hurriyet.com.tr.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;}.hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;}Japonya'nın iki büyük teknoloji devi arasındaki satın alma dedikoduları nihayet resmiyet kazandı.

Panasonic'in, Sanyo ile olan devralma görüşmelerini yürüttüğü bir gerçekti ancak daha önce resmi ağızdan doğrulanmamıştı. Panasonic'ten gelen açıklama ile bu iş artık resmiyet kazandı.
Yapılan açıklamaya bakılırsa yıl sonuna kadar satın alınma işlemi bitmiş olacak ve anlaşılan o ki Sanyo, Panasonic'in bir alt kuruluşu olarak görevine devam edecek.
Bir şirket yetkilisi konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Panasonic ve Sanyo, Japonya'nın iki teknoloji devi, bu evlilikten iyi bir sonuç çıkacağına inanıyorum".
Sanyo tarafında ise evlilikle ilgili bir endişe hakim değil. Konuyla ilgili açıklama yapan bir çalışan: "Hayır, işimizi kaybetmeyi düşünmüyoruz ve şirketimizde kimse gelecek kaygısı taşımıyor. Sanyo güçlü bir şirkettir ve aktif olduğu bu piyasadan kendini çekmeyi düşünmüyor".


hurriyet