Nvidia, Dell ve HP'ye Dava Açıldı
Dell, HP ve Nvidia'nın başları kolektif davalarla dertte. Hem şirketler hem de yöneticileri davalık. Bu davalar neden açıldı, biliyor musunuz?
Nvidia tarafından üretilen ve aşırı yük altında sapıtma eğilimine sahip olan grafik işlemcileri ve sistem yongaları konusunda sular durulmuyor. ABD'de açılan iki tane kolektif davanın bir tanesinde Nvidia, HP ve Dell, ürünlerle ilgili yeterli destek ve onarım imkanları sağlayamamaları sebebiyle suçlanırken diğerinde ise Nvidia'nın tepe yöneticileri Jen-Hsun Huang ve Marvin Burkett, yanlış yönlendirici açıklamalar yaptıkları gerekçesiyle davalı durumdalar.
Davalar Neden Açıldı?
Nvidia'nın yöneticilerine karşı açılan davada konu aslında olukça net. Davalı taraf, yöneticilerin, hatalı olduğu bilinen ürünlerle ilgili net olmayan açıklamalar yapmak. Diğer dava ise aslında biraz daha müspet. Çünkü, sistemlerinde arızalı olabilecek Nvidia yongaları barındıran Dell ve HP, kullanıcılara gerçek bir çözüm sunmadan sadece fanların daha hızlı dönmesini sağlayan BIOS güncellemeleri yayınlayarak durumu bir anlamda geçiştirmeye çalışmış durumdalar.


+02 Ekim 2008 Perşembe, 11:51

veteknoloji.com