Ev telefonu sokağa çıkacak!
17 Haziran 2008 Salı 08:32
Türk Telekom dev bir projeyi uygulamaya sokuyor. Ev telefonları artık cepler gibi olacak ve sokakta da kullanılacak!


Türkiye artık ev telefonu numarasıyla istediği yerden istediği gibi konuşacak. Ürünün Türkiye'de geliştirildiğini açıklayan Türk Telekom CEO'su Doany, uygulamayla ev ve iş telefonlarının konuşma ağını hızlı internetin kullanıldığı her mekânda rahatlıkça kullanılacağını söyledi.
Türk Telekom CEO'su Paul Doany, dizüstü bilgisayar ve hızlı internet üzerinden sanal telefonu kullanarak ceple sabit telefonu tek numarada birleştiren çözümü dünyaya ihraç edeceklerini söyledi..

Bu yıl içinde halka açılarak, Türkiye'nin büyük borsa şirketleri arasına giren Türk Telekom, telekomünikasyon sektöründe ilk kez bir Türk şirketi tarafından bulunan hizmeti sunmaya hazırlanıyor.
Türk Telekom CEO'su Paul Doany grubun teknoloji şirketi Argela tarafından bulunan WiFi üzerinden sabit telefonun ev ve ofis dışında kullanımı uygulamasına geçeceklerini açıkladı. Buna göre, ev telefonu üzerinden internetin bulunduğu her noktadan telefon konuşmasına olanak tanınacak. Bir sonraki aşamada Telekom bu hizmeti WiFi'li cep telefonlarına uyumlu hale getirecek.
A.A