1 TB 'lık harici harddisk

iOmega, eGo adını verdiği harici sabit disklerine 1 TB’lık yeni bir model daha ekledi.iOmega’nın eGo isimli harici sabit disklerini bilmeyen yoktur. Özellikle şık tasarımlarıyla dikkat çeken eGo serisi, yeni üyesi Super eGo ile kapasite çıtasını yükseltiyor. Tam 1 TB’lık depolama alanı sunan Super eGo, mavi, kırmızı ve siyah renklerde satışa sunuluyor.

1 TB hiç kuşkusuz büyüleyici bir kapasite. Ancak Super eGo konusunda kafamızı karıştıran birkaç detay var. Bunlardan ilki, sabit diskin 3,5 inç ailesine dahil olması. Bu da, Super eGo’yu taşınabilir sabit diak olmaktan çıkartıp sadece masaüstünde duran harici bir depolama ünitesi haline getirmek için yeterli. Eğer sizin için taşınabilirlik ön plandaysa, o zaman 2.5 inç’lik eGo Portable modellerine göz atmanızda yarar var. Ancak bu modellerde, en azından şimdilik, 1 TB’lık devasa kapasiteyi bulmanız mümkün değil.

Super eGo’nun kafa karıştıran ikinci özelliği ise sadece USB 2.0 arabirimini destekliyor olması. Üründe eSATA desteği bulunmaması, performans açısından handikap olabilir.

Yine de 1 TB’lık depolama alanı her şeye bedel derseniz, ürünün fiyatı 270 Dolar. Doğruyu söylemek gerekirse bu fiyat, 1 TB’lık bir depolama canavarı için oldukça uygun. Son karar yine de size kalmış...
haber3