Neyse ki kokusu yok
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} iPhone'a her uygulamayı kabul etmeyen Apple, gaz çıkarma efektli uygulamaya neden hayır diyemedi?

iPHONE'NUN GAZ ÇIKARTAN İLGİNÇ UYGULAMASI Video
Apple'ın iPhone için geliştirilen uygulamaları satan App Store online mağazası bu günlerde gaz çıkartma efekti belasıyla uğraşıyor. Geçen hafta sadece 1 günde 14 yeni gaz çıkartma ses efekti programı satışa girdi. Şu anda iPhone ve iPod Touch için 50 çeşitten fazla gaz çıkartma ses efekti satışta bulunuyor. iFarts Mobile geliştiricisi Info Media piyasaya girdiği günden beri 0,99 dolarlık bu programın indirme sayısının sürekli arttığını ve kısa sürede 13.000 indirme ile birinci sıraya yükseldiğini bildirdi.
Gaz çıkartma efektli uygulamalar pazarında ciddi paralar dönüyor. En popüler olanlarında bir günlük ciro 10.000 dolara kadar ulaşıyor. Satılan her programın ücretinin %30'u Apple'a kalıyor. Eskiden bu tür kaba uygulamalara destek vermeyen Apple'ın fikrini bu %30 değiştirmeye yetmiş durumda.
Pazarın daha da büyüyeceğini düşünen Apple, bir zamanlar şiddetle karşı çıktığı bu tip uygulamalar konusunda artık eskisi kadar sert değil.

hurriyet