Warcraft çılgınlığı 11 milyon kişiye ulaştı

World of Warcraft'ta pek çok görevi tamamlamak için takım halinde oynamak gerekiyor.
(Fotoğraf: New York Times)
Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişinin World of Warcraft bilgisayar kültürünün bir parçası oldu.
Blizzard Entertainment tarafından yaratılan Word of Warcraft'ta (***) oyununda, oyuncular kendi seçtikleri bir karakterle, fantastik bir sanal ortamda kahraman oluyorlar. Üç yıl önce piyasaya çıkan bu oyunun bugün kayıtlı 11 milyon kullanıcısı var. Bu haliyle eğlence endüstrisi tarihindeki en başarılı girişimlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

50 ÜLKEDEN OYUNCULAR BULUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Paris’teki ‘Porte de Versailles Exposition Centre’da 50 farklı ülkeden yüzlerce *** hayranı bir araya geldi. Blizzard Entertainment’ın kurucu ortağı Mike Morhaime ise bu kadar geniş bir kitlenin fantezi dünyalarına yön verebilmiş olmanın haklı gururunu yaşıyor.

“Şimdi bize yeni bir görev düşüyor. Oyuncularımızı birbirlerinden korumamız gerek. Bir takım davranış kuralları koymamız lazım. İnsanlar her zaman birbirleriyle iyi geçinemiyorlar. Bizim işimizin önemli bir parçası ise insanların ‘eğelenebileceği’ bir ortam yaratmak. Oyuncularımız arasında yaşanacak nahoş bir takım olaylara meydan vermeyeceğiz” diyen Morhaime, bilgisayar ve video oyunları yaratıcılarının sosyal sorumluluk taşıması gerektiğini de mesajını veriyor.güncel.net