Yahoo! Turkcell ile Türkiye'de


Turkcell bir dünya deviyle daha işbirliğine başlıyor

02.07.2008 09:59
Google'da çalışan Türklerin sayısının fazlalığından mıdır ama ülkemiz pazarına vakitlice giriş yapan Google'ın aksine Yahoo! Türkiye işini sanki biraz ağırdan alıyordu. Turkcell'in bilişim dünyasının önde gelen isimlerinden Süreyya Ciliv'i Microsoft'un A takımından transfer etmesiyle birlikte hem Turkcell hem de Türkiye için yeni bir dönem başladı. Turkcell'e bir teknoloji şirketi olma yönünde ciddi ivme kazandıran Ciliv'in başında yer aldığı şirketi dünya internet devlerini adeta sıraya koydu.
Önce Google ile arama bazında işbirliğine giden Turkcell daha sonra Google'la birçok projeyi de hayata geçirdi. Son olarak İştePosta hizmeti ile Google ile bir araya gelen Turkcell bu kez Yahoo!'yu Türkiyeye getirdi. Turkcell'in tüm katma değerli hizmetlerine tek noktadan erişim sağlayan ve içeriğini yerel ve uluslararası iş ortaklarıyla zenginleştiren turkcell-im, şimdi de Yahoo Go!'ya tek tıkla erişim olanağı sunuyor.

Turkcell, turkcell-im'de marka işbirlikleriyle müşterilerine yaşattığı gerçek internet deneyimini zenginleştirmeye devam ediyor. Turkcell ile Yahoo! arasında yapılan anlaşmayla Türkiye'de ilk defa turkcell-im üzerinden Yahoo Go!ya tek tıkla erişilebiliyor. Mobil kullanıcılar için internet üzerindeki en önemli başlangıç noktalarından biri olan Yahoo Go! 2.0, özel tasarımı, internetteki herhangi bir içerikle özelleştirilebilir olması ve mobil arama için geliştirilmiş Yahoo! oneSearch ile mobil internet deneyimine yeni bir anlam kazandırıyor. Turkcell müşterileri Yahoo Go!ya wap.turkcell-im.com.trden kolayca ulaşabiliyor.

PC Magazine