Bu iPhone başka iPhone!

Yeni iPhne hem 200 dolar ucuz hem de daha hızlı...Yeni nesil Iphone’un tanıtımı önceki gün yapıldı. ABD’deki fiyatı bir öncekinden 200 dolar daha ucuz olan ve interneti daha hızlı 199 dolarlık Iphone’un Türkiye’ye gelmesi yıl sonunu bulacak

Apple CEO’su Steve Jobs, ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen bir basın toplantısında Iphone’un yeni versiyonunu tanıttı. Jobs, teknolojide devrim yaratan cihazın 8 gigabyte’lık versiyonunun ABD’deki satış fiyatını 399 dolardan 199 dolara indirdiklerini açıkladı. Yeni Iphone, 11 Temmuz’da piyasaya sürülecek.

Apple bu yıl sonuna kadar 10 milyon adet Iphone satmayı hedefliyor. İki yıl önce piyasaya sürülen ilk Iphone’dan bu yana dünya çapında 6 milyon adet satış yapan Apple, yeni Iphone’u aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 70 ülkede bu yıl sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor.

Neler yapabiliyor?

İkinci jenerasyon Iphone, halen Türkiye’deki operatörlerin de sunduğu 3G teknolojisine sahip olacak. Yeni Iphone ile interaktif bilgisayar oyunu oynamak, spor ve haber görüntülerini canlı izlemek mümkün olabilecek. İnternete bağlanma hızını da iki katına çıkan yeni Iphone, ilk versiyona göre biraz daha ince. Arka yüzeyi siyah veya beyaz renklerden seçilebilecek olan Iphone’un kırmızı seçeneği de ilerleyen aylarda piyasaya çıkacak.

haber3