Düşen uçaktan canlı yayın


hurriyet.com.tr

.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} Düşmekte olan bir uçakta bulunan yolcu ne yapar? İşte bu soruya verilecek en ilginç cevaplardan biri.

Mike Wilson adlı yazılım mühendisi alışveriş yapmak için gittiği Texas'tan dönmek için bildiği uçak iniş esnasında alev aldı. Bundan sonra ise her mantıklı yolcunun yapacağı gibi paniğe kapılıp, çığlıklar atmak yerine Wilson cep telefonundan kullanmakta olduğu blog sistemi Twitter'a bağlanarak yaşadıklarını an be an aktarmaya başladı.
Saat 17:25'teki yazısında "Aman Tanrım! Bir uçak kazasındayım!" diyen Wilson, 17:58'deki güncellemesinde "Bu benim yaşadığım ikinci uçak kazası. Belki de artık otobüse binmeye başlamalıyım" yazıyordu. "Uçak durduğunda oldukça yanmıştık. Sıcaklığı uçağın gövdesinden ve pencereden hissedebiliyordum" şeklinde yazmaya devam eden Wilson, "Sol çıkış kapısının orada kim oturuyorsa Tanrı onu korusun, iner inmez kapıyı açtı ve insanlar dışarı çıkmaya başladı" diye yazısını sürdürdü.
58 kişinin yaralandığı kazadan, blogunda yazdığına göre "sadece biraz canı acıyarak" kurtulan Mike Wilson, daha sonra hava yolu şirketi Continental'i blog okuyucularına olaydan sonra yeni bir uçuş ayarlanana kadar bekledikleri salonda bir içki bile vermedikleri için şikayet etti. Son olarak bu zor olay sırasında bloguna yorumlar bırakarak kendisine moral desteği veren okurlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.