Türkiye istatistik Kurumu'nun son yıllarda yaptığı "Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanımı Araştırmalan"na göre, internet kullanımında erkekler kadınlara oranla öne çıkıyor
Kullanıcılarına birkaç dakikada site/blog açma imkanı sağlayan Azbuz.com'un yaptığı açıklamaya göre, site üyeleri arasında erkekler kadınlardan fazla ama kadınlar erkeklerden daha üretken. Site üyelerinin yüzde 27'si kadın olmasına rağmen kadınların sitede üretilen içeriğe katkıları pek çok alanda yüzde 27'yi aşıyor. Azbuz.com'da yazılara, fotoğraflara, videolara ve üye profillerine yorum bırakılabiliyor. İstatistiklere göre, kadınlar en çok yorum bırakmayı seviyor. Azbuz.com üyeleri içinde kadınların oranı erkeklere göre son derece düşük olmasına rağmen, 25 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında yapılan yorumların yüzde 44'ü kadınlara ait.


Azbuz.com'da site veya blog açıp yazmanın yanında dilerseniz başkaları tarafından açılan sitelere yazı gönderebiliyorsunuz. 25 Şubat ile 2 Mart tarihleri arasında yazılan yazıların yüzde 40'ı kadınlara ait.
Kadınların en az ilgilendiği konu ise İnternet sitesine video yükkemek. Azbuz.com üyelerinin yüzde 27'sinin kadın olmasına rağmen, 25 Şubat ile 2 Mart tarihleri arasında yüklenen videoların sadece yüzde 9'u kadınlara ait.
Zaman