Visa, küçük işletmelere yönelik yeni hizmetinin tanıtımı için Facebook’a 2 milyon dolar ödeyecek.
26 Haziran 2008 / 11:22Dünyanın en büyük kredi kartı ağı olan Visa, küçük işletmelere yönelik yeni hizmetinin tanıtımı için Facebook’a 2 milyon dolar ödeyecek.

Facebook üyeleri Visa’nın takibinde. Şirket, ABD’de yeni kurulan ve başvuranlar arasında ilk 20 bine giren işletmelere, Facebook üzerinden sunduğu hizmeti yüklemeleri karşılığında 100’er dolarlık reklam kredisi verecek.

Visa’nın çevrimiçi hizmeti, küçük firmalara, işletmelerini daha verimli bir şekilde yönetme konusunda yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış.

Şirket, bu yöntemle, Facebook’un dünya genelinde 80 milyona ulaşan takipçilerine ulaşmayı hedefliyor.

Facebook üzerinde, 80 bin civarında küçük işletmenin profili yer alıyor.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde ayrıca, sadece bu site için tasarlanmış binlerce İnternet programı da yer alıyor.

Ancak bu uygulamaların çoğu, ticaretten ziyade, oyun, müzik dinleme, resim paylaşımı gibi sosyal aktivitelere dayanıyor.

SİSTEMİN İŞLEYİŞİ
Bu programların pek azının gelir getirici özellikte olması, Facebook ve bu siteye reklam verenler açısından bir sorun olarak algılanıyor.

Visa ve Facebook, reklam kredisi verilen küçük şirketlerin, ürün ve hizmetlerini çevrimiçi olarak pazarlamak amacıyla, gelecekte bu sosyal paylaşım sitesini kullanmalarını umuyor.

Facebook’ta ürün geliştirmeden sorumlu genel müdür yardımcısı olan Dan Rose, “Umduğumuz şey, tam olarak budur” diye konuştu.

Ntvmsnbc