Amvo.exe nedir diye merak eden arkadaslar için kisaca açiklamaya çalisayim. Bir çogumuzun basina mutlaka gelmistir. Gizli dosyalari açmak istedigimizde açamiyoruz. Ne yaparsak yapalim, klasör seçeneklerinden gizli dosyalari göster dememize ragmen geliyoruz bakiyoruz yine yok.

Iste bu amvo.exe denen virüs sebebiyle olmaktadir. Tabiî ki baska etkileri de var. Fakat en sinir bozucu özelligi gizli dosyalari görmemize engel olmasidir. System32 klasörüne yerlesir. Ve açilista sinir bozucu bir sekilde karsiniza çikar. Msconfig e baktiginizda görebilirsiniz.


Büyük ihtimalle bulasma yöntemi flash diskinizdir. Bu sebepten dolayi tarama yaparken flash diskinizin bilgisayariniza takili olmasina dikkat edin. Nasil temizleyecegimize gelince, bir çok yöntemi var aslinda. Fakat ben sizinle en iyi sonuç veren çözümü paylasmak istedim. Asagidaki scripti indirip çalistirdiktan sonra temizlenmis olacaktir. Bu kadar basit. Ufak ihtimalde olsa islem olumsuz olursa tekrar çalistirin. Sonuç verdigini göreceksiniz. Temizleme isleminden sonra size ufak bir tavsiyemde flash diskinizi yedeklerinizi aldiktan sonra biçimlendirin. Tekrarlama ihtimalini minimuma indirmis olacaksiniz.

Link: http://bilgisayardestek.com/makale/amvo_silme.rar
rar şifresi : bilgisayardestek.com