YUNANİSTAN SERMAYESİ ORTAKLI TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK BİLİŞİM SEKTÖRÜ DAĞITIMCISI INDEX'TEN YENİ BİR ANLAŞMA

Bilişim teknolojilerinde Türkiye'nin önde gelen firmalarından Index, dünyanın en büyük bilişim elektroniği ürünleri üreticilerinden LG Electronics ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

Index'ten yapılan açıklamaya göre, şirket LG Electronics'in dizüstü bilgisayar ürünlerinin Türkiye dağıtımını yapacak. Index, Türkiye genelinde 81 ilde 6 bini aşkın bayi kanalına, LG marka dizüstü bilgisayar ürünlerinin dağıtımını hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Index Grup CEO'su Erol Bilecik, Index'in 2008 yılına son derece önemli bir iş ortaklığıyla başladığını belirterek, "Dijital dünyanın lideri LG Electronics ile iş ortaklığı kurmaktan dolayı son derece sevinçliyiz. Mobil ürün kullanımının hızla yaygınlaştığı ve mobil cihazların günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldiği günümüzde, geniş ürün yelpazemize LG marka dizüstü bilgisayarlarını ekleyerek mobil pazardaki faaliyetlerimize hız kazandırmayı hedefliyoruz." dedi.

Bilecik, LG Electronics'in marka gücü ve başarısı ile Index'in yaygın dağıtım ağı, verimli çalışma biçimi ve teknoloji dağıtımındaki liderliğinin bir araya gelmesiyle, ortaya çok güzel bir sinerji çıkacağına inandıklarını belirtti.


nethaber.com