Garanti, Avrupa’nın en iyi internet bankası

Avrupa’nın en iyi internet bankası seçilen Garanti Bankası, aralarında Avrupa’nın En İyi Bireysel İnternet Bankası, Avrupa’nın En İyi Kurumsal İnternet Bankası ve Türkiye’nin En İyi Kurumsal İnternet Bankası ödüllerinin de bulunduğu 10 ödül aldı.

AA
Güncelleme: 05:40 ET 23 Ağustos 2008 Cumartesi


İSTANBUL - İş ve finans dergisi Global Finance tarafından bu yıl 8. kez gerçekleştirilen Avrupa’nın En İyi İnternet Bankaları değerlendirmesinde, Garanti Bankası 4 kategoride toplam 10 ödüle layık görüldü.
Global Finance, bankaları on-line hizmetlerini strateji, kullanım oranı, büyüme hızı, ürün çeşitliliği, özel avantajlar, güvenlik, tasarım ve kullanım kolaylığı kriterlerine göre değerlendirdi. Garanti Bankası, 10 kategoride birinci seçilerek Avrupa’da en fazla ödül alan banka unvanını elde etti. Banka, ödülünü Kasım ayında New York’ta düzenlenecek törenle alacak.

“garanti.com.tr”, aralarında Avrupa’nın En İyi Bireysel İnternet Bankası, Avrupa’nın En İyi Kurumsal İnternet Bankası ve Türkiye’nin En İyi Kurumsal İnternet Bankası ödüllerinin de bulunduğu 10 ödüle layık görüldü.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Fuat Erbil, “Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın da en iyileri arasında yer almaktan çok memnunuz. Aldığımız ödüller, başarımızı daha da ileriye taşımamız için bizi motive ediyor” diye konuştu.

1.2 milyon aktif kullanıcısıyla internet bankacılığının büyük oyunculardan Garanti Bankası’nda banka bünyesinde yapılan nakit çekme dışındaki işlemlerin yüzde 60’ı internet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştiriliyor.