Monitor teknolojisinde devrim
09 Haziran 2008 Pazartesi 15:24
Avrupa'nın bilgi teknoloji lideri Fujitsu Siemens Computers Çevre dostu BT uygulamalarında da öne çıkıyor


Fujitsu Siemens Computers’in doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde korunmasına ve küresel iklim değişikliğinin yavaşlatılmasına katkıda bulunan çevre dostu ürünleri, enerji tasarrufu ile hem kullanıcıya hem de ekonomiye fayda sağlıyor.

Doğal kaynakların sürdürülebilir bir şekilde kullanılması ve çevrenin korunması bilinci küresel düzeyde giderek artarken bu konuda sorumlu davranan kurum ve kuruluşlar örnek uygulamaları ile dikkat çekiyorlar. Çevre dostu BT uygulamaları ile ön plana çıkan Avrupa’nın lider Bilgi Teknolojileri kuruluşu Fujitsu Siemens Computers, büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayan, üretiminde çevre kirliğine yol açan malzeme kullanımını minimum düzeyde tutuyor

Fujitsu Siemens Computers, “Çevre dostu BT” yaklaşımı doğrultusunda doğal kaynakların korunmasına ve küresel iklim değişikliğine karşı çalışmalara katkıda bulunuyor, enerji tasarrufu ile kullanıcı ve ekonomi için değer yaratıyor.

Monitör teknolojisinde devrim: Sıfır Watt – Sıfır Enerji tüketimi

Fujitsu Siemens Computers’in Çevre dostu BT alanında 20 yıllık birikiminin en çarpıcı örneklerinden biri, yeni Sıfır Watt Monitörler. Normal bir bilgisayar ekranı, “uyku” konumunda iken 6 Watt’a kadar enerji tüketirken, Sıfır Watt Monitörler, isimleri gibi hiç enerji tüketmiyor. Prototipin güç kaynağı biriminde bulunan ve PC tarafından kontrol edilen bir düğme sayesinde, bilgisayar "güç tasarrufu" moduna geçtiğinde, ekrana giden elektrik tamamen kesiliyor.

Fujitsu Siemens Computers Sıfır Watt – Sıfır Tüketim çözümlerini SCALEOVIEW geniş ekran formatına entegre ederek 2008 yazında tüketicilere sunmayı hedefliyor.

Bilgisayarınız çevreyi koruyor mu?

Çevreci özellikleri ikinci neslinde daha da artırılan “Yeşil PC” SCALEO çevreyi koruyor. Tüketicilerden ve sektör profesyonellerinden tam not alarak geliştirilen yeni nesil SCALEO “Yeşil PC”lerin ana kartlarında çevreyi kirleten malzeme kullanımı, hemen hemen sıfır düzeyine çekildi. ABD çevre sertifikası "Energy Star 4.0“ şartlarına uyan piyasadaki tek masaüstü bilgisayarı “Yeşil PC” SCALEO, özel yazılımıyla ortalama PC’lerden % 27 daha az enerji tüketiyor ve çok daha sessiz çalışarak gürültü kirliliğini büyük oranda engelliyor.

SCALEO “Yeşil PC”, Pentium® Dual Core E2140 Intel® işlemci ve 2 GB sistem belleğinin yanı sıra Windows Vista® Home Premium Microsoft işletim sistemiyle satışa sunuluyor.

Çevre dostu yaklaşım ve yenilikçi teknoloji ödül kazandırıyor

Sıfır Watt – Sıfır Tüketim monitörler ve SCALEO “Yeşil PC”ler çevre koruma, enerji tasarrufu ve tüketici ekonomisi alanında gerçek bir “muhteşem ikili” oluşturuyor. Bu ikili, şimdiden sektörün prestijli ödüllerine isimlerini yazdırmaya başladı.

Her iki ürün de, CeBIT PreView Ödüllerini kazanma başarısını gösterirken, SCALEO “Yeşil PC” ayrıca "Blue Angel" ve "Nordic Swan“ ödüllerine layık görüldü.

A.A