Önceki gün Microsoft, Internet Explorer 8'in güncelleştirilmiş sürümü hakkında detaylara yer verdi. Yeni sürümde yeni güvenlik sistemi var.Gün geçtikçe artan güvenlik tehditleri sonrası IE 8 de güncelleştirilecek olan sürümünde yenilemelere gitti. Getirilen özellikler arasında dosya indirirken, e-posta alışverişinde veya web sayfaları üzerinde dolanırken karşılaşılan casus yazılımlara yönelik geliştirmeler dikkati çekiyor.
Güncellemelerin büyük bir kesiminin çalışabilmesi için sisteminizde Windows Vista SP1 veya Windows XP SP3 hizmet paketlerinin yüklü olması da gerekiyor.
Opera 9.5 ve Firefox 3 ile geliştirilen güvenlik özellikleri ve antimalware denilen casus yazılımlara karşı alınan önlemler sonrasında gözler Microsoft cephesine çevrilmişti. Artık Beta 2 sürümünden itibaren IE 8'de de kullanıcılar bir uyarı penceresiyle tehlikeye karşı uyarılacaklar.
Beta 1 sürümünde ActiveX bileşeniyle ilgili düzenlemelere gidilmiş ve alan adlarının ön plana çıkarılması gibi görsel yenilikler getirilmişti. Diğer yandan, Beta 2 sürümünün kullanıcılara açılmasının Ağustos ayını bulması bekleniyor.

cnetturkiye