Sun Microsystems, Single Sign-On (Tekli Oturum Açma) projelerinde kurumlara teknolojik destek ve güvence sağlamak amacıyla dünyanın en büyük açık kaynak ve kimlik yönetimi projesi Sun OpenSSO Express’i kullanıma sundu. OpenSSO, yüksek ölçeklendirme, single sign-on’da yüksek performans, erişim yönetimi, kimlik verilerini birleştirme ve güvenli web hizmeti kapasitesi sağlıyor.

Hızlı hareket eden kurumların Open SSO’daki en son teknolojilere erkenden ulaşmalarını sağlamak amacıyla Sun OpenSSO Express’in yeni sürümleri her üç ayda bir kullanıma sunulacak. Mevcut ve yeni müşteriler “Sun Java System Access Manager”, “Sun Java Identity Management Suite” ya da “Java Enterprise System” lisans ve üyeliği ile Sun OpenSSO Express’i ek bir ücret ödemeden kullanabilecekler. Sun’ın teknik desteğinden de “Standard”, “Premium” ve “Premium Plus” olarak üç farklı düzeyde yararlanabilecekler.

Geçtiğimiz bir buçuk yılda, dünyanın dört bir yanından yüzlerce şirket Open SSO topluluğuna katıldı. 700’den fazla üyesi ile OpenSSO projesi, Sun’ın destek ve güvencesiyle kimlik yönetimi çözümü ve açık kaynak kullanımı talep eden geniş kimlik altyapısına sahip büyük işletmelerin ilgisini çekiyor. OpenSSO, Sun’ın dünya çapında desteğini arkasına alarak müşterilerine en son OpenSSO sürümlerini kullanma fırsatı veriyor.

pctime