Köpekler için Facebook,köpekler için sosyalleşme aracı


İnternet sadece insanlar için değil köpekler için de bir sosyalleşme aracı olarak kullanılıyor.MySpace ile YouTube arası bir site olan Doggyspace sahiplerinin köpekleri için profil oluşturmasına izin veriyor.

Profil sahibi köpekler diğer üyelerle fotoğraf ve videolarını paylaşabiliyorlar. Virginia merkezli firma sosyal ağ sitelerinin popülaritesinden yola çıkarak özellikle bu tür sitelerde profili bulunan köpek sahiplerini hedef almış.

Temmuz ayının ortasından beri yayına başlayan sitenin şu an için kayıtlı 700 üyesi bulunuyor. Bunların yüzde 73'ü dişi.

Sitenin kurucusu Levi Thornton hedeflerinin yıl sonuna kadar 2 milyon hesaba ulaşmak olduğunu söyledi. Siteye ücretsiz üye olunabiliyor. Bazı ekstra özellikler sunan ücretli üyelik seçeneği de mevcut.

Köpekler ile ilgili bilgiler 'benim hakkımda' kısımına eklenebiliyor. Bununla birlikte köpeğin cinsiyeti, ruh durumu, sevdiği oyun ve oyuncak da köpeklerin kendilerine özel sayfalarına yazılabiliyor. Bu sayfalara ayrıca diğer köpek arkadaşları yorum yazabiliyor.

Site üyelerinden 30 yaşındaki Thornton'un bir pitbull olmak üzere 3 köpeği bulunuyor. Thornton köpekleriyle ilgili bilgilere sitede yer vermiş. Köpekleriyle oyun oynayabilecek başka köpekler bulabilmek amacıyla siteye üye olmuş.

Connie Mandrozos ise golden retriever köpeği Boomer için bir profil hazırlamış. Boomer'ın özelliği kanser olması. Sitedeki diğer üyelerden destek mesajları alan Mandrozos böylece acısını hafifletebilmiş.


CNN TÜRK