Sadece 113 gram

Dünyanın en ince ve en küçük fotoğraf makinesini PC Magazine inceledi

23.05.2008 17:18 Kredi kartı ebatlarında dijital fotoğraf makinelerinin mucidi olan Casio’nun 10.1 MP çözünürlüğe sahip modeli S10, kendi kategorisinde dünyanın en ince ve en küçük dijital fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip. Pil ve bellek kartı hariç sadece 113 gram olan fotoğraf makinesinin kalınlığı ise 15 mm.
Gerçekten de küçük ve hafif bir fotoğraf makinesi olan S10, gömlek cebinizde bile rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir ürün. Kompakt bir cihaz olan S10, bu kadar küçük boyutlarına rağmen onlarca farklı teknolojiyi üzerinde barındırıyor. 10.1 MP çözünürlüğü bulunan fotoğraf makinesinde 2,7 inç’lik LCD ekran, 11,8 MB dâhili bellek, SDHC uyumlu SD bellek yuvası, 3X optik yakınlaştırma, video çekebilme gibi pek çok özellik hemen aklımıza gelenlerden sadece birkaç tanesi.
Üründe genel olarak ergonomi sorunu bulunmuyor. Ele iyi oturan S10, ilk andan itibaren kullanıcıya rahat ve zahmetsiz bir şekilde fotoğraf çekme imkânı tanıyor.
KOLAY KULLANIM
Casio S10 kullanıcıyı yormayacak ve karmaşık teknik bilgilerle uğraştırmayacak şekilde tasarlanmış. 10 yaşındaki çocuktan tutun da 70 yaşındaki teyzeye kadar herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek olan ürün, fotoğrafçılık konusunda teknik bilgiye sahip olmayanların da güzel kareler yakalamasına imkân tanıyor.
Kolay kullanım için üründe 30’dan fazla hazır çekim modu buluyor. Best Shot adı altında toplanan bu hazır çekim modları ile önceden belirlenmiş durumlar için gerekli ayarlar makineye otomatik olarak yükleniyor. Türkçe menü desteği sayesinde dilimizden de anlayan S10’un hazır çekim modları arasında Portre, Gece Manzarası, Su Altı, Arka Işık ve Yazı gibi seçenekler bulunuyor.

PC Magazine