İnternetten şantaj evden kaçırttı


10 gün önce 'çarşıya gidiyorum' diyerek evden ayrılan 24 yaşındaki Neslihan Burhan kayboldu.


BURSA’da, 10 gün önce ‘çarşıya gidiyorum’ diyerek evden ayrılan 24 yaşındaki Neslihan Burhan’dan haber alınamıyor. Baba Osman Burhan, kızının internette tanışıp samimiyetine inandığı kendisinden 6 yaş küçük olan Murat Can G. adlı gence verdiği uygunsuz görüntüler nedeniyle, şantaj yapılmış olabileceğini söyledi.

Merkez Osmangazi İlçesi'nde oturan Hasane ve Osman Burhan çiftinin iki kızından küçüğü olan Neslihan, iddiaya göre bir yıl önce internette Murat Can G. ile tanıştı. Geçen Haziran ayında, Kütahya Gediz Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan Neslihan Burhan, 10 gün önce “Evde canım sıkılıyor. İş aramak için çarşıya gidiyorum” diyerek ayrıldığı evine bir daha dönmedi.

“KIZIM CAHİLLİĞİNİN KURBANI OLDU”
Kızının arkadaşlık kurduğu Murat Can G. tarafından kötü yola düşürülmesinden endişe ettiğini söyleyen Osman Burhan, “Neslihan evden ayrılmadan 3 gün önce ablasına internette tanıştığı arkadaşının kendisini zorla kaçırmak istediğini, araçları kaza yapınca hafif yaralı olarak kurtulduğunu söylemiş. Kızım bu gerçeği bizden sakladı. Kızımı evlenme vaadi ile kandıran Murat Can G.’nin Neslihan’a internette uygunsuz görüntü verdirip bunu şantaj olarak kullanmasından endişe ediyorum. Gelişmeler bunu gösteriyor” dedi.
Kızının bulunması için savcılığa başvuran Osman Burhan, Neslihan'ın bir süre önce İzmir’in kod numarası ile kendilerini arayıp yardım istediğini söyleyerek, “Yavrum ağlamaklı bir sesle ‘Baba beni kurtar. Şimdi bu çocukla evlenmek zorundayım’ diyerek telefonu kapattı. Bu görüşme korku ve endişelerimi daha da artırdı” diye konuştu.

Milliyet

ensonhaber