite ) araştırması için ürolog-jinekologa başvurmalıdırlar. Sperm incelemesi sonucu sperm yetersizliği yada yokluğu bulunan hastaların tedavileri kliniğimiz tarafından yaklaşık 9 yıldır başarı ile yapılmaktadır. Sperm hareket ve sayı kusuru bulunan varikoselli ( testis toplardamar genişlemesi ) hastalara mikroskopik varikoselektomi ameliyatı başarı ile uygulanmaktadır. Sperm testleri sonucunda hiç spermi çıkmayan azoospermi hastalarının tedavisini ve çocuk sahibi olmalarını sağlayan en eski ve en tecrübeli merkezlerden olmakla birlikte Türkiye çapında en fazla vakası olan Tüp-bebek merkeziyiz.

  Çocukluk çağında inmemiş testis nedeniyle ameliyat olmak veya hala testis-testisleri torbaya inmemiş olmak , kabakulak vb hastalıklardan sonra testislerinde şişme veya küçülme saptamak spermlerin sayı ve hareket kabiliyetini bozan başlıca etmenlerdir.
  Özellikle sperminde canlı hücre hiç olmayan azoospermi ve hormanal bozukluğa sahip hipogonadizm hastalarının çocuk sahibi olabilmeleri için tedavilerini ve mikroskopik olarak yapılan testisten ve sperm yollarından sperm bulma ameliyatlarını (mikroskopik tese-mesa) başarı ile yapmaktayız. Eğer sperm örneğinizde hiç canlı hücre yoksa ve size bu nedenle testis biyopsisi önerildi ise tüp-bebek merkezi olmayan bir yerde bu biyopsiyi olmamanızı öneriyoruz. Bu alınan biyopsi parçalarındaki var olabilen canlı sperm hücrelerini kullanamamış , onlardan çocuk yapma şansını yitirmiş oluyoruz. Çocuğunuz olmaz denerek çeşitli merkezler tarafından ümitsizliğe itilen veya bu işin peşini bırakmış olan hastaların yaklaşık % 40'mda olumlu sonuçlar alınmakta ve eşleri hamile kalabilmektedir.

 2. #7
  ^^Kimsesiz^^ zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Düşler Sokağı
  Mesajlar
  21.935
  Blog Yazıları
  137
  Tecrübe Puanı
  107375878

  Tanımlı Ce: Erkek Sağlığı

  Tıraş bıçağınızı iyi seçin!
  Ergen bir erkek çocuğu için tıraş olmak, genellikle heyecan verici bir duygu. Ne de olsa, bu şekilde erkekliğe iyice adım atmış olduğunu hissediyor. Ancak belli bir zaman geçtikten ve sakallar iyice çıktıktan sonra, bu işlem zamanla külfet haline geliyor. Çünkü zorunluluk başlıyor! Bundan böyle istese de, istemese de, tıraş olmak zorunda kalıyor. İşte bu zorunluluğu gözönüne alırsak, geriye bir tek çözüm kalıyor. Tıraş olmayı zevkli hale getirmek. Eğer siz de her sabah, veya akşam bu külfeti yaşamak istemiyorsanız, tıraş çantanızı size en pratik gelen ürünlerle doldurun ve biraz eğlenmeye bakın. Tabii eğlenirken, cildinizi de düşünmeyi ihmal etmeyin.
  Unutmayın ki, her gün yüzünüze sürdüğünüz o tıraş bıçağı, eğer gerekli bakım sağlanmazsa, zamanla tahrişlere ve rahatsızlıklara yol açar. Tıraş sonrası, cildinizi ferahlatacak, canlılık hissi verecek, nemlendirecek ve cilt yüzeyinde bulanan bakterileri etkisiz hale getirecek çok çeşitli ürünler bulunuyor.

  Traşınız sinekkaydı mı olsun?
  Tıraş için öncelikle yüzünüze ve cildinize uygun ürünler temin etmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, iyi bir tıraşa hazırsınız demektir. Öncelikle sakalınızın bu işlem için hazır olup olmadığına dikkat edin. Bunun için yapmanız gereken, sakallarınızı özel bir tıraş köpüğü veya kremiyle yumuşatmak. Ancak bunu uygulamadan önce yüzünüzü sıcak suyla yıkamayı unutmayın. Diğer önemli bir nokta da, sakalınızı her zaman aynı yöne doğru kesmeniz. Eğer sakalların çıkış yönünü izlemezseniz, cildinizde kıl dönmeleri meydana gelir ve bu da cildinize zarar verebilir. Traş konusunda size son tavsiyemiz, aceleci davranmamanız. Aksi halde yüzünüzde pamuk veya flasterlerle dolaşmanız kaçınılmaz olur!

  Biraz da istatistik...

  · Erkeklerin yüzde 21'i bakım ürünü kullanıyor.
  · Erkeklerin yüzde 71'i her gün tıraş köpüğü kullanıyor.
  · Erkeklerin yüzde 70'i köpük veya jel tercih ediyor.
  · Erkeklerin yüzde 62'si tıraş sonrası ürün kullanıyor.
  · Erkeklerin yüzde 50'si alkollü losyon veya tonik tercih ediyor

 3. #8
  ^^Kimsesiz^^ zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Düşler Sokağı
  Mesajlar
  21.935
  Blog Yazıları
  137
  Tecrübe Puanı
  107375878

  Tanımlı Ce: Erkek Sağlığı

  Bakım sadece insanın çevresine iyi bir imaj yansıtması açısından gerekli değil. Aynı zamlanda kişinin kendini iyi hissetmesi, bunu çevresine yansıtarak, olumlu ilişkiler geliştirmesi açısından da önem taşıyor. Bu pozitif enerjinin sağlığımıza bile katkısı olduğunu inkar edemeyiz. Kadınlar bunun ne denli önemli olduğunu uzun zamandan beri farkındalar. Ancak erkeklerde bu biraz ağır gelişiyor. Gerçi günümüzde kendine bakım uygulayan erkek sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak bu sayı, kadınlarla kıyaslanamayacak kadar az.

  Zamanla dökülen bir sorun; saçlar
  Saç dökülmesi, saç köklerinde var olan bir sorun ya da yaşın ilerlemesi neticesinde meydana geliyor. Saç kökünün çevresinde bulunan kolajen maddesinin zamanla sertleşmesi, saç kökünü de sertleştiriyor. Bu da kökün beslenmesini engelliyor ve saçlar dökülüyor. Normal şartlar altında saçlar her gün belli bir sayıda dökülür. Ancak eğer bu sayı gün içinde 80 saç telini geçerse, bir uzmana başvurmakta yarar var.
  Araştırmalara göre; erkeklerin dörtte biri normal dışı saç dökülmesi yaşıyor ve her 10 erkekten biri de kel kalıyor. Saç dökülmesine etken nedenlerden biri kalıtsal faktör, diğeriyse erkeklik hormonu.
  Saç dökülmesini azaltmak ve durdurmak için piyasada çok sayıda ürün bulmak mümkün. Bunlardan bazıları, içeriğinde özel maddeler bulunan ampüller. Bu ampüller sayesinde, saçın kökünde bulunan bağ dokusu ve damarlar esniyor. Böylelikle saç dökülmesi azalıyor. Ancak, ampüllerle yapılan bu kürler, kalıtsal ya da hormonal nedenlere dayanan saç dökülmesini etkilemiyor.

  Tıraşı keyifli hale getirin
  Çene etrafında her gün ortalama 7000 - 15.000 arasında sakal uzuyor. Her sakal da, bulunduğu bölgeye göre farklı yönde çıkıyor. Bu da doğal olarak tıraş esnası ve bazen de sonrasında sorunlara yol açabiliyor. Ayrıca her erkeğin sakal sıklığı ve traş olma usülü farklı. Bazıları sabah ve akşam traş oluyor, bazıları günde sacede bir kez, bazılarıysa birkaç günde bir.
  Yüze bu denli sık yapılan bir uygulama mutlaka büyük bir özen gerektiriyor. Eğer rahat bier traş ve saglıklı bir cildiniz olmasını istiyorsanız, tercih ettiğiniz ürünleri özenle seçin. Bunun için önce ihtiyaçlarınızı belirleyin, ardından bunlara yönelik en uygun aracı temin edin. Piyasada, her türlü ihtiyacınıza yanıt verecek ürünlerden bolca bulabilirsiniz. Eğer kuru tıraş olmayı seviyorsanız, traş makinası kullanabilirsiniz. Ancak ıslak tıraştan vazgeçemeyenlerdenseniz, kendinizi tıraş bıçakları ve köpüklerininin satıldığı reyonlara atmanız yeterli!
  Tıraş aletlerinin yanı sıra, tıraş sonrası gerekli losyonlar da, cildinizin iyiliğini ve güzelliğini düşünüyor. Tıraştan sonra cilt normal zamandan daha hassas özellikte olur. Bu nedenle mümkün olduğu kadar tahrişe veya kızarıklığa yol açmayacak ürünler tercih edin. Unutmayın; sakallarınızı her zaman çıkma yönüne doğru kesmelisiniz!

  Pratiklik çalışan erkek için temel ihtiyaç
  Hiçbir erkek saatlerce ayna karşısında dikilip, kendisiyle uğraşmaktan hoşlanmaz. Tabii istisnalar varsa, bilemeyiz! Bu nedenle kozmetik firmaları da bunu gözönünde bulundurarak, daha pratik kullanım sağlayan ürünler geliştirmeye başladı. Bunlardan bazıları, ikisi bir arada vücut ve saç şampuanları. Bunalar özellikle sabahları ve spordan sonra kullanım için oldukça uygun.
  Duş alırken, vücudunuzu ne tip bir ürünle temizleyeceğinize kendiniz karar vermelisiniz. Ancak karar verirken biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü seçenek yelpazesi burada da oldukça geniş.
  Eğer kepek sorunu çekiyorsanız , kepek şampuanı kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle ikbahar aylarında erkeklerin cildi fazla kuruduğundan, bu dönemde daha fazla kepek sorunlarıyla karşılaşılabilir. Meyve asiti içeren şampuanlar da kepeklere karşı etkili bir sonuç sağlayabiliyor.

  Güzel kokmayı erkekler de ister
  Seçerken büyük zorluklar çekmelerine rağmen, yine de çoğu erkek hangi kokunun kendine yakışacağını bilir. Özellikle de sürekli olarak koku kullanan erkekler. Oryantal, odunsu veya canlı kokular erkekler arasında oldukça sık tercih edilen koku grupları. Günümüzde, cilde hoş koku verirken aynı zamanda bakım uygulayan kokular da bulmanız mümkün. Seçim yaparken dikkat edeceğiniz bir nokta, kullanacağınız parfümle deodorantın birbirine yakın kokulardan oluşması. Çünkü deodorantın ayrı, parfümün ayrı koktuğu durumlar buruna pek hoş bir karışım getirmeyebilir. Bu noktada fazla zorlanmazsınız, çünkü piyasada satılan bazı parfümler deodorantıyla birlikte bulunuyor. Ancak, eğer cildiniz hassas ve her türlü deodorant kullanamıyorsanız, özel nötürleştirilmiş çeşitlerden alabilirsiniz. Unutmayın; kadınların yüzde 90'ı hoş olmayan kokulardan nefret ediyor.

 4. #9
  ^^Kimsesiz^^ zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Düşler Sokağı
  Mesajlar
  21.935
  Blog Yazıları
  137
  Tecrübe Puanı
  107375878

  Tanımlı Ce: Erkek Sağlığı

  SİVİLCELER
  Prof.Dr. Kaan AYDOS
  Ergenlik ile birlikte, erkeklik hormonu testosteronun artmasına bağlı olarak, yüz, göğüs, omuzlar ve sırtta ortaya çıkan sivilcelerdir. Nadiren kol ve ensede de olabilirler. Görülmesi normaldir, ama fazla olması tedaviyi gerektirir. İleri yaşlarda kendiliğinden kaybolurlar. Bazen 35-40 yaşına kadar yıllarca devam edebilir. Tek sakıncası, çok büyük olanları iyileşirken geride iz (skatris) bırakabilirler.
  Nedeni; kıl folliküllerinde (diplerinde) artmış yağ salgılanmasına bağlı olarak yağ bezlerinin ağızlarının tıkanması ve geride yağ salgısının (sebum) birikmesidir. Başlangıçta cilt yüzeyinde siyah-kahverengi noktalar şeklinde belirirler (komedon). Bunlar dışarı doğru sivilce şeklinde büyümeye başlarlar. Zamanla daha da büyürler ve üzerlerine bakterilerin de eklenmesi ile iltihaplanma, kızarıklık ortaya çıkar (follikülit). Bazen açılarak içeriği boşalır, üzeri kabuk bağlayabilir. İyileştikten sonra geride iz bırakabilirlerde.
  Önlemek için; baharatlı yiyecekler, çikolata, kuruyemiş, kolalı içecekler, çok yağlı besinler, deniz mahsülleri ve fazla alkolden kaçınılması önerilir. Ancak diyetin fazla önemli olmadığı da söylenmektedir.
  Kabız kalmamaya ve stresden uzak durmaya çalışılmalıdır. Esas önemli olan, sivilcelerin elle patlatılmamalarıdır. Eğer gerekiyorsa, büyümüş olanları doktor tarafından usulüne göre açılır ve tedavi edilir. Aksi takdirde geride önemli iz kalabilir.
  Tedavide prensip; uzun süre ve muntazam şekilde tedavinin sürdürülmesidir. Deriyi kavlatarak yağ bezi ağızları açık tutulmaya çalışılır. Bu amaçla içerisinde salisilik asit, rezorsin, retinoik asit (A vitamini), kükürt gibi keratolitik maddeler içeren losyan ve pomadlar kullanılır. Ancak bu preparatların çoğunun geceleri kullanılıp, mukoza ile temas etmemeleri gerekir. Gündüzleri ise antibiyotikli pomadlar kullanılır. Sadece yüzeyel uygulamalar ile iyileşmeyen olgularda tetrasiklin grubu başta olmak üzere, eritromisin, kloramfenikol ve klindamisin gibi antibiyotikler ağızdan uzun süreli verilir. Uzun süreli antibiyotik kullanımının karaciğer ve kan tablosu üzerine yan etkileri ve florayı bozmalarından dolayı doktor kontrolünde kullanılması uygun olur.
  Bir diğer husus ise, akne ile karışabilecek başka rahatsızlıkların da olabileceğidir. Bu nedenle dikkatli olunması gerekir.

 5. #10
  ^^Kimsesiz^^ zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep Baktabul'un Çılgını zeynep - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Düşler Sokağı
  Mesajlar
  21.935
  Blog Yazıları
  137
  Tecrübe Puanı
  107375878

  Tanımlı Ce: Erkek Sağlığı

  1.Prostat iltihabının (prostatit) nedenleri nelerdir?
  Akut ve kronik bakteriel prostatit, prostat bezine enfekte idrarın prostat kanalları boyunca taşınması ile oluşur.Bakteriel prostatit bulaşıcı değildir ve cinsel yolla geçen bir hastalık olarak düşünülmemelidir.
  Bazı tıbbi müdahaleler , özelliklede idrar kateteri takma işlemi bakteriel prostatit riskini artırır.
  Kronik bakteri kaynaklı olmayan prostatitlerde de prostat bezinde benzer iltihabi durumlar oluşur Fakat buradaki nedenler sıklıkla tipik idrar yolu enfeksiyonlarında görülen etkenlerden farklıdır.Buna yol açan organizmalar sıklıkla klamidya ve mycoplazma denilen organizmalardır.Bunların bazıları cinsel ilişkiyle geçebilir.
  Prostatodynia durumunda ise prostatın mikrop kapmasıyla ilgisi yoktur.Problem sıklıkla prostat bezini çevreleyen sinir ve kaslarla ilgilidir.

  2. Prostatitin neden olduğu yakınmalar nelerdir?
  Ani gelişen bakteri kaynaklı prostatititde,şikayetler ani ve şiddetli başlar.Ateş,titreme,idrarda şiddetli yanma ve mesaneyi ( İdrar kesesi ) boşaltmada yetersizlik sık görülen problemlerdir.
  Kronik bakteri kaynaklı prostatititde şikayetler benzer ancak daha az şiddetlidir.Bu şikayetler idrarda yanma,sık idrara çıkma,testislerde, perinede(makat bölgesinde), sırtta ağrılar ve ağrılı ejakulasyondur.( İdrar ve sperm atılımı )
  Kronik bakteri dışı kaynaklı prostatitte sık ve ağrılı idrar yapma,ağrılı ejakulasyon ve perine-mesane-testis ve peniste ağrı-rahatsızlık olur.
  Prostatodynia şikayetleri zorlu ve ağrılı ejakulasyon,zorlu ve ağrılı idrar yapma,perinede ağrıdır.Bu şikayetler kronik nonbakteriel prostatit şikayetlerinden ayrılamaz.

  3. Prostatit bir hastayı nasıl etkileyecektir?
  Prostatit hem hasta hem de doktor için zor bir durumdur.Hastanın yaşam kalitesini ciddi olarak etkiler.Prostatitin doğru tanısı zordur ve hastalık kür olmayabilir.Bununla birlikte prostatit tedavi edilebilir bir hastalık olup uygun tedavi ile önemli yakınmalar büyük oranda düzelir.

  4. Prostatitle ilgili önemli noktalar nelerdir?
  Doğru tanı tedavi için ana faktördür.
  Prostatit herzaman kür olmayabilir ancak kontrol altında tutulabilir.
  Şikayetler geçse bile tedavi izlenmelidir.
  Prostatitli hastalar gelişen prostat kanseri için daha yüksek bir risk içermezler.
  Normal cinsel aktivitenin kesilmesine gerek yoktur.(akut safha hariç)
  Prostatitli kişi normal hayatını sürdürebilir.

+ Konu Cevapla
2 / 4 Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Erkek Avatarları-Erkek Resimleri-Erkek-Avatar
  By zeynep in forum MSN Avatarları
  Cevaplar: 29
  Son Mesaj: 04-16-2010, 23:39
 2. Erkek Anatomisi-Erkek Anatomisi Hakkında-Erkek Anatomik Yapısı
  By küppra in forum Vücudumuzu Tanıyalım
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-14-2010, 19:39
 3. Erkek - Erkek Nedir - Erkek Hakkında
  By MaCo in forum Nedir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-27-2009, 18:16
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-17-2009, 08:51
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-02-2007, 17:24

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375