Küresel ve bölgesel dijital ürünleriyle lider isimlerden biri olan LG Electronics, kolay taşınabilirliği ve üstün performansı sunan Z1 dizüstü bilgisayarı tüketicilerin beğenisine sundu. Intel Core 2 Duo T7200 2.0GHz işlemcili Z1, 1 GB DDR2 RAM ve 12.1 inç geniş XGA ekrana sahip.Notebook satışlarında 2006 yılında % 22.6’lık bir artış elde eden LG Electronics’in Doğu Avrupa Operasyonlar Başkanı K.W. Kim, “LG’nin dizüstü satışları, agresif pazarlama stratejilerimiz ve sunduğumuz iki yenilikçi model ile büyük bir artış elde etti. C1 ve doğa dostu TX Express tüm bölgelerde büyük bir satış başarısını elde ederken bu yılki hedeflerimiz için de sağlam temeller oluşturdu” dedi.


K.W. Kim, Z1Pro Express Dual dizüstü ile LG’nin Notebook alanındaki uzmanlığını pekiştirdiğinin altını çizerek “Premium ürünlerimizle notebook pazarındaki mücadelemizde büyük bir avantaj elde edeceğiz. Mevcut notebook serilerini geliştirerek Premium pazarına girişimizi güçlendireceğiz” dedi.

Intel Core 2 Duo T7200 2.0GHz işlemcili Z1, 1 GB DDR2 RAM ve 12.1 inç geniş XGA ekrana sahip. LG Z1, ayrıca NVIDIA Preface media platformda kapak içinde yerleşik bir ikinci göstergeye sahip.

Windows Vista Premium Home Edition uyumlu Z1’in 80 ile 160 GB arasında değişen disk kapasitesi ise, gelecek nesil işletim sistemlerinin temel özelliklerinin kusursuzca çalıştırılmasını sağlıyor. Kullanıcılar, Windows SideShow için Preface kullanarak notebook kapağı içindeki yerleşik ikinci gösterge vasıtasıyla multimedia içeriğine ve yazılım aletlerine “her zaman” giriş yapabilir.

LG Z1, üstün performans, piyano siyahı parlak görünümü ve 1.95 kg ağırlığı ile dikkat çekiyor. Portatif tasarımı, şık parlak görünüm, uzun pil ömrü ve multimedia özellikleri LG Z1’i muhteşem bir notebook haline getiriyor.

3W hoparlör ve SRS *** HD ve SRS TruSound XT gibi en son ses teknolojileri ile donatılmış LG Z1, üstün stereo ses sunuyor. LG Z1’in diğer özellikleri ise, kablosuz bağlantı, Bluetooth, “5-in-1” multimedya kart yuvası ve DVD Combo/DVD Super Multi Dual Layer.

2007 yılında Notebook fiyatlarında istikrarı hedefleyen LG Electronics, 2007 notebook satışlarından da umutlu.