Not defteri kadar PC


Öğrenciler notlarını artık bu bilgisayarın üzerine yazacaklar...Türkiye pazarına geçen yıl Özel Bilgi İşlem distribütörlüğünde giren Japon firması NEC Computers, yeni ürünü Otomo’yu dünyaya Türkiye’den duyurdu.

NEC Computers Başkanı Tatsuya Mori, Türkiye’de üç yıl sonunda bekledikleri başarıyı bir yıl içinde elde ettiklerini ve Özel Bilgi İşlem’i dünyadaki en iyi distribütörleri seçtiklerini hatırlatarak “Türkiye pazarı, dünyadaki teknolojik gelişmeleri dikkatli bir şekilde izliyor ve bünyesine katmakta gecikmiyor. Çok dinamik bir pazar. Japonca’da ‘sizinleyiz’ anlamına gelen Otomo’yu da ilk kez burada tanıtıyoruz ve Mart 2009’dan sonra satışa sunulacak. Bunu sizler arkadaş-yoldaş anlamında kullanabilirsiniz. Biz de bu ürünümüzün kullanıcıları ile arkadaş olacağına inanıyoruz” dedi.

NOT DEFTERİ OLACAK
Tasarımı ve boyutlarıyla beslenme çantasını andıran Otomo’nun aynı zamanda not defteri gibi kullanılarak el yazısını tanıyabildiğini belirten Özel Bilgi İşlem Genel Müdürü Güven Özek ise Otomo’ya özellikle öğrencilerin ilgi göstermesini beklediklerini ifade etti.

ensonhaber