Beş yıllık bu anlaşma ile BT, Visa Avrupa’yı etkili bir IP tabanlı ağa taşıyarak, 36 ülkedeki 4.600 üye bankasına artan destek, geliştirilmiş iş sürekliliği ve zengin ağ güvenliği aracılığıyla üstün hizmet sunmasını sağlayacak.

BT ve Visa Avrupa’nın, son yedi yıldır sürdürdükleri güçlü işbirliği; Visa’nın giderek aktif hale gelen ve genişleyen müşteri tabanına uygun işlem teknolojisinin gelişmesini sağladı. Son yapılan anlaşmayla, Visa Avrupa, tek bir tedarikçi ve esnek ağ aracılığıyla operasyonlarını geliştirecek; bu da firmanın iyileştirme ve geliştirme çalışmalarında daha fazla kolaylık kazanmasını sağlayacak.

Visa Avrupa CIO’su Steve Chambers konuyla ilgili yaptığı açıklamada; 2007 yılında 1.3 trilyon Euro değerinde işlem gerçekleştiren Visa Avrupa için müşteri memnuniyeti ve güveninin önemine değinirken, BT’den aldıkları hizmetler sayesinde Visa Avrupa’ya üye olan bankalar ve müşterilerine daha iyi hizmet verdiklerini bu sayede ilişkilerinde güven, güvenlik ve esneklik sağladıklarını söyledi.

BT Küresel Hizmetler CEO’su Francois Barrault ise: “Visa Avrupa’nın, üye bankalarına ve onların müşterilerine karşı büyük bir sorumluluk taşıdığını ve bu nedenle Visa Avrupa’nın rakip tanımayan altyapı performansıyla küresel hizmetler sunan BT’yi tercih ettiğini söyledi. Ayrıca Barrault, Visa Avrupa’nın sahip olduğu işlem ağının, sunduğu hizmetler adına önemli yer tutması dolayısıyla BT’nin altyapı hizmetinde odaklı ve ölçülebilir bir destek sunduğunu söyledi.

pctime