Keylogging scammer lar bir kez daha World of Warcraft oyuncularını tehdit ediyor.En son yapılan saldırıda World of Warcraft oyuncularının kullanıcı isimlerini ve parolalarını çalmak üzere hazırlanmış bir malware (kötü niyetli yazılım) ile yapılmıştı ve oyunun nasıl oynanacağına dair tavsiyelerin bulunduğu aslında kötü niyetli yazılımın bulunduğu siteye yönlendiren bir yazılımdı.

Oyun geliştiricisi Blizzard Entirtament ın talimatlarını yerine getirmelerine rağmen oldukça fazla *** oyuncusu scamden etkilendi ve hesabına girmekte zorlanan oyuncu sayısı oldukça fazla.Hesap yönetimi oyuncuların hesapların doğrulanması sürecinde sabırlı olmalarını istedi.Bir hafta önce ortaya çıkan problem neredeyse tamamen giderilmiş durumda fakat hala hesabına ulaşamayan kişilerde bulunmakta.

World of warcraft oyununda oyuncular kazandıkları sanal altın ve ganimetleri gerçek paraya dönüştürme imkanına sahipler bu da akıllara saldırının bir para amaçlı olduğunu getirmekte.
Mayıs ayında yazılan, *** oyuncularını en son etkileyen http://securityresponse.symantec.com....***craft.html trojanıdır.
Diğer saldırılarda ise http://www.symantec.com.br/avcenter/...lw.gotorm.html *** oyuncularının diğer online oyunlardaki üyeliklerini çalmayı hedeflemişti.

Kaynak Linki;http://www.theregister.co.uk/2006/09/29/warcraft_trojan