Yollar ayrıldı


hurriyet.com.tr
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} Dünyanın bir numaralı video portalı YouTube, hangi dev isimle yollarını ayırmaya karar verdi?

YouTube ve Warner Music Group arasında lisans anlaşmasının yenilenmesiyle ilgili bir süredir devam eden görüşmeler geçtiğimiz Cuma günü sona erdi. Görüşmeler neticesinde bir anlaşmaya varılamaması üzerine dünyanın en büyük üçüncü müzik şirketi olan Warner Music, Google'ın YouTube sitesiyle yollarını ayırma kararı aldı.
Artist, söz yazarı ve yayıncıların hak ettiği tazminatları alana kadar YouTube'un koşullarını kabul etmeyeceğini yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyuran Warner Music, YouTube'un bu isteklerine sıcak bakmaması nedeniyle görüşmelerin sona erdiğini belirtti.
Warner Music dışında Universal Music Group, Sony Music ve EMI ile de masaya oturan YouTube'un sahibi Google'dan yapılan son açıklama ise şöyle: "Ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz iş sözleşmeleri bizim kabul edebileceğimiz gibi olmadığı taktirde, yola başka ortaklarımızla devam ederiz."