Sanal tetikçi yakalandı


İnternet sitelerinde kendini kiralık katil olarak tanıtan bir kişi gözaltına alındı.İstanbul'da, bazı internet sitelerinde kendini "kiralık katil" olarak tanıtarak ilan verdiği öne sürülen kişi gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Bilişim Suçları Büro Amirliği görevlileri, emniyetin internet sitesindeki ihbar hattına gelen ihbardan yola çıkarak, bir internet sitesinde verilen "kiralık katil" ilanıyla ilgili inceleme başlattı.
Sadece internet kafelerden e-posta atan ve yarım saatten fazla kafede kalmayan şüpheli yakalanamadı. Bir süre sonra kocasını öldürmek isteyen kadın gibi davranan bir bayan polis memuru bu kişinin e-postasına mail gönderdi. Bir ay süren yazışmayla şüphelinin güvenini kazanan kadın polis memuru, cinayet şartlarını konuşmaları için Mecidiyeköy'de bir kafede buluşma teklifinde bulundu.
Teklifi kabul ederek kafeye gelen ve özel güvenlik görevlisi olduğu belirtilen Hakan K. (32), çevrede gizlenen diğer polislerce yakalandı. Hakan K'nın üzerinde yapılan aramada cinayet için anlaşma sağlanması halinde kullanılacak boş senetler elde edildi.
Hakan K'nin ifadesinde, "Ben şaka yapıyordum. Ciddi değildim" dediği, ancak üzerinde çıkan boş senetler ve ilan için birçok siteye para vermesi nedeniyle bu ifadesinin inandırıcı bulunmadığı belirtildi.


ensonhaber