Yıllardır bıkmadan kullandığınız Windows'unuzun uzun açılış sürelerinden sıkıldınız mı? Açılış sürelerini kısaltmanın yolları burada!


WİNDOWS'UNUZUN İLK GÜNKÜ GİBİ HIZLI AÇMANIN YOLLARI Foto Analiz
Yeni bir bilgisayar satın aldığınızda ya da Windows'u kurduğunuzda, bir süre için Windows'un açılma süresi(boot time) sizin için pek bir önem arz etmez; zira Windows'unuzun açılış süresi henüz uzamaya başlamadığı için, ortada dert edilecek bir konuda yoktur.
Ancak bu durumun uzun bir süre devam edeceğini düşünmek elbette mümkün değil; çünkü Windows'un kurulumunun üzerinden bir süre geçtikten sonra bazı problemler ortaya çıkmaya başlar ve bunların başında da Windows'un açılış süresinin fazlasıyla uzaması gelir.
Bu tip durumlarda kullanıcılar genellikle Windows'u tekrar yükleyerek bu uzun süren açılış sürelerinden kurtulma yolunu seçerler. Oysa Windows'u her seferinde yeniden yüklemek yerine daha basit yöntemler de yok değil. Windows'un boot işlemini nasıl gerçekleştirdiğini iyi analiz ettiğiniz taktirde bu noktada meydana gelen problemlerin hakkından kendi başınıza gelebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN EN GÜZEL 127 DUVAR KAĞIDI

hurriyet